5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه مدیپل

دانشگاه مدیپل استانبول، شهریه و رشته های دانشگاه

همانطور که می‌دانید دانشگاه مدیپل استانبول به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه شناخته می‌شود که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده و در سال ۲۰۱۰ شروع به فعالیت کرد. این دانشگاه ارائه دهنده مقاطع مختلفی همچون کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ۱۳ دپارتمان و ۲۴ برنامه مختلف است.

شما می‌توانید از آن با بهره‌ مندی از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌ های ارائه شده توسط جمهوری ترکیه با کمترین هزینه بهره ببرید. همچنین در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه مدیپل استانبول را دارید، اما نمی‌دانید که باید چگونه در پذیرش این دانشگاه قبول شوید، سایت رسمی اعزام دانشجو به عنوان یکی از قوی‌ ترین سایت‌ها برای مهاجرت تحصیلی همراه و یاور شماست.

رنکینگ دانشگاه مدیپل استانبول :

دانشگاه مدیپل کیفیت آموزشی و پژوهشی بسیار خوبی در استانبول برخوردار است به همین دلیل به عنوان یکی از جایگاه‌های موفق و مصرف در بین دانشگاه‌های دنیا شناخته شده که توانست در سال ۲۰۱۹ مدرک و اعتبار نامه خود را در لیست دانشگاه‌ های برتر دنیا با رتبه بندی مورد نظر قرار دهد.

این دانشگاه‌ ها توسط آژانس بین‌المللی THE در سال ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار گرفت و توانست از نظر عملکرد تاثیر تحقیقاتی تاثیرات زیست محیطی خروجی‌های بین‌ المللی رتبه ۱۰۰۱ را دربین ۲۵۰۰۰ دانشگاه در سراسر دنیا دریافت کند.

همچنین از جاذبه‌ های دیگر دانشگاه مدیپل استانبول می‌توانیم به رتبه آن در بین دانشگاه‌ های جوان آسیایی با نمره ۴۰۱، رتبه در بین دانشگاه‌ های پزشکی و سلامت نمره ۶۰۱ را به دست آورد، البته قابل ذکر است که این رتبه‌ها تاثیر‌پذیر از برنامه و دوره‌های مختلف دانشگاه همچون ۲۵ برنامه دکترا و ۷۱ دوره کارشناسی و همراه ۵۱ برنامه کارشناسی ارشد است.

 آدرس دانشگاه مدیپل

https://goo.gl/maps/UDQyhFyvZbsG1ywB9

 

پذیرش دانشگاه مدیپول استانبول:

همانطور که می‌دانید پذیرش در دانشگاه‌های کشور ترکیه نسبت به کشورهای دیگر راحت‌ تر بوده و شما به راحتی با کمک از سه راه اصلی اجازه ورود به دانشگاه‌های مختلف استانبول مانند مدیپل را دریافت خواهید کرد.

از این راه‌ها می‌توانیم به شرکت در آزمون یوس، آزمون SAT و پذیرش بدون آزمون اشاره داشته باشیم که سایت رسمی اعزام دانشجو در تمامی این راه‌ها همراه و یاور شما خواهد بود.

سایت رسمی اعزام دانشجو به دلیل آشنایی با بیشتر شما ما با تمامی راه‌ های ذکر شده و اطلاعات مزایا و معایب آنها در این قسمت، هر کدام را به صورت جداگانه برای شما توضیح داده تا بتوانید تشخیص دهید که کدام را برای پذیرش در دانشگاه مدیپل طبق اطلاعات و تجربه تحصیلی شما بهتر می‌باشد.

