5/5 - (1 امتیاز)

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان، شرایط هزینه ها و راه های اخذ اقامت

آیا برای مهاجرت به آلمان اقدام می‌کنید؟ اما شما نمی‌دانید چگونه عمل کنید؟ آیا می‌خواهید در آلمان پزشکی تحصیل کنید؟ آلمان یکی از بهترین کشور‌های اروپایی برای مهاجرت ایرانیان است.

بازار کار مناسب، رشد اقتصادی بالا، ثبات اقتصادی و سیاسی و امکان تحصیل رایگان در اروپا از جمله مواردی است که آلمان را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است. در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به آلمان، اخذ تابعیت و اقامت آلمان از طرق مختلف می‌پردازیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین جدید مهاجرت، اقامت، تابعیت و شرایط مهاجرت تحصیلی رایگان به آلمان می‌توانید سایت اعزام دانشجو تماس حاصل فرمایید.

مروری بر آلمان

آلمان که با نام جمهوری فدرال آلمان نیز شناخته می‌شود کشوری بسیار توسعه یافته در قاره اروپا با جمعیتی در حدود ۸۳. ۲۴ میلیون نفر است. همسایگان آلمان عبارتند از لهستان، فرانسه، جمهوری چک، اتریش، بلژیک، سوئیس و هلند. آلمان ۱۶ ایالت دارد و بزرگترین آن‌ها ایالت \\\”باواریا\\\” است که در جنوب آلمان واقع شده است.

آلمان کشوری است که طبیعت بسیار متنوعی دارد، از دشت و جنگل و دشت گرفته تا سرزمین‌های کوهستانی. همچنین برکه‌ها و دریاچه‌های زیادی در آلمان وجود دارد. بزرگترین شهر‌های آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن، فرانکفورت و اشتوتگارت هستند.

هر ایالت در آلمان دولت و قوانین مستقل خود را دارد و می‌توان گفت که این ایالت‌ها تا حد زیادی خودمختار هستند. آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا شناخته می‌شود. همچنین این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اروپا است. مهمترین صنعت در آلمان، صنعت خودروسازی است.

آلمان نهمین کشور پربازدید جهان است. سالانه میلیون‌ها نفر تنها برای گردشگری به آلمان سفر می‌کنند. سالن‌ها، کلیسا‌ها، کاخ‌ها و بنا‌های تاریخی زیادی در آلمان وجود دارد که بسیار شگفت‌انگیز هستند. از خارق العاده‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور می‌توان به کلیسای جامع آخن، شهر ادینبورگ، قلعه شورین، قلعه هوهنزولرن و شهر روتنبورگ اشاره کرد.

شرایط مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش‌های مهاجرتی مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار، تحصیل در آلمان، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان اشاره کرد. مهاجرت امری تخصصی و بسیار حساس است. به شما هموطن عزیز توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی تمامی جوانب کشور مورد نظر و روش مهاجرتی انتخابی را بسنجید تا آگاهانه انتخاب کنید.

تابعیت؛ این یک رابطه سیاسی، معنوی، اقتصادی و اجتماعی بین یک فرد و دولت او است. مهمترین روش اخذ تابعیت از طریق تولد است که از دو نظام حقوقی خون یا خاک پیروی می‌کند. در سیستم خون به ملیت والدین فرزند متولد شده توجه می‌شود و همان تابعیت به فرزند اعطا می‌شود. اما در سیستم محل تولد فرزند نقش اصلی را در اعطای تابعیت دارد. شما برای مهاجرت به این کشور می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

 

اخذ تابعیت آلمان

آلمان نیز مانند برخی دیگر از کشور‌های توسعه یافته سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود در اعطای تابعیت برگزیده است. به این معنی که کودک یا نوزادی که در آلمان به دنیا آمده باشد، اگر پدر یا مادر آلمانی داشته باشد، از همان لحظه تولد تابعیت آلمان را دریافت می‌کند و فرقی نمی‌کند که در کدام کشور متولد شده باشد.

