5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه ارجیس

دانشگاه ارجیس ترکیه، توضیحات کامل و شرایط پذیرش

ترکیه یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است. این کشور به دلیل داشتن جاذبه‌ها و مراکز تفریحی از شرایط اقتصادی ایده آلی برخوردار است.

اکثر شهرهای ترکیه پذیرای مهاجران هستند؛ در بین روش‌های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش‌های مهاجرت است. البته انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد

افرادی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند می‌توانند دانشگاه ارجیس را انتخاب کنند، ارجیس یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی است که با تحصیل در این دانشگاه می‌توانید ویزای تحصیلی ترکیه دریافت کنید.

اما لازم است قبل از تحصیل در ترکیه شما باید اطلاعات لازم را در مورد این دانشگاه کسب کنید. به همین دلیل به شما پیشنهاد میکنیم با مراجعه به سایت اعزام دانشجو که یکی از معتبر ترین سایت ها در این زمینه است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

شهر قیصری ترکیه

شاید دیدن این تیتر برای شما کمی عجیب باشد. دانشجویانی که به دنبال تحصیل در ترکیه هستند ابتدا باید اطلاعات لازم را در مورد دانشگاه مقصد کسب کنند.

اما برای تحصیل در دانشگاه ارجیس ترکیه ابتدا باید با شهر قیصری ترکیه و شرایط زندگی در آنجا آشنا شوید زیرا دانشگاه ارجیس در قیصریه ترکیه واقع شده است. شهر قیصری یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه است.

این شهر به دلیل برخورداری از اقتصاد بسیار قوی یکی از شهرهای مهم ترکیه محسوب می‌شود. شهر کایسری ترکیه به عنوان پایتخت بافت ترکیه شناخته می‌شود. درآمد اصلی مردم مربوط به دوخت، تولید و فروش شلوار جین است. بیشتر شلوار جین‌هایی که در ترکیه می‌بینید در این استان تولید می‌شود.

شهر کایسری ترکیه به عنوان یک مرکز بزرگ تجاری و صنعتی در این کشور شناخته می‌شود. شرایط اقتصادی شهر قیصری ترکیه آن را در سایر بخش‌ها موثر کرده است و کیفیت زندگی مردم ساکن در این شهر بالا است. با انتخاب این دانشگاه می‌توانید در شهری با شرایط اقتصادی ایده آل زندگی کنید.

این شهر یکی از شهرهای مقرون به صرفه ترکیه برای مهاجران می‌باشد. شهر قیصری ترکیه از نظر آب و هوایی شرایط مناسبی برای مهاجران ایرانی دارد چرا که آب و هوای این شهر بسیار نزدیک به آب و هوای کشورمان است.

 

آشنایی با دانشگاه ارجیس ترکیه

شرایط زندگی در شهر کایسری ترکیه برای دانشجویان بسیار مناسب است، حال باید به دنبال دانشگاه معروف این شهر یعنی دانشگاه آرسیس باشید، دانشگاه آرجیس یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است.

این دانشگاه در مرکز شهر ارجیس واقع شده است، این دانشگاه در حال حاضر یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه محسوب می‌شود. در حال حاضر نزدیک به 29000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

با انتخاب دانشگاه ارجیس ترکیه امکان تحصیل در رشته‌های مختلف تحصیلی را خواهید داشت. مدرکی که این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌دهد در سراسر دانشگاه‌های اروپایی معتبر است. این دانشگاه در سال 1361 از ترکیب دو موسسه آموزش عالی تاسیس شد.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا این دانشگاه به نام دانشگاه ارجیس نامگذاری شده است؟ دلیل اصلی نامگذاری این دانشگاه به دانشگاه ارجیس به دلیل کوهی است که در 15 کیلومتری جنوب غربی این دانشگاه قرار دارد.

بسیاری از دانشجویان ترکیه‌ای سعی می‌کنند در این دانشگاه پذیرفته شوند زیرا این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است، با تحصیل در این دانشگاه معتبر می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. اگر به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ترکیه هستید، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال پذیرش در این دانشگاه باشید.

