5/5 - (1 امتیاز)

د انشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر استانبول، شهریه+ نحوه پذیرش و رنکینگ دانشگاه

همانطور که می‌دانید امروز ترکیه به دلیل شرایط جغرافیایی خود یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی از کشور ایران شناخته می‌شود؛ اما سوال اصلی این است که برای مهاجرت تحصیلی باید کدام دانشگاه را انتخاب کنیم.

برای پاسخ به این سوال دانشگاه‌های زیادی همچون دانشگاه باهچه شهیر، دانشگاه آجی بادم، حاجت تپه و غیره وجود دارد. اما ما در این متن توسط اطلاعات سایت رسمی اعزام دانشجو به بررسی و تحقیقاتی درباره دانشگاه باهچه شهیر پرداختیم؛ با ما همراه باشید.

دانشگاه باهچه شهیر:

دانشگاه باهچه شهیر در سال ۱۹۹۸ توسط بنیان گذاری با نام اوغور در استانبول تاسیس شد این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خصوصی شناخته شده و از کیفیت تحصیلی و ارائه دانش در زندگی افراد بسیار زیادی برخوردار است.

در سال‌های اخیر دانشگاه باهچه شهیر توانسته به پرورش افراد موفق و منعقد همراه و ابتکارات و مطالعات پیشگامانه و نوآورانه بپردازد که باعث نه تنها افزایش رفاه و موفقیت کشور ترکیه بلکه تمام جهان شود.

قابل ذکر است که دانشگاه باهچه شهیر از ۹ دانشکده، ۲ دانشگاه فنی، ۱ کالج و۴ موسسه تمامی آن‌ها در راه خدمات آموزشی در مقاطع مختلف همچون کاردانی کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال فعالیت هستند و قصد تبدیل دانشجویان به اسطوره‌های جهانی را دارند.

البته قابل ذکر است که دانشگاه دارای ۱۸ مرکز تحقیقاتی نیز می‌باشد که باعث برتر بودن آن شده و می‌توان در آنها به ارائه دوره‌ها و برنامه‌هایی پرداخت که منجر به دریافت مدرک تحصیلات عالی رسمی در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا شود.

همچنین از امکانات برتر دانشگاه باهچه شهیر می‌توانیم به خدمات آکادمیک و غیر آکادمیک همچون تحصیل به صورت آنلاین و فرصت‌های آموزش از راه دور، کتابخانه بسیار بزرگ دانشگاه باهچه شهیر، امکانات ورزشی برتر دانشگاه و… اشاره داشته باشیم.

قابل ذکر است که دانشگاه باهچه شهیر مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است و به عنوان یکی از ۳۰ دانشگاه برتر کشور ترکیه شناخته می‌شود که باعث شده افراد زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به آن را داشته باشند. اگر شما نیز دوست دارید در این دانشگاه تحصیل کنید پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره و کمک متخصص‌های سایت رسمی اعزام دانشجو بهره مند شوید.

آدرس دانشگاه باهچه شهیر

https://goo.gl/maps/HzLZv66V8DPeLr437

 

چرا باید در دانشگاه باهچه شهیر تحصیل کنم؟

سوال بسیاری از افراد این است که چرا باید در دانشگاه باهچه شهیر تحصیل کنم؟ ما در پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم، این دانشگاه از ۳۰ دانشگاه برتر کشور ترکیه بوده و مزیت‌ها و ویژگی‌های ممتاز و منحصر به فردی دارد. برای مثال به موارد زیر از مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه اشاره کرده‌ایم.

۱_ دانشکده دندانپزشکی :

دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه باهچه شهیر یکی از برترین دانشکده‌های کشور ترکیه بوده که برنامه تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کند و خدمات و بهداشت دهان در این دانشکده به عنوان بخش جدایی ناپذیری از سلامتی عملی و عمومی شناخته می‌شود.

شما در این دانشکده می‌توانید با رویکرد دندانپزشکی دیجیتال، تحلیل کاربردی و پیشرفته، ایمپلنت و زیبایی در برنامه‌های مختلف آشنا شوید.