حال این سؤال پیش می‌آید که آیا تولد در آلمان برای فرد مزیتی دارد؟ اگر فرزندی در آلمان متولد شود و والدین او ناشناس باشند یا تابعیت هیچ کشوری را نداشته باشند، تابعیت آلمان به او اعطا می‌شود. این امر برای جلوگیری از تولد افراد بی‌تابعیت اجرا می‌شود. از طرفی باید گفت طبق قانونی که در سال ۲۰۰۰ در آلمان به تصویب رسیده است، فرزندانی که بعد از ژانویه ۲۰۰۰ در آلمان متولد شده و دارای پدر یا مادری هستند که حداقل ۳ سال در آلمان اقامت دائم داشته باشند. اگر کودک ۸ سال در آلمان زندگی کند، می‌تواند برای شهروندی آلمان اقدام کند.

سوال در مورد هزینه مهاجرت به آلمان یک سوال کلی است. این هزینه برای روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور متفاوت است. همچنین نحوه انجام آن (شخصی یا از طریق آژانس‌های مهاجرتی) نیز بر میزان هزینه‌ها تأثیر دارد. به طور کلی هزینه‌ها معمولاً شامل هزینه ترجمه سند، هزینه وکیل و هزینه سفارت می‌باشد. شما برای پرداخت هزینه بسیار پایین و دریافت تابعیت این کشور می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

اعزام دانشجو به آلمان، راهنمای کامل شرایط و هزینه ها

قوانین مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۲۲

یکی از امکاناتی که در سال ۲۰۲۲ در آلمان ایجاد خواهد شد، صدور ویزای کاریابی در آلمان است. با استفاده از ویزای کاریابی در آلمان، متخصصان اجازه دارند تا شش ماه در آلمان زندگی کنند و شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. ارائه مدرک تحصیلی و صلاحیت برای مهاجرت کاری به آلمان ضروری است. اما با این قابلیت جدید می‌توانید بدون نیاز به مدرک خاص و تخصصی شغل مناسب خود را پیدا کنید. هنگامی که شغل مورد نظر خود را پیدا کردید، دیگر نیازی به ارائه مدرک ندارید و می‌توانید در آلمان بمانید.

همچنین مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری و ازدواج نیز بهترین راه‌های مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۲۲ می‌باشد. از دیگر قوانین مهاجرت به این کشور می‌توان به رایگان بودن تحصیل در دانشگاه‌های آلمان نیز اشاره کرد. این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مهاجرت به آلمان است و تحصیل رایگان باعث افزایش بسیار زیاد مهاجرت به آلمان شده است. بسیاری از دانشجویان برای تحصیل به آلمان مهاجرت می‌کنند، زیرا آلمان علاوه بر شهریه دانشگاه‌های رایگان، دارای دانشگاه‌های معتبر و با رتبه‌های بالا می‌باشد.

 

اقامت در آلمان به ۲ دسته موقت و دائم تقسیم می‌شود که به شرح زیر است:

نحوه اقامت موقت در این کشور به تحصیل، شرکت در دوره‌های زبان آلمانی، تحصیل و اقامت کاری محدود و غیره محدود می‌شود. اجازه اقامت دائم این کشور به افرادی اعطا می‌شود که متعهد به زندگی و کار حداقل ۵ سال در این کشور باشند.

راه‌های مهاجرت به آلمان

در قسمت زیر می‌توانید جزئیات راه‌های مهاجرت به این کشور و روش‌های آن را به طور کامل از صفر تا صد مطالعه کنید.

 

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آلمان کشوری صنعتی و ثروتمند است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. این کشور همیشه یکی از انتخاب‌های افرادی است که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند. شایان ذکر است که شرایط تحصیل رایگان در کشور‌های اتریش، نروژ و فرانسه نیز وجود دارد.

