5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه بیلگی

دانشگاه بیلگی استانبول ترکیه، نحوه پذیرش و شهریه

آیا درباره دانشگاه بیلگی ترکیه شنیده‌اید؟ دانشگاه بیلگی استانبول خود را مسئول آموزش مادام العمر ارائه علم به دانشجوهای سراسر جهان می‌داند و خدمات خود را به عنوان زندگی آینده دانشجویان خود می‌بیند.

بنابراین تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی دانشگاه بیلگی ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

اگر شما نیز جز این افراد هستید باید بدانید که تنها ۶۰۰ برنامه و موافقت نامه تبادل دانشجو در این دانشگاه پیش روی شما خواهد بود و هر یک از این فرصت‌ها می‌تواند آینده تحصیلی و کاری شما را متحول می‌کند.

قابل ذکر است که این دانشگاه روزنامه‌ای با همین نام در ترکیه  دارد که یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین رسانه‌های چاپی ترکیه به شمار می‌رود. اگر شما نیز مانند هزاران دانشجوی دیگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید می توانید از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک اصل کرده و در ادامه متن توضیحات مفصلی درباره دانشگاه بیلگی ترکیه دریافت کنید.

 

آشنایی با دانشگاه بیلگی ترکیه :

سطح کیفی آموزش دانشگاه بیلگی ترکیه بالا بوده و تعداد رشته‌های آن حدود ۱۵۰ رشته می‌باشد. به جرات می‌توان گفت که دانشگاه بیلگی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی است و به همین دلیل هر آنچه را که باید بدانید در سایت اعزام دانشجو توضیح داده شده، سایت اعزام دانشجو یکی از معتبر ترین سایت ها در این زمینه و اعزام دانشجویان به سایر کشور ها است. به شما پیشنهاد می دهیم تا پایان همراه ما باشید.

 

نام دانشگاه به انگلیسی: Bilgi University

نام دانشگاه به زبان ترکی: Bilgi ÜNİVERSİTESİ

نام دانشگاه به فارسی: دانشگاه بیلگی

شعار دانشگاه: یادگیری برای زندگی، نه فقط برای مطالعه

نوع دانشگاه: دانشگاه خصوصی

زبان تدریس در دانشگاه: زبان اصلی: انگلیسی

سال تاسیس: ۱۳۷۵

مکان: شهر استانبول

تعداد دانش‌آموزان در سال ۲۰۲۰: ۲۵۰۰۰ نفر

تعداد دانشجویان بین‌المللی در سال ۲۰۲۰: ۹۶۵

رتبه جهانی دانشگاه: ۰۱۶۶

تعداد دوره: ۱۵۰

تعداد دانشکده‌ها ۷ دانشکده می‌باشد

تعداد مدرسه: ۴

تعداد موسسه: ۵

تعداد پرسنل: بیش از ۱۰۰۰ نفر

 

اگر شما هم مانند ما به ترکیه علاقه دارید و استانبول را زیباترین شهر ترکیه می‌دانید، باید بدانید که دانشگاه بیلگی استانبول در زیباترین شهر ترکیه واقع شده است.

در مجموع ۴ پردیس مجزا از دانشگاه در شهر وجود دارد که موقعیت آن در شمال غربی شهر و در منطقه‌ای خوش آب و هوا و جذاب می‌باشد و مساحت دانشگاه به ۲۱۰ هزار متر مربع می‌رسد.

پردیس‌های این دانشگاه عبارتند از:

پردیس کوش تپه:

این پردیس در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در آن زمان ۳ دانشکده و ۲ موسسه آموزشی در این پردیس فعال بودند و حدود ۱۰۰۰ دانشجو در اینجا پذیرش می‌کردند. در مجموع ۱۲ برنامه ارائه شد.

پردیس دولاپدره:

در سال ۱۳۷۹ به مجموعه اضافه شد. برنامه‌های آموزشی در این پردیس ارائه شد و اولین دانشجویان در همان سال به طور رسمی از دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

پردیس مرکزی استانبول:

این پردیس نیز هفت سال بعد در سال ۲۰۰۷ به بیلگی اضافه شد. محل آن در محل اولین نیروگاه شهری امپراتوری عثمانی بود. پس از بازسازی، این محوطه به سومین پردیس دانشگاه تبدیل شد.

