5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه کارلسروهه

مؤسسه فناوری کارلسروهه آلمان، راهنمای کامل و شرایط برنامه ها

صفر تا صد مؤسسه فناوری کارلسروهه آلمان، راهنمای کامل و شرایط، مؤسسه فناوری کارلسروهه آلمان یکی از قوی‌ترین مؤسسات آموزش عالی در آلمان و اروپا است. دانشگاه صنعتی کارلسروهه سالانه تعداد زیادی مهندس توانمند در زمینه‌های علمی مدرن را به جامعه تحویل می‌دهد که از مهارت‌های علمی و عملی بسیار بالایی برخوردار هستند.

بنابراین دانشگاه صنعتی کارلسروهه و دانشگاه صنعتی کارلسروهه متقاضیان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه کارلسروهه آلمان به سایت اعزام دانشجو مراجعه کنید.

درباره موسسه فناوری کارلسروهه آلمان

موسسه فناوری کارلسروهه آلمان یک موسسه دولتی معتبر در ایالت بادن-وورتمبرگ است که مهندسی، علوم طبیعی و علوم اقتصادی و همچنین برنامه‌های قوی در علوم انسانی و اجتماعی ارائه می‌دهد. دانشگاه فنی کارلسروهه که به عنوان یک مدرسه پلی تکنیک در سال ۱۸۲۵ تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های فنی آلمان است.

 

مؤسسه فناوری کارلسروهه آلمان در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد. دانشگاه کارلسروهه آلمان عضو TU۹ است که مجموعه‌ای از بهترین دانشگاه‌های فنی و مهندسی آلمان است. بیش از ۲۲۱۱۱ دانشجو که ۲۰ درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. مؤسسه فناوری کارلسروهه بیش از ۹۰۰۰ کارمند و استاد دارد که بیش از نیمی از آن‌ها در زمینه تحقیقاتی کار می‌کنند، به همین دلیل این مؤسسه یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی در اروپا است.

مؤسسه فناوری کارلسروهه برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های هنر، ورزش، حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی، ریاضیات، علوم طبیعی، علوم مهندسی، علوم هنری و سایر دوره‌های تحصیلی ارائه می‌دهد. اگر قصد مهاجرت به آلمان و تحصیل در این کشور را دارید، این مؤسسه می‌تواند گزینه خوبی برای آینده شما باشد.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به آلمان و همکاری با این مؤسسه را دارید، می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی ۲۰۱۹ Times of Higher Education (THE) رتبه‌های زیر را کسب کرده است:

رتبه ۲۰ در آلمان.

۱۷۵ در جهان.

۶۹ برای علوم طبیعی.

۷۴ برای مهندسی Quacquarelli Symonds (QS) رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی.

 

همچنین بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی Quacquarelli Symonds (QS)، این دانشگاه دارای رتبه‌های زیر است:

رتبه ۵ در آلمان و رتبه ۱۲۴ در رتبه‌بندی جهانی در سال ۲۰۱۹.

رتبه ۴ در آلمان و رتبه ۵۸ در سراسر جهان برای علوم طبیعی در سال ۲۰۲۰.

رتبه ۴ در آلمان و رتبه ۶۸ در سراسر جهان برای مهندسی در سال ۲۰۲۰.

رتبه افتخاری جهانی در ۵۰ دانشگاه برتر مهندسین مکانیک و مکانیک رتبه‌بندی علم مواد ARWU یا شانگ‌های.

 

این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی ARWU یا شانگ‌های رتبه‌های زیر را کسب کرده است:

رتبه ۲۱ در آلمان و رتبه ۲۰۱ در رتبه‌بندی جهانی در سال ۲۰۱۹.

رتبه ۳ در آلمان و رتبه ۵۱ در سراسر جهان برای علوم طبیعی در سال ۲۰۱۶.

رتبه ۵ در آلمان و رتبه ۱۵۱ در سراسر جهان برای مهندسی در سال ۲۰۱۶.

رتبه ۱ در آلمان و رتبه ۸ در جهان برای هواشناسی در سال ۲۰۱۹.