همچنین قابل ذکر است که ورود به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه نسبت به باقی دانشگاه‌ها راحت‌تر بوده و شما نیاز به فراگیری زبان ترکی استانبولی ندارید و همین دلیل موسسه رسمی اعزام دانشجو برای دریافت پذیرش از این دانشکده می‌تواند کمک و یاور شما باشد.

۲_ارائه مدرک بین‌المللی:

یکی از دلایل اصلی که باعث شده بیشتر دانشجویان کشورهای دیگر قصد تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر را داشته باشند ارائه مدرک بین‌المللی در مقاطع مختلف است برای مثال به دانشجویانی که دو سال اول تحصیل خود را با موفقیت و نمره بالایی دریافت کنند و مدرک کاردانی دندانپزشکی و به دانشجوهای که ۵ سال تحصیلی خود را با موفقیت و نمره قابل قبول بگذرانند، مدرک کارشناسی ارشد دندانپزشکی ارائه می‌شود.

۳_ افزایش دانش و تجربه بین‌المللی در این دانشگاه:

دانشگاه باهچه شهیر نسبت به دانشگاه‌های دیگر دید گسترده‌تری دارد که این موضوع باعث می‌شود که دانشجو‌ها نیز عملکرد گسترده‌تری در زمینه تحصیل خود داشته باشند؛ برای مثال در زمینه افزایش دانش و تجربه از داوطلبان رشته معلم درخواست می‌شود در مدارس کشور‌های مختلف در زمان تحصیل خود به آموزش بپردازند تا تجربه آنها بیشتر شده و بتوانند به کار در تمامی کشور‌ها فکر کنند.

همچنین بیشتر دانشکده ها متعلق به دانشگاه‌های آمریکا است که قرارداد آموزش گسترده با آنها توسط دانشگاه باهچه شهیر داشته و به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

۴_ دانشکده حقوق :

یکی از برترین مزیت‌های دانشگاه باهچه شهیر را می‌توانیم دانشکده حقوق معرفی کنیم زیرا آموزش حقوق در این دانشگاه جدا از تمامی آموزش‌های جهانی ارائه دهنده دانش و علم بالایی در زمینه قضاوت و وکالت است که می‌تواند از شما یک متخصص واقعی در محدوده برنامه درسی ساخته و باعث شود که شما به عنوان یک اسطوره در زمینه وکالت و قضاوت شناخته شوید.

همچنین قابل ذکر است برای افرادی که قابلیت حضور در دانشگاه را ندارند برای رشته حقوق تحصیل مجازی قرار گرفته است که شما می‌توانید از آن با هزینه کمتر به عنوان تحصیل در دانشگاه بین‌المللی استفاده کنید، این آموزش به زبان انگلیسی انجام شده و در نهایت به شما و مدرک بین‌المللی حقوق ارائه خواهد شد.

۶_ آماده‌سازی دانشجویان پزشکی برای آزمون‌های مهم:

یکی از مهمترین مزیت‌های تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر آماده سازی کامل دانشجویان پزشکی برای آزمون‌های اعتبارسنجی و تخصصی رشته پزشکی در جهان است.

دانشجویان پزشکی طبق تجربه و تحقیقات درباره سال‌های اخیر توسط سایت رسمی اعزام دانشجو توانسته‌اند بهترین رتبه‌ها و جایگاه‌های مختلف را در آزمون‌های اعتبارسنجی و تخصصی تمامی جهان به دست آورده و از اسطوره‌های پزشکی شناخته شوند.

برای مثال از این آزمون‌ها می‌توانیم آزمون‌هایی همچون FLEX، USMLE، TUS و… برای خروج دانشجویان از دانشگاه باهچه شهیر و پیشرفت آن‌ها همراه با پشتیبانی دانشگاه اشاره داشته باشیم.