در صورتی که پس از مطالعه این متن هنوز پاسخ سوال‌های خود را پیدا نکردید، می‌توانید از مشاوره معتبر در این زمینه از سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

پذیرش در دانشگاه مدیپل با شرکت در آزمون یوس:

همانطور که گفته شد یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید از آن برای شرکت در پذیرش دانشگاه ملی استفاده کنید قبولی در آزمون یوس می‌باشد، با توجه به قوانین دانشگاه مدیپل بر هر فردی که نمره بالای ۵۰ را در آزمون یوس دریافت کند نه تنها دانشگاه مدیپل بلکه بیشتر دانشگاهی کشور ترکیه نیز پذیرنده او در رشته‌های مختلف خود هستند.

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از مشاوره معتبر سایت رسمی اعزام دانشجو و کمک متخصص‌های این موسسه استفاده کنید.

 

 پذیرش دانشگاه مدیپل بدون آزمون:

مسلما یکی از پرطرفدارترین راه‌های ورود به دانشگاه مدیپل پذیرش دانشگاه بدون آزمون است، در این راه شما باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۵ داشته و دارای شرایط و قوانین دقیق این دانشگاه باشید.

بسیاری از افراد این سوال را دارند که چرا دانشگاه مدیپل به پذیرش دانشجو بدون آزمون می‌پردازد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت دانشگاه مدیپول از دولت هیچ گونه هزینه‌ای را برای تحصیل دانشجویان دریافت نمی‌کند و به همین دلیل شهریه بالایی را برای رشته‌های خود در نظر گرفته است.

دانشجویان و پرداخت شهریه می‌توانند به راحتی در این دانشگاه بدون آزمون و به صورت مستقیم به تحصیل بپردازند. البته قابل ذکر است که شما در صورت وجود مشکل مالی می‌توانید از دانشگاه با شرایط متوسط ۲۰ درصد تا ۴۵ درصد بورسیه و بالاترین معدل ممکن ۳۰ درصد تا ۱۰۰ درصد بورسیه را دریافت کنید.

 

قبولی در پذیرش دانشگاه مدیپل با آزمون SAT

همانطور که اشاره کردیم شرکت در پذیرش دانشگاه مدیپل با آزمون SAT یکی از بهترین راه‌های ورود به روش‌های مختلف دانشگاه با زبان انگلیسی می‌باشد. زیرا اساس آزمون تسلط شما بر زبان انگلیسی و علم ریاضی است. برای اینکه شما با این آزمون وارد دانشگاه مدیپل شوید باید نمره توتال متقاضی حداقل ۱۱۰۰ ریاضی آزمون آن باید بالای ۵۰۰ باشد.

درس از که دریافت این نمره در آزمون SAT سخت است اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که شما به راحتی با دریافت این نمره می‌توانید در دانشگاه مدیپل بورسیه شوید و در زمان ثبت نام نیاز پرداخت هیچگونه شهریه و هزینه حضور در خوابگاه نخواهید داشت.

شهریه دانشگاه مدیپل استانبول چقدر است؟

همانطور که گفته شد دانشگاه مدیپل استانبول به عنوان یک دانشگاه خصوص شناخته می‌شود و دانشگاههای خصوصی به دلیل دوره‌ها و برنامه‌های بالای خود و ارائه آنها به زبان انگلیسی شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دارند.

به همین دلیل در کلیت می‌توان گفت که شما برای ورود به این دانشگاه در رشته‌های مختلف باید هزینه منتخب دانشگاه را مد نظر را پرداخت کنید؛ اما می‌توانید برای پرداخت آن از بورسیه و کمک هزینه‌های جمهوری ترکیه نیز کمک بگیرید.

البته قابل ذکر است که یکی از عوامل دیگر تعیین‌کننده شهریه در دانشگاه مدیپول استانبول رشته انتخابی شما می‌باشد. زیرا هر رشته نسبت به سختی و عوامل آموزشی خود با هزینه تحصیلی متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردار است برای مثال می‌توان به موارد زیر اشاره داشته باشیم، دقت کنید که تمام شهریه‌های ذکر شده برای یکسال کامل تحصیلی می‌باشد.