 

برنامه‌ها و دوره‌های دانشگاه کارلسروهه، آلمان

در دانشگاه کارلسروهه بیش از ۱۰۰ گزینه در دوره‌های مختلف به دانشجویان ارائه می‌شود. بسیاری از دوره‌های آموزش عالی و تحقیقات بین رشته‌ای در سطح جهانی در دسترس هستند. موضوعات اصلی مانند علوم طبیعی و مهندسی، اقتصاد، علوم انسانی و علوم اجتماعی توسط دانشکده‌های درجه یک تدریس می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند ۱ مدرک لیسانس (مهندسی مکانیک)، ۱۱ مدرک کارشناسی ارشد و ۵ مدرک دکترا را که کاملاً به زبان انگلیسی هستند انتخاب کنند. درصورت علاقه تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی آلمان، شما نیز برای تحصیل در آلمان می‌توانید از کمک سایت اعزام دانشجو بهره‌مند شوید.

 

تعداد رشته‌های ارائه شده در دانشگاه کارلسروهه آلمان در یک نگاه:

 

 • دوره کارشناسی: ۴۳ دوره
 • کارشناسی ارشد پیوسته: ۵۶ دوره
 • دکتری: ۸ رشته

 

دانشگاه کارلسروهه آلمان همچنین دارای دانشکده فنی کارلسروهه، دانشگاه صنعتی کارلسروهه، دانشکده مدیریت هکتور و دانشکده اپتیک و فوتونیک کارلسروهه است که کارشناسی ارشد در اپتیک و فوتونیک ارائه می‌دهند. کارشناسی ارشد مدیریت تولید و عملیات، کارشناسی ارشد مهندسی مالی و بسیاری از رشته‌های دیگر در دانشگاه کارلسروهه ارائه می‌شود.

 

مؤسسه فناوری کارلسروهه آلمان برنامه‌های درجه دوم را برای کمک به دانش‌آموزان برای کسب دانش و تجربه بیشتر در زمینه‌های مربوطه ارائه می‌دهد. قابل ذکر است که برنامه‌های درجه دو، برنامه‌های همکاری با دانشگاه‌های خارجی است.

همچنین بخشی از این مدرک در مؤسسه فناوری کارلسروهه و بخشی (عمدتاً جزئی) در دانشگاه‌های خارجی واقع در آرژانتین، چین، فرانسه، ایتالیا، بلغارستان، کره، اتحادیه اروپا و شیلی ارائه می‌شود.

 

مؤسسه فناوری کارلسروهه برای کمک به دانش‌آموزان در یافتن شغل رویایی خود، آموزش‌های حرفه‌ای نیز ارائه می‌دهد. این آموزش‌ها نه تنها برای آموزش دادن به دانش‌آموزان در حرفه انتخابی بلکه برای ارتقای مهارت‌های شخصی آن‌ها انجام می‌شود. این آموزش‌ها در زمینه‌های مختلف علمی، فنی یا تجاری می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا در هر زمینه‌ای که می‌خواهند فعالیت کنند.

شرایط پذیرش دانشگاه کارلسروهه آلمان

در مرحله اول، متقاضیان می‌توانند از طریق پورتال دوره آنلاین درخواست پذیرش در موسسه فناوری کارلسروهه در آلمان اقدام کنند.

پس از تکمیل نامه پذیرش، داوطلبان باید آن را پرینت کرده و به همراه مدارک مورد نیاز به دفتر بین‌الملل دانشگاه ارسال کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه کارلسروهه آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه کارلسروهه آلمان به شرح زیر است:

 1.  فرم پذیرش تکمیل شده
 2.  ریز نمرات رسمی
 3.  ریز نمرات دبیرستان یا دانشگاه برای پذیرش مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد، در صورت لزوم همراه با ترجمه انگلیسی/آلمانی
 4.  توصیه نامه: ۲ LOR (فارغ التحصیل) مقاله
 5.  قبولی در مصاحبه (فارغ التحصیل) )
 6.  رزومه و تأیید مالی

دانشگاه کارلسورهه آلمان

الزامات مهارت زبان در دانشگاه کارلسروهه آلمان

شرایط زبان برای درخواست در دانشگاه کارلسروهه وجود دارد که به شرح زیر است:

آلمانی

متقاضیان هر دوره (به ویژه دروسی که به زبان آلمانی تدریس می‌شوند) باید حداقل سطح متوسط ​​آلمانی را داشته باشند. نمرات آزمون زیر باید قبل از مهلت درخواست ارسال شود:

 

 •  آزمون DSH۲ (یا معادل شناخته شده) DaF ۴۴۴۴ (حداقل ۴×۴) DSD ۲ از مدارس آلمانی خارج از کشور
 •  آزمون زبان آلمانی به عنوان بخشی از Feststellungsprüfung (آزمون ارزیابی مقدماتی دانشگاه)
 • انگلیسی نوشتاری، ۵۷۰ TOEFL۲-based

 

مهلت درخواست دانشگاه کارلسروهه آلمان

۱۵ ژوئیه (ترم زمستانی) ۱۵ ژانویه (ترم تابستان) شهریه در موسسه فناوری کارلسروهه

 

هزینه موسسه فناوری کارلسروهه آلمان:

دانشجویان بین‌المللی (از کشور‌های ثالث / کشور‌های غیر اتحادیه اروپا) باید از ترم زمستان ۲۰۱۷/۲۰۱۸ برای دوره‌های کارشناسی، تربیت معلم و دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته ۱۵۰۰ یورو در هر ترم شهریه پرداخت کنند.

میزان هزینه پرداختی در هر ترم در دانشگاه کارلسروهه (یورو) هزینه اداری: ۷۰. ۰۰ هزینه اتحادیه دانشجویی: ۷۷. ۷۰ کمک هزینه دانشجویی: ۵. ۹۹

متوسط ​​هزینه‌های دانشجویی در دانشگاه کارلسروهه، با احتساب تمام هزینه‌ها، بسته به شرایط شخصی، بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه است.

 

بورسیه تحصیلی از دانشگاه کارلسروهه آلمان

مؤسسه فناوری کارلسروهه در آلمان طیف گسترده‌ای از کمک‌ها را برای دانشجویانی که قصد تحصیل با بورسیه در آلمان را دارند و از نظر مالی ناپایدار هستند یا به کمک مالی نیاز دارند، از کمک‌های بلاعوض، بورسیه تحصیلی و وام گرفته تا شغل ارائه می‌دهد.

کمک‌های مالی عمدتاً دو نوع است:

کمک‌های مالی عمومی: همه دانشجویان بین‌المللی که در مشکلات اقتصادی هستند می‌توانند برای این کمک‌ها اقدام کنند.

کمک مالی STIBET: دانشجویان بین‌المللی که در آخرین مرحله تحصیل خود هستند و برای پایان‌نامه خود ثبت نام کرده‌اند یا در شرف ثبت نام برای پایان‌نامه هستند می‌توانند برای این کمک مالی اقدام کنند. کمک هزینه به دانشجویانی اعطا می‌شود که خود را در مشکلات مالی غیرمنتظره می‌بینند و هیچ وسیله دیگری برای تأمین مالی خود ندارند.

هر دوی این کمک‌ها تا ۶ ماه ارائه می‌شود. حداقل ۲۵۰ یورو در ماه به عنوان کمک مالی داده می‌شود. دانش‌آموزان برای واجد شرایط بودن باید حداقل معدل ۲. ۵ را حفظ کنند.

مشاغل پاره وقت راه خوبی برای پاسخگویی به نیاز‌های روزانه دانشجویانی است که از نظر مالی دچار مشکل هستند. دانشگاه کارلسروهه به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که در حین تحصیل کار کنند. دانشجویان مجاز به کار ۱۲۰ روز کامل یا ۲۴۰ نیم روز هستند. یک دانشجو می‌تواند بین ۵ تا ۱۵ یورو در ساعت و تقریباً ۴۵۰ یورو در ماه درآمد کسب کند. درآمد یک سال بدون مالیات ۸. ۳۵۴ یورو است

 

پردیس دانشگاه کارلس‌روهه آلمان

این دانشگاه دارای چندین پردیس در کارلسروهه، دومین شهر بزرگ بادن-وورتمبرگ است. پردیس اصلی دانشگاه کارلسروهه آلمان در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار با پارک و جنگل در نزدیکی آن واقع شده است.

