5/5 - (2 امتیاز)

شرایط تحصیل رشته عمران در کانادا از تحصیل تا اشتغال

تحصیل عمران در کانادا

بررسی شرایط تحصیل و بازار کار رشته مهندسی عمران در کانادا

مهندسی عمران یکی از حرفه های پر تقاضا در کشور کانادا به شمار می آید. کسانی که قصد تحصیل در رشته عمران را در دانشگاه­های کانادا را دارند، آینده درخشانی در انتظار آن­ها است؛ چون بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی می توانند با درخواست مجوز کار پس از تحصیل اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

کسانی که در رشته عمران تحصیل میکنند و جذب بازار کار می­شوند می­توانند برای خانواده خود ویزای همراه