5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه ۱۹ ماییس ترکیه + شهریه، رشته ها و نحوه پذیرش

دانشگاه ۱۹ ماییس یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه است که در سال ۱۹۷۵ در یکی از شهرهای شمالی ترکی به نام سامسون پایه گذاری شد

و هدف خود را برای تاسیس و تدریس جان دادن دوباره و حیات اجتماعی اقتصادی و فرهنگی منطقه دریای سیاه معرفی کرد در واقع این هدف ریشه در تاریخ و علم کشور ترکیه دارد

که باعث شده در طی سال‌ های گذشته شهر سامسون به عنوان یکی از بهترین شهرهای جذب‌ کننده دانشجو در ترکیه شناخته شود.

دانشگاه ۱۹ مایس در سال های اخیر یعنی سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۲ مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز قرار گرفت. یعنی شما در صورتی که دانشگاه ۱۹ ماییس را برای تحصیل خود انتخاب کنید، می‌توانید پس از دریافت مدرک بین‌المللی در کشور ایران به کار و تدریس بپردازید.

در صورتی که علاقه‌ مند به مهاجرت تحصیلی به ترکیه یا تحصیل در دانشگاه ۱۹ ماییس هستید، می‌توانید از سایت رسمی اعزام دانشجو مشاوره دریافت کنید.

آشنایی با دانشگاه ۱۹ ماییس

نام این دانشگاه به زبان فارسی دانشگاه ۱۹ مایس سامسون تاسیس شده در سال ۱۹۷۵ میلادی است که به عنوان دانشگاه دولتی کار کرده و چشم‌ انداز خود را افزایش ارزش های جهانی در زندگی فردی اجتماعی و جامعه اعلام می‌کند.

از اطلاعات آماری این دانشگاه می‌توانیم به ۲۰ دانشکده، ۱۳ مدارس، ۵ موسسه، ۲۳ کالج، ۲۴ واحد مرکز تحقیقات کاربردی اشاره داشته باشیم.

تمامی این واحدها برای تدریس زبان اصلی ترکی استانبولی و زبان فرعی انگلیسی آلمانی و فرانسوی را انتخاب می‌کنند این موضوع باعث شده است که دانشگاه ۱۹ مایس در سال ۲۰۲۲، ۳۴۲۲ دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان جذب کرده باشد.

موقعیت دانشگاه ۱۹ ماییس:

بسیاری از افراد این سوال را که دانشگاه ۱۹ ماییس در کجای ترکیه واقع شده است درباره این دانشگاه می‌ توانیم به اشاره داشته باشیم که دانشگاه ۱۹ ماییس  در شهر سامسون واقع شده است نام این دانشگاه به تاریخ ۱۹ ماه در سال ۱۹۱۹ اشاره دارد که موسس دانشگاه اونکندوزماییس مصطفی کمال آتاتورک وارد شهر سامسون شده است.

این فرد به قدری مورد احترام مردم ترکیه است که پس از فوت او نام دانشگاه ۱۹ ماییس سامسون اعلام شد و محل قرارگیری آن در منطقه آتاکوی شهر سامسون با مساحت ۱۷۵ هکتار است.

دانشگاه سامسون به افتخار اعتبار این آدم در جمهوری ترکیه به عنوان یک دانشگاه دولتی و باشکوه شناخته می‌شود که توانسته در سالهای اخیر از نظر علمی فرهنگی و رفاهی رتبه‌های برتر دانشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفته و رضایت دانشجویانی از سراسر جهان را جلب کند.

قابل ذکر است که بسیاری از افراد ایرانی شهر سامسون آشنایی ندارند و تصور می‌کنند یک شهر دور افتاده می‌باشد اما شهر سامسون معروف‌ ترین شهر در منطقه دریای سیاه بوده که با وجود خانه و ماوای جاذبه‌های گردشگری همچون موزه‌ها و بافت تاریخی خود مقصد جالبی برای مهاجران تحصیلی است؛ این شهر در حال حاضر دارای ۶۰۵۳۰۰ نفر جمعیت می‌باشد.

