5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه های آلمان، لیست بهترین دانشگاه های آلمان برای بورسیه

کشور آلمان از جمله کشورهای پرطرفدار برای تحصیل، از نظر دانشجویان است. این کشور به دلیل دانشگاه های توسعه یافته هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند.

بهترین دانشگاه های آلمان هر سال از طرف موسسات آماری اعلام می شوند تا داوطلبین متقاضی دانشگاه های این کشور بتوانند دانشگاهی که با انتظارات آنها بیشتر سازگار است را انتخاب کنند.

خبر خوش برای افرادی که متقاضی دانشگاه های آلمان هستند این است که، کشور آلمان 12مورد از آخرین لیست معرفی دانشگاه های برتر جهان را به خود اختصاص داده است و در بین 2029 دانشگاه، 46 مجموعه آموزشی این کشور در رده بندی ( عالی ) جهانی قرار گرفته اند.

دانشگاه های المان

انواع دانشگاه های آلمان

تمرکز دانشگاه های Fachhochschule بر بازار کار است و به آموزش های علمی میپردازد.

این دانشگاه ها به امورهای پژوهشیث می پردازند واجازه صدور مدرک دکترا در اختیار این دانشگاه ها است.

دردانشگاه های آلمان،56دانشگاه درحیطه رشته های هنری وجود دارد که به تدریس شاخه های طراحی،موسیقی،مد،فیلم وسایررشته های هنری میپردازند.

در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های آلمان میپردازیم:

از بهترین دانشگاه های آلمان، میتوان به معرفی دانشگاه های فنی مونیخ ( با رنکینگ و رتبه جهانی 96 ) ، دانشگاه لودویگ(با رنکینگ و رتبه جهانی 98 ) ، دانشگاه رو پرداخت کارلس هایدلبرگ ( با رنکینگ و رتبه جهانی99 ) ، دانشگاه انستیتو فناوری کارلسروهه ( با رنکینگ و رتبه جهانی 151 ) ، دانشگاه هامبورگ ( با رنکینگ و رتبه جهانی 157 ) ، دانشگاه آزاد برلین ( با رنکینگ و رتبه جهانی 157 ) ، دانشگاه فنی درسون ( با رنکینگ و رتبه جهانی 192 ) ، دانشگاه فرایبورگ ( با رنکینگ و رتبه جهانی 209 ) و …. پرداخت.

معرفی چند دانشگاه پرطرفدار آلمان :

دانشگاه هایدلبرگ

عنوان قدیمی ترین و بهترین دانشگاه در کشور آلمان به این دانشگاه تعلق میگیرد، دانشگاه هایدلبرگ که در ایالت بادن وورتمبرگ در شهر هایدلبرگ واقع شده است، به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شود و شامل 12 دانشکده و موسسه است که 57 برنامه تحصیلی مختلف ارائه می دهد. (این دانشگاه از نظر تحصیل پزشکی نیز جزو محبوب ترین ها به حساب می آید.)

نزدیک به 20 درصد از جمعیت این دانشگاه را دانشجوهای بین المللی اختصاص داده اند.

این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه های دولتی کشور آلمان برای شهریه از دانشجویان هزینه ای دریافت نمی کند و در مقابل، دانشجویان در هر ترم، شهریه نسبتا کمی را پرداخت می کنند 

دانشگاه هامبورگ

یکی از دانشگاه های آلمان که دربین 200 دانشگاه برتر در سراسر جهان بر اساس رتبه بندی آموزش عالی تایم، رتبه بندی CWTS لیدن و رتبه بندی شانگهای شناخته شده جزو 1% از بهترین دانشگاه های جهان است، دانشگاه هامبورگ است.

این دانشگاه که درشهرهامبورگ آلمان قرار دارد نیز مانند دانشگاه هایدلبرگ به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شود واز 8 دانشکده تشکیل شده است که 170 برنامه تحصیلی ارائه می کند.

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین به دلیل دارا بودن از اساتید و محققان نخبه و ممتا، جزو بهترین دانشگاه ها در آلمان است.

یکی دیگر از مواردی که باعث جذابیت این دانشگاه شده است، این است که در دانشگاه هومبولت برلین، افراد معروفی من جمله آلبرت انیشتین تحصیل کرده اند.

دوربین d3300 دانشجوی این دانشگاه، دانشجویان بین المللی 16درصد از این جمعیت را به خود اختصاص داده اند.

این دانشگاه که در برلین قرار دارد، فقط به زبان آلمانی ارائه می شود و دارای 8 دانشکده است که 52 برنامه تحصیلی ارائه می دهد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های آلمان

شما با تحصیل در دانشگاه های آلمان، علاوه بر تحصیل در دانشگاه هایی با رتبه های جهانی از مزیت های فراوانی از جمله:

یکی دیگر از مزیت های چشمگیر تحصیل در این کشور، این است که شما می توانید با جست و جوی کار، دارای شغل مناسب شوید و با اشتغال، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و حتی می توانید بعد از فارغ التحصیلی، برای اخذ ویزای جستجوی کار اقدام کنید و با همین روش ها، اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

سوالات متداول

دانشگاه فرایبورگ آلمان چه ویژگی هایی دارد؟

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ یکی از قدیمی ترین موسسات آکادمیک در اروپا است که در سال 1457 در شهر فرایبورگ (جنوب غربی آلمان) تاسیس شد. دانشگاه فرایبورگ به دلیل روش آموزشی و روش های تدریس، تحقیق و شرایط ادامه تحصیل از شهرت بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی برخوردار است.

آیا امکان پذیرش در دانشگاه فنی درسدن آلمان وجود دارد؟

بله، دانشگاه فنی درسدن یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است که سالانه بیش از 36000 دانشجو ثبت نام می کنند، واقع در شهر درسدن، زاکسن و عضو انجمن موسسات فناوری (TU9).

دانشگاه فنی مونیخ آلمان چند موسسه و دانشکده دارد؟

نام دانشگاه فنی مونیخ همیشه در صدر لیست بهترین دانشگاه ها قرار دارد. این موسسه در سال 1868 تاسیس شد و سال ها عضو انجمن TU9 به همراه 9 دانشگاه فنی معتبر آلمان بوده است. این موسسه شامل 15 دانشکده است و هر ساله میزبان 40 هزار دانشجو است. از این تعداد، 30 درصد دانشجویان بین المللی مشتاق تحصیل در آلمان هستند.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

2 Reviews

آیسان
5

سلام وقت بخیر ببخشید میشه در مورد دانشگاه شاریته برلین یه توضیحاتی بدید؟

نصیبه مولایی
5

سلام من داوطلب تحصیل دکترا ژنتیک پزشکی در دانشگاه آلمان بدون مدرک زبان هستم ببخشید شما می تونید پذیرش بگیرد؟

Write a Review