زیرساخت‌های تحقیقاتی عالی از تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته تا تنها مرکز تحقیقاتی در مقیاس بزرگ در مؤسسه فناوری کارلسروهه وجود دارد. پردیس شمال در منطقه‌ای قرار دارد که اکثر ادارات شهر در آن قرار دارند، در حالی که پردیس جنوبی در مرکز شهر واقع شده است.

حضور در پردیس‌های دانشگاه کارلسروهه در آلمان زندگی پرنشاطی را در تعامل با مراکز فرهنگی، تئاتر، سالن بدنسازی، باشگاه موسیقی و مرکز ورزشی به ارمغان می‌آورد.

اگر شما نیز قصد تحصیل در دانشگاه پردیس کارلسروهه را دارید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک استفاده کنید.

اقامتگاه دانشگاه کارلسروهه

دفتر بین‌المللی مؤسسه فناوری کارلسروهه به دانشجویان خارجی کمک می‌کند تا مکانی برای اقامت در کارلسروهه پیدا کنند. دانشجویان بین‌المللی برای استفاده از خوابگاه ارزان در یکی از تالار‌های اقامتی باید از قبل به اتحادیه دانشجویی درخواست مسکن کنند.

نزدیک به ۳۰۰۰ اتاق در خوابگاه‌های دانشجویی توسط Studentenwerk Karlsruhe موجود است. متقاضیان می‌توانند محل اقامت خود را از میان گزینه‌های زیر انتخاب کنند:

مکان‌های خوابگاهی

بزرگترین ارائه دهنده اتاق در خوابگاه‌ها محل تحصیل است. لیستی از خوابگاه‌های Studierendenwerk در کارلسروهه را می‌توانید مستقیماً در وب سایت رسمی آن‌ها پیدا کنید.

 

آپارتمان‌های مشترک

پیشنهادات برای آپارتمان‌های مشترک را می‌توان در تابلو‌های اعلانات در دانشگاه یا اتحادیه دانشجویی یافت. در بیشتر موارد، اجاره ماهانه بین ۱۷۰ تا ۳۰۰ یورو است. هزینه ممکن است بسته به اندازه اتاق و مبلمان اتاق متفاوت باشد.

 

اقامتگاه خصوصی

برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند تنها زندگی کنند، می‌توانند آگهی‌هایی را در روزنامه‌های روزانه مانند پیک کارلسروهه، Big Waste و Baden Latest News (BNN) جستجو کنند.

 

خوابگاه جوانان

دانشجویانی که در بدو ورود محل اقامت موقت پیدا نمی‌کنند می‌توانند چند روز در خوابگاه جوانان اقامت کنند.

در Moltkestrasse در مجاورت دانشگاه علمی کاربردی واقع شده است و حدود ۱۵ دقیقه پیاده تا دانشگاه فاصله دارد. کارت شناسایی معتبر خوابگاه جوانان از انجمن خوابگاه جوانان آلمانی یا خارجی برای اقامت در خوابگاه جوانان الزامی است. هزینه یک شب اقامت ۲۲. ۲۰ یورو می‌باشد.

در صورت علاقه به اقامت در هر یک از موارد ذکر شده می‌توانید از سایت اعزام دانشجو دریافت همکاری داشته باشید.

فارغ التحصیلان دانشگاه کارلسروهه آلمان

در میان بسیاری از محققان و اساتید برجسته مرتبط با دانشگاه، یکی از محققین معروف هاینریش هرتز است که امواج الکترومغناطیسی را در دانشگاه فنی کارلسروهه در سال ۱۸۸۸ کشف کرد.

اختراع او راه را برای فناوری انتقال رادیویی و سیستم‌های اطلاعاتی مدرن هموار کرد. در اواسط قرن نوزدهم، فردیناند ردنباخر و ویلهلم ناسلت رشته مهندسی مکانیک را در آلمان پایه‌گذاری کردند.

همچنین کارل بنز، یکی از پیشگامان صنعت خودرو، از سال ۱۸۶۰ تا ۱۸۶۴ در دانشگاه صنعتی کارلسروهه تحصیل کرد و در سال ۱۹۱۴ دکترای افتخاری دریافت کرد.