آدرس دانشگاه اوندوکوز ماییس

https://goo.gl/maps/Scxf9F7NqACVzSMx6

رتبه و رنکینگ دانشگاه اوندوکوز ماییس :

آیا می‌دانستید که دانشگاه ۱۹ ماییس به عنوان یکی از ۳۰ دانشگاه برتر کشور ترکیه در جمهوری این کشور شناخته می‌شود؟

در چند سال اخیر این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای علمی و سلب پژوهش عالی ترکیه به عنوان یکی از سی دانشگاه برتر ملی کشور ترکیه شناخته شده و ارائه‌ کننده بهترین رشته‌های تحصیلی با رتبه و رنکینگ آموزشی بالا در بین تمامی دانشگاه های دولتی ترکیه است.

دقت داشته باشید که به دلیل کیفیت آموزشی بالای دانشگاه شما هر رشته‌ای را برای تحصیل انتخاب کنید قطعاً به جایگاه خوبی در زمینه کاری و پس از تحصیل خواهید رسید زیرا این دانشگاه خود فرصت‌های کاری و علمی بسیار زیادی را به شما در زمینه رشته تحصیلی خود ارائه می‌کند، این موضوع باعث شده است

که دانشگاه ۱۹ ماییس در سال های اخیر تحویل‌دهنده اسطوره‌های برتر در رشته‌های تحصیلی مختلف به جهان باشد.

از رتبه‌های برتر این دانشگاه می‌توانیم به رتبه بندی پایگاه THE اشاره داشته باشیم که دانشگاه ۱۹ ماییس را در رتبه +۱۰۰۱ قرارداد و این موضوع باعث شد که در بین دانشگاه‌های جوان رتبه +۴۰۱ را دریافت کند.

البته قابل ذکر است که تمامی این رتبه بندی‌ها بر اساس اعتبار دانشگاه اوندوکوزماییس در دانشگاه‌های جهانی با رتبه +۶۰۱ است. در صورتی که شما علاقه‌ مند به دریافت پذیرش در این دانشگاه معتبر هستید می‌توانید از مشاوره و کمک متخصص‌های سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید.

پذیرش دانشگاه اوندوکوز ماییس

دانشگاه  ۱۹ ماییس در بین تمامی دانشگاه‌های ترکیه شرایط پذیرش راحت‌تری را برای دانشجویان مهاجر فراهم کرده است.

همانطور که می‌دانید تمام دانشگاه‌ های دولتی کشور ترکیه برای پذیرش خود دارای آزمون‌های ورودی همچون آزمون یوس، ‏اس آی تی، ست، تومر و… هستند که دانشگاه با نمره قابل قبول خود اعلام می‌کند و شما باید دریافت نمره مورد نظر دانشگاه را در بین مدارک تحصیلی خود ارائه دهید.

شرایط پذیرش دانشگاه اوندوکوز ماییس سامسون با شرکت در آزمون یوس و دریافت حداقل نمره قبولی ۶۰ برابر با حداقل نمره قبولی ۱۱۰۰ در آزمون اس ای تی می‌باشد.

پس از اینکه شما در این آزمون شرکت کردید نه‌ تنها برای دانشگاه ۱۹ ماییس بلکه ازآن برای قبولی در پذیرش تمامی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه می‌توانید استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه ۱۹ ماییس:

همانطور که می‌دانید تمامی دانشگاه های ترکیه برای پذیرش از شما درخواست مدارک دقیق و معتبری را دارند. افرادی که می‌توانند به کشور ترکیه سفر داشته باشند باید مدارک به صورت حضوری به دانشگاه ببرد.

اما نیاز واجب به این کار نیز و شما می‌توانید مدارک مورد تبر را اسکن کرده و به صورت آنلاین به سایت رسمی دانشگاه ۱۹ ماییس یا دانشگاه مورد نظر خود در ترکیه ارسال کنید. از این مدارک می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 •  ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ترجمه معتبر آنها به زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی. (دقت داشته باشید که اگر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی ترجمه کنید درخواست پذیرش شما رد صلاحیت خواهد شد.)
 •  ریز نمرات تمامی مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه آنها به زبان ترکی استانبولی و به صورت معتبر.
 •  دقت داشته باشید که معدل دیپلم شما برای ورود به دانشگاه ۱۹ ماییس حداقل باید باشد.
 • اگر شما درخواست شرکت در رشته‌هایی مانند مهندسی  پزشکی، مهندسی هوافضا دارید، باید در آزمون یوس در بخش ریاضی وهندسه نمره بالایی را دریافت کرده باشید. در غیر این صورت درخواست پذیرش شما برای رشته‌های مهندسی رد صلاحیت خواهد شد.
 •  برای شرکت در پذیرش دانشگاه اوندوکوز ماییس حتما باید مدرک تومر داشته باشید، اما در غیر این صورت نیز می‌توانید از دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی در کشور ترکیه بهره ببرید.

