3.7/5 - (6 امتیاز)

اعزام دانشجو به ایتالیا،اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا با مجوز رسمی

شما می‌توانید برای تحصیل در ایتالیا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از طریق سایت اعزام دانشجو اقدام کنید، تنها برای هر مقطع، متقاضیان باید شرایط کامل معرفی شده توسط سایت اعزام دانشجو را داشته باشند و باقی فرآیند برعهده مؤسسه اعزام دانشجو است.
در این مقاله سایت اعزام دانشجو سعی دارد به توضیح هزینه پایین تحصیل، هزینه پایین زندگی نسبت به بسیاری از کشور‌های اروپایی، امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی مختلف برای هر مقطع تحصیلی، امکان دریافت اقامت طولانی مدت در اروپا و بسیاری از مزایای دیگر که متقاضیان زیادی را به این سمت جذب کرده است، بپردازد.
قابل ذکر است که متقاضیان تحصیل در ایتالیا فرصت ادامه تحصیل به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی را خواهند داشت، همچنین تحصیل در ایتالیا محدودیت سنی زیادی ندارد و این فرصت خوبی است تا افراد بتوانند از طریق تحصیل در ایتالیا پلی برای اقامت خود در قاره اروپا بسازند.

تحصیل در ترکیه

سیستم آموزشی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

همانطور که گفته شد ایتالیا با توجه به قدمت دانشگاه‌های خود یکی از قدیمی‌ترین سیستم‌های آموزشی را دارد و دانش‌آموزان برای آمادگی در امتحانات باید تعداد قابل توجهی از ساعات آموزشی را به صورت خودآموز خارج از کلاس بگذرانند.
سال‌های تحصیلی شامل ۲ ترم است که ترم اول از سپتامبر، اکتبر شروع می‌شود و در ژانویه، فوریه به پایان می‌رسد. ترم ۲ نیز از فوریه شروع می‌شود و در ژوئیه به پایان می‌رسد.
تاریخ شروع و پایان دوره‌های تحصیلات تکمیلی در ایتالیا در هر دانشگاه متفاوت است اما هر ترم تقریباً ۲۰ هفته طول می‌کشد که شامل ۱۴ هفته دوره آموزشی و ۶ هفته دوره امتحان می‌باشد.
البته برای اعزام دانشجو به ایتالیا ابتدا باید نگاهی گذرا به سیستم آموزشی این کشور انداخت، بر اساس فرآیند بولونیا، سیستم آموزشی ایتالیا در سال ۱۹۹۰ اصلاح شد تا یک سیستم آموزشی سازگار در سراسر اروپا ایجاد شود. از آن به بعد ایتالیا به عنوان یک کشور رایگان برای اعزام دانشجو شناخته می‌شود.

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

ایتالیا کشوری است که به مهاجرانی که به بهانه تحصیل وارد این کشور می‌شوند شرایط تحصیلی خوبی را ارائه می‌دهد و دانشجویان می‌توانند وارد این کشور شده و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل ادامه دهند.
البته برای تحصیل در هر مقطعی باید شرایط کامل پذیرش و ویزای تحصیلی را داشته باشید و فرد باید مدارک تحصیلی سال تحصیلی قبل را ارائه دهد.
طول دوره تحصیل در هر مرحله متفاوت است و همچنین هزینه تحصیل در هر یک از مراحل مختلف متفاوت است.

اعزام دانشجو ایتالیا

متأسفانه بسیاری بر این باورند که تحصیل در ایتالیا کاملاً رایگان است، اما این درست نیست. افرادی که از کشور‌های غیر اروپایی به عنوان دانشجو به ایتالیا ‌می‌روند باید هزینه تحصیل خود را در این کشور به طور کامل پرداخت کنند.
علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه زندگی در ایتالیا نیز موضوعی است که دانشجویان باید قبل از همکاری با سایت اعزام دانشجو به آن توجه کنند.
افرادی که می‌توانند بورسیه تحصیلی ایتالیا را دریافت کنند، فرصت تحصیل رایگان را تجربه خواهند کرد، بنابراین بسته به نوع دانشگاه و برنامه تحصیلی، سطح شهریه دانشگاه ایتالیا از ۹۰۰ یورو تا ۷۰۰۰ یورو (یورو) متغیر است

کار همزمان با تحصیل در ایتالیا

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در صورت دریافت مجوز کار ایتالیایی می‌توانند در طول تحصیل خود کار کنند، البته درصورت همکاری شما با مؤسسه اعزام دانشجو دریافت مجوز کار بسیار ساده خواهد بود. اجازه کار برای دانشجو ۲۰ ساعت در هفته می باشد.

شرایط درخواست اقامت در ایتالیا

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باید ۸ روز پس از ورود به اداره پست برای اجازه اقامت خود در ایتالیا با ارائه مدارک زیر مراجعه کنند:

همچنین به یاد داشته باشید که در ایتالیا با همکاری با مؤسسه اعزام دانشجو دانشجویان در انتخاب شغل خود برای کار در ایتالیا محدودیتی نخواهند داشت.

معرفی بورسیه تحصیلی ایتالیا

ایتالیا هر ساله چندین بورس تحصیلی را به بهترین متقاضیان بین‌المللی که اجازه تحصیل دارند اعطا می‌کند. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند فقط باید هزینه اداری (معمولاً غیر قابل استرداد) در حدود ۱۶۰ یورو بپردازند.
به طور کلی بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا را می‌توان به ۳ دسته تقسیم کرد که شامل موارد زیر می‌شود که می‌توانید با همکاری با سایت اعزام دانشجو در آن‌ها شرکت کنید.

