5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه، اطلاعات پذیرش و هزینه تحصیل

دانشگاه سابانجی ترکیه یکی از موسسات آموزش عالی واقع در 40 کیلومتری استانبول می‌باشد که در سال 1994 تاسیس شده است.این مجتمع آموزش عالی زیر نظر یکی از بنیادهای خانواده برجسته ترکیه به نام بنیاد سابانجی تاسیس شده و اولین سال تحصیلی آن  از 29 مهرماه 1378 آغاز شد.

پردیس این دانشگاه خصوصی در زمینی به مساحت 1.26 میلیون متر مربع ساخته شده است. دانشگاه سابانجی یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است و می‌توان گفت این دانشگاه یکی از اولین گزینه‌های متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ترکیه برای اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد.

اگر شما نیز مانند هزاران دانشجوی دیگر به تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه علاقمند هستید به شما پیشنهاد می کنیم، از مشاوره سایت رسمی اعزام دانشجو و همچنین اطلاعاتی که در این متن اختیار شما قرار دادند و بهره ببرید.

 

آشنایی با دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه یکی از ایده آل‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در این کشور است، این دانشگاه اکثراً در 3 دانشکده دروس مختلفی ارائه کرده و معمولا بودجه آن توسط خیریه تامین می‌شود.

دانشجویان دانشگاه سابانچی آزادی‌های علمی زیادی دارند، یعنی می‌توانند در دو سال اول تحصیل تغییر رشته دهند. این امکان با توجه به افزایش آگاهی دانشجویان از آموزش عالی و شناخت بهتر آنها از رشته و شغل مورد علاقه خود در نظر گرفته شده است.

آدرس دانشگاه سابانجی ترکیه

https://goo.gl/maps/SiwpgHPE46vz89bH7

 

امکانات دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه امکانات زیادی برای دانشجویان دارد، این تسهیلات شامل اسکان تمامی دانشجویان بین‌المللی در خوابگاه‌های مورد نظر، سالن‌های ورزشی، مرکز بهداشت، سالن سینما، سوپرمارکت، بیش از 50 باشگاه فعال دانشجویی، کتابفروشی، بانک، مرکز هنرهای نمایشی، دستگاه لپ تاپ و دسترسی بدون وقفه به اینترنت، خدمات پذیرش 24 ساعته آزمایشگاه و مرکز اطلاع رسانی کتابخانه در 7 روز هفته به صورت کامل می‌باشد.

در صورتی که شما علاقمند به تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه هستید می توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو برای همیاری و کمک در پذیرش دانشگاه استفاده کنید.

همچنین سالن غذاخوری پردیس دانشگاه سابانجی با ظرفیت 900 صندلی در هر سه وعده غذایی با منوی متنوع در فضایی باز پذیرای دانشجویان و کارکنان است.

 

زندگی دانشجویی در دانشگاه سابانجی ترکیه

در پردیس دانشگاه سابانجی، خوابگاه جزء ضروری یک آموزش آکادمیک مناسب و یک زندگی دانشگاهی شاد در نظر گرفته می‌شود. خوابگاه دانشجویی این دانشگاه مکانی است که در آن دوستی‌ها شکل می‌گیرد و هنر زندگی مشترک را فرا می‌گیرد.

اتاق‌های خوابگاه در سابانجی برای 2 یا 4 دانشجو طراحی شده است و تمامی اقامتگاه‌ها مجهز به حمام، کمد، تلفن مجزا، خط اینترنت اختصاصی در اتاق‌ها و اینترنت مشترک در سالن‌های مطالعه واقع در هر طبقه می‌باشد.

تعدادی اتاق مشترک برای تماشای تلویزیون در هر طبقه برای استراحت و تفریح ​​دانش‌آموزان وجود دارد، برای خرید غذا و نوشیدنی تازه، دستگاه‌های خودکار در کنار هاستل قرار داده شده است. نظافت خوابگاه یکی از اولویت‌های دانشگاه سابانجی است و پرسنل متعهد تمام قسمت‌های خوابگاه را تمیز می‌کنند.