دقت داشته باشید که معدل بالا و نمره قبولی بالا در آزمون یوس آزمون اس ای تی می‌تواند شانس شما را برای پذیرش در دانشگاه ۱۹ ماییس نسبت به دانشجو‌های دیگر افزایش دهد.

اما اگر شما به دنبال پذیرش حتمی و صد درصد هستید پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره و کمک متخصص‌های سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید.

زیرا این سایت در سال های اخیر تجربه وعلم بسیارزیادی درباره مهاجرت تحصیلی کسب کرده و توانست هزاران مهاجر را به آرزو و هدف خود برساند.

شهریه دانشگاه ۱۹ ماییس چقدر است؟

همانطور که گفته شد دانشگاه ۱۹ ماییس به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته می‌شود و از زمان آغاز و پایان دوره آموزشی دانشگاه تنها هزینه‌ های اولیه را برای تحصیل از شما دریافت خواهد کرد.

قابل ذکر است که این میزان شهریه هزینه‌های کلی می‌باشد و می‌تواند برای رشته‌های مختلف با توجه به امکانات مورد نظر رشته و پایه تحصیلی رشته تفاوت‌هایی نیز داشته باشد.

همچنین قابل ذکر است که شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌ های خصوصی و حتی دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه کمتر بوده و باعث شده است که دانشجویان بسیار زیادی را از سراسر جهان جذب کند.

اگر شما برای پرداخت شهریه سالانه‌ های دانشگاه اوندوکوز ماییس دارای مشکل هستید؛ می‌توانید از فاند‌های تحصیلی و بورسیه‌ های دانشگاه ۱۹ ماییس با توجه به واجد شرایط بودن آنها مانند معدل بالا بهره ببرید.

شهریه‌ های دقیق دانشگاه ۱۹ ماییس (2022)

رشته پزشکی(زبان ترکی)۲۲۰۰۰ لیر
رشته پزشکی (زبان انگلیسی)۲۵۰۰۰ لیر
دندانپزشکی۱۹۸۰۰ لیر
دامپزشکی۱۸۰۰ لیر
مهندسی صنایع۲۷۰۰ لیر
مهندسی نقشه برداری۲۷۰۰ لیر
مهندسی کامپیوتر۲۷۰۰ لیر
کاردرمانی۱۳۶۰ لیر
اقتصاد ترکیه۱۲۱۰ لیر
رشته حقوق۱۵۵۰ لیر
رشته علوم۱۱۰۰ لیر
رشته پرستاری۱۲۶۰ لیر
معماری داخلی۲۷۰۰ لیر
مهندسی مکانیک۲۷۰۰ لیر

توجه داشته باشید که در این قسمت تنها شهریه چند رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ۱۹ ماییس بیان شده است.

شما برای اطلاع کامل از شهریه تمامی رشته‌های دانشگاه ۱۹ ماییس و چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی برای پرداخت آنها از جمهوری ترکیه یا دانشگاه اوندوکوز ماییس می‌توانید از مشاوره و کمک متخصص‌های سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید.

بورسیه‌های دانشگاه ۱۹ ماییس:

همانطور که تا اینجا گفته شد پرداخت شهریه دانشگاه ۱۹ ماییس می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان مهاجر به ترکیه سخت باشد به همین دلیل این دانشگاه بورسیه‌هایی را مدنظر گرفته که به عنوان دولتی بودن دانشگاه از طریق سازمان ترکیه بورسلاری اعطا می‌شوند.