۷_ آموزش یکپارچه:

یکی دیگر از دلایل پیشنهاد تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر توسط سایت رسمی اعزام دانشجو ارائه آموزش یکپارچه در این دانشگاه است. این دانشگاه نه تنها به آموزش یکپارچه بلکه به فراتر از آن در برنامه‌های درسی از جمله حمایت از سفرهای فنی ملی و بین‌المللی، مصاحبه‌های مختلف، کنفرانس‌ها، سمینارها، فعالیت‌های برتر فرهنگی و فکری، فعالیت‌های نمایشگاهی و فرایندهای حرفهای پرداخته است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر چیست؟

همانطور که گفته شد با چه شهری یکی از بهترین دانشگاه در کشور ترکیه است که توانسته در علوم پزشکی پیشرفت زیادی داشته باشد به همین دلیل از نظر رتبه برای اینکه جای خوبی در زمینه ملی و بین‌المللی دارد برای مثال رتبه ملی دانشگاه باهچه شهیر ۱۳ و رتبه بین‌المللی آن در بین دانشگاه‌های که چشم اندازهای قوی دارند ۵ است‌.

رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر بین دانشگاه های دنیا، ۱۰۰۱ است.

با توجه به رنکینگ این دانشگاه اگر قصد تحصیل در آن را دارید، اما نمی‌دانید باید چه کار کنید می‌توانید از سایت رسمی اعزام دانشجو در این زمینه کمک دریافت کرده و در کمترین زمان ممکن به دانشگاه مورد نظر مهاجرت کنید.

پذیرش دانشگاه باهچه شهیر

همانطور که می‌دانید دریافت پذیرش هر دانشگاه به عنوان قدم اصلی ورود به آن دانشگاه شناخته می‌شود و بسیار سخت است و همین دلیل ما در این قسمت راه حل پذیرش دانشگاه باهچه شهیر را به سه قدم تقسیم کرده‌ایم در صورتی که پس از خواندن آن توانایی انجام و ورود به دانشگاه را نداشتید می‌توانید از مشاور سایت رسمی اعزام دانشجو کمک دریافت کنید.

 پیدا کردن نیازمندی و شرایط دقیق:

اولین قدم برای ورود به یک دانشگاه اطلاع از نیازمندی‌ها و شرایط دقیق آن است، زیرا اگر شما نسبت به شرایط و نیازمندیهای دانشگاه تسلط داشته باشید به راحتی می‌توانید آن‌ها را رعایت کرده و مدارک مورد نیاز دانشگاه را ارائه دهید.

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه درخواست پذیرش برای دانشگاه را بفرستید در ابتدا سایت دانشگاه مورد نظر را مطالعه کرده تا از اطلاعات موجود در آن آگاه شوید، همچنین می‌توانید از مشاوره رسمی سایت اعزام دانشجو برای آگاهی از شرایط تمامی دانشگاه‌های ترکیه بهره ببرید.

 ارائه فرم درخواست پذیرش :

دومین قدم پس از اینکه شما نسبت به شرایط و الزامات هر دانشگاه آشنا شدید پر کردن فرم درخواست پذیرش برای دانشجویان مهاجر و ورودی به دانشگاه باهچه شهیر می‌باشد. شما در تکمیل کردن این فرم باید دقت بسیار زیادی به خرج دهید زیرا وجود هر گونه اطلاعات اشتباه و غلط باعث رد صلاحیت و قبول شدن شما در پذیرش دانشگاه شده و زمان ثبت نام جدید شش ماه بعد است.

همچنین شما در کنار فرم پذیرش دانشگاه باید مدارک اصلی مورد نیاز هر پذیرش را مانند مدرک دیپلم، رزومه، پاسپورت معتبر، ریزنمرات، انگیزه نامه، نمره آزمون، گواهی آزمون‌های ورودی دانشگاه و… را به صورت دقیق و ترجمه شده به زبان ترکی استانبولی ارائه دهید.

در صورت وجود نقص در ارائه هر مدرک امکان رد صلاحیت شما وجود خواهد داشت و همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای تکمیل مدارک حتماً از مشاوره سایت رسمی اعزام دانشجو بهره برد تا دچار مشکل نشوید. قابل ذکر است که این مرحله دو هفته زمان می‌برد و پس از دو هفته شما از پذیرش یا رد صلاحیت شدن خود اطلاع پیدا خواهید کرد.