شهریه دانشگاه مدیپل استانبول

 رشته پرستاری ۶۵۱۰ دلار به زبان ترکی و استانبولی تدریس می‌شود
 رشته تغذیه و رژیم غذایی ۶۵۱۰ دلار که تنها به زبان ترکیه تدریس می‌شود
رشته مهندسی کامپیوتر با هزینه ۷۸۳۰ دلار و تدریس به زبان انگلیسی
مهندسی الکترونیک با شهریه ۷۳۸۰ دلار و تدریس به زبان انگلیسی
مهندسی عمران با هزینه ۷۳۸۰ دلار و تدریس به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی
رشته مامایی با شهریه ۶۵۱۰ دلار و تدریس به زبان ترکی
کاردرمانی شهریه ۶۵۱۰ دلار و تدریس به زبان ترکی
 رشته اقتصاد و امور مالی با شهریه ۶۰۷۵ دلار و تدریس به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی
 مدیریت کسب و کار با هزینه ۶۰۷۵ دلار و تدریس به زبان انگلیسی
 روانشناسی با شهریه ۶۰۷۵ دلار و تدریس به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی
معماری با شهریه ۷۳۸۰ دلار و تدریس به زبان ترکی و انگلیسی
مهندسی صنایع با شهریه ۷۸۰۰ دلار و تدریس به زبان انگلیسی
مهندسی پزشکی با شهریه ۸۸۰۰ دلار و تدریس زبان انگلیسی

 

بورسیه دانشگاه مدیپل

درباره شهریه‌های تحصیلی برای دانشگاه اشاره داریم داشتیم اما برای پرداخت آنها دچار نگرانی نشوید زیرا دانشگاه مدیپل برای افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند اما نمی‌توانند به پرداخت هزینه‌های اعمال شده بپردازند بورسیه‌هایی را مدنظر گرفته که شما می‌توانید با کمک سایت رسمی اعزام دانشجو به دریافت آن‌ها آنها را دریافت کنید و حدود ۳۰ درصد شهریه و هزینه‌های زندگی خود در ترکیه را کاهش دهید.

البته قابل ذکر است در صورتیکه شما مدل بالایی داشته باشید و تحصیلات خود را به صورت عالی بگذرانید، می‌توانید حتی از ۳۰ درصد تا صد در صد بورسیه تحصیلی دریافت کنید بورسیه به جز معدل بالا دارای هیچ گونه شهرت خاصی نیست. برای دریافت این بورسیه سایت رسمی اعزام دانشجو همراه و یاور شما می‌باشد.

 

رشته‌های دانشگاه مدیپل استانبول :

همانطور که در قسمت شهری مطالعه کردید باید متوجه رشته‌های متنوع دانشگاه مدیپول استانبول شده باشید زیرا این دانشگاه پذیرنده دانش‌ آموزان گروه‌های مختلف همچون ریاضی، تجربی، انسانی و هنر است که می‌تواند در مقاطعی مانند کاردانی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در ۱۱ دانشکده به تحصیل بپردازند.

برای مثال از این دانشکده‌های مختلف می‌توانیم به دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم و سلامت، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده مهندسی، دانشکده هنرهای زیبا، حرفه‌های علوم اجتماعی، دانشکده ارتباطات و تربیت معلم، مدیریت، دانشکده علوم انسانی و جامعه، دانشکده حرفه‌های علوم اجتماعی اشاره داشته باشیم.

این دانشکده‌ها می‌تواند ارائه‌کننده رشته‌هایی همچون آموزش عمومی، آموزش زبان خارجی، مدیریت منابع انسانی، رادیو تلویزیون و سینما، تجارت و سرمایه گذاری بین‌المللی، روانشناسی، مدیریت روابط عمومی و تبلیغات، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی هوانوردی، مدیریت تدارکات، آموزش ریاضیات و علوم، مهندسی صنایع، مهندسی پزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری، بهداشت، اقتصاد، بانکداری، پزشکی، داروسازی، توانبخشی تکلم، تغذیه، مامایی، پرورش کودکان، شنوایی سنجی، دندانپزشکی و… باشد.

