5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه بغازیچی، شرایط ورود و هزینه ها

آیا به دنبال تحصیل در ترکیه هستید اما نمی‌دانید برای مهاجرت تحصیلی کدام دانشگاه را انتخاب کنید، ما به شما دانشگاه بغازیچی را به عنوان دانشگاه رتبه برتر ترکیه معرفی می‌کنیم.

این دانشگاه در سراسر جهان به عنوان یک دانشگاه شناخته شده با رشته‌ها و مقاطع مختلف است، برای مثال شما می‌توانید برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته‌های تجاری حقوق مهندسی و پزشکی در این دانشگاه با کمترین هزینه و بالاترین رتبه ممکن تحصیل کنید.

در این مرد توسط تحقیقات سایت اعزام دانشجو برای شما اطلاعات اطلاعات کاملی در زمینه دانشگاه بغازیچی Boğaziçi قرار دادیم برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با ما همراه باشید.

 

آشنایی با دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

دانشگاه بغازیچی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگ درضلع اروپایی ترکیه با معنی سفر در زبان ترکی است، اگر ۱۰ دانشگاه برتر کشور‌های اروپایی را جستجو کنید، مطمئناً دانشگاه بغازیچی جزء دانشگاه‌های برتر می‌باشد، زیرا این دانشگاه تشکیل شده از چهار دانشکده و دو مدرسه در مقاطع مختلف مانند کارشناسی است که شما می‌توانید به راحتی و با رعایت شرایط مورد نظر در آن تحصیل کنید.

همچنین در صورت نیاز شما می‌توانید از ۶ موسسه در زمینه تحصیلات تکمیلی مانند آموزش زبان انگلیسی در این دانشگاه بهره ببرید.

قابل ذکر است که ساخت این دانشگاه به سال ۱۸۶۳ توسط رابرت کالج برمیگردد، در واقع می‌توان گفت دانشگاه بغازیچی به عنوان اولین موسسه آموزش عالی در آمریکاست که در خارج از ایالات متحده تاسیس شد و به همین دلیل هوا دل دانشجو در دانشگاه مورد نظر با تمامی دانشگاه‌های ایالات متحده وجود دارد.

درست است که تمامی مدیریت دانشگاه بغازیچی Boğaziçi با کشور ترکیه است و شما برای ورود به این دانشگاه نیاز به رعایت شرایط مهاجرت تحصیلی کشور ترکیه دارید، اما این دانشگاه دارای روابط جدی و بسیار محکم با سیستم آموزشی آمریکا است و شما در واقع با ورود به آن وارد یک دانشگاه از ایالات آمریکا شده‌اید.

همچنین قابل ذکر است که در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه برای مهاجرت تحصیلی از کشور ایران دانشگاه بغازیچی بیشترین تعداد درخواست را در بالاترین رتبه ممکن دارد، این موضوع باعث شده است که شانس ورود به دانشگاه بغازیچی توسط ایرانیان کاهش پیدا کرده و این دانشگاه بالاترین امتیاز را در بین دانشگاه‌های علمی، آموزشی، مهندسی، علوم اجتماعی و پزشکی دریافت کند.

قابل ذکر است که یکی از دلایل محبوبیت این دانشگاه ایجاد فضای آموزشی لیبرال و فعالیت‌های ورزشی فوق برنامه در برنامه دانشجویان حاضر است.

آدرس دانشگاه بغازیچی

https://goo.gl/maps/m5PKEM9aPts4wkqUA

 

تبادل دانشجو دربین دانشگاه‌های ایالات متحده

همانطور که می‌دانید بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه برای دریافت دانشجو‌های جدید و دانشگاه‌های برتر جهان تبادل دانشجو انجام می‌دهند، دانشگاه بغازیچی یکی از این دانشگاه‌ها است که شما می‌توانید از هر دانشگاه دیگر برای آن انتقال بگیرید.

برای مثال این دانشگاه تا به امروز بیشتر از ۹ هزار دانشجو به کشورهای دیگر اعزام کرده و حدود ۵ هزار دانشجو از دانشگاه‌های اروپا دریافت کرده است که نشان دهنده اتحاد و مبادلات دانشجویی با دانشگاه‌های ایالات متحده در سراسر جهان است.

اگر شما قصد دارید در یکی از دانشگاه های اروپایی تحصیل کنید اما شرایط مهاجرت تحصیلی و آن را ندارید، می‌توانید در ابتدا به دانشگاه بغازیچی رفته و سپس از دانشگاه بغازیچی انتقال به دانشگاههای اروپایی را دریافت کنید.