با دریافت بورسیه تحصیلی شما از شهریه هزینه دریافت غذا از دانشگاه را پرداخت نخواهید کرد و به راحتی می‌توانید از امکانات سالن‌ های ورزشی، امکانات فرهنگی، تفریحی، غذاخوری، آموزشی، کلاس‌های فوق و… به صورت رایگان بهره ببرید.

در صورتی که علاقمند به اطلاع دقیق از بورسیه‌های دانشگاه ۱۹ مایس و جمهوری کشور ترکیه هستید. می‌توانید از مقالات مختص به بورسیه در سایت رسمی اعزام دانشجو و مشاوره معتبر یا کمک متخصص‌های این سایت بهره ببرید؛ که باعث می‌شود در کمترین زمان ممکن بهترین بورسیه‌ها را دریافت کنید.

رشته‌های دانشگاه ۱۹ ماییس:

تا به اینجا برای شما شرایط پذیرش شهریه و چگونگی دریافت بورسیه از دانشگاه ۱۹ ماییس را به صورت دقیق توضیح دادیم. اما آیا دانشگاه ۱۹ ماییس دارای رشته مورد نظر شما برای تحصیل می‌باشد؟

دانشگاه ۱۹ ماییس به دلیل تاسیس دانشکده‌های مختلف در رشته‌ های تحصیلی مختلف دارای تمامی رشته‌های تحصیلی در سراسر جهان است از این دانشکده‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 •  دانشکده علوم انسانی و اجتماعی کارسامبا
 •  دانشکده دندانپزشکی
 •  دانشکده آموزش
 •  مدرسه تجارت با فرا
 •  دانشکده علوم ادبیات
 •  دانشکده حقوق علی فواد باشکیل
 •  دانشکده فضانوردی
 •  دانشکده الهیات
 • دانشکده علوم و سلامت
 •  دانشکده پزشکی
 •  دانشکده دامپزشکی
 •  دانشکده ارتباطات
 •  دانشکده معماری
 •  دانشکده معماری کشتی و مهندسی دریایی
 •  دانشکده گردشگری
 •  دانشکده مهندسی
 •  دانشکده علوم و مدیریتی و اقتصاد
 •  دانشکده کشاورزی
 •  دانشکده علوم ورزشی دوگو

تحصیل در دانشکده پزشکی ۱۹ ماییس:

همان‌طور که می‌دانید درصد بالایی از مهاجرت تحصیلی از کشور ایران به ترکیه درخواست تحصیل در دانشکده پزشکی را دارند. خوشبختانه دانشکده پزشکی ۱۹ ماییس از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه و قدیمی‌ ترین دانشکده دانشگاه ۱۹ ماییس است. که به دلیل پیشرفت و بزرگ بودن به عنوان یک بیمارستان در ترکیه محسوب می‌شود.

قابل ذکر است که دانشکده پزشکی ۱۹ ماییس در سال ۱۹۷۳ زیرنظر دانشکده حاجت تپه با بالاترین رنکینگ بود و با گذر سال های متوالی این دانشگاه رتبه مختص خود و جدا از دانشگاه حاجت تپه را دریافت کرد. اگر شما قصد و آرزوی تحصیل در این دانشکده را دارید به راحتی می‌توانید با کمک متخصص‌های موسسه رسمی اعزام دانشجو به دریافت پذیرش این دانشکده بپردازید.

دانشکده دندانپزشکی ۱۹ ماییس:

همانطور که گفته شد رشته‌های پزشکی همانند دندانپزشکی از پرطرفدارترین رشته‌ های تحصیلی در ترکیه هستند، دانشکده دندانپزشکی ۱۹ماییس هم اکنون به عنوان یک بیمارستان تخصصی دندان محسوب می‌شود که به ساکنین دریای سیاه خدمت‌رسانی داشته و دانشجویان مهاجر از سراسر جهان با راحت‌ترین روش‌ها پذیرش می‌کند.

شما برای دریافت پذیرش در دانشکده دندانپزشکی ۱۹ماییس علاوه بر شرایط پذیرش ضعیف شده باید یک مصاحبه با مدیر بیمارستان نیز داشته باشید که اعلام کنید به این رشته علاقه دارید و می‌توانید پیشرفت زیادی با تحصیل در این دانشگاه‌ ها به دست آورید‌.