در این مرحله پس از اینکه شما فرم ثبت نام در سایت پر کنید و منتظر یک ایمیل از طرف دانشگاه باشید. اگر دانشگاه شما را تایید کند یک نامه پذیرش قبولی به ایمیل شما ارائه خواهد شد؛ در این نامه توضیحاتی وجود دارد که در آخر آن یک شماره حساب ترکیه به نام خود دانشگاه قرار داده شده و شما باید شهریه اولیه را پیش پرداخت شهریه خود را به آن پرداخت کنید.

تکمیل ثبت نام به صورت رسمی:

مرحله سوم در صورت دریافت پذیرش و تایید از طرف دانشگاه باهچه شهیر امکان‌پذیر است اگر شما از طرف دانشگاه تایید شدید باید با پرداخت وجه یا پیش پرداخت به حساب دانشگاه به تکمیل ثبت‌نام به صورت رسمی خود بپردازید.

البته قابل ذکر است که شما برای تکمیل ثبت نام به صورت رسمی در صورت واجد شرایط بودن بورسیه می‌توانید از کمک هزینه‌های دانشگاه باهچه شهیر و بورسیه‌های جمهوری ترکیه استفاده کرده تا نیاز به پرداخت وجه دانشگاه نداشته باشید.

 

شهریه دانشگاه باهچه شهیر به چه میزان است؟

همانطور که می‌دانید در کشور ترکیه میزان شهریه بین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی بسیار متفاوت است و دانشگاه باهچه شهیر نیز به عنوان یک دانشگاه خصوصی شناخته می‌شود به همین دلیل طبیعی است که شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی داشته باشد.

همچنین یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده میزان شهریه در کشور ترکیه ارائه آموزش به زبان ترکی،زبان انگلیسی است زیرا زمانی که شما به زبان ترکی استانبولی تحصیل کنید شهریه کمتر خواهد بود و دانشگاه نیاز به استخدام استاد‌هایی ندارد که به زبان انگلیسی تدریس کنند.

شهریه دانشگاه باهچه شهیر

دانشکده طراحی و معماری: 4 سالهسالانه 7900 دلار
دانشکده پزشکی: 6 سالهسالانه 25000 دلار
دانشکده ارتباطات، 4 ساله سالانه 7900 دلار
دانشکده دندانپزشکی، 5 سالهسالانه 25000 دلار
دانشکده طراحی و معماری: 4 سالهسالانه 7900 دلار
دوره های خلبانی، 4 ساله 13500 یورو + 7900 دلار
 دانشکده مهندسی، 4 ساله سالانه 7900 دلار

 

در صورتی که شما به عنوان یک دانشجو تمامی شرایط مهاجرت تحصیلی دانشگاه باهچه شهیر را دارید اما این کار پرداخت شهریه آن را ندارید می‌توانید از عوامل مختلف دریافت بورسیه این دانشگاه استفاده کرده تا در هزینه‌ها به شما کمک شود.

د انشگاه باهچه شهیر

معرفی رشته‌های دانشگاه باهچه شهیر:

همان‌طور که می‌دانید این دانشگاه دارای به دانشکده رسمی و تخصصی در رشته‌های مختلف همچون دانشکده حقوق دانشکده هنر و معماری، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم آموزشی، دانشکده پزشکی، مهندسی و علوم طبیعی، ارتباطات اقتصاد و مدیریت علوم اجتماعی، علوم سلامت مهندسی و علوم طبیعی است.

تاسیس این دانشکده‌ها در دانشگاه باهچه شهیر باعث شده تا رشته‌های زیر به عنوان رشته تحصیلی رسمی در این دانشگاه شناخته شوند‌