اعزام دانشجو به آلمان، راهنمای کامل شرایط و هزینه ها

برخی از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه کارلسروهه آلمان عبارتند از:

 کارستن اسپور، مدیر عامل شرکت هواپیمایی آلمان

استفان کوانت، میلیاردر

 مهندس و صنعتگر آلبرت اسپیر، وزیر تسلیحات و تولید جنگ استفانی دهن، شیمیدان آلمانی

 استفانی پیتر میشل، تحلیلگر ریاضی

 الکساندر گرست، فضانورد

 ژئوفیزیکدان آژانس فضایی اروپا آلمان

 

سخن پایانی:

همانطور که گفته شد دانشگاه کارلسروهه آلمان یکی از قوی‌ترین دانشگاه‌های فنی آلمان است و مهندسان با استعداد زیادی در دنیا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

در این مقاله توسط سایت اعزام دانشجو تاریخچه انستیتو فناوری کارلسروهه را توضیح دادیم سپس به بررسی رشته‌ها، شرایط درخواست دانشگاه کارلسروهه و هزینه‌های زندگی و تحصیل در این دانشگاه پرداختیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در دانشگاه کارلسروهه آلمان می‌توانید با موسسه حقوقی وکلای منتخب سایت اعزام دانشجو تماس بگیرید تا بهترین مشاوره را از مشاوران حرفه‌ای این سایت دریافت کنید.

همچنین اگر می‌خواهید از شرایط اعزام دانشجو به آلمان و یا تحصیل رایگان پزشکی در آلمان مطلع شوید، می‌توانید به مقالات دیگر سایت اعزام دانشجو مراجعه کنید.

 

سوالات متداول در مورد دانشگاه کارلسروهه آلمان

 

دانشگاه کارلسروهه در کجا قرار دارد؟

دانشگاه کارلسروهه یک موسسه دولتی معتبر در ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان است.

دانشگاه کارلسروهه آلمان در چه زمینه‌هایی قوی است؟

دانشگاه کارلسروهه دارای رشته‌های مهندسی، علوم طبیعی و علوم اقتصادی و همچنین برنامه‌های قوی در علوم انسانی و اجتماعی است.

مؤسسه فناوری کارلسروهه چه دوره‌هایی را ارائه می‌دهد؟

مؤسسه فناوری کارلسروهه برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های هنر، ورزش، حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی، ریاضیات، علوم طبیعی، علوم مهندسی، علوم هنری و سایر دوره‌های تحصیلی ارائه می‌دهد.

چه رشته‌هایی به زبان انگلیسی در دانشگاه کارلسروهه تدریس می‌شود؟

۱ دوره کارشناسی (مهندسی مکانیک)، ۱۱ دوره کارشناسی ارشد و ۵ دوره دکتری به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی Times of Higher Education (THE) در سال ۲۰۱۹، رتبه دانشگاه کارلسروهه چقدر است؟

۲۰ در آلمان و ۱۷۵ در رنکینگ جهانی.

نمرات انگلیسی برای درخواست در دانشگاه کارلسروهه چیست؟

آزمون کتبی: ۵۷۰ آزمون کامپیوتر: ۲۳۰ و تافل اینترنتی: ۸۸، آیلتس ۶. ۵، CPA و CPE: نمرات A، B، C.

آخرین مهلت درخواست برای دانشگاه کارلسروهه آلمان چه زمانی است؟

۱۵ جولای (ترم زمستانی) و ۱۵ ژانویه (ترم تابستان).

هزینه تحصیل در مؤسسه فناوری کارلسروهه چقدر است؟

برای هر ترم دوره‌های کارشناسی، تربیت معلم و دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته باید ۱۵۰۰ یورو شهریه پرداخت شود.

متوسط ​​هزینه زندگی در دانشگاه کارلسروهه چقدر است؟

متوسط ​​هزینه‌های دانشجویی در دانشگاه کارلسروهه، با احتساب تمام هزینه‌ها، بسته به شرایط شخصی، بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه است.

مدت زمان کار دانشجویی در دانشگاه کارلسروهه چقدر است؟

دانش‌آموزان می‌توانند ۱۲۰ روز کامل یا ۲۴۰ نیمروز کار کنند.

درآمد کار دانشجویی در دانشگاه کارلسروهه چقدر است؟

یک دانشجو می‌تواند بین ۵ تا ۱۵ یورو در ساعت و تقریباً ۴۵۰ یورو در ماه درآمد کسب کند.