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در مقاطع مختلف

به طور خلاصه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی است و متقاضی برای اثبات دانش زبان آلمانی به مدرک معتبر نیاز دارد. برای رشته‌های مختلف مدرک زبان مورد نیاز متفاوت خواهد بود. معمولاً یکی از دو درجه B۱ یا B۲ مورد نیاز است. یکی از پیش نیاز‌های دیگر تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان، قبولی در آزمون سراسری ایران است.

با داشتن این دو شرط می‌توانید وارد کالج‌های آلمان شوید و سپس در دانشگاه تحصیل کنید. همچنین مدت تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های آلمان ۴ سال می‌باشد. تحصیل در دانشگاه‌های آلمان معمولاً رایگان یا با هزینه‌های اندک است.

مقطع کارشناسی ارشد آلمان یکی از مقاطع تحصیلی پرطرفدار در این کشور است، زیرا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی در اکثر رشته‌ها وجود دارد و تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی زبان و دانشگاه‌های انگلیسی زبان با هزینه بسیار کم امکان‌پذیر است. اما متقاضی باید مدرکی داشته باشد که توانایی او را به زبان انگلیسی یا آلمانی ثابت کند. این امر با ارائه آیلتس ۶. ۵ به بالا یا B۲ آلمانی امکان‌پذیر است.

برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان شرط اول یافتن استاد راهنما است. اگر متقاضی بتواند پس از ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظر، استادی را قانع کند، می‌توان گفت که قبولی خود را دریافت کرده است. داشتن رزومه تحصیلی قوی در عین داشتن دانش زبان برای متقاضی الزامی است.

آلمان یکی از کشور‌هایی است که به متقاضیان خود آموزش رایگان ارائه می‌دهد. اگر قصد تحصیل رایگان در این کشور را دارید باید به زبان آلمانی نیز مسلط باشید زیرا تحصیل رایگان فقط در دانشگاه‌های دولتی امکان‌پذیر است و همه آن‌ها به زبان آلمانی تحصیل می‌کنند. اگر شما نیز مایل به تحصیل در آلمان هستید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک بگیرید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

آلمان به عنوان صنعتی‌ترین کشور اروپا امکان جذب سرمایه خارجی را به بهترین شکل ممکن فراهم کرده است. رشد اقتصادی بالا، امنیت اقتصادی، صنایع بزرگ و پیشرفته، زیرساخت‌های قوی و… آلمان را به جذاب‌ترین کشور اروپا برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. این موضوع هم برای سرمایه‌گذاران اروپایی و هم برای سرمایه‌گذاران غیر اروپایی صادق است. سرمایه گذاری در آلمان به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. در زیر توسط اطلاعات سایت اعزام دانشجو به طور مختصر به برخی از آن‌ها پرداخته‌ایم.

طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان، برای سرمایه گذاری سبک یا ثبت شرکت در آلمان، باید یک طرح اقتصادی یا طرح تجاری ارائه دهید. این طرح باید در آلمان قابل اجرا باشد. از طرفی این طرح باید به گونه‌ای باشد که امکان سوددهی را داشته باشد و متقاضی ثبت شرکت در آن رشته دارای سابقه کار باشد.

 

هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان

حداقل هزینه لازم برای سرمایه گذاری در آلمان برای ثبت شرکت ۲۵۰۰۰ یورو می‌باشد. با این میزان سرمایه می‌توانید یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان با حداقل تعداد اعضا تاسیس کنید.

نوع دیگری از شرکت‌هایی که می‌توان در علم تأسیس کرد شرکت سهامی است که حداقل سرمایه آن ۵۰۰۰۰ یورو می‌باشد. امکان ثبت انواع دیگر شرکت‌ها مانند تاسیس شعبه شرکت اصلی در خارج از آلمان و همچنین در آلمان وجود دارد که شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.