 

دانشگاه مدیپل

تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیپل استانبول:

آیا آرزوی تحصیل در رشته دندانپزشکی را در ایران و توانایی قبول شدن در آزمون ورودی کشور ایران را نداشته و نتوانسته به موفقیت و ورود به دانشگاه برسید، دانشگاه مدیپل ترکیه ارائه دهنده آسان‌ ترین شرایط ورود به رشته دندانپزشکی در تمامی جهان برای شما می‌باشد شما با ورود به این دانشگاه در رشته دندانپزشکی می‌توانید

با تکنولوژی و جدید‌ترین روش‌های درمانی و معالجه آشنا شده و در واقع استراتژی پزشکی جدیدی را در جهان برای خود قرار دهید.

قابل ذکر است که رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیپل استانبول ک از پرطرفدارترین کورس و رشته‌های موجود در تمامی کشور ترکیه است که طبق تحقیقات و اطلاعات سایت رسمی اعزام دانشجو نسبت به دانشگاه‌های دیگر از کیفیت آموزشی بالا و شهریه پرداختی پایین‌تری برخوردار می‌باشد.

قابل ذکر است که این رشته در پنج سال آموزش تحصیلی به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی در دانشگاه مدیپل ارائه شده و همچنین در کنار این آموزش برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارند کلاس‌های زبان انگلیسی نیز ارائه داده می‌شود زیر در دانشگاه مدیپل حدود ۳۰ درصد کلاس‌ها و واحدهای رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی تدریس شده و شما برای دریافت نمره باید حتماً نسبت به زبان انگلیسی مهارت و تسلط کافی را داشته باشید.

روند تحصیلی رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیپل:

همانطور که می‌دانید در رشته دندانپزشکی به عنوان یکی از رشته‌های برتر دانشگاهی از روند تحصیلی یکسانی در تمامی جهان برخوردار است اما دانشگاه مدیپل به دلیل تسلط بیشتر دانشجویان روی درس‌های ارائه شده روند متفاوتی را در پیش گرفته است.

برای مثال شما در سال اول تحصیلی خود در رشته دندانپزشکی با لکچر، علوم پایه، فرصت‌های پیش از درمان، آناتومی دندان، مواد و متریال‌ها وآزمایشگاه آشنا خواهید شد، این آموزش‌ها پایه برای فراگیری مهارت‌های پیش از درمان اصول علمی اولیه تکنیک‌های مرتبط با درمان در سال دوم تحصیلی می‌باشد و اگر شما آنها را به خوبی فرا نگیرید نمی‌توانید در سال دوم پیشرفت داشته باشید.

همچنین در سال سوم و چهارم و پنجم تحصیلی رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیپل به شما مدرک دیپلم اولیه پزشکی، تمرین‌ها طرح‌ها و مهارت‌های پزشکی و درمان آموزش داده خواهد شد که شما باید پیش نیازهای آنها را به خوبی فرا گرفته باشید تا بتوانید به عنوان یک اسطوره در رشته دندانپزشکی در تمامی نقاط جهان فعالیت کنید.

 

امکانات دانشگاه مدیپول استانبول چیست؟

همانطور که می‌دانید یکی از بخش‌های بسیار مهم موجود در هر دانشگاه که با استفاده از آن شناخته شده و نسبت به دانشگاه‌های دیگر رتبه برتر را دریافت می‌کند، امکانات دانشگاه است.

حدود ۹۰ درصد دانشجویان در صورت مهاجرت تحصیلی دانشگاه خود را طبق امکانات رفاهی و آموزشی انتخاب خواهند کرد؛ زیرا دانشگاهی که دارای امکانات کافی نباشد، نمی‌تواند نیازهای دانشجو را برطرف کرده و باعث تحصیل راحت و بدون دغدغه او باشد.

