5/5 - (2 امتیاز)

مهاجرت کادر درمان به المان

مهاجرت کا‌در درمان به آلمان،شرایط و مدارک اخذ ویزای کاری

چندین سال است که آلمان به دلیل حمایت ویژه از کادر پزشکی به یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای پزشکان، پرستاران و سایر اعضای کادر پزشکی تبدیل شده است. به گونه‌ای که سیاستمداران این کشور قصد دارند با مهاجرت کادر پزشکی به این کشور کمبود ۲۷۰ هزار کادر پرستاری و پزشکی را در ده سال آینده برطرف کنند.

 

افزایش نیاز به کادر پرستاری و پزشکی در کنار حمایت ویژه دولت از این سفیدپوستان، آلمان را به بازار کار عالی برای مهاجرت کادر پزشکی تبدیل کرده است. پس اگر جزء کادر پزشکی هستید و تصمیم به مهاجرت کاری به آلمان را دارید حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا در این مقاله سایت اعزام دانشجو مراحل، شرایط و مزایای مهاجرت به آلمان به صورت پزشکی را برای شما بیان کرده است.

روش‌های مهاجرت کا‌در درمان به آلمان

 

دو روش برای مهاجرت کادر پزشکی به آلمان وجود دارد:

 

دریافت Job Offer یا Job Offer، اخذ ویزای Job Seeker، ویزای Job Offer برای کارکنان درمان

 

پیشنهاد شغلی پیشنهاد کاری است که توسط کارفرمایان آلمانی به کارگران خارجی صادر می‌شود. Job Offer روند اخذ ویزای کار آلمان را تسریع و گاهی تضمین می‌کند. برای این کار باید مدرک خود را به تأیید آلمان برسانید و به زبان آلمانی مسلط باشید.

 

این روش یکی از بهترین روش‌های مهاجرت کاری اعضای کادر پزشکی به آلمان می‌باشد. در این روش نیازی به اثبات توان ندارید و از روز اول حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد.

 

با استفاده از موقعیت‌های شغلی که در سراسر آلمان و در تمامی رشته‌های کادر پزشکی موجود است می‌توانید مسیر مهاجرت خود را در مدت زمان کوتاهی طی کنید. همچنین در صورت مواجه با هرگونه مشکل می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

ویزای جستجوی کار برای کارکنان درمان

 

در ویزای جویای کار، متقاضی اجازه دارد پس از دریافت ویزای شش ماهه برای یافتن موقعیت شغلی مناسب بر اساس مهارت و تخصص خود در آلمان تردد کند و با یک کارفرمای آلمانی قرارداد کاری منعقد کند.

 

اگر در این شش ماه موفق به امضای قرارداد کاری شدید، می‌توانید ویزای موقت خود را به ویزای کاری ۴ ساله تغییر دهید، اما اگر موفق به انجام این کار شدید، باید به کشور بازگردد.

 

کدام روش مهاجرت کاری کادر درمان مناسب‌تر است؟

 

متقاضیان برای مهاجرت کادر درمان به آلمان دو راه دارند. هر کدام از این راه‌ها مزایای خاص خود را دارند.

 

اگر بتوانید یک پیشنهاد شغلی برای کار در آلمان (ویزای پیشنهادی شغلی) دریافت کنید، کار شما بسیار راحت خواهد شد و مزایای زیادی خواهید داشت.

 

اگر با پیشنهاد شغلی (ویزا Job Offer) به آلمان بروید، روند مهاجرت شما سریعتر از حد معمول پیش خواهد رفت. اما در روش جستجوی کار (ویزای جست و جوی کار) این کار زمان بر است.

 

مهاجرت با ویزای جستجوی کار و یافتن شغل مناسب برای شما گران تمام می‌شود و نیاز به داشتن منابع مالی کافی دارید. علاوه بر این باید بدانید که با این ویزا زمان زیادی برای اقامت در آلمان ندارید. پس باید هر چه زودتر کوچ کنید و شغل مناسب خود را پیدا کنید، در غیر این صورت باید به کشور محل اقامت خود بازگردید.