 

 

مزایای ثبت شرکت در آلمان

با ثبت شرکت در آلمان، شما مجاز به افتتاح حساب بانکی در کل قاره اروپا خواهید بود. علاوه بر این، شما می‌توانید با تمام کشور‌های جهان تجارت کنید. امکان تحصیل رایگان و خدمات پزشکی رایگان از دیگر مزایای این روش مهاجرت به آلمان می‌باشد که برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی در دسترس است.

البته می‌توان با مبالغ بالاتری مانند ۲۵۰۰۰۰ یورو، ۵۰۰۰۰۰ یورو و ۱۰۰۰۰۰۰ یورو در آلمان سرمایه گذاری کرد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارند. البته شایان ذکر است که سرمایه گذاری در تمامی مناطق جهان با ریسک همراه است.

کارشناسان سایت اعزام دانشجو سعی می‌کنند شرایط رفتن به آلمان با ریسک کمتر را برای متقاضیان عزیز فراهم کنند تا بتوانند پس از ورود به کشور مورد نظر با دانش کافی سرمایه گذاری کنند، اینگونه استفاده از روش‌های مهاجرتی دیگر مانند اخذ پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان و یا اخذ ویزای کار این کشور بسیار راحت‌تر است.

 

مهاجرت کاری به آلمان و اخذ ویزا

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم آلمان مهاجرت کاری به این کشور می‌باشد. شرط لازم برای دریافت ویزای کار آلمان این است که متقاضی یک پیشنهاد کاری معتبر از کشور مورد نظر داشته باشد. آگهی کاری که بتواند این پیشنهاد را در اختیار فرد قرار دهد باید به مدت ۳ ماه در کشور مورد نظر تبلیغ شود.

اگر این کشور عضو اتحادیه اروپا باشد باید به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا تبلیغ شود. اگر یکی از افرادی که مجوز کار در اروپا را دارند نتواند این کار را انجام دهد، کارفرما می‌تواند در سطح بین‌المللی استخدام کند.

باید گفت که داشتن چنین پیشنهاد کاری معمولاً سخت است. اگر کشوری در زمینه‌های مختلف با کمبود نیروی کار مواجه شود، می‌تواند از این شرط چشم‌پوشی کند. سپس مجوز ورود نیرو‌های جوان و متخصص برای کاریابی صادر می‌شود.

آلمان در حال حاضر برای افراد حرفه‌ای در زمینه‌های الکترونیک، صنایع، مکانیک، آی تی و… ویزای کاریابی صادر می‌کند که علاوه بر آلمان، مهاجرت به فرانسه از این طریق نیز گزینه‌ای محبوب در بین مردم است، زیرا این دو کشور بسیار قدرتمند هستند. از نظر اقتصادی و همیشه متقاضیان زیادی برای مهاجرت کاری دارند.

اگر شما نیز قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه از طریق ازدواج و مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به آلمان

شرایط و مزایای ویزای کار آلمان

مدت زمان این ویزا ۶ ماه می‌باشد. این به این معنی است که شما ۶ ماه فرصت دارید تا کار پیدا کنید. متوسط ​​درآمد یک مهندس در آلمان حدود ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ یورو در سال است.

به همین دلیل دریافت این ویزا مورد نظر افراد زیادی است. اگر شما نیز از طریق کار برای اخذ اقامت آلمان اقدام می‌کنید، برای دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان سایت اعزام دانشجو با ما تماس بگیرید.

از دیگر شرایط اخذ ویزای کار آلمان داشتن سن مناسب، حداقل مدرک لیسانس و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی می‌باشد. بدیهی است تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی یکی از شرایط لازم برای دریافت این ویزا و یافتن شغل مناسب در مرحله بعدی می‌باشد. لازم به ذکر است که با دریافت این ویزا و کار در آلمان به مدت ۴ سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

 

یکی دیگر از مزایای ویزای کار آلمان این است که اگر درآمد شما بیش از ۳۰۰۰ یورو در ماه باشد، واجد شرایط دریافت کارت آبی آلمان خواهید بود. یکی از مزایای این کارت امکان کار، تحصیل و زندگی در اکثر کشور‌های اتحادیه اروپا می‌باشد. همچنین امکان اخذ اقامت دائم در مدت زمان کوتاه‌تری را برای فرد و خانواده وی فراهم می‌کند.