 •  حقوق
 •  دندانپزشکی
 •  فیزیوتراپی
 •  تربیت روانی کودکان
 •  شنوایی سنجی
 •  پزشکی
 •  پرستاری
 •  اقتصاد
 •  تجارت و بازرگانی بین‌المللی
 •  مدیریت بازرگانی
 •  رژیم و تغذیه
 • رسانه‌های مدرن
 •  معماری
 •  معماری داخلی و طراحی محیط
 •  روابط عمومی
 •  تبلیغات فیلم و تلویزیون
 • مهندسی کامپیوتر
 •  مهندسی برق
 •  مهندسی برق الکترونیک
 •  مهندسی محیط
 • مهندسی صنایع
 •  مهندسی سیستم انرژی
 • مهندسی نرم‌افزار
 • ریاضیات و روانشناسی
 •  جامعه شناسی

 

امکانات دانشگاه باهچه شهیر چیست؟

بسیاری از افراد این سوال را دارند که سایت رسمی اعزام دانشجو چرا بر روی تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر تاکید دارد. به همین دلیل در این قسمت به امکانات دانشگاه باهچه شهیر که به گونه‌ای طراحی شده تا دانشجویان را از هر کجای جهان جذب کند و مورد استقبال قرار دهد اشاره خواهیم کرد؛ این امکانات به صورت کلی می‌توانند در دو دسته آموزشی و رفاهی قرار گرفته تا آگاهی از آن‌ها راحت‌تر باشد.

 

برای مثال از امکانات آموزشی دانشگاه باهچه شهیر می‌توانیم به برنامه اراسموس و تبادل دانشجویی بین دانشگاههای مطرح اروپا و آمریکا، فرصت شرکت در BAU GLOBAL برای تحصیل در شهرهای مطرح برلین، واشنگتن، تورنتو و باتومی؛ بورسیه و فاند‌های دولتی که تکمیل‌کننده ۲۵ تا ۵۰ درصد هزینه‌های دانشجویی شما می‌باشند، انواع برنامه‌های تخصصی و جدا از برنامه‌های تحصیلی که باعث پیشرفت و تلقی شما می‌باشد؛ اشاره داشته باشیم.

 

و اما امکانات رفاهی دانشگاه باهچه شهیر، شامل کتابخانه معتبر و بسیار بزرگ دانشگاه، آزمایش‌های تخصصی و مجهز به تمامی وسایل مورد نیاز شما، کلوپ‌های دانشجویی، خوابگاه‌های نوساز، بوفه و کافی شاپ، محوطه طراحی شده با دکوراسیون مدرن، بانک، قایق‌های گشت زنی به صورت رایگان، اینترنت رایگان در طول تمام سال، سالن‌های ورزشی و استخر، سالن‌های غذاخوری پیشرفته، بیمه‌های درمانی و… است.

 

سوالات متداول درباره دانشگاه باهچه شهیر :

 برای تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر باید چه کار کنیم؟

خب مسلما شما برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون یوس شرکت کرده و نمره قبولی آن را دریافت کنید اما اگر در تهیه مدارک و پذیرش با مشکل مواجه هستید همان طور که گفته شد می‌توانید از مشاور و کمک متخصص‌های سایت رسمی اعزام دانشجو نیز بهره ببرید.

آیا بدون آزمون نیز می‌توان به این دانشگاه وارد شد؟

بسیاری از افراد تصور دارد که بدون آزمون می‌توان به دانشگاه باهچه شهیر وارد شد در صورتی که ظرفیت بسیار زیادی از این دانشگاه تشکیل شده از دانشجویان بدون آزمون است که از طریق رابطه مستقیم با دانشگاه به پذیرش پرداختند. شما برای ورود بدون آزمون می‌توانید از ظرفیت ۵۰ درصدی رشته‌های مختلف برای دانشجویان بدون آزمون با کمک سایت رسمی اعزام دانشجو استفاده کنید.

شهریه دانشگاه باهچه شهیر چقدر است؟

 در متن به شهریه دانشگاه باهچه شهیر به عنوان یک دانشگاه خصوصی اشاره کردیم و شهریه دانشکده‌های مختلف را مانند رشته پزشکی به صورت سالانه ۲۵۰۰۰ دلار و رشته دندانپزشکی به صورت سالانه ۲۵۰۰۰ دلار معرفی کرده‌ایم، اما شما برای پرداخت شهریه می‌توانید از بورسیه نیز استفاده کنید.( شهریه ها برای سال 2022 میباشد)