 

نکته جالب این است که اگر با ویزای پیشنهاد شغلی وارد آلمان شوید، از همان روز‌های اول می‌توانید به خانواده خود بپیوندید. اما در ویزای جستجوی کار ابتدا باید در حرفه مورد نظر خود کار کنید سپس خانواده شما به شما ملحق می‌شوند.

 

در صورتی که علاقه‌مند به مهاجرت کادر درمان به آلمان هستید، می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو برای انتخاب راه‌حل مناسب بهره ببرید.

 

ویزای ۱۷A آلمان چیست؟

 

ویزا ۱۷A یک ویزای ویژه برای ارزیابی، تایید مدارک تحصیلی و مجوز استخدام برای پزشکان و پرستاران در آلمان است.

 

ایرانیانی که در رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی تحصیل کرده‌اند و قصد مهاجرت به آلمان را دارند باید مدارک خود را به اداره ارزشیابی تحصیلی آلمان (ZAB) ارسال کنند تا مدارک آن‌ها برابر شود.

 

در این فرآیند واحد ارزشیابی بنا به صلاحدید خود شما را ملزم به شرکت در برخی دوره‌های مرتبط با رشته خود می‌کند که در پایان مدارک شما معادل‌سازی شده و مورد تایید آلمان قرار می‌گیرد.

 

مدارکی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت به زبان آلمانی است و پس از صدور مجوز کار در آلمان را دریافت خواهید کرد.

 

لطفاً توجه داشته باشید که برای صدور ویزای ۱۷a باید مدرک زبان آلمانی خود را در سطح B۲ از مدارس یا مؤسسات مورد تأیید سفارت آلمان دریافت کرده باشید.

 

ویزای ۱۷A آلمان یک ویزای ویژه برای اعضای کادر پزشکی برای کار در آلمان است. در صورتی که در دریافت این ویزا با هرگونه مشکل جزئی یا بزرگ روبرو شدید، می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

 

بازار کار اعضای کادر پزشکی در آلمان

 

آلمان، بهترین اقتصاد اروپا و سومین کشور قدیمی جهان، با کمبود شدید پرسنل پزشکی مواجه است. آنگلا مرکل در سال ۲۰۱۵ از کمبود ۲۷۰ هزار نفر خبر داد و گفت: یکی از سیاست‌های آلمان برای رفع این کمبود مهاجرت پرستاران، پزشکان و تکنسین‌های ماهر از کشور‌های دیگر به آلمان است.

 

درآمد عالی در کنار حمایت‌های ویژه دولت از جمله تأمین مسکن برای مهاجرت کادر درمان به آلمان، بیمه از بدو ورود، اقامت دائم، خدمات پزشکی رایگان و… این کشور را به مقصد مهاجرتی جذابی برای کادر پزشکی تبدیل کرده است.

 

نیاز به ۵۰۰۰۰ پرستار و حضور ۵۲۰۰۰ پزشک خارجی زبان در آلمان تاییدی بر این بازار کار ویژه است. متوسط ​​درآمد اعضای کادر پزشکی در آلمان حدود ۵۶۹۰ یورو در ماه است. همچنین حقوق از دو هزار یورو تا ۱۷ هزار یورو متغیر است. در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه مهاجرت به آلمان و حقوق موجود می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

لیست رشته‌های پزشکی مورد نیاز در آلمان

 

آلمان نیاز جدی به نیروی کار ماهر و توانمند در زمینه‌های زیر دارد. اگر در این حرفه‌ها کار می‌کنید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفر مهاجرتی خود را آغاز کنید.

 

(پزشک، پرستار، متخصص اطفال، فیزیوتراپ، بیهوشی، رادیولوژیست، متخصص و جراح، متخصص بهداشت عمومی، دندانپزشک، متخصص زنان و زایمان، تکنسین علوم آزمایشگاهی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، داروساز، پرستار اورژانس، دامپزشک)

 

 

مهاجرت کاری پرستاران به آلمان

 

افزایش میانگین سنی جمعیت آلمان و افزایش نیاز به مراقبت، بهداشت و پیشگیری از سالمندان و بیماران باعث ایجاد ۵۰۰۰۰ موقعیت شغلی در آلمان برای مهاجرت پرستاران شده است.