 

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج

در گام اول شرط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که شهروند آلمانی باید ثابت کند که درآمد کافی برای تامین مخارج زندگی خود و همسرش دارد و نیازی به کمک دولت برای تامین هزینه‌های زندگی خود ندارد.

از طرفی طبق قانون ازدواج در آلمان، فردی که متقاضی ازدواج با شهروند آلمانی است، باید حداقل تا سطح A۱ زبان آلمانی را یاد گرفته باشد. پس از ازدواج و ثبت قانونی آن؛ متقاضی ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کرده و مدارک ثبت ازدواج و درخواست خود را برای ویزای ازدواج ارائه دهد.

پس از بررسی مدارک باید صحت آن‌ها تأیید شود. همچنین مدارک شغلی و درآمدی یک فرد آلمانی باید کافی باشد و سپس ویزای ازدواج صادر خواهد شد. با صدور ویزای ازدواج آلمان می‌توانید وارد آلمان شوید و در این کشور اقامت کنید. همچنین می‌توانید به صورت رایگان کار یا تحصیل کنید یا با اقامت ۳ ساله در آلمان می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

 

ویزای همراه برای مهاجرت به آلمان

در بسیاری از موقعیت‌ها، افراد با مهاجرت مجبور به جدا شدن از خانواده‌های خود می‌شوند. اما خوشبختانه می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال خود ویزای همراه بگیرید و در نهایت به همراه خانواده به آلمان مهاجرت کنید.

برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت با خانواده، همسران باید ثابت کنند که متاهل هستند و فرزندان باید شناسنامه داشته باشند. برای کودکان زیر ۱۶ سال، داشتن مهارت‌های زبان آلمانی ضروری نیست، زیرا فرض بر این است که آن‌ها می‌توانند آن را به سرعت یاد بگیرند. با این حال، برای کودکان بالای ۱۶ سال، باید مدرک کافی دال بر مهارت زبان آلمانی و توانایی سازگاری و ادغام وجود داشته باشد.

 

همسران متقاضیان مهاجرت به آلمان باید حداقل مدرک زبان آلمانی A۱ را داشته باشند تا واجد شرایط باشند. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت در آلمان مشغول به کار باشد همسر وی نیز می‌تواند در این کشور کار کند و محدودیتی از این نظر برای وی وجود ندارد.

اگر شما قصد مهاجرت به آلمان و دریافت ویزای همراه خود را دارید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

 

تابعیت مضاعف در آلمان

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد دریافت شهروندی آلمان را دارند معمولاً تابعیت قدیمی خود را حذف می‌کنند. البته استثنا‌هایی برای شهروندان کشور‌هایی وجود دارد که دولت آن‌ها پس از اخذ تابعیت به آن‌ها اجازه حذف تابعیت خود را نمی‌دهد (به عنوان مثال: آرژانتین، بولیوی، برزیل و کاستاریکا).

کشور‌هایی که از نظر قانون لیبرال‌تر هستند، مانند جمهوری دومینیکن، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه و اروگوئه اجازه می‌دهند شهروندی قبلی افراد از شناسنامه حذف شود.

اگر فرآیند انتقال بسیار دشوار باشد، برای مثال، در مواردی که افراد ساکن کشور‌هایی مانند: افغانستان، الجزایر، آنگولا، اریتره، ایران، عراق، لبنان، تایلند، تونس و ایالات متحده هستند، صرف نظر از تابعیت قدیمی به معنای چشم‌پوشی از تابعیت قدیمی است.

