5/5 - (1 امتیاز)

چرا اعزام دانشجو به ترکیه؟

 

چرا اعزام دانشجو به ترکیه؟

ترکیه کشوری اوراسیایی در شمال غربی کشور ایران است که با کشور های سوریه و آذربایجان نیز مرز مشترک دارد. این کشور روابط خوب خود را با کشور های آسیایی و اروپایی حفظ کرده است و در واقع همانند پل ارتباطی میان اروپا و آسیا عمل می کند. این روابط سبب پیشرفت چشمگیر کشور ترکیه در دهه های اخیر شده است.برای افزایش اطلاعات در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه با ما همراه باشید.

به طوری که سالانه افراد زیادی در تلاش برای اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور هستند. تعداد کثیری از این مهاجران ایرانی هستند که ترکیه را با هدف کار، تحصیل، گردشگری و یا ادامه زندگی خود انتخاب می کنند.

آب و هوای بی نظیر ترکیه، نزدیکی به کشور ایران، شرایط مناسب مهاجرت و اخذ ویزا از جمله دلایل وسوسه برانگیزی است که سبب مهاجرت افراد زیادی از ایران و دیگر کشور های همسایه به ترکیه است.

نا گفته نماند که علاوه بر مهاجرین آسیایی عده زیادی نیز از کشور های اروپایی به ترکیه مهاجرت می کنند. هدف اکثریت این افراد از ورود به خاک ترکیه تحصیل و یا گردشگری است. مهاجرت به ترکیه با هدف تحصیل از شرایط فوق العاده ای برخوردار است که افراد زیادی را ترغیب به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می کند.

مقاله رو به رو با عنوان چرا اعزام دانشجو به ترکیه، شما را با این چرایی و شرایط ویژه تحصیل در این کشور محبوب آشنا می کند. پس اگر شما نیز به دنبال اخذ ویزای تحصیلی در این کشور هستید اما از شرایط کامل تحصیل در این کشور آگاه نیستید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

قابل ذکر است همانطور که میدانید هر سایت اعزام دانشجو یک پیچ اینستاگرامی منحصر به فرد داشته که به منظور جذب مخاطب و دانشجو اقدام به ساخت ویدیو های تبلیغاتی میکند . سایت اعزام دانشجو ، پیج اینستاگرامی خود را به دست ادمین های قابل اعتماد سایت خرید فالوور اینستاگرام سپرده و بیشتر مخاطب ها و فاخود را نیز از همین راه جذب میکند .

 

مزایای اعزام دانشجو به ترکیه

 

اگر بخواهیم مزایای تحصیل در ترکیه را شرح دهیم لازم است ساعت ها در این باره صحبت کنیم اما در این مقاله به مهم ترین و قابل توجه ترین مزایای تحصیل در کشور ترکیه خواهیم پرداخت

 

_ تحصیل در تاپ ترین رشته های دنیا

 

بسیاری از هموطنانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در یکی از رشته های سطح بالا و پر طرفدار در دنیا هستند  در ایران به هدف خود نمی رسند و امکان تحصیل در این رشته ها را در کشور خود نخواهند داشت.

رقابت در کنکور سراسری که سالانه در کشور ایران برای ورود به یکی از دانشگاه های این کشور برگزار می شود برای عده زیادی از داوطلبین بسیار دشوار است و از این رو این افراد در حسرت تحصیل در رشته مورد علاقه خود خواهند ماند و ناچار به تحصیل در رشته های دیگر در دانشگاه هایی با سطح پایین علمی در ایران خواهند شد.

اگر شما از جمله افرادی هستید که حاضر به نادیده گرفتن رویای خود در رسیدن به رشته مورد نظرتان نیستید مهاجرت به کشور ترکیه و ادامه تحصیل در رشته مورد نظرتان را به شما پیشنهاد می کنیم. دانشگاه های ترکیه بر طبق آموزش عالی این کشور عمل کرده ( Yok) و ارائه مدرک از این دانشگاه ها به دانشجویان از اعتبار بالایی در دیگر کشور ها خصوصا بسیاری از کشور های اروپایی برخوردار است.

 

_ برگزاری آزمون های ورودی آسان برای ورود به دانشگاه های معتبر ترکیه:

 

ترکیه نیز همانند بسیاری از کشور های دنیا برای ورود دانشجویان به دانشگاه های این کشور از داوطلبین آزمون هایی به عمل خواهد آورد‌. این آزمون ها برخلاف بسیاری از آزمون های ورودی که در دیگر کشور ها از جمله ایران برگزار می شود سخت نیست. بعد از کسب نمره قبولی دانشجو از آزمون دانشگاه مورد نظر می تواند برای تکمیل فرایند ثبت نام خود به دانشگاه مربوطه مراجعه کند.

