5/5 - (3 امتیاز)
آزمون ست ترکیه

آزمون SAT، شرایط ثبت نام، مدارک و هزینه ها و زمان برگذاری

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشورهای انگلیسی زبان پذیرفته شوید، آزمون SAT  یکی از مواردی است که به آن نیاز پیدا می‌کنید. مسئولین دانشگاه‌ها از این امتحان ورودی به‌عنوان یک معیار مهم برای پذیرش داوطلبان استفاده می‌کنند. در ادامه مقاله بر آن شده‌ایم که شما را با آزمون SAT و نحوه برگزاری آن آشنا کنیم؛ پس لطفا تا انتهای نوشتار همراه ما باشید.

با آزمون SAT آشنا شوید

آزمون SAT برای دانش آموزان دبیرستانی که در مقطع ۱۱ و ۱۲ تحصیل می­کنند و تمایل دارند که در کالج کشورهای انگلیسی زبان در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند، برگزار می­شود. این آزمون برای افرادی که ۱۸ سال خود را تمام کرده و مدرک تحصیلی دیپلم دارند؛ بهترین گزینه برای پذیرش در دانشگاه می­ باشد.

نتایجی که در امتحان به دست می ­آورید، بیانگر سطح علمی شما است و تاثیر زیادی در پذیرش در کالج دارد. کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس کانادا و غیره این آزمون ورودی را برای پذیرش متقاضیان در دانشگاه ­ها به کار می­برند.

تست SAT نخست در سال ۱۹۲۶ میلادی به عنوان امتحان ورودی دانشگاه‌ها مطرح شد. ابتدا SAT برای سنجش سطح علمی افراد متقاضی بورس تحصیلی برگزار می شد و این روند تا سال ۱۹۴۰ ادامه داشت. پس از آن به­عنوان یک امتحان فراگیر درنظر گرفته شد که همه متقاضیان ورود به دانشگاه باید آن را بگذرانند.

اگر متقاضی تحصیل در کالج­ های کشورهای انگلیسی زبان هستید، یکی از آزمون هایی که باید در آن شرکت نمایید؛ SAT می باشد. پس از سپری کردن امتحان باید نمرات را با درخواست خود به دانشگاه ارسال کنید. این آزمون می تواند تا ۵۰ درصد در تصمیم پذیرش شما در دانشگاه تاثیر گذار باشد، بنابراین ضروری است که بتوانید حداقل نمره استاندارد تعیین شده را کسب نمایید.

نحوه کسب امتیاز در آزمون SAT

هنگامی که امتحان ورودی را گذراندید، نمره­ای بین ۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کسب می­کنید. میانگین امتیازی که برای آزمون SAT در نظر گرفته می شود؛ حدود ۱۰۶۸ است؛ البته هر سال این میانگین نمرات تغییر می­کند. این­که چه نمره­ای برای شما مناسب است، بستگی به دانشگاهی دارد که قصد دارید در آن به تحصیل بپردازید. مطمئنا برای رفتن به یک کالج سطح بالا نیاز به نمره بالاتر از ۲۰۰۰ پیدا می­کنید، اما اگر بخواهید در رشته­ های محلی کالج ­های دولتی ادامه تحصیل دهید، نمره ۱۴۰۰ نیز کفایت می­کند.

بهترین زمان برای شرکت در آزمون SAT

داوطلبانی که ساکن ایالات متحده آمریکا هستند، سالانه هفت مرتبه فرصت دارند که در SAT شرکت کنند. ماه‌های برگزاری امتحان ورودی نیز می، آگوست، مارس، نوامبر ژوئن، اکتبر و دسامبر می­باشد. اما متقاضیانی که در سایر کشورها زندگی می­کنند، تنها چهار بار در سال می­توانند در این آزمون شرکت کنند. آن­هم فقط در ماه­های می، اکتبر، مارس و دسامبر این امکان برایشان فراهم است.

نکته­ ای که باید به آن توجه کنید، این است که باید ۴ هفته قبل از برگزاری امتحان به صورت آنلاین در آن ثبت نام کنید. البته اگر این کار را به تاخیر بیندازید، تا دو هفته پیش از برگزاری نیز با پرداخت جریمه دیرکرد می­توانید ثبت نام خود را انجام دهید.

آزمون ست

شرکت در آزمون sat چه مزایایی دارد

اگر موفق شوید نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید، شانس شما برای پذیرش در دانشگاه­ های سطح بالا در کشورهای انگلیسی زبان تا ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت. مزیت دیگر شرکت در امتحان SAT این است که علاوه بر تحصیل در کالج دلخواه خود زمینه برای پیدا کردن یک شغل مناسب نیز برایتان فراهم می­گردد. زمانی که مدرک قبولی در این آزمون را داشته باشید، شرکتی که قصد استخدام در آن را دارید؛ شما را به عنوان یک شخص حرف ه­ای می­شناسند و بدین ترتیب احتمال استخدام افزایش می­یابد.