 

شرایط اخذ تابعیت مضاعف

اگر یک شهروند آلمانی تابعیت غیر رسمی یا غیر سوئیسی را با اجازه (Beibehaltungsgenehmigung) از دولت آلمان به دست آورد (به عنوان مثال: اقوام موجود، دارایی در آلمان یا در کشور دیگری، در صورتی که شغل خارجی مستلزم تابعیت داخلی باشد) معمولاً به معنای از دست دادن خودکار شهروندی آلمان است.

اگر فرزندی که یکی از والدینش آلمانی و دیگری خارجی باشد، در کشوری غیر از آلمان متولد شود، تابعیت هر دو کشور را خواهد داشت. البته اگر حداقل یکی از والدین او اجازه اقامت دائم آلمان به مدت ۳ سال را داشته باشد. البته تابعیت کامل پس از ۸ سال اقامت در آلمان به کودک اعطا می‌شود.

 

مزایا و معایب مهاجرت آلمان

اقتصاد آلمان از مزایای بسیاری مانند نیروی کار مجرب و متخصص، سرمایه فراوان، فساد کم و نوآوری بالا برخوردار است. اقتصاد آلمان در قاره اروپا رتبه اول را دارد و این کشور در بین بزرگترین تولیدکنندگان قرار دارد. تولید ناخالص در آلمان شامل خدمات، صنعت و کشاورزی است. نیروی کار در آلمان بسیار کم است. به همین دلیل مهاجرت به آلمان از طریق کار همیشه موفق است.

هزینه زندگی در آلمان حدود ۱۴۱۴ دلار در ماه است. این مقدار ۱. ۴۸ برابر بیشتر از میانگین هزینه زندگی در کشور‌های جهان است. با این حال هنوز افراد زیادی علاقه‌مند به تحصیل در آلمان هستند. همچنین این سرزمین اروپایی چهارمین کشور برتر برای زندگی در بین تمامی کشور‌های جهان است.

درآمد مردم در آلمان بسیار بالا است و برای زندگی فردی یا خانوادگی کاملاً رضایت بخش است. میانگین حقوق هر فرد پس از محاسبه و کسر مالیات نزدیک به ۲۹۰۰ دلار است که هزینه‌های ۲ ماهه را پوشش می‌دهد.

سوالات متداول

آیا می توان از مهاجرت تحصیلی برای آلمان استفاده کرد؟

آره. شکی نیست که سطح کیفی و علمی در مدارس یا دانشگاه های آلمان بالا است و به همین دلیل این کشور مقصد دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است. تحصیل در آلمان نسبت به سایر کشورها مزایایی دارد. به عنوان مثال امکان صحبت به دو زبان آلمانی و انگلیسی وجود دارد و اگر به زبان آلمانی مسلط نیستید جای نگرانی نیست.

چگونه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری به آلمان مهاجرت کنیم؟

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری این طرح باید توسط فردی که سابقه کار در این زمینه را دارد پیشنهاد شود و این طرح در آلمان قابل اجرا باشد. همچنین، طرح پیشنهادی باید به اندازه ای که دولت آلمان می خواهد سودآور باشد. هزینه ای که برای سرمایه گذاری در آلمان نیاز دارید حدود 25000 یورو می باشد که قادر خواهید بود یک شرکت با مسئولیت محدود تاسیس کنید.

آیا امکان مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان وجود دارد؟

آره. می توان گفت یکی از ساده ترین راه های اخذ تابعیت آلمان و مهاجرت به آلمان ازدواج است. به این ترتیب فردی که می خواهد به آلمان مهاجرت کند با فردی که تابعیت آلمان را دارد ازدواج می کند. البته سخت گیری های زیادی برای اخذ تابعیت آلمان از این طریق وجود دارد، از جمله اینکه متقاضی باید مدارکی دال بر قانونی بودن ازدواج خود ارائه دهد.