5/5 - (3 امتیاز)

دانشگاه های فرانسه، لیست بهترین دانشگاه های فرانسه برای بورسیه

دانشگاه های فرانسه که در فرهنگ و صنعت اروپا، نقش پررنگی را به خود اختصاص داده، به دلیل آموزش و تحصیل به روش های توسعه یافته،دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند.

در این کشور،دانشگاه های قدیمی وجود دارد که دانشگاه های بولونیا وآکسفورد نیز جزو همین موارد هستند، این دانشگاه ها در کنار قدیمی بودن،عنوان بهترین دانشگاه های کشور فرانسه رانیز به خود اختصاص داده اند.

 

دانشگاه های فرانسه، لیست بهترین دانشگاه ها

یکی دیگر از مزیت های مهم و قابل توجهی که باعث چشمگیر شدن دانشگاه های این کشور شده است،ورود بدون آزمون است.دانشجویان متقاضی دانشگاه های کشور فرانسه در صورت ارائه مدارک موردنیازبدون نقص می توانند به اخذ پذیرش این دانشگاه ها دست یابند.

برخی دانشگاه های فرانسه نیز،جزو دانشگاه هایی هستند که رتبه های زیر100در رنکینگ جهانی 2020 را نصیب خود کرده اند؛دانشگاه PSL  با رتبه 53 جهانی،دانشگاه پلی تکنیک با رتبه 60 جهانی و دانشگاه سوربن با رتبه 77 جهانی،جزو این دانشگاه ها هستند.

از مزیت های دیگر تحصیل در این دانشگاه ها می توان به معتبر بودن مدارک تحصیلی گرفته شده از آنها اشاره کرد،زیرا مدارک نهایی حاصل از دانشگاه های فرانسه در تمامی کشورهای جهان از ارزش و اعتبار بالایی برخوردارند.

رتبه و جایگاه جهانی دانشگاه ها از مواردی است که نقش پررنگی در انتخاب موسسات آموزشی برای دانشجویان دارد؛ به همین دلیل دانشگاه های فرانسه، هرساله جزو برترین های جهان بوده اند به طوری که تاکنون 50 مورد از موسسات آموزشی در این بین قرار گرفته اند.

معرفی لیستی بهترین دانشگاه های فرانسه

از بهترین دانشگاه های فرانسه میتوان به معرفی دانشگاه های PSL ( با رنکینگ و رتبه جهانی 53 )، دانشگاه اکول پلی تکنیک ( با رنکینگ و رتبه جهانی 60 در گروه اف )، دانشگاه سوربن ( با رنکینگ و رتبه جهانی 77 در گروه الف )، دانشگاه اکول نرمال سوپریور لیون ( با رنکینگ و رتبه جهانی 160 در گروه الف )، دانشگاه اکول دوپونت پاریس تک ( با رنکینگ و رتبه جهانی 250 گروه الف ) ،دانشگاه پاریس ( با رنکینگ و رتبه جهانی 253 ) پرداخت.

دانشگاه پاریس

دانشگاه پاریس

این دانشگاه که به عنوان شبکه جهانی دانش و نوآوری در فرانسه شناخته میشود، لقب بهترین دانشگاه در این کشور را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه پاریس که جایگاه بین المللی و شناخته شده ای در جهان دارد، با سبک های ابتکاری و خلاقانه پیشرفته، خدمات تحصیلی و توسعه یافته ای را در زمینه ها و رشته های مختلف ارائه می کند.

از دیگر مزایای این دانشگاه می توان به متنوع بودن رشته های آموزشی اشاره کرد؛ این دانشگاه در زمینه های مختلف پزشکی، پرستاری، علم وفناوری، زبان های خارجی، علوم اجتماعی، علوم انسانی ادبیات و هنر آموزش، ارائه می دهد.

از مواردی که باعث جذب دانشجویان در این دانشگاه می شود، می توان به فضای خارق العاده آن اشاره کرد؛ این دانشگاه با تلفیق میراث با ارزش محله لاتین با معماری مدرن، نوعی از تلفیق تاریخ و مدرنیته را بوجود آورده و باعث پدید آمدن فضایی منحصر بفرد شده است.