خوشبختانه دانشگاه مدیپل به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور ترکیه در زمینه امکانات رفاهی و آموزشی شناخته‌شده از امکانات رفاهی دانشگاه می‌توانیم به آزمایشگاه‌های پزشکی، اینترنت رایگان، خوابگاه‌های دانشجویی بسیار مدرن و تمیز، کتابخانه بزرگ، رستوران‌ها و غذاخوری‌های مخصوص، دانشجویان باشگاه‌های ورزشی، زمین‌های ورزشی، کلوپ‌های دانشجویی، زمین‌های بازی همچون زمین والیبال، تنیس، بدمینتون و… اشاره داشته باشیم.

 

خوابگاه‌های موجود در دانشگاه مدیپول استانبول:

مسلما شما برای مهاجرت تحصیلی به استانبول نیاز به یک مکان برای زندگی و استراحت دارید، در این زمینه شما می‌توانید یک خانه برای اقامت خود تهیه کنید اما هزینه‌های زندگی زیاد خواهد شد. به همین دلیل سایت رسمی اعزام دانشجو به شما اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه مدیپول استانبول را پیشنهاد می‌کند.

خوابگاه‌های دانشگاه مدیپول استانبول برای تمام دانشجویان بین‌المللی امکان اسکان و اقامت را دارد هر خوابگاه و سیستم مدیریتی و امنیت بسیار بالا تشکیل شده که می‌تواند به شما اقامت بتونه دغدغه و نگرانی را هدیه کند.

تفاوتی ندارد که شما دختر است یا پسر تمامی خوابگاه‌های دانشگاه مدیپول استانبول از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و توسط دوربین‌های مداربسته تحت امنیت نگهبانهای خوابگاه قرار دارند، شما برای مهاجرت تحصیلی خود به راحتی می‌توانید یک اتاق از طریق اتوماسیون خوابگاه رزرو کرده و تا یک سال آن را در اختیار داشته باشید. البته قابل ذکر است که خوابگاه دانشگاه مدیپل به علت خصوصی بودن دانشگاه از شهریه خاص و بالایی نیر برخوردار است.

برای مثال هزینه ورود به خوابگاه‌های پسران در هر اتاق یک نفره ۵۰۰ لیر بیعانه و ۲۴۰۰۰ لیر شهریه یک سال و برای خوابگاه دختران ۵۰۰ لیر بیعانه و ۱۰۸۰۰ لیر شهریه یک سال آن می‌باشد.

شما برای درخواست رزرو در خوابگاه دانشگاه مدیپل استانبول می‌توانید از کمک سایت اعزام دانشجو به عنوان مشاوره و انجام کارهای شما توسط متخصصان موسسه استفاده کنید.

 

سوالات متداول دانشگاه مدیپول استانبول:

آیا تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول رایگان است؟

خیر. دانشگاه مدیپول استانبول به عنوان یک دانشگاه خصوص شناخته می‌شود و شما برای تحصیل در رشته‌های مختلف آن باید هزینه‌های بین ۵۰۰۰ یورو تا ده هزار یورو با توجه به سختی رشته، امکانات مورد نیاز برای تحصیل و زبان تحصیلی یعنی زبان انگلیسی و ترکی استانبولی پرداخت کنید.

آیا رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه مدیپل وجود دارد؟

دانشگاه مدیپل پذیرنده رشته‌های مختلف در زمینه انسانی، تجربی، ریاضی و هنر است، به همین دلیل می‌توان گفت که رشته پزشکی دندانپزشکی پرستاری از رشته‌های اصلی این دانشگاه شناخته می‌شود و در متن نیز توسط تحقیقات سایت رسمی اعزام دانشجو توضیحات گسترده‌ای درباره رشته دندانپزشکی دانشگاه آورده شده است.