 

این تعداد فرصت شغلی فرصت جذابی را برای مهاجرت پرستاران ایجاد کرده است. از سوی دیگر تقریباً در تمام نقاط آلمان کمبود پرسنل پرستاری وجود دارد و به همین دلیل سیاستمداران تصمیم گرفته‌اند حمایت خود را از پرستاران بیش از پیش افزایش دهند.

 

در مقاله مهاجرتی دیگر سایت اعزام دانشجو به صورت مفصل راجع به انواع مهاجرت‌ها و راه‌حل‌های مهاجرتی صحبت شده‌است، همچنین در صورت هرگونه مشکل می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

 

مهاجرت کاری پزشک به آلمان

 

حرفه پزشکی در آلمان یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین حرفه‌ها در آلمان است. درآمد بالا و حمایت ویژه دولت، محبوبیت این شغل در آلمان را تأیید می‌کند و پزشکانی که تصمیم به مهاجرت دارند می‌توانند آلمان را به عنوان یک مقصد مهاجرتی جذاب در نظر بگیرند.

 

در حال حاضر آلمان به دلیل نیاز مبرم به کادر پزشکی به ویژه پزشکان، معادل‌سازی این افراد را سریعتر انجام می‌دهد و می‌توانید در کمترین زمان ممکن به این کشور سفر کنید.

 

اگر تصمیم دارید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید حتماً مقاله‌های مهاجرتی دیگر سایت اعزام دانشجو را مطالعه کنید و از مشاوره‌های آن‌ها بهره ببرید.

 

سطح زبان مورد نیاز برای مهاجرت کادر پزشکی به آلمان

 

اگر تصمیم دارید به عنوان عضو کادر پزشکی در آلمان کار کنید، باید شرایط لازم را داشته باشید، یکی از آن شرایط تسلط کافی به زبان آلمانی است.

 

مهمتر از همه، شما نیاز به دانش زبان آلمانی تا سطح B۲ دارید. به همین دلیل، ما قویاً توصیه می‌کنیم که ابتدا مهارت‌های زبان آلمانی خود را تقویت کنید. زیرا هر چه بیشتر به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و راحت‌تر ارتباط برقرار کنید، مشاغل بهتری خواهید داشت.

 

سابقه کار برای مهاجرت کادر پزشکی به آلمان الزامی است

سابقه کار کافی از دیگر شرایط مهاجرت کادر پزشکی به آلمان می‌باشد. برای این کار داشتن حداقل دو سال سابقه کار مرتبط الزامی است. این شرط یکی از شرایط مهاجرت کاری به آلمان می‌باشد. هرچه تجربه بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای رسیدن به موقعیت مورد نظر خود دارید.

 

اگر سابقه کاری شما کافی نیست اما تصمیم به مهاجرت کاری دارید، لازم است فرم ارزیابی رایگان گروه مهاجرتی مسار نماینده شرکت بین‌المللی UBG در ایران را تکمیل کنید تا کارشناسان ما شرایط شما را بررسی کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کادر پزشکی به آلمان

 

پزشکان و پیراپزشکانی که قصد کار در آلمان را دارند برای دریافت ویزای کار آلمان باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند:

 

  •  حداقل دو سال سابقه کار مرتبط
  • مدرک زبان آلمانی سطح B۲
  • توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های سفر و زندگی در آلمان (در صورت استفاده از روش پیشنهاد شغلی، نیازی به اثبات توانایی مالی ندارید)
  •  مدارک مربوط به سوابق کاری
  • اصل مدارک آموزشی
  • رزومه
  •  نامه تشویق

بیمه سفر برای اعضای کادر پزشکی بسیار مناسب است. این فرصت باعث شده تا شرایطی را برای شما عزیزان فراهم کنیم که با استفاده از آن بدون مشکل مهاجرت کنید. با استفاده از این موقعیت‌ها از روز اول حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد.

 

اگر تصمیم به مهاجرت به آلمان دارید حتماً شرایط این موقعیت‌ها را در سایت اعزام دانشجو برای مهاجرت کا‌در درمان به آلمان مطالعه کنید و از مشاوره این سایت بهره ببرید.