دانشگاه PSL

دانشگاه PSL در کشور فرانسه، جزو دانشگاه های برتر تحقیقاتی در جهان است، این دانشگاه که در شهر پاریس واقع شده است، از موسسه آکادمیک و نهادهای تحقیقاتی تشکیل شده است و رشته های متنوعی در زمینه فنی مهندسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر ارائه می دهد بعلت همین تنوع رشته های تحصیلی، دانشجویان زیادی را برای تحصیل به خود جذب می کند.

این دانشگاه تا کنون 28 جایزه نوبل را به خود اختصاص داده است؛ این جایزه ها به محققان و فارغ التحصیلان بااستعداد دانشگاه در زمینه های شیمی، فیزیک، پزشکی و ادبیات تعلق گرفته است.

دانشگاه سوربن فرانسه

تاسیس دانشگاه سوربن فرانسه، جزو دانشگاه های قدیمی این کشور محسوب می شود و به قرن سیزدهم میرسد اما بطور جدی و رسمی، در سال 2018 بعد از ادغام دانشگاه پیروماری و دانشگاه پاریس سوربن تاسیس شد.

این دانشگاه به دلیل مجموعه های علمی معتبر و متعدد و کتابخانه ای با بیش از 50000 اثر، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و به همین دلیل، دانشجوهای زیادی را به خود جذب می کند.

دانشگاه سوربن در کشور فرانسه،جزو دانشگاه هایی است که ارائه دهنده مدرک معتبر بین المللی است؛ متقاضیان با گرفتن مدرک تحصیلی خود از این دانشگاه، آینده شغلی خود را تضمین می کنند زیرا همین مدرک بطور قطع، باعث پیدا کردن شغل مناسب در زمینه تحصیلی شما میشود.

ناگفته نماند که بین داوطلبان متقاضی این دانشگاه، رقابت بالایی وجود دارد و داشتن رزومه و سوابق تحصیلی قوی می تواند در قبولی دانشگاه سوربن، به شما کمک کند.

بطور کلی دانشگاه های فرانسه، جزو بهترین مقصد های تحصیلی به حساب می آیند؛ دانشجویان علاوه بر بهره مندی از برنامه های تحصیلی منحصربفرد و محیط آکادمیک عالی، از امکانات و خدمات رفاهی بسیار خوبی برخوردار می شوند

 

سوالات متداول

ویژگی های دانشگاه PSL پاریس چیست؟

این دانشگاه که متشکل از چندین مؤسسه است، در طول زمان پیشرفت های زیادی داشته و هم اکنون دارای 9 مؤسسه دانشگاهی و پژوهشکده و چندین مؤسسه وابسته است. رشته های بسیار متنوعی در رشته های مختلف در این دانشگاه ارائه می شود و دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در این دانشگاه تحصیل کنند. این دانشگاه دوره های مختلفی را در زمینه های علمی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و هنر ارائه می دهد.

دروس مقایسه ای در دانشگاه پلی تکنیک اکول چیست؟

Ecole Polytechnique فرانسه یک برنامه لیسانس علوم را برای دانش آموزانی که به ریاضیات و علوم علاقه مند هستند ارائه می دهد. دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند دوره های سه ساله این رشته را می گذرانند. این برنامه دانشگاهی یک برنامه کاملاً انتخابی و چند رشته ای است که به زبان انگلیسی تدریس می شود که در نهایت منجر به تشکیل رشته دوگانه یا مقایسه ای می شود.

دوره های ارائه شده در دانشگاه پاریس را فهرست کنید

رشته های تحصیلی مختلفی مانند رشته های مرتبط با هنر و علوم انسانی، زبان های خارجی، ادبیات، علوم اجتماعی، علوم اقتصادی، علوم و فنون، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری در این دانشگاه ارائه می شود. باید گفت که دانشگاه پاریس به طور کامل درگیر تجربه ای است که رهبری فکری بهبود آموزشی و نوآوری را در تعالی آموزش و پژوهش در سطح کارشناسی ارشد ادغام و پیش می برد.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

0 Reviews

Write a Review