برای مثال دانشجویانی که در دانشگاه بغازیچی تحصیل می‌کنند، به راحتی می‌توانند با دریافت بورسیه یا انتقاد به دانشگاه‌های مختلف ایالات‌متحده مدرک دانشگاه هاروارد، دانشگاه‌ام آی تی، دانشگاه پرینستون و غیره را با کمترین سختی ممکن دریافت کنند؛ در صورتی که ورود مستقیم دانشجویان ایرانی به این دانشگاه‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد؛ شما برای ورود به دانشگاه بغازیچی Boğaziçi می‌توانید از مشاوره شرکت اعزام دانشجو کمک دریافت کنید.

مشخصات کلی دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

همانطور که گفته شد در سال ۱۹۷۱ دانشگاه بغازیچی به جمهوری ترکیه از طریق آمریکا تحویل داده شده و نام آن تغییر کرد. در این دانشگاه ۶ پردیس وجود دارد که به عنوان زن اروپایی ترکیه شناخته می‌شوند،

پردیس جنوبی این دانشگاه از قدیمی‌ترین ساختمان‌های موجود در ترکیه است که در آن دانشگاه‌های اصلی قرار گرفته شده‌اند؛ پردیس شمالی پردیس کوچاک سوار است که دارای امکانات و بخش‌های جدید دانشگاه می‌باشد.

همچنین در کنار این دانشگاه ساحل دریای سیاه قرار دارد، که شما می‌توانید در حدود ۳۴ کیلومتری دانشگاه آن را مشاهده کنید.

مشخصات کلی امروزه دانشگاه بغازیچی می‌توانیم به ۶ دانشکده کارشناسی و ۶ موسسه تحصیلات تکمیلی که به بخش‌های مختلفی تقسیم شدند، همراه با امکانات ورزشی و مسابقات سالانه بازی‌های پاییزی و انواع مسابقات رشته‌های متنوع اشاره داشته باشیم و همچنین در این دانشگاه کلوپ‌ها و انجمن‌های قرار دارد که شما به راحتی می‌توانید در کنار تحصیل خود از سرگرمی نیز برخوردار باشید و علاقه خود را در زمینه موسیقی دنبال کنید.

 

قابل ذکر است که بیشتر فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه به عنوان نخست وزیران رئیس آن و بزرگترین تولیدکنندگان کشور ترکیه شناخته می‌شود، برای مثال نخست وزیر سابق و تحصیل آن برجسته دانشگاه بازی چی بوده است.

برنامه تحصیلی دانشگاه بغازیچی

یکی از بزرگ‌ترین سوالات افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه برای تحصیل در دانشگاه بغازیچی دارند چگونگی نوع تحصیل در این دانشگاه است، در پاسخ به این سوال می‌توان گفت برای اینکه شما بتوانید به صورت مداوم در این دانشگاه تحصیل کنید باید به صورت مستقیم برای یک ترم یک سال تحصیلی ثبت نام کرده و پس از گذراندن کلیه دوره‌ها به زبان انگلیسی و موفقیت در آن با نمره ۱۲ تا ۲۰ به دوره بعدی تحصیلی وارد شوید.

افرادی که نتوانند این یک سریال یک سال تحصیلی را با نمره مورد نظر بگذرانند قادر به ادامه تحصیل در این دانشگاه نخواهند بود، اما اگر شما در این زمینه با مشکل مواجه هستید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو مشاوره دریافت کنید.

 

رتبه دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

همانطور که تا به اینجا این متن گفته شد دانشگاه بغازیچی به عنوان فرد‌ترین دانشگاه ملی ترکیه است که بیشترین درخواست برای تحصیل از کشور ایران را دارد، اما در بین دانشگاه‌های بین‌المللی نیز این دانشگاه از بهترین دانشگاه‌ها با بالاترین رنکینگ شناخته می‌شود.

برای مثال در میان دانشگاه‌های داخلی دانشگاه بغازیچی رتبه ۱ را دارد، اما در میان دانشگاه‌های بین‌المللی این دانشگاه رتبه ۲۳۰ در بین موسسه‌های تحصیلی تمامی جهان را دارد.

 

شرایط پذیرش دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

برای دوره‌های لیسانس دانشگاه بغازیچی ترکیه، آزمون SAT ترکی و برای مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکترا، قبولی در نمونه‌های مورد نظر آزمون Gre لازم است.