 

امکان دریافت بورسیه های تحصیلی در ترکیه

 

_ امکان دریافت بورسیه های تحصیلی در ترکیه:

 

دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی در کشور ترکیه و ادامه تحصیل در هر یک از دانشگاه های این کشور شوند می توانند با تلاش و شایستگی های تحصیلی که از خود نشان می دهند موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور شوند. اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور رویای هر دانشجویی است که در ترکیه مشغول به تحصیل است. دانشجویانی که بتوانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند از نظر هزینه های تحصیلی و اقامتی توسط دانشگاه مورد حمایت قرار خواهند گرفت. این بورسیه ها مزایای دیگری علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیلی دانشجو را نیز دارا هستند.

 

 

_ تحصیل در شرایط ویژه اقامتی و رفاهی:

 

کشور ترکیه با توجه به رشدی که در چندین سال گذشته از نظر اقتصادی داشته است، امکانات ویژه ای را برای شهروندان و مهاجرین در کشور خود فراهم آورده است. این امکانات در دانشگاه های این کشور نیز وجود دارد. وجود کتابخانه هایی با کامل ترین منابع علمی در هر یک از دانشگاه های ترکیه، ساخت خوابگاه های دانشجویی برای اسکان دانشجویان خارجی با بهترین امکانات روز، برخورداری از آزمایشگاه ها و سایت های علمی با به روز ترین امکانات پژوهشی از جمله موارد رفاهی است که دانشجویان زیادی را به این کشور جذب می کند.

 

 

_ تحصیل ارزان و به صرفه در ترکیه:

 

بی شک یکی از مسائل مهمی که هر شخصی برای تحصیل در کشور های خارجی به آن توجه دارد، هزینه های تحصیل در آن کشور است. هزینه های تحصیل در کشور زیبای ترکیه نگرانی بسیاری از دانشجویان را برطرف کرده است.

این هزینه ها در مقایسه با بسیاری از کشور های دیگر خصوصا کشور های اروپایی بسیار کم تر و به صرفه تر است. پس اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید اما نگران هزینه های زندگی، خصوصا هزینه های سال های تحصیل خود هستید دیگر نیازی به نگرانی در این مورد نیست. امکان برخورداری از بورسیه های تحصیلی و پرداخت هزینه های تحصیل توسط دانشگاه مورد نظر نیز از جمله راه های تحصیل آسان و اقتصادی در این کشور است.

 

بهترین دانشگاه های ترکیه جهت اعزام دانشجو

 

بر اساس معاهده بولونیا کشور ترکیه موظف است که اصول آموزشی در مدارس و دانشگاه های خود را بر طبق برترین اصول تحصیلی که در کشور های برتر دنیا در حال اجرا می باشد، پیش ببرد. همین امر موجب شده است تا مدارک تحصیلی دانشجویانی که در دانشگاه های ترکیه تحصیل کرده اند در خیلی از کشور های مهم مورد تایید قرار گیرد و این دانشجویان برای ادامه زندگی از جهت کار و ادامه تحصیل در دیگر کشور ها با مشکل مواجه نشوند.

دانشگاه های زیادی در ترکیه وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و تحصیل در آن ها آرزوی بسیاری از داوطلبین است.

 

۱- دانشگاه آجی بادام

۲- دانشگاه باشکنت

۳- دانشگاه اژه

۴-دانشگاه دوکوزایلول

۵- دانشگاه استانبول

۶-دانشگاه کوچ

۷- دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

۸-دانشگاه مارمارا

۹- دانشگاه قاضی

۱۰- دانشگاه حاجت تپه

۱۱- دانشگاه آنکارا

۱۲- دانشگاه یدی تپه

 

در پایان:

 

تعدادی از مزیت های تحصیل در کشور خوش آب و هوای ترکیه را برای شما در طی این مقاله بر شمردیم. همانطور که تا کنون متوجه شده اید تحصیل در ترکیه در مقایسه با کشور های اروپایی که از هزینه های سرسام آور و شرایط سخت تحصیلی و اقامتی برخوردار اند بسیار راحت تر است.

چنانچه تا کنون در مورد تحصیل در ترکیه دچار تردید هستید بهترین راه کمک گرفتن از مشاورین ما در سایت اعزام دانشجو است که به طور شبانه روزی در کنار شما خواهند بود تا تمامی سوالات شما را پاسخگو باشند و ابهامات شما در مورد تحصیل در هر یک از دانشگاه های ترکیه را برطرف کنند.

مشاورین و کارشناسان سایت اعزام دانشجو در طی روند مهاجرت و اخذ ویزا تحصیلی با شما هستند تا با آسودگی خاطر مراحل مختلف مهاجرت را طی کنید.

 

 

 

سوالات متداول در زمینه مزایای اعزام دانشجو به ترکیه

 

آیا مدرک دریافتی از دانشگاه های ترکیه مورد پذیرش دیگر کشور ها می باشد؟

بله خوشبختانه مدارک تحصیلی دریافتی از مراکز آموزشی ترکیه بر طبق اصول آموزشی کشور های اروپایی بوده و مورد تایید کشور های بسیاری می باشد.

تحصیل در ترکیه از نظر اقتصادی چگونه است؟

تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشور ها از هزینه های بسیار کمتری برخوردار است.