امکانات تحصیلی دانشگاه ۱۹ ماییس:

همانطور که گفته شد دانشگاه ۱۹ ماییس یکی از برترین دانشگاه‌های جهانی و بین‌ المللی است این موضوع مسلمان تاثیر‌پذیرازامکانات برتر تحصیلی آن می‌باشد.

بنیان گذار دانشگاه اوندوکوز ماییس در زمان شروع جنگ استقلال وارد شهر سامسون شد و این موضوع باعث شد که دانشگاه اوندوکوز ماییس از امکانات و تحصیلات بالایی که شما حتی در دانشگاه‌های دیگر نمی‌توانید آنها را مشاهده کنید.

این دانشگاه برای دانشجویان امکانات زیادی فراهم کرده است برای مثال دانشجویان در تمامی رشته‌های مورد نظر و تمامی دانشکده‌ها می‌توانند از سالن‌های ورزشی روباز و بسته در ۵ سالن ورزشی سربسته و سه زمین تنیس، یک استخر شنا، زمین المپیک، زمین والیبال و دو زمین بسکتبال بهره ببرد.

همچنین مجتمع شنا این دانشگاه نه تنها به عنوان یک استخر بلکه به عنوان یک مجتمع برای انجام فعالیت‌های آبی است و طبق علاقه و سلیقه ورزشی شما در دانشگاه می‌تواند جایگاهی برای گذراندن ورزش و تفریح همزمان باشد.

از امکانات دیگر دانشگاه ۱۹ ماییس می‌توانیم به کتابخانه بسیار بزرگ آن که شامل هزاران کتاب فرهنگی و آموزشی است، مخازن علمی، محوطه سرسبز، تئاتر هنرهای مختلف، مرکز انجمن‌های دانشجویی، مرکز فرهنگی، کنگره آتاتورک، سالن مشاهدات فضایی، گالری هنرهای زیبا، مهمانسرا، مرکز سلامت، امکانات اجتماعی برای دانشجویان و… اشاره داشته باشیم.

امکان تبادل دانشجو در دانشگاه اوندوکوز ماییس:

ما برای این دانشجویان فرصت طلایی را پیشنهاد می‌کنیم؛ شما با دریافت پذیرش در دانشگاه ۱۹ ماییس و پس از گذراندن یک ترم تحصیلی به راحتی می‌توانید به دانشگاههای برتر داخلی ترکیه مانند دانشگاه مارمارا دانشگاه اژه یا دانشگاه‌های برتر کشور‌های اروپایی و آمریکایی انتقالی دریافت کنید. زیرا دانشگاه ۱۹ ماییس یکی از شرکت کننده‌ها در برنامه فارابی، اراسموس پلاس، مولانا و اراسموس است.

سوالات متداول درباره دانشگاه ۱۹ ماییس:

شرایط پذیرش در دانشگاه ۱۹ ماییس چیست؟

برای پذیرش در دانشگاه ۱۹ ماییس شما باید به نکات بسیار زیادی دقت داشته باشید تا موفق به پذیرش دقیق شوید. در این راه در ابتدا باید یک فرم ثبت نام کامل و اطلاعات دقیق به صورت آنلاین به سایت رسمی دانشگاه ارسال کرده و پس ازارسال درخواست خود مدارک ثبت نام مانند مدرک دیپلم، ریز نمرات، معدل دیپلم، قبولی در آزمون یوس را با ترجمه دقیق آنها به زبان ترکی استانبولی و به صورت معتبر به دانشگاه ارسال کنید.

هزینه شهریه رشته پزشکی دانشگاه اوندوکوز چقدر است؟

همانطور که می‌دانید دانشگاه ۱۹ ماییس به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته می‌شود و به همین دلیل شهریه رشته‌های مختلف آن نسبت به دانشگاهی دیگر خصوصی پایین‌تراست برای مثال شهریه رشته پزشکی ۲۲۰۰۰ لیر، شهریه رشته دندانپزشکی ۱۹۸۰۰ لیر به صورت سالانه میباشد.

آیا دانشگاه اوندوکوز ماییسر مورد تایید وزارت بهداشت ایران است؟

بله، دانشگاه اوندوکوز ماییس در سال تحصیلی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت و توانست مهاجران تحصیلی بسیار زیادی را در رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری جذب کند.