 

آدرس دانشگاه ارجیس ترکیه

https://goo.gl/maps/dYojuWKPzjJxSpjCA

 

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی ارجیس

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که دانشجویان باید در مورد دانشگاه ارجیس ترکیه کسب کنند مربوط به دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی این دانشگاه می‌باشد. باید بدانید با انتخاب این دانشگاه در چه رشته‌هایی فرصت تحصیل خواهید داشت.

این دانشگاه دارای 16 دانشكده می‌باشد که هر کدام رشته‌های گسترده‌ای را برای تحصیل دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشکده‌های دمام بیشترین دانشکده‌هایی هستند که در ارجیس وجود دارند. این کالج‌ها و موسسات آموزشی بیشتر در محوطه دانشگاه و برخی از آنها نیز در مرکز قیصری ترکیه واقع شده‌اند. درادامه برای شما به انواعی از این دانشکده ها اشاره شده است:

دانشکده مدیریت

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده دامپزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده تربیت معلم

دانشکده کشاورزی

دانشکده علوم پایه

دانشکده معماری

دانشکده اقتصاد

دانشکده ارتباطات

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده حقوق

دانشکده ادبیات و علوم انسانی

با توجه به اینکه زبان تحصیل در دانشگاه ارجیس در اکثر رشته‌ها ترکی است، برای تحصیل در دانشگاه ارجیس باید ترکی بلد باشید. البته می‌توانید در برخی از رشته‌های زبان انگلیسی که به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می‌شود نیز تحصیل کنید.

از نظر انتخاب رشته، این دانشگاه یکی از متنوع‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه محسوب می‌شود. برای مثال می‌توانیم به ریاضیات، دندانپزشکی، فیزیک، پزشکی، زمین شناسی، زبان و ادبیات خارجی، کشاورزی، زیست شناسی، مهندسی عمران، مدیریت، شیمی و ریاضیات و… اشاره داشته باشیم.

رشته‌های مهم و پرطرفداری وجود دارد که با انتخاب دانشگاه ارجیس ترکیه فرصت تحصیل در آنها را خواهید داشت، اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستید و قصد تحصیل در دانشگاهی را دارید که رشته‌های مختلف را تدریس می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال پذیرش در این دانشگاه باشید.

 

امکانات دانشگاه ارجیس

بد نیست وضعیت امکانات دانشگاه ارجیس را با هم بررسی کنیم. این دانشگاه یکی از معدود دانشگاه‌های ترکیه است که علاوه بر داشتن امکانات آموزشی بسیار پیشرفته، از امکانات رفاهی بسیار خوبی نیز برخوردار است.

با تحصیل در این دانشگاه می‌توانید از انواع امکانات ورزشی، خدمات فرهنگی و اجتماعی و خدمات بهداشتی استفاده کنید. خدمات بهداشتی و درمانی در دانشگاه ارجیس به بهترین شکل ممکن به دانشجویان ارائه می‌شود.

دانشگاه Erciyes یک بیمارستان مجهز با هزار تخت دارد که دانشجویان می‌توانند از آن استفاده کنند. استفاده از خدمات بهداشتی فقط برای دانشجویان ترک نیست و تمامی دانشجویان بین‌المللی حق استفاده از این خدمات را دارند.

البته باید اشاره کنیم که شما دانشجویان دانشگاه ارجیس می‌توانید با پرداخت کمترین هزینه از خدمات این بیمارستان استفاده کنید.از نظر خدمات ورزشی این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد.

در این دانشگاه امکانات ورزشی مختلفی مانند استخرهای سرپوشیده، زمین‌های والیبال، فوتبال، بسکتبال و هندبال وجود دارد.

دانشگاه ارجیس دارای یک مجموعه ورزشی بسیار بزرگ است که در آن دانشجویان می‌توانند انواع ورزش‌های زمستانی را انجام دهند.

داشتن کتابخانه بسیار بزرگ، رستوران بزرگ و ارائه غذای باکیفیت با کمترین هزینه به دانشجویان، کافی شاپ و سالن‌های غذاخوری بی‌شمار از دیگر امکاناتی است که در این دانشگاه وجود دارد. اگر شما نیز علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک دریافت کنید.

دانشگاه ارجیس

رتبه بندی دانشگاه ارجیس

دانستن رتبه دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید به شما کمک می‌کند تا بدانید در چه دانشگاهی و در چه مقطعی تحصیل می‌کنید. هر چه رتبه و رتبه دانشگاه مقصد بهتر باشد، می‌توانید متوجه شوید که امکانات برای دانشجویان بین‌المللی از نظر سطح تحصیلات و آموزش در وضعیت بهتری قرار دارد.