محل برگزاری آزمون SAT کجاست؟

امتحان ورودی SAT هر سال در آمریکا و سایر کشورهایی نظیر کانادا، هلند، ژاپن و غیره برگزار می­شود. همسایگان ایران نظیر افغانستان و ترکیه نیز این آزمون را برگزار می­کنند. بنابراین اگر قصد دارید محلی را که نزدیک به منطقه زندگی شماست، برای شرکت در امتحان انتخاب نمایید، می­توانید به سایت College Board مراجعه کرده و لیست کشورهای برگزار کننده آزمون SAT را چک کنید.

قوانین حضور در آزمون

برای شرکت در تست  SAT باید اصل مدرک گذرنامه خود را به همراه داشته باشید. در زمان برگزاری جلسه از بردن وسایلی نظیر مداد رنگی، ماژیک، ساعت مچی، سیگار و همین­طور سایر مواد خوراکی خوددرای نمایید. در تمام طول جلسه برگزاری آزمون، متقاضیان توسط دوربین ­های مداربسته کنترل می­شوند. از این رو اگر یکی از وسایل ممنوعه را همراه خود داشته باشید، ممکن است منجر به اخراج شدن شما گرددَ.

دقت داشته باشید که درب حوزه برگزاری امتحان ورودی در یک ساعت معین بسته شده و پس از آن به هیچکس اجازه ورود داده نمی­شود. پس سعی کنید که در ساعت مقرر در محل حضور داشته باشید. یکی دیگر از قوانین این است که صحبت شرکت کنندگان در جلسه با هم ممنوع است.

نتایج امتحان تنها در اختیار خود فرد شرکت کننده قرار می­گیرد؛ بنابراین به هیچ وجه اطلاعات محرمانه خود را در دسترس دیگران قرار ندهید. عدم توجه به این مسئله می‌تواند عواقب بدی را برای شما به همراه داشته باشد.

افراد واجد الشرایط شرکت در آزمون SAT

به طور کلی افراد واجد الشرایط شرکت در آزمون SAT عبارتند از:

کلاس های مرتبط با امتحان ورودی SAT

به منظور این­که آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را داشته باشید، می‌توانید از یک­سری دوره ­های آموزشی مرتبط با امتحان SAT استفاده کنید. موسسه Kaplan یکی از مراکز معتبری است که در این زمینه خدماتی بی­نظیر ارائه می­دهد. از جمله این خدمات برگزاری کلاس­ های آموزشی فوق ­العاده و همچنین کتاب­ های مفیدی است که در اختیار داوطلبان قرار داده می­شود.

دوره­ هایی که در این موسسه برگزار می­شود، با توجه به رشته دانشگاهی فرد متفاوت است. البته اگر امکان شرکت حضوری در کلاس­ های آموزشی را ندارید، می­توانید به صورت آنلاین در دوره ­های اینترنتی موسسه Ivay Bound شرکت کرده و سطح علمی خود را بالا ببرید

سوالات متداول

چرا باید در این آزمون شرکت کنیم؟

SAT یک آزمون استاندارد است که نشان می دهد مدارس چقدر شما را برای دانشگاه با اندازه گیری مهارت های کلیدی مانند درک مطلب، توانایی ریاضی و روانی آماده می کنند. از آنجایی که بسیاری از دانش‌آموزان در این آزمون شرکت می‌کنند، این آزمون همچنین داده‌هایی را در مورد نحوه مقایسه شما با همسالان خود در سطح ملی در اختیار مدارس قرار می‌دهد.

آزمون نشست از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

SAT دارای ده بخش است: ابتدا همیشه یک مقاله است، به دنبال آن دو خواندن، دو ریاضی، یک نوشتن، و یک بخش آزمایشی هر کدام 25 دقیقه (به ترتیب تصادفی) و سپس یک دقیقه خواندن 20 دقیقه، یک ریاضی 20 دقیقه و یک بخش نوشتن 10 دقیقه ای این آزمون عمدتاً چند گزینه ای است، به استثنای انشا در ابتدای آزمون و 10 سؤال شبکه ای در یک بخش ریاضی 25 دقیقه ای.

تاریخ آزمون کتبی چه تاریخی است؟

زمان ایده آل برای اولین بار معمولا در زمستان سال دوم شماست، زمانی که بیشتر مطالب را در مدرسه یاد گرفته اید. با این حال، برنامه آزمون شما ممکن است متفاوت باشد، به خصوص اگر به SAT برای مقاصد دیگر نیاز دارید یا مدرسه خود مجبور به انجام آن هستید.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

2 Reviews

رها بهادری
5

سلام خسته نباشین میخواستیم بدونم شما چند جلسه کلاس برای آزمون ست برگزار میکنین؟

محمد علیاری
5

با سلام با چه نمره ای می توان در آزمون SAT دانشگاهای آمریکا فاند و بورسیه دریافت کرد؟

Write a Review