5/5 - (2 امتیاز)

اعزام دانشجو به کانادا،اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا با مجوز رسمی

 امروز بسیاری از دانشجون به فکر مهاجرت برای تحصیل  به کشور های مختلفی هستند،طبق امار در بین مقاصد دانشجویان سر تا سر جهان، ایالات متحده آمریکا  اولویت اول و سپس انگلستان در رتبه دوم و پس از آن ها استرالیا در رتبه سوم و کانادا در رتبه چهارم قرار گرفته است.

 با توجه به رشد سریع تعداد دانشجویان بین‌المللی ورودی به استرالیا و کانادا، به نظر می‌رسد تغییرات قابل توجهی در جایگاه جهانی کشور‌های پیشرو در مطالعه جهان رخ دهد. آخرین داده‌ها در مورد دانشجویان مهاجر کانادایی نشان دهنده افزایش بسیار زیاد تعداد دانشجویان بین‌المللی ثبت نام شده در کانادا است. تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این کشور در سال گذشته با ۱۶. ۲۵ درصد افزایش به بیش از ۵۷۲ هزار نفر رسیده است. برای سومین سال متوالی نرخ رشد به رقمی دو رقمی رسیده است.

تحصیل در کانادا

همچنین افزایش ورود دانشجویان بین‌المللی به کانادا در ۵ سال گذشته ۷۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد. کشور‌های هند، بنگلادش، کلمبیا، ویتنام و ایران بیشترین متقاضیان تحصیل در کانادا را دارند. هند مرکز اصلی دانشجویان بین‌المللی در کانادا است.

 به عبارتی دیگر طبق امار های جهانی تعداد دانشجویان هندی ورودی به کانادا در سال ۲۰۱۸ ۴۰ درصد افزایش یافته و تعداد آن‌ها نسبت به سال ۲۰۱۴ ۳۵۰ درصد رشد داشته است. به این معنی که هند اکنون از چین به عنوان کشور پیشرو در اعزام دانشجویان به کانادا پیشی گرفته است.

 تعداد چینی‌ها در سال گذشته تنها ۲ درصد افزایش یافته و تعداد آن‌ها به کمتر از ۱۴۳۰۰۰ نفر رسیده است. چین و هند با هم تعداد زیادی از دانشجویانی را تشکیل می‌دهند که در کانادا تحصیل می‌کنند.

سه دلیل برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی دانشجویان عبارتند از

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع لیسانس

دوره لیسانس در کانادا بین ۳ تا ۴ سال به طول میانجامد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا، مدرک ۱۲ ساله الزامی است. دانشجویان باید ریز نمرات خود را برای ۳ سال آخر تحصیل ارسال کنند. از دیگر شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا داشتن نمره ۶ آیلتس است، البته در کانادا نیز این امکان وجود دارد که در صورت عدم موفقیت دانش‌آموز در کسب نمره زبان مورد نظر، بتواند در دوره‌های زبان کانادا شرکت کرده و سپس وارد دوره اصلی خود شود

تحصیل لیسانس در دانشگاه‌های کانادا به زبان انگلیسی است اما امکان ادامه تحصیل به زبان فرانسه در برخی استان‌های کانادا مانند کبک وجود دارد. امکان اقامت دانشجو در دوره کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی در کانادا اجازه کار نیمه وقت دانشجویی به مدت ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا معمولاً بین ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا در سال برای دانشجویان بین‌المللی است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع عبارتند از:

اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

 در این رده متقاضی باید مدرک لیسانس و دیپلم دبیرستان را ارائه دهد. همچنین در این مرحله داشتن نمره آیلتس ۶. ۵ الزامی است اما در صورتی که دانشجو مدرک زبان آیلتس نداشته باشد می‌تواند قبل از شروع دوره اصلی خود در مقطع کارشناسی ارشد و پس از کسب مدارک مورد نیاز در دوره‌های زبان انگلیسی شرکت کند .

معمولاً بهترین سن برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین ۳۱ تا ۳۲ سالگی است. دانشجو می‌تواند در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد همراه داشته باشد و همراه وی می‌تواند در این دوره به صورت تمام وقت کار کند. دانشجوی کارشناسی ارشد نیز می‌تواند ۲۰ ساعت در هفته به صورت نیمه وقت به عنوان دانشجو کار کند.