این بورسیه تحصیلی در ایتالیا شامل مبلغی بین 6000 تا 7000 یورو ناخالص در سال به اضافه پرداخت هزینه تحصیل متقاضی می‌باشد که با این مبلغ بورسیه، متقاضی می‌تواند هزینه اقامت خود را در یکی از اقامتگاه‌های دانشجویی بپردازد.

این نوع بورسیه به ارزش 8500 یورو در سال و برای مقطع ارشدمی باشد، هزینه‌های تحصیل و آموزش زبان ایتالیایی رایگان میی باشد را پوشش می‌دهد. مبلغ بورسیه هزینه‌های اسکان دانشجو در یکی از اقامتگاه‌های دانشجویی را نیز پوشش می‌دهد.

بورسیه ایتالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا

ذکر شد که بورسیه استانی در دسترس‌ترین بورسیه برای دانشجویان خارجی در این کشور است. افراد برای دریافت این بورسیه باید قبل از مهاجرت به ایتالیا و شروع سال تحصیلی اقدام کنند. افراد برای دریافت این بورسیه باید شخصی را به عنوان قیمت خود به صورت رسمی معرفی کنند. شرایط مالی سرپرست نقش زیادی در اخذ بورسیه نهایی خواهد داشت.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به ایتالیا

فرآیند اخذ اقامت از طریق تحصیل در ایتالیا و اعزام دانشجو به ایتالیا در ۲ مرحله انجام می‌شود.
طبق همکاری با سایت اعزام دانشجو در مرحله اول دانشجویان باید بتوانند نامه پذیرش را از دانشگاه مورد نظر خود دریافت کنند و با ارائه نامه پذیرش به سفارت این کشور می‌توانند برای ویزای خود اقدام کنند. بسته به شرایط دانشجویان ممکن است مدارک مورد نیاز برای تکمیل مراحل اعزام دانشجو به ایتالیا متفاوت باشد.

به طور کلی مدارک مورد نیاز در سال ۲۰۲۲ شامل موارد زیر می‌باشد:

فرم درخواست ویزای ورود پاسپورت معتبر (تاریخ انقضا باید ۳ ماه بیشتر از درخواست ویزا باشد) اثبات اینکه محل اقامت در ایتالیا برای مدت محدودی رزرو شده است. طبق همکاری با سایت اعزام دانشجو بودجه معمولاً ۶۰۰۰ یورو (یورو) در سال است.

کلیه مدارک مربوط به پذیرش تحصیلی مدارک مربوط به اخذ بورسیه تحصیلی هزینه زندگی در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور‌هایی است که بورسیه‌های تحصیلی زیادی ارائه می‌دهد، بنابراین دانشجویان باید توجه بیشتری به داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در این کشور داشته باشند. همانطور که در نمودار آماری زیر مشاهده می‌شود، هزینه زندگی ماهانه برای هر فرد در ایتالیا حدود 900 الی 1100 یورو، هزینه زندگی شامل غذا، حمل و نقل، تفریح ​​و غیره حدود 500 یورو خواهد بود. هزینه اجاره خانه حدود 400 یورو برای یک نفر برای دو نفر حدود 600  یورو در ماه است.

هزینه های زندگی در ایتالیا

بازارها
بازارها 31.1%
اجاره ماهانه
23.6%
رستوران ها
= 16.6%
حمل و نقل
12.3%
خدمات رفاهی
7.3%
ورزش و اوقات فراغت
6.3%
لباس و کفش
3%

سوالات متداول

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا چگونه است؟

دوره فوق لیسانس یا فوق لیسانس در ایتالیا که اولین دوره تحصیلات تکمیلی است بین 1 تا 2 سال متغیر است و حداکثر 4 ترم آموزشی را شامل می شود. این دوره با دفاع از پایان نامه دانشجو در ترم 4 به پایان می رسد. در حین تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشورها این فرصت را خواهید داشت که فرصت های شغلی بهتری پیدا کنید.

آیا برای تحصیل در ایتالیا باید مدرک زبان داشته باشیم؟

قبل از شروع پروسه مهاجرت خود لازم است به وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از شرایط عمومی و ویژه آن مطلع شوید. نمره زبان برای هر رشته و دانشگاه متفاوت است، بنابراین حتما توصیه می شود با آنها آشنا شوید. برخی از دانشگاه ها فرآیند پذیرش دانشجویان خود را از طریق آزمون و مصاحبه آنلاین انجام می دهند.

چرا ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی کشور خوبی است؟

سطح امنیت ایتالیا در وضعیت خوبی قرار دارد و از نظر ایمنی رتبه 8 در قاره اروپا و رتبه 40 در جهان را دارد. همچنین تحصیل در کشوری با سیستم آموزشی مدرن و سطح کیفی بالا که بیش از 50 دانشگاه برتر دنیا با رتبه زیر 1000 در کل دنیا و در رقابت با بسیاری از دانشگاه های معروف دیگر کشورهای پیشرفته و صنعتی قرار دارند. در دنیا مانند آلمان، استرالیا، فرانسه، کانادا، آمریکا و غیره.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

2 Reviews

رضا یونسی
5

سلام رشته من برق هست میخواستم سوال کنم من میتوانم یه دانشگاه فنی که رشته برق داشته باشه پذیرش بگیرم؟ و در یکی از دانشگاه ای ایتالیا ادامه تحصیل کنم؟

ملودی خانی
5

سلام شرایط بورسیه تحصیلی چطوری هست؟ هزینه تحصیلی رایگان یا هزینه زندگی هم هست؟ اگر هزینه زندگی کردن نباشه هزینه یک ماه زندگی در ایتالیا چقدر میشه؟

Write a Review