دانشجویان می‌توانند وسایل و لباس‌های شخصی خود را در ماشین لباسشویی و خشک کن تمام اتوماتیک واقع در اتاق‌های لباسشویی به صورت کاملا رایگان شستشو دهند.

 

اطلاعات آماری دانشگاه سابانجی ترکیه

 •       دانشگاه سابانجی ترکیه دارای 412 کادر آموزشی و 368 کادر اجرایی می‌باشد.
 •       این دانشگاه میزبان بیش از 4000 دانشجو در مقطع کارشناسی است.
 •       بیش از 1000 دانشجو برای مقطع کارشناسی ارشد جذب می‌کند.
 •       تمرکز اصلی دوره‌های آکادمیک دانشگاه سابانجی ترکیه بر روی برنامه کارشناسی طراحی شده و با رویکرد چند رشته‌ای و بین رشته‌ای ارائه می‌شود.
 •       به ازای هر 14 دانشجو، یک عضو هیئت علمی در دانشگاه وجود دارد.

 

رویکرد آموزشی دانشگاه سابانجی بر چه اساس است؟

دوره‌های آموزشی دانشگاه سابانجی از دو بخش تشکیل شده است، در دوره اول دانش‌آموزان آموزش مقدماتی و در دوره دوم تحصیلات دانشگاهی تخصصی می‌گیرند؛ زبان ترکی در دوره اول به صورت رایگان به دانشجویان آموزش داده می‌شود که معمولاً یک سال طول می‌کشد.

 •       دوره اول که به “برنامه‌های توسعه پایه” معروف است، دانش‌آموزان دروس انسانی و اجتماعی، علوم طبیعی، توابع ریاضی شامل ریاضیات گسسته و پیوسته، اصول آتاتورک و تاریخ انقلاب ترکیه، زبان و ادبیات ترکی، زبان انگلیسی را می‌گذرانند.
 •       دوره بین دانشکده با رویکردهای محاسباتی برای حل مسئله آموزش می‌بینند.
 •       در دوره دوم، طلاب دروسی به نام آثار بزرگ و دروس مربوط به حقوق و اخلاق را می‌گذرانند.

 

رنکینگ دانشگاه سابانجی ترکیه

در بین دانشگاه‌های ترکیه، دانشگاه سابانجی همیشه در صدر بوده است. این مجموعه موفق به کسب رتبه دوم کشوری و رتبه اول در بین موسسات آموزشی خصوصی این کشور شده است. همچنین در آخرین گزارش رتبه بندی دانشگاه‌های بین‌المللی در سال تحصیلی 2020-2021، دانشگاه سابانجی رتبه 541-550 را به خود اختصاص داده است.

از نظر رتبه بندی تایمز، دانشگاه سابانجی در بین موسسات آموزش عالی جوان جهان در رتبه 89 قرار دارد و در شاخص تاثیر، رتبه جهانی 600-401 را کسب کرده است.

 

دانشکده‌های دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشکده‌های زیادی در دانشگاه سابانجی وجود دارد که هر کدام دوره‌های خود را ارائه می‌دهند، این دانشگاه دارای سه دانشکده و یک آموزشگاه زبان است:

 

·   دانشکده هنر و علوم اجتماعی در مقاطع مختلف :

این دانشکده برای رشته‌های اقتصاد، علوم سیاسی و روابط بین الملل، روانشناسی، هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات بصری و گرایش‌های کارشناسی ارشد در زمینه تحلیل و حل تعارض، مطالعات فرهنگی، اقتصاد، مطالعات اروپایی، تاریخ، علوم سیاسی، روانشناسی، ترکی مطالعات، هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات بصری است.

همچنین از گرایش‌های دکتری دانشکده هنر و علوم اجتماعی می‌توانیم به اقتصاد، مطالعات جنسیتی، تاریخ، علوم سیاسی اشاره داشته باشیم.