همچنین زبان آموزشی مورد نظر در این دانشگاه انگلیسی می‌باشد، بنابراین سطح زبان انگلیسی شما برای ورود به دانشگاه و تحصیل به صورت مداوم باید قابل قبول باشد؛

البته قابل ذکر است که دانشگاه همانطور که در قسمت برنامه آموزشی دانشگاه بغازیچی Boğaziçi گفته شد، دوره‌های آموزشی برای افراد به مدت یک سال برگزار می‌کند که شما باید در آنها با گذر زمان قبول شوید.

 

آزمون Sat برای ورود به تمامی دانشگاه‌های ترکیه دریافت می‌شود و در واقع یک آزمون ریاضی و ریدینگ است که داوطلب باید در این آزمون برای قبولی ۱۰۰٪ نمره بالای 1000 را کسب کند. همچنین در حوزه زبان آموزشی دانشگاه مورد نظر دریافت نمره 79 تافل و 6.5 آیلتس نیز برای نمره زبان انگلیسی الزامی است.

قابل ذکر است که در مراحل اولیه پذیرش در دانشگاه مورد نظر دانشجو باید مدارکی مانند فرم درخواست، اسکن دیپلم، اسکن مدارک تحصیلی، ریز نمرات، قبولی در آزمون YGS-LYS، قبولی در آزمون SAT، نمره آیلتس یا تافل و گواهینامه و رسید آن را به صورت کامل تحویل دهد تا امکان ورود به پذیرش دوم دانشگاه را دریافت کند.

در مرحله دوم دانشجو باید مدارکی همچون اصل پاسپورت معتبر، کپی تمام صفحات آن، دو قطعه عکس 3*4، کپی پذیرش دانشگاه، بیمه درمانی، اثبات تمکن مالی برای ورود به دانشگاه و گواهی عدم هرگونه سوء پیشینه برای ورود را ارائه دهند.

در صورتی که در ارائه تمامی مدارک ذکر شده مشکلی ندارید، در ادامه توسط سایت اعزام دانشجو مدارک مورد نیاز برای هر مقطع تحصیلی به تفکیک آورده شده است تا شما به راحتی و بدون مشکل توانایی اقدام را داشته باشید.

 

مدارک عمومی برای ادامه تحصیل به شرح زیر است:

 • پرداخت هزینه درخواست
 •  ریز نمرات و گواهی دوره‌های قبلی
 •  توصیه نامه از ناظر
 • رزومه
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی
 •  نامه تشویق

 مدارک ورود به مقطع کارشناسی:

 •  فرم درخواست را تکمیل کنید
 •  کارنامه دیپلم دبیرستان
 •  دیپلم دبیرستان با تایید رسمی
 •  کارنامه OSYS
 •  گزارش آزمون SAT: در این آزمون داوطلبان باید نمره ریاضی و ریدینگ خود را کسب کنند که این نمره برای ریاضی حداقل 5/35 از 40 و برای ریدینگ 65 از 80 است.
 •  استاد زبان انگلیسی
 •  بیانیه‌ای در مورد هدف از تحصیل در دانشگاه ترکیه
 •  فتوکپی پاسپورت
 •  رسید هزینه درخواست
 •  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 •  لیسانس 4 ساله
 •  معدل کارشناسی که باید حداقل 2.5 از 4 باشد
 •  کنکور کارشناسی ارشد
 •  مدرک زبان انگلیسی: آزمون‌های آیلتس، تافل یا BIOP
 • مدرک لیسانس
 •  دو معرفی نامه آموزشی
 • تایید سطح زبان انگلیسی
 •  مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکتری

 

مدارک ورود به کارشناسی ارشد

* معدل باید حداقل 3.2 از 4 باشد

* کنکور کارشناسی ارشد

* لیسانس و فوق لیسانس

* ریز نمرات دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد

* تایید سطح زبان انگلیسی

* دو معرفی نامه آموزشی

* اطلاعات در مورد موضوعی که دانشجو می‌خواهد در آن تخصص داشته باشد، 3 تا 5 صفحه به زبان انگلیسی

 

آزمون Sat در دانشگاه بغازیچی Boğaziçi چگونه برگذار می‌شود؟

بسیاری از افراد برای ورود به دانشگاه بغازیچی ترکیه آشنایی کامل با آزمون sat ندارند، این آزمون یکی از مهمترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه از جمله دانشگاه بغازیچی می‌باشد که شما حتماً برای پذیرش نیاز به دریافت نمره قبولی در آن را دارید.