پردیس کیاتازگی:

آخرین پردیس دانشگاه بیلگی استانبول که در سال ۲۰۱۵ به مجموعه اضافه شد. این پردیس در قسمت آسیایی شهر واقع شده است.

آدرس دانشگاه بیلگی استانبول

https://goo.gl/maps/Qvtcgw2r59o4VR5Y9

 

رتبه‌بندی دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی استانبول از زمان تأسیس خود همواره به دنبال ایجاد یک جامعه فرهنگی و علمی در حال رشد بوده است. تا به امروز توانسته رتبه‌های بسیار خوبی را هم در سطح ملی و هم در سطح بین‌المللی کسب کند.

به همین دلیل انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل می‌تواند انتخابی هوشمندانه و کاملاً مناسب باشد.

تعداد دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه ۹۶۵ نفر و تعداد هیأت علمی آن ۸۴۵ نفر می‌باشد. سطح خروجی تحقیقات دانشگاه بر اساس پایگاه داده QS در سطح بالایی (HIGH) قرار دارد. از رتبه‌های مهم دانشگاه بیلگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

* رتبه تأثیر جهانی در وبسایت THE: ۳۰۱

* رتبه در کشور‌های EECA: ۱۶۶

*رتبه‌بندی رشته فیزیک در جهان در پایگاه خبری آمریکا: ۳۹۶

* رتبه رشته فیزیک سایت شانگ‌های: ۴۰۱

* رتبه در ترکیه وبسایت Uni Rank: ۲۵

* رتبه جهانی سایت Uni Rank: ۱۹۰۱

 

شرایط تحصیل در دانشگاه بیلگی ترکیه

شرایط پذیرش در دانشگاه بیلگی استانبول چیست؟ این سوالی است که بسیاری از متقاضیان از مشاوران ما در آرتان بورس تاپ می‌پرسند. برای ارسال مدارک و اخذ پذیرش به شما کمک می‌کنیم و نیازی نیست نگران آن باشید.

به طور کلی دو آزمون مهم برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه وجود دارد که عبارتند از آزمون YOS و SAT. برای دانشگاه بیلگی استانبول، از آنجایی که بسیاری از رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، آزمون SAT آزمون پذیرش دانشگاه است، اما نمره آزمون YOS را نیز می‌پذیرد.

دپارتمان حقوقی آرتان بورس تاپ می‌تواند از ۳۰ تا ۵۰ بورسیه تحصیلی برای شما از این دانشگاه بدون هیچ گونه نمره آزمون یا معدل یا شرط سنی دریافت کند. برای اطلاعات بیشتر به سایت اعزام دانشجو مراجعه کنید.

 

از دیگر مدارک و شرایط مهم پذیرش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_معدل ۱۲ ساله دبیرستان

داشتن مدرک زبان انگلیسی و کسب نمره ۷۵ در تافل IBT در غیر این صورت باید در آزمون سطح زبان انگلیسی شرکت کنید.

ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی و ترجمه معتبر آن‌ها

گواهی دوره‌های تحصیلی قبلی و ترجمه تأیید شده آن‌ها

عکس شخصی

کپی پاسپورت و کارت ملی

انگیزه نامه، توصیه نامه و رزومه (برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری و گرفتن بورسیه)

نکته مهم) هزینه آماده‌سازی انگلیسی ۸۱۰۰ دلار در سال است.

 

بورسیه دانشگاه بیلگی استانبول

۵ نوع بورسیه برای دانشجویان دانشگاه بیلگی استانبول تعریف شده است. سیاست‌های جدید این دانشگاه در راستای ارائه کیفیت به دانشجویان مشتاق و برتر اما دارای مشکلات مالی است.