شهریه دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد

شهریه برای این افراد بین ۱۳ تا ۲۱ هزار دلار در هر سال تحصیلی می‌باشد. رشته‌های هنر و علوم انسانی کمترین شهریه و رشته‌های دندانپزشکی، معماری و مدیریت بازرگانی بالاترین شهریه را در بین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا دارند. در کانادا دوره‌های کارشناسی ارشد در قالب کارشناسی ارشد (MSc)، کارشناسی ارشد هنر‌های زیبا (MFA)، کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی. (MBA) و غیره ارائه می‌شود. دوره کارشناسی ارشد در کانادا ۱ تا ۲ سال طول خواهد کشید.

تحصیل در کانادا

مدارک مورد نیاز برای دوره کارشناسی ارشد در کانادا عبارتند از

توجه: برای تحصیل در کانادا بیمه درمانی الزامی است.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی در کانادا برای مقطع دکترا عبارتند از:

  • بورسیه‌های جوبیلی الماس ملکه الیزابت دوم.
  • جوایز پژوهشی دکتری IDRC
  • جوایز تحقیقات IDRC
  • بورسیه‌های دکتری ترودو
  • بورسیه تحصیلی Vanier کانادا

وضعیت اقامت پس از تحصیل در کانادا

 طبق قانون حاکم بر کشور کانادا، افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، امکان تحصیل حداقل یک سال پس از تحصیل را دارند. ، برای حضور در این کشور و جستجوی کار. این مدت با توجه به دوره‌ای که فرد گذرانده تا ۳ سال قابل افزایش است تا در نهایت جستجوی کار با موفقیت انجام شود و فرد شغل مورد نیاز خود را در کانادا پیدا کند

ویزای تحصیلی کانادا

روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا فرآیندی دقیق و حساس است که با کمک وکیل مجرب و آشنا به امور ویزای کانادا به راحتی قابل انجام است. لازم به ذکر است که در برخی موارد سفارت کانادا اجازه درخواست مدارک بیشتر از متقاضی را دارد و متقاضی باید سایر مدارک اعلام شده توسط سفارت را ارائه دهد.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است:

سوالات متداول

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

سن یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. باید بین سن و سطح تحصیلات مورد قبول رابطه منطقی وجود داشته باشد. هرچه تطابق بین سن و سطح تحصیلی بیشتر باشد، شانس دریافت ویزا بیشتر است، اما هر چه سن بالاتر از سطح تحصیلات باشد، شانس دریافت ویزا کمتر می شود. به عنوان مثال، فردی 25 ساله که در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده و برای ویزا اقدام می کند، نسبت به فرد 45 ساله ای که در مقطع کارشناسی ارشد نیز پذیرفته شده است، شانس بیشتری برای ویزا گرفتن دارد.

برای مهاجرت به کانادا چه ویزایی می توانیم بگیریم؟

ویزای دانشجویی کانادا متقاضیان بالای 18 سال می توانند با دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کالج ها، دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا تحصیل کنند. البته در نظر داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی، داشتن دعوتنامه و نامه پذیرش از دانشگاه ها و موسسات آموزشی کانادا الزامی است.ویزای تحصیلی کانادا متقاضیان زیر 18 سال می توانند با اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل در مدارس کانادا به این کشور مهاجرت کنند. البته سرپرست قانونی یا والدین (مادر یا پدر) این دانش آموزان باید برای دریافت ویزا اقدام کنند و علاوه بر داشتن دعوتنامه معتبر، ثابت کنند که توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل فرزندانشان در کانادا را دارند.

مدت زمان ارسال ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

ویزای تحصیلی کانادا حداقل 12 هفته پس از تکمیل مراحل درخواست ویزا (از جمله انگشت نگاری و ...) صادر می شود.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

2 Reviews

نیلین امیری
5

سلام خدمت شما من دوازدهم میخونم و کنارش هم زبان انگلیسی خوندم تا این حد که تافل بلدم و میتونم صحبت کنم میخوام بدونم میتونم تو کشور کانادا ادامه تحصیل بدم و تو کدوم دانشگاه های کانادا میتونم قبول شم؟

محمد علیزاده
5

سلام 33 ساله هستم لیسانس عمران دارم با 5 سال سابقه کار دارم میتونم برای دکتری اقدام کنم یا باید مجدد ارشد بخوانم؟

Write a Review