در این آزمون شما در زمینه تست‌های ریاضی خوانش و ریدینگ به چالش کشیده خواهد شد، نمره قبولی در این آزمون برای ورود به دانشگاه در زمینه ریاضی و خواندن ریاضی حدود ۳۵ تا ۴۰ خواهد بود و برای ریدینگ و خوانش شما باید حداقل نمره ۶۵ را برای ورودی ۱۰۰% کسب کنید.

در صورتی که با هرگونه مشکل در قبولی آزمون Sat برای ورود به دانشگاه بغازیچی Boğaziçi روبرو شدید، سایت اعزام دانشجو همراه شماست.

 

شهریه دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

آیا برای ورود به دانشگاه بغازیچی با میزان شهریه آنها آشنایی دارید؟ بسیاری از افراد تصور دارند که شهریه دانشگاه بغازیچی بسیار زیاد است و قادر به پرداخت آن نخواهند بود در صورتی که شهریه این دانشگاه نسبت به رشته‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

برای مثال اگر شما قصد تحصیل در دانشکده ادبیات و علوم پایه بازی را داشته باشید، به صورت سالانه باید ۹ هزار لیر پرداخت کنید؛ اما اگر شما در دانشکده اقتصادی وارد شوید با پرداخت ۴۵۰۰ لیر قابلیت تحصیل را خواهید داشت.

بسیاری از افراد تصور دارند که تنها شهریه دانشکده علوم پایه بالا می‌باشد، در صورتی که دانشکده فنی و مهندسی نیز در این حوزه شهریه ۹ هزار لیر را برای ورودی‌های خود تعیین کرده است.

البته به یاد داشته باشید که شهریه در زمینه کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا نیز متفاوت است برای مثال در هر مقطع ۷۶۸ لیر به رشته مورد نظر در مقطع قبل اضافه خواهد شد تا بتوانید در دانشگاه تحصیل کنید؛ همچنین در صورتی که در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

شهریه رشته‌های متفاوت در دانشگاه بغازیچی:

همانطور که گفته شد در این دانشگاه برای رشته‌های مهندسی همچون مهندسی کامپیوتر‌ مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی الکتریک، مهندسی شیمی سالانه نه هزار لیر تعیین می‌شود.

برای رشته‌های همچون اقتصاد، مدیریت، روانشناسی ریاضی، زیست مولکولی، زبان و ادبیات استانبولی، فیزیک، زبان و ادبیات غرب، فلسفه، ژنتیک، فیزیک، جامعه شناسی و تاریخ ۴۵۰۰ لیر است.

 

رشته‌های دانشگاه بغازیچی:

همانطور که گفته شد شما در دانشگاه بغازیچی می‌توانید در زمینه پزشکی مهندسی علوم پایه اجتماعی و حقوق تحصیل کنید اما به صورت گسترده‌تر از رشته‌های دانشگاه بازی چی می‌توانیم به میکروبیولوژی، فیزیک، علوم اجتماعی، آموزش زبان خارجه، روانشناسی، مهندسی صنعتی، مهندسی معماری، تجارت، مهندسی عمران، اقتصاد، تاریخ، شیمی، ریاضی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، پزشکی و… اشاره داشته باشیم‌.

 

هزینه اجاره آپارتمان در کشور ترکیه

 اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ترکیه۹۴۰۰.۷۷ لیره
  اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر ترکیه۵۵۹۶.۳۴ لیره
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ترکیه۱۸۶۳۶.۸۹ لیره
اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر ترکیه۱۰۰۴۹.۸۸  لیر

 

دانشگاه بغازیچی

بورسیه دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

همانطور که می‌دانید تحصیل در دانشگاه بغازیچی به عنوان یک آرزو برای هر دانشجوی ایرانی در مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا است اما به دلیل هزینه بالای این تأثیر برخی از افراد نمی‌توانند به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند به همین دلیل دانشگاه بغازیچی برای دانشگاه مهاجرتی خود بورسیه‌های متفاوتی مانند بورسیه نقدی، بورسیه خوابگاه، بورسیه تغذیه، بورسیه کتاب، بورسیه موفقیت و غیره را در نظر گرفته است.

در صورتی که شما شرایط دریافت این روسیه را داشته باشید، به راحتی و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه می‌توانید در این دانشگاه در رشته و مقصد مورد نظر خود تحصیل کنید.