شما قطعاً می‌خواهید یکی از این بورسیه‌ها را دریافت کنید. حق شماست، این سرویس برای همه دانشجویان قابل استفاده است. در اینجا همه ۵ نوع بورسیه تحصیلی آورده شده است:

 

بورسیه تحصیلی عالی:

در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در بیلگی می‌توانید درخواست بورسیه خود را به دانشگاه ارسال نمایید. شرایط دریافت بورسیه، میزان و ظرفیت آن هر ساله توسط سایت رسمی دانشگاه اعلام می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان از طرف بیلگی:

بورسیه‌هایی را برای برنامه‌های جدید به دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود که در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کرده‌اند ارائه می‌دهد. با ثبت نام در دوره جدید می‌توانید از ۳۰ درصد تخفیف شهریه بهره‌مند شوید.

تخفیف برای خواهر و برادر:

دانشگاه بیلگی استانبول برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که می‌خواهند در دوره جدید ثبت نام کنند، ۱۰ درصد تخفیف به عنوان بورسیه ارائه می‌دهد.

بورسیه پیشرفت تحصیلی:

شما پس از گذراندن سال دوم و سوم و در صورت تایید نمرات تجمعی که عموماً از ۳. ۷۰ تا بالاتر از ۴ می‌باشد، مشمول بورسیه پیشرفت تحصیلی خواهید شد. در این نوع بورسیه ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

 

بورسیه کمک مالی:

برای دریافت این بورسیه شما فقط باید در سال اول خود به حداقل معدل ۲. ۵۰ دست یابید. شما می‌توانید برای بورسیه کمک مالی که یک ماه اعتبار دارد، درخواست دهید. حال اگر بتوانید وضعیت علمی و موفقیت خود را ثابت نگه دارید، بورسیه تحصیلی شما قابل تمدید است.

 

شهریه و شهریه در دانشگاه بیلگی استانبول

بله، این یک دانشگاه خصوصی با زبان انگلیسی به عنوان رسانه غالب آموزشی است. طبیعی است که برخی از شهریه‌های آن نسبت به سایر دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. اما نگران نباشید، می‌توانید شانس خود را با بورسیه‌های دانشگاه بیلگی استانبول امتحان کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بیلگی
هوشبری۵۵۷۳۶ لیر
دیالیز۵۵۷۳۶ لیر
کاردرمانی۵۵۷۳۶ لیر
حقوق۷۴۸۱۴ لیر
مهندسی صنایع۶۵۹۲۵ لیر
مهندسی مکانیک۶۵۹۲۵ لیر
مدیریت۶۵۹۲۵ لیر
فیزیوتراپی۵۷۰۰۰ لیر
بهداشت دهان و دندان۵۵۷۳۰ لیر
بینایی سنجی۵۵۷۳۰ لیر
فوریت‌های پزشکی۵۵۷۳۰ لیر
مهندسی برق و الکترونیک۶۵۹۲۵ لیر
عمران۶۵۹۲۵ لیر
اقتصادی۶۵۹۲۵ لیر
پرستاری۵۷۰۰۰ لیر
فیزیوتراپی ۲ ساله۵۵۷۳۰ لیر
پروتز دندان۵۵۷۳۰ لیر
سونوگرافی۵۵۷۳۰ لیر
مهندسی کامپیوتر۶۵۹۲۵ لیر
مهندسی ژنتیک۶۵۹۲۵ لیر
معماری-معماری داخلی۶۵۹۲۵ لیر

 

رشته‌های دانشگاه بیلگی استانبول

همانطور که گفته شد ۷ دانشکده مجهز و علمی با رشته‌های بسیار متنوع در دانشگاه بیلگی استانبول وجود دارد. برای ادامه تحصیل می‌توانید رشته‌های مختلف رشته‌های تجربی، ریاضی، هنری و انسانی را انتخاب کنید. برخی از بهترین و محبوب‌ترین دوره‌ها در اینجا ارائه شده است. لیست دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه بیلگی به شرح زیر است:

دانشکده‌های دانشگاه بیلگی:

دانشکده معماری

دانشکده بازرگانی

دانشکده ارتباطات

دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده حقوق

دانشکده علوم اجتماعی و انسانی

دانشگاه بیلگی

رشته‌های دانشگاه بیلگی:

_هوش

دیالیز

کاردرمانی

حقوق

مهندسی صنایع

مهندسی مکانیک

_مدیریت

فیزیوتراپی

بهداشت دهان و دندان

بینایی سنجی

_فوریت‌های پزشکی

مهندسی برق و الکترونیک

مهندسی عمران

_اقتصاد

پرستاری

فیزیوتراپی به مدت ۲ سال

پروتز دندان

سونوگرافی

مهندسی رایانه

امکانات دانشگاه بیلگی ترکیه

امکانات بسیار خوبی در دانشگاه بیلگی ترکیه منتظر شماست. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی چه انتظاری دارید؟ دانشگاه بیلگی انتظارات شما را به خوبی برآورده خواهد کرد. امکانات آن را می‌توان به بخش‌های آموزشی، آموزشی، تفریحی، خدماتی، رفاهی، اقامتی، تحقیقاتی و… تفکیک کرد.

نکته مهم در مورد امکانات و امکانات این دانشگاه این است که دانشجویان سعی دارند تا حد امکان با دنیای واقعی و بازار کار آشنا شوند و آن‌ها را برای ورود به آن آماده کنند. در این راستا ۱۰۰ کانون دانشجویی در اینجا تاسیس شده است.

شما می‌توانید با توجه به علاقه و رشته خود به هر یک از آن‌ها بپیوندید و در فعالیت‌های اجتماعی آن‌ها شرکت کنید.

علاوه بر این لیستی از امکانات دانشگاه بیلگی استانبول را می‌توان به شرح زیر معرفی کرد:

امکانات آزمایشگاهی

_استودیو‌ها

_کتابخانه‌های غنی و مخازن عمومی و تخصصی

_محیط‌های سبز و پارک‌های دانش‌آموزی

سلف و سفره خانه

فروشگاه

بانک

ناشران

_باشگاه‌های دانشجویی

_خوابگاه‌های مجهز

 

همچنین، خدمات ویژه‌ای در دانشگاه بیلگی استانبول به دانشجویانی که از طریق پلتفرم Artan Bors Top درخواست می‌دهند، ارائه می‌شود. مرکز مدیریت استعداد‌های این دانشگاه بخشی است که پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان فارغ التحصیل مشاوره و راهنمایی می‌دهد.

راه‌اندازی این مرکز به گونه‌ای بوده است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی بر فرصت‌های شغلی ملی و جهانی مسلط شده و سریعتر شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند.

آخرین کلمه

دانشگاه بیلگی استانبول ترکیه از بدو تأسیس خود سعی در ایجاد یک جامعه علمی و فرهنگی رو به رشد داشته است. این دانشگاه می‌تواند انتخابی هوشمندانه و کاملاً مناسب برای ادامه تحصیل باشد. پس با کمک  از سایت اعزام دانشجو مراحل ثبت نام را در اسرع وقت آغاز کنید.

 

سؤالات متداول

شهریه دانشگاه بیلگی استانبول برای پرستاری چقدر است؟

شهریه پرستاری در دانشگاه استانبول ۵۷۰۰۰ لیر می‌باشد، مدت تحصیل در این رشته ۴ سال می‌باشد.

آیا دانشگاه بیلگی استانبول مورد تایید وزارت علوم است؟

بله دانشگاه بیلگی استانبول مورد تایید وزارت علوم ایران است و تعدادی از بهترین و پرطرفدارترین رشته‌ها از جمله پزشکی و دندانپزشکی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه وجود دارد. البته جزء گروه ج یا متوسط مورد تایید وزارت علوم می‌باشد.

آیا امکان پذیرش بدون آزمون در دانشگاه بیلگی استانبول وجود دارد؟

به دلیل خصوصی بودن دانشگاه بیلگی استانبول بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد و دانشگاه بیلگی استانبول به دانشجویانی که از طریق دپارتمان Artan Bors Top به تحصیل ادامه می‌دهند خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.