دانشگاه ارجیس از نظر پایه‌های رتبه بندی متفاوت در جایگاه‌های مختلفی قرار دارد. اما برای معیار تصمیم‌گیری برای انتخاب دانشگاه بهتر است به رتبه بندی هر دانشگاه در پایگاه رتبه بندی QS توجه شود.

بر اساس پایگاه رتبه بندی QS، رتبه دانشگاه ارجیس در بین دانشگاه‌های جهان 1196 است. با وجود اینکه این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا می‌باشد اما هنوز مورد تایید وزارت علوم ایران نیست.

البته باید بگوییم که این رتبه بندی این دانشگاه که در پایگاه رتبه بندی QS منتشر شده متعلق به سال 2020 است که با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو می‌توان انتظار داشت که رتبه این دانشگاه از این جایگاه در ادامه ارتقاء یابد.

لازم است بدانید که این دانشگاه توانسته رتبه 21 تا 250 را در بین دانشگاه‌های جوان دنیا به خود اختصاص دهد. با این سخنان در یک جمع بندی کلی می‌توان گفت رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه‌های دنیا با توجه به موقعیت آن در ترکیه نسبتا مناسب است.

 

شهریه دانشگاه ارجیس

برای تحصیل در ترکیه بهتر است در انتخاب دانشگاه مقصد تمامی جوانب را بررسی کنید. دانشگاه ارجیس یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است که در شهر کایسری ترکیه قرار دارد.

اما باید هزینه‌های تحصیل در دانشگاه ارجیس به خصوص شهریه‌ها را بررسی کنید و ببینید که آیا تحصیل در این دانشگاه انتخابی مقرون به صرفه برای شما خواهد بود یا خیر.

ارجیس یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه است تحصیل در دانشگاه‌های دولتی برای دانشجویان بین‌المللی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود از نظر هزینه تحصیل در ارجیس بسیار مقرون به صرفه و راحت می‌باشد، برای تحصیل در این دانشگاه نیازی به پرداخت هزینه زیادی نیست.

شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بر اساس رشته‌های تحصیلی هر یک از آنها خواهد بود. در ادامه کارشناسان ما لیستی از شهریه برخی از مهمترین شهریه‌ها را در اختیار شما قرار خواهند داد.

شهریه دانشگاه ارجیس (2022)
سونوگرافی1600 لیر
معماری3100 لیر
منشی2600 لیر
کاردرمانی1600 لیر
مهندسی هواپیما3100 لیر
دامپزشکی4500 لیر
مدیریت هوایی3100 لیر
حقوق2500 لیر
بهداشت دهان و دندان1600 لیر
مهندسی نساجی3100 لیر
رادیولوژی1600 لیر

 

بررسی شرایط پذیرش

تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه دارای شرایطی است که هر دانشجو برای اخذ پذیرش در آن باید آن را فراهم کند. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه ارجیس باید آزمون SAT را پشت سر بگذارند.

برای قبولی در این آزمون دانش‌آموزان باید حداقل نمره 1000 را کسب کنند. حداقل معدل مورد نیاز دانشگاه در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی باید 17 باشد.

برای پذیرش در دانشگاه به صورت آنلاین اقدام کنید

دیپلم و ارائه ترجمه و معادل ترکی آن

فیش بانکی پرداخت شهریه

ضمیمه گواهینامه و گواهی علمی

دو عکس شخصی (پرسنلی)

ارائه ریز نمرات دوره دیپلم

مدارک ذکر شده از جمله مهمترین مدارکی است که برای پذیرش در دانشگاه ارجیس ترکیه باید ارائه دهید. سعی کنید شرایط تحصیل در ترکیه را داشته باشید و سپس به دنبال پذیرش در این دانشگاه باشید. اگر حتی مدارکی که به دانشگاه ارسال می‌کنید ناقص باشد با درخواست پذیرش شما مخالفت می‌شود و درخواست شما رد می‌شود.

 

امکانات ورزشی دانشگاه ارجیس ترکیه

“باشگاه ورزشی دانشگاه ارجیس” با هدف مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی تاسیس شد. دانش‌آموزان در رشته مورد علاقه خود در مسابقات ورزشی شرکت می‌کنند.