 

شرایط مهاجرت کادر پزشکی به آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان به عنوان کادر پزشکی را دارید، باید مجوز لازم برای کار در آلمان را دریافت کرده و مراحل زیر را طی کنید:

 

تسلط به زبان آلمانی:

برای ارائه خدمات و ارتباط با افراد دیگر نیاز به مدرک زبان دارید و حداقل مدرک زبان آلمانی (B۱) الزامی است. البته گاهی اوقات مدرک زبان مورد نیاز بر اساس ایالت متفاوت است. برخی از ایالت‌های آلمان برای استخدام پرسنل نیاز به مدرک C۱ دارند.

 

داشتن سابقه کار:

تجربه دو ساله در این زمینه به شما کمک می‌کند تا به آلمان مهاجرت کنید و به عنوان کارمند در آلمان مشغول به کار شوید.

مهاجرت کادر درمان به آلمان

اخذ مجوز و داشتن مدارک مورد نیاز برای مهاجرت:

داشتن مدرک تمکن مالی برای زندگی در آلمان، رزومه کاری، مدارک تحصیلی و بیمه مسافرتی از جمله شرایط است. قبل از مهاجرت می‌توانید در بانک اطلاعاتی ZAb دولت آلمان بررسی کنید که آیا مدرک شما در آلمان معتبر است یا خیر. همچنین می‌توانید برای مهاجرت کا‌در درمان به آلمان از مشاوره سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

سن:

برای اینکه بتوانید به عنوان کادر پزشکی به آلمان مهاجرت کنید باید بیش از ۴۳ سال سن نداشته باشید. هر چه جوان‌تر باشید، احتمال استخدام و ماندن دائمی در این کشور بیشتر می‌شود.

 

سلامت جسمانی و نداشتن سابقه بد:

داشتن شرایط جسمانی سالم لازمه کار و ارائه خدمات به بیماران است و نباید سابقه کیفری و قضایی داشته باشید.

 

اخذ مجوز کار برای کادر پزشکی در آلمان

 

اخذ مجوز کار یکی از شرایط لازم برای کار در آلمان می‌باشد. اگر می‌خواهید به عنوان کادر پزشکی در این کشور مشغول به کار شوید، باید مجوز کار دریافت کنید. برای این کار باید ثابت کنید مدرکی که در کشور‌های خارجی (خارج از اتحادیه اروپا) دریافت کرده‌اید با سطح دانش در آلمان مطابقت دارد.

 

ابتدا مدارک شما از نظر انطباق با سطح دانش پزشکی آلمان توسط کارشناسان بررسی می‌شود. اگر مجوز لازم را دریافت نکردید، باید در آزمون ارزیابی و معادل‌سازی قبول شوید. پس از انجام این آزمون می‌توانید مجوز کار بگیرید و به عنوان کادر پزشکی مشغول به کار شوید. شما در این کار می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو استفاده کنید.

 

معادل‌سازی مدارک در آلمان

پیش نیاز کار به عنوان یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی در آلمان، اخذ مجوز لازم برای مدرک تحصیلی شما است. این کار توسط کارشناسان مربوطه و طبق قوانین کشور آلمان انجام می‌شود. معادل‌سازی مدرک در آلمان فرایندی زمانبر است و نیاز به بررسی دقیق دارد.

 

برای این کار باید تمامی مدارک تحصیلی، گواهی سابقه کار، رزومه، گواهی پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه و مدرک زبان آلمانی خود را به وزارت کار آلمان ارسال کنید. این مدارک به طور کامل بررسی می‌شود و در صورت دریافت صلاحیت‌های لازم مجوز کار به شما داده می‌شود.

 

معادل‌سازی مدارک پرستاری در آلمان

معادل‌سازی مدرک پرستاری در آلمان بسیار مهم است. باید مدارک مورد نیاز را به سازمان مربوطه ارسال کنید تا بررسی‌های لازم انجام شود. در صورت تایید نشدن این مدارک باید در دوره‌های آموزشی پرستاری ثبت نام کنید و پس از اتمام آن در امتحان نهایی شرکت کنید. پس از قبولی در این آزمون می‌توانید به عنوان کادر پزشکی در آلمان مشغول به کار شوید.