امکانات دانشگاه بغازیچی چیست؟

تا به اینجا گفته شد که دانشگاه مورد نظر را به عنوان بهترین دانشگاه ترکی شناخته می‌شود اما این سوال وجود دارد که امکانات این دانشگاه چیست؟ ما از امکانات دانشگاه بغازیچی Boğaziçi می‌توانیم به رصدخانه، موسسات علمی، کلوپ‌های دانشجویی، مراکز تحقیقاتی، خوابگاه‌های دانشجویی، کتابخانه، امکانات ورزشی، آزمایشگاه‌های مدرن، زمین فوتبال، زمین والیبال، زمین تنیس و غیره اشاره داشته باشیم.

برای مثال کتابخانه دانشگاه بغازیچی به عنوان یکی از برترین کتابخانه‌های کشور ترکیه است که توسط بیشتر از ۲۰۰۰ نویسنده و از طرف مدارس و دانشگاه‌های مختلف آمریکایی مانند دانشگاه هاروارد تکمیل شده این کتابخانه بیشتر از ۳۰۰ هزار جلد کتاب مختلف دارد و به عنوان بهترین فضای دانشگاه شناخته می‌شود.

همچنین در صورتی که شما در این دانشگاه تحصیل کنید، می توانید از سالن غذاخوری برتر را نسبت به دانشگاه‌های دیگر چه تشکیل شده از چهار بوفه در محوطه دانشگاه و ارائه ناهار شام و صبحانه به دانشجویان گرامی است بهره ببرید. اگر شما نیز مانند هزاران دانشجوی دیگر از کشور ایران قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید می‌توانید از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک بگیرید.

 

خوابگاه دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

دانشگاه بغازیچی ۷ خوابگاه دانشجویی بسیار زیبا و بزرگ دارد که هر کدام از این خوابگاه‌ها می‌توانند حدود ۲۵۰۰ نفر را اسکان دهند. قابل ذکر است که این خوابگاه‌ها مانند خوابگاه‌های دانشگاه‌های دیگر ساده و قدیمی نیستند و از آپارتمان‌های لوکس و جدیدترین دکوراسیون‌های موجود در اروپا و آمریکا تشکیل شدند.

طبق نقشه جغرافیایی این دانشگاه‌های دانشگاه در سمت جنوبی قرار دارند و شما در این خوابگاه می‌توانید از امکانات مختلفی مانند امکانات رفاهی، سالن غذاخوری، زمین‌های ورزشی، کتابخانه و بهداشت کامل بهره ببرید. در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و دریافت خوابگاه در دانشگاه بغازیچی Boğaziçi را دارید مشاوران سایت اعزام دانشجو همراه و یاور شما هستند.

سوالات متداول در زمینه دانشگاه بغازیچی Boğaziçi

ما از چه راهی می‌توانیم در دانشگاه بغازیچی تحصیل کنیم؟

باسلام تحصیل در دانشگاه بغازیچی به عنوان یک چالش برای افراد مختلف شناخته می‌شود اما شما با استفاده از قبولی در آزمون SAT و کمک سایت اعزام دانشجو به راحتی می‌توانید در دانشگاه بغازیچی به تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی مورد نظر خود بپردازید.

رنکینگ دانشگاه بغازیچی چه رتبه‌ای دارد؟

بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشور ترکیه و تحصیل در دانشگاه‌های مختلف، طبق رتبه رنکینگ دانشگاه تصمیم خواهند گرفت. رتبه رنکینگ دانشگاه بغازیچی در کشور ترکیه ۵ می‌باشد. اما در رتبه بندی سایت qos روزبه ۶۵۱ و در مجله تایمز توانست رتبه ۶۰۱ جهان را دریافت کند که باعث می‌شود به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان شناخته شود.

آیا دانشگاه بغازیچی رشته‌های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی را برای تحصیل ارائه داده است؟

همان طور که می‌دانید دانشگاه بغازیچی به عنوان یک دانشگاه مهندسی و علوم انسانی شناخته می‌شود و به همین دلیل در رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در این دانشگاه بسیار محدود بوده و اگر هم باشند برای ساکنان خود کشور ترکیه تدریس خواهند شد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که اگر شما به دنبال تحصیل در رشته‌های پزشکی برای در کشور ترکیه هستید، از سایت اعزام دانشجو مشاوره دریافت کرده تا بتوانید یک دانشگاه مناسب را انتخاب کنید.