فضاهای ورزشی سرپوشیده و بیرونی برای استفاده دانش‌آموزان در دسترس است. در کایسری در داخل پردیس سالن ورزشی سلیمان دمیرل با ظرفیت 2500 تماشاگر، ورزش‌هایی مانند بسکتبال، والیبال، بدمینتون، هندبال، ژیمناستیک و تنیس روی میز در آن انجام می‌شود.

ظرفیت سالن ورزشی سرپوشیده آموزشکده تربیت بدنی و ورزش 1500 نفر می‌باشد. پردیس سومر دارای یک سالن ورزشی با ظرفیت 500 تماشاگر است.

همچنین در محوطه دانشگاه کایسری، زمین فوتبال سرپوشیده آتاتورک با ظرفیت 250 تماشاگر، 4 زمین تنیس در فضای باز، 4 زمین بسکتبال در فضای باز، 2 زمین والیبال در فضای باز، یک استخر سرپوشیده نیمه المپیک و 3 زمین روباز کوچک وجود دارد.. در فصل زمستان در روزهای آخر هفته خدمات حمل و نقل اتوبوسی به مرکز اسکی ارجیس جهت بهره‌مندی دانش‌آموزان از این مرکز برگزار می‌شود.

 

خوابگاه ها

در قیصری چهار خوابگاه وجود دارد. این خوابگاه‌ها شامل خوابگاه پسرانه ارجیس با ظرفیت 1726 دانشجو، خوابگاه دخترانه گوهر نسیبه با ظرفیت 2133 دانشجو، خوابگاه دخترانه ملک قاضی با ظرفیت 1340 دانشجو و خوابگاه مختلط کارما دولی با ظرفیت 4124 دانشجو و 4124 دانشجو می‌باشد.

پسران با ظرفیت کل 598 دانش‌آموز. ظرفیت اسکان دانشجویان در این شهرستان در مجموع 5827 نفر می‌باشد. در خوابگاه‌ها انواع امکانات برای نیاز دانشجویان فراهم است.

پردیس‌های دانشگاه ارجیس ترکیه

پردیس مرکزی:

دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه و پسرانه وابسته به موسسه اعتباری و خوابگاه‌ها می‌توانند به راحتی با پای پیاده یا با اتوبوس و تراموا وابسته به شهرداری کلانشهر قیصری به محوطه دانشگاه مراجعه کنند. افرادی که در مرکز شهر و مناطق نزدیک به مرکز شهر زندگی می‌کنند می‌توانند به راحتی با اتوبوس و تراموا تردد کنند.

پردیس مرکزی قیصری:

پردیس مرکزی دانشگاه ارجیس با 18 دانشكده، 3 مدرسه عالی، 6 آموزشکده فنی حرفه‌ای، 7 موسسه، 38 مرکز تحقیقاتی، 1350 تخت خوابگاهی، زمین فوتبال، زمین تنیس و 6 بیمارستان، سالن‌های ورزشی روباز و سرپوشیده و کنگره همایش نمایشگاه. تالارها در بخش جنوب غربی قیصری بین مرکز شهر و مرکز منطقه طلاس واقع شده است. علاوه بر این، کافه تریا، بازار، 4 شعبه بانک و خودپرداز نیز در داخل این پردیس قرار دارد.

 

سوالات متداول:

روش پذیرش در دانشگاه ارجیس ترکیه چگونه است؟

برای ورود به دانشگاه ارجیس ترکیه می‌توانید از طریق شرط معدل اقدام کنید و بدون شرکت در کنکور وارد این دانشگاه شوید و یا با کسب حداقل نمره در آزمون YOS وارد این دانشگاه شوید. همچنین از آنجایی که زبان تحصیل در اکثر رشته‌های این دانشگاه ترکی است، داشتن مدرک TOMER الزامی است.

شهریه دانشگاه ارجیس ترکیه 2023 چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه ارجیس کایسری شامل شهریه و هزینه‌های زندگی می‌باشد. با این حال، شهریه مهمترین بخش است. مبلغی که دانشگاه در سال تحصیلی جدید از دانشجویان دریافت می‌کند در سال 1398 تصویب شد که کمترین رقم 7500 و بیشترین آن 76000 لیر است.