در صورت هرگونه مشکل در فرایند مهاجرت کا‌در درمان به آلمان می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

معادل‌سازی مدارک دکتری در آلمان

پزشکان خارجی برای اخذ مجوز پزشکی و کار در آلمان باید دانش کافی داشته باشند. برای این امر شرکت در آزمون معادل‌سازی پزشکان در آلمان و اخذ مجوز لازم الزامی است. این تست به دو بخش دهانی و بالینی تقسیم می‌شود. آزمون معادل‌سازی پزشکی در تمامی نقاط آلمان برگزار می‌شود و تنها راه اخذ مجوز کار در آلمان قبولی در این آزمون مهم می‌باشد.

 

حقوق پرسنل پزشکی در آلمان

حقوق کادر پزشکی در آلمان به عوامل مختلفی از جمله سابقه کار، سطح مهارت، وظایف شغلی و محل کار بستگی دارد. حقوق دریافتی توسط کادر پزشکی شامل دستمزد، هزینه مسکن، حقوق کودک، هزینه حمل و نقل و غیره است. فردی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی در آلمان کار می‌کند معمولاً حدود ۵۶۹۰ یورو در ماه درآمد دارد. دستمزد‌ها از ۱۱۹۰ یورو (کمترین میانگین) تا ۱۷۰۰۰ یورو (بالاترین میانگین، حداکثر حقوق واقعی بالاتر است) متغیر است.

درصورت سؤالات بیشتر می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

سؤالات متداول

آیا امکان کار در زمینه کادر پزشکی در استرالیا وجود دارد؟

این امکان وجود دارد و شرایط معادل‌سازی مدارک در استرالیا مشابه کانادا است اما در حال حاضر استرالیا برای ایرانیان ویزا در این زمینه صادر نمی‌کند و یا فقط به سختی ویزا صادر می‌کند.

کدام رشته کادر پزشکی بیشترین درآمد را دارد؟

بیشترین درآمد در همه کشور‌ها متعلق به پزشکان و متخصصان است.

آیا کادر پزشکی می‌توانند در آمریکا کار کنند؟

متاسفانه آمریکا در حال حاضر نیازی به پرسنل پزشکی ندارد به همین دلیل امکان فعالیت در حوزه کادر پزشکی و معادل‌سازی مدارک آن فرآیندی دشوار و با ریسک بالایی است.

آیا امکان دریافت ویزای همراه برای کادر درمانی وجود دارد؟

شرایط اخذ ویزای همراه در کشور‌های مختلف متفاوت است اما معمولاً در اکثر کشور‌ها این امکان برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وجود دارد.

آیا امکان مهاجرت کادر پزشکی بدون مدرک زبان وجود دارد؟

داشتن مهارت‌های زبانی یکی از مهارت‌های مهم برای مهاجرت به حساب می‌آید و برای موفقیت بیشتر در شغل مورد نظر، آشنایی با زبان کشور انتخابی برای مهاجرت و یا آشنایی با زبان انگلیسی بسیار ضروری است.

آیا ارائه مدرک زبان سوئدی برای پرسنل پزشکی جهت مهاجرت به سوئد الزامی است؟

خیر، الزامی نیست. در صورت مهاجرت می‌توانید ابتدا در کالج‌های آموزش زبان شرکت کرده و پس از اتمام وارد عرصه کاری شوید.

آیا محدودیت سنی برای مهاجرت کادر پزشکی وجود دارد؟

بله محدودیت سنی در کشور‌های مختلف متفاوت است به عنوان مثال محدودیت سنی کادر پزشکی در آلمان حداکثر ۴۳ سال است.

آیا برای مهاجرت کادر پزشکی سابقه کار لازم است؟

در اکثر کشور‌ها حداقل ۲ سال سابقه کار الزامی است و معمولاً اولویت با افرادی است که رزومه دارند.

آیا فرزندان کادر پزشکی می‌توانند به صورت رایگان با ویزای همراه در سوئد تحصیل کنند؟

بله، همراهان کادر پزشکی می‌توانند با ویزای همراه به صورت تمام وقت تحصیل و کار کنند.

آیا برای کار با ویزا همراه کادر درمانی ارائه مدرک زبان الزامی است؟

معمولاً برای ویزای همراه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، مگر برای کار در مشاغلی که ممکن است نیاز به مدرک زبان داشته باشند. اما دانستن زبان کشور مقصد برای موفقیت در شغل مورد نظر ضروری است.