 

·   دانشکده علوم طبیعی و مهندسی:

این دانشگاه پذیرنده رشته‌های کارشناسی مانند علوم و مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، علوم و مهندسی مواد، مهندسی نانو، مکاترونیک، زیست شناسی مولکولی، ژنتیک و مهندسی زیستی و… است.

 

·   دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر

از رشته‌های برتر این دانشکده می‌توانیم به امنیت سایبری، علوم داده، مهندسی الکترونیک، فناوری‌ها و مدیریت انرژی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی مواد و مهندسی نانو ریاضیات، مهندسی مکاترونیک، زیست‌شناسی مولکولی، ژنتیک و مهندسی زیستی، زیر شاخه‌های فیزیک اشاره داشته باشیم.

همچنین در زمینه رشته‌های دکتری این دانشکده پذیرنده زیر شاخه‌هایی همچون  فناوری اطلاعات، فناوری و مدیریت انرژی، امنیت سایبری، تجزیه و تحلیل داده‌ها و دانشکده مدیریت، تجزیه و تحلیل کسب و کار، کتابچه راهنمای کاربر تجاری، کارآفرینی، برنامه مالی، MBA، پیاده‌سازی، MBA، MBA حرفه‌ای، تجزیه و تحلیل کسب و کار برای حرفه ای‌ها و… است.

 

مدرسه زبان در دانشگاه سابانجی

زبان تدریس در دانشگاه سابانجی انگلیسی است، به همین منظور آموزشگاه زبان نیز در این مجموعه راه اندازی شد تا علاقه مندان به تحصیل در ترکیه که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند بتوانند مهارت خود را در مکالمه و درک این زبان و همچنین سایر زبان‌های خارجی افزایش دهند.

 

آزمون ورودی دانشگاه سابانجی ترکیه :

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه سابانجی باید در آزمون SAT شرکت کنند، این آزمون یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه است. زیرا نه تنها در دانشگاه سابانجی بلکه در تمامی دانشگاه‌های ترکیه دانشجویانی که قصد ورود به مقطع کارشناسی را دارند باید در این آزمون شرکت کنند. اما برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه نمرات آزمون‌های GRE و GMAT توسط دانشجویان متقاضی الزامی است.

 

نمرات قبولی SAT دانشگاه سابانجی

نتایج آزمون SAT برای دانشجویان بین‌المللی  حداقل باید 1100 از 1600 باشد و در زمینه  نمره SAT ریاضیات باید حداقل 600 از 800 به دست آورید. قابل ذکر است که آزمون ۲ سال اعتبار دارد و کد آزمون SAT دانشگاه سابانجی استانبول 7100 است.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه

مهمترین مدارک مورد نیاز برای مرحله پذیرش دانشگاه سابانجی شامل موارد زیر است:

 

 •       رسید پرداخت آنلاین هزینه فرم پذیرش (هزینه درخواست)
 •       کپی اصل کارنامه کنکور و ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان به زبان ترکی یا انگلیسی
 •       ریز نمرات رسمی اصل ریز نمرات و ترجمه رسمی گواهی فارغ التحصیلی
 •       گواهی معتبر از آزمون‌های زبان بین‌المللی مانند به عنوان توصیه نامه آیلتس یا تافل از مقامات قبلی دانشگاه انگیزه تحصیلی

دانشگاه سابانجی ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه سابانجی در تمامی رشته‌ها از جمله دوره آمادگی زبان انگلیسی بدون احتساب مالیات 120000 لیر می‌باشد، در صورت دریافت بورسیه 50 درصدی این مبلغ 50 درصد کاهش خواهد یافت.

هزینه خوابگاه دانشجویی این دانشگاه به شرح زیر است:

 •       اتاق چهار تخته: 13125 لیر ترکیه برای هر نفر (سالیانه)
 •       اتاق دو تخته: 17500 لیر ترکیه برای هر نفر (سالیانه)

 

 

سال توسعه بنیادهای دانشگاهی

برنامه سال توسعه پایه دانشگاه سابانجی شامل دو مرحله اصلی آموزشی است:

 •       توسعه بنیاد و دوره‌های دانشگاه:

همه دانشجویان پذیرفته شده ملزم به گذراندن آزمون زبان انگلیسی (ELAE) هستند، دوره‌های زبان و آزمون‌های مربوطه توسط دانشکده زبان دانشگاه برگزار می‌شود.

 •       دوره ELAE

دانشجویانی که اولین دوره ELAE را می‌گذرانند به عنوان دانشجوی سال اول پذیرفته می‌شوند. متعاقباً، هر دانشجوی دانشگاه سابانجی ملزم به گذراندن دوره‌های دانشگاهی از برنامه درسی اصلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

 

شرایط تحصیل در دانشگاه سابانجی

دانشجویانی که معیارهای مهارت زبان انگلیسی دانشگاه را ندارند در سال توسعه بنیادها (FDY) ثبت نام می‌کنند. بسته به نمره ELAE، این دانش‌آموزان در یکی از سه سطح آموزش زبان قرار می‌گیرند:

 •       پایه
 •       متوسط ​
 •       بالاترین سطح

دانشگاه از روش آموزشی دوره‌ای و محتوایی استفاده می‌کند. در نتیجه، دانشجویان FDY با مهارت زبان کافی و همچنین مهارت‌های آکادمیک از برنامه خارج می‌شوند.

موفقیت دانش‌آموزان با نتایج آزمون قضاوت نمی‌شود، بلکه با عملکرد کلی در برنامه قضاوت خواهد شد تا بتوانند با همکلاسی‌های سال اول خود در دوره‌های دانشگاه منظم باشند.

در طول سال اول، دانش‌آموزان دوره‌هایی را می‌گذرانند که بر علوم انسانی و اجتماعی تمرکز دارند. برای مثال اصول آتاتورک و تاریخ انقلاب ترکیه؛ زبان و ادبیات ترکی؛ علوم طبیعی؛ توابع ریاضی، گسسته و پیوسته و… به صورت کلی دانش‌آموزان سال اول انگلیسی آموزش داده می‌شود.

اما در سال دوم، دانش‌آموزان دوره‌های «اثر اصلی» را می‌گذرانند که بر روی آثار مختلف و مهم هنری متمرکز است.

همچنین دانشجویان خارجی پس از سال اول یا دوم تحصیلی این امکان را دارند که رشته‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنند، این به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در مورد علایق تحصیلی و شغلی خود در کالج با درک بهتری از آموزش عالی تصمیم بگیرند.

اگر شما نیز به علاقه مند تحصیل در دانشگاه سابانجی با شرایط ذکر شده هستید، می توانید از خدمات و کمک های سایت رسمی اعزام دانشجو در این زمینه بهره ببرید.

 

تحصیلات دانشگاه سابانجی چیست؟

دانشگاه سابانجی دارای مدرک تحصیلی جهانی در زبان انگلیسی و شهریه‌های مقرون به صرفه در مقایسه با دانشگاه‌های مشابه در سراسر جهان است، همچنین بورسیه‌های خوبی را برای دانشجویان از همه ملیت‌ها و همه رشته‌های تحصیلی ارائه می‌دهد و تحصیلات عالی و کیفیت بالا را برای همه دانش‌آموزان تضمین می‌کند.

 

تحقیقات دانشگاه سابانجی :

دانشگاه سابانجی جایگاه خود را به عنوان یکی از نوآورترین و تحقیقاتی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه معرفی می‌کند. به عنوان بخشی از فلسفه خود، دانشگاه در نظر دارد تلاش‌های تحقیقاتی خود را در درجه اول به سمت تحقیقات کاربردی و استراتژیک با اهداف پیشرفت دانش کمک می‌کند.

این دانشگاه با تعداد زیادی آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تحقیقاتی و کاربردی فناوری نانو در منطقه است. کلیه پروژه‌های تحقیقاتی در دانشکده‌ها (دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده هنر و علوم اجتماعی و دانشکده مدیریت) انجام می‌شود.

 

آخرین مهلت و مهلت ثبت نام در دانشگاه سابانجی ترکیه

پس از اینکه متقاضیانی که حداقل شرایط لازم برای دانشگاه سابانچی ترکیه را دارند مدارک مورد نیاز را به دانشگاه ارسال کردند، ممکن است متقاضیان برای آزمون کتبی یا مصاحبه شفاهی فراخوانی شوند.

هیئت داوران نتایج آزمون‌های کتبی یا مصاحبه شفاهی را ارزیابی می‌کند و نتیجه برای متقاضی ارسال می‌شود، آخرین مهلت درخواست ترم پاییز برای متقاضیان داخلی و بین‌المللی 7 می‌است.

 

مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه الزامی است

زبان تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه انگلیسی است. برای ورود به دانشگاه سابانجی، تافل و GRE الزامی است. تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی ملزم به شرکت در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه سابانجی (ELAE) هستند.

دانش‌آموزانی که در این آزمون موفق می‌شوند برنامه‌های کارشناسی خود را شروع می‌کنند، در حالی که کسانی که استانداردهای مهارت زبان انگلیسی را ندارند در دانشکده زبان (SL) ثبت نام می‌کنند.  دوره‌های ارائه شده توسط SL بخشی جدایی ناپذیر از آموزش ارائه شده در دانشگاه سابانجی است و هدف آنها یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی و ترکی است.

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه سابانجی ترکیه

در پایان هر سال تحصیلی، بورسیه تحصیلی می‌تواند به دانش‌آموزانی اعطا شود که به سطح معینی از موفقیت رسیده‌اند (حداقل یک سال تحصیلی را در سطح علمی پیشرفته گذرانده باشند).

بورسیه‌های اعطا شده در دانشگاه سابانجی هر ساله توسط کمیته مدیریت و بورسیه دانشگاه ارزیابی می‌شود.

در این قسمت با توجه به اطلاعات سایت رسمی اعزام دانشجو به معرفی این بورسیه‌ها می‌پردازیم.

بورسیه تشویقی ساکیپ سابانجی:

هیئت امنای دانشگاه هر ساله بورسیه ساکیپ سابانجی را ارزیابی می‌کند و می‌تواند محدوده، سهمیه، شرایط و اعداد جدیدی را تعیین کند. به 87 دانشجوی مقطع کارشناسی بورسیه تشویقی ساکیپ سابانجی تعلق می‌گیرد که 100٪، 50٪ یا 25٪ شهریه را بر اساس “موفقیت تحصیلی” پوشش می‌دهد. ضمناً دانشجویان موفق و نیازمند نیز به تعداد محدود از این بورسیه بهره‌مند می‌شوند.

 

بورسیه تحصیلی Hacı Sabancı:

این بورسیه بر اساس نیاز به دانشجویان با معدل بالا در سال اول تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر تعلق می‌گیرد، این بورسیه تا زمان فارغ التحصیلی به شرط فارغ التحصیلی دانشجو در پایان هر سال تحصیلی در مدت تعیین شده و عدم دریافت جریمه تحصیلی اعطا می‌شود.

همچنین این بورسیه در دانشگاه سابانجی ترکیه شامل شهریه، معافیت از هزینه خوابگاه برای چهار دانشجو، حداکثر 500 لیر ترکیه برای پشتیبانی کتاب و 400 لیر ترکیه برای 9 ماه بورسیه می‌باشد.

 

سوالات متداول در مورد دانشگاه سابانجی ترکیه

آخرین مهلت دانشگاه سابانجی ترکیه چه زمانی است؟

آخرین مهلت ثبت نام در ترم پاییز 7 اردیبهشت می‌باشد.

شهریه دانشگاه سابانجی ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی چقدر است؟

بین 10000-7500 دلار آمریکا (7400-5500 یورو) است.

رتبه جهانی دانشگاه سابانجی چقدر است؟

طبق گزارش‌ها رتبه این دانشگاه بین 501 تا 600 است.

زبان تدریس دانشگاه سابانجی ترکیه چیست؟

انگلیسی زبان رایج برای تدریس در این دانشگاه است.