آزمون یوس Yös

5/5 - (1 امتیاز)

آزمون YOSیکی دیگر از آزمون های پرطرفدار در ایران است که سالانه تعداد زیادی از داوطلبان مشتاق به تحصیل در ترکیه را به خود جذب می کند؛تمامی متقاضیان خارجی تحصیل در ترکیه،برای گرفتن پذیرش دانشگاه های دولتی این کشور ابتدا باید در این این آزمون شرکت کنند و بعد از دست یابی به نمره مناسب در این آزمون می توانند در دانشگاه های کشور ترکیه تحصیل کنند.

آزمون یوس

تعریف آزمون Yös

آزمون YOS،آزمونی برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه است که تنها متقاضیان بین المللی می توانند در این آزمون شرکت کنند و اجازه شرکت در این آزمون به داوطلبانی که تابعیت ترکیه را دارند داده نمی شود.

سوالات این آزمون از دو بخش،سوالاتت هوش-ریاضی و سوالات زبان ترکی تقسیم میشود.

*نکته قابل توجه در این آزمون عدم محدودیت در تعداد دفعات شرکت در آزمون است،یعنی داوطلبان برای شرکت در آزمون،هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت ندارند.

شروط اصلی شرکت در آزمون YOS

آزمون یوس

زمان و نحوه برگزاری آزمون YOS

 

شروع برگزاری آزمون YOSبیشتر دانشگاه ها،از ابتدای فروردین تا پایان ماه اردیبهشت است؛بااین حال زمان برگزاری آزمون های YOS در هر دانشگاه متفاوت است و معمولا 2ماه بعد از برگزاری آزمون،جواب آزمون ها به شما داده می شود.

(*یکی از راه هایی که به افزایش قبولی شما در این آزمون کمک می کند،شرکت همواره در آزمون های چند دانشگاه مختلف است.)

 

همان طورکه پیش تراز این ذکر شد،سوالات آزمون YOSبه دو بخش هوش-ریاضی و زبان اختصاصی(ترکی یا انگلیسی) تقسیم می شود که برای قبولی در این آزمون باید به این موارد تسلط کافی و کامل داشته باشید.

سوالات بخش هوش-ریاضی،همانطور که از اسمش مشخص است،نیازمند تسلط به مباحث هوش،هندسه و ریاضیات است که 80 سوال در این آزمون را به خود اختصاص داده است و داوطلبان باید در مدت 90 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند.(بعضی از دانشگاه های کشور ترکیه،دراین بخش، سوالات شیمی، فیزیک،تاریخ و جغرافیا راهم قرار می دهند.)

 

بخش دوم آزمون YOS که اهمیت کمتری نسبت به بخش اول دارد متعلق به زبان ترکی یا انگلیسی است که برای سنجش تسلط زبان دانشجویانت در این آزمون قرارداده شده است که تقریبا مدت زمان یک ساعت برای پاسخگویی این بخش به داوطلبان داده می شود.

 

نکته مهم این است که آزمون YOSاعتبار بین المللی هاصی را دارا نمی باشد و فقط یک آزمون داخلی درکشورترکیه محسوب می شود.

داوطلبان بعد از قبولی در این آزمون،تا دوسال فرصت ثبت نام دانشگاه های ترکیه را دارند واگردوسال از قبولی این آزمون گذشته باشد و داوطلب در دانشگاه شرکت نکرده باشد،باید دوباره در این آزمون شرکت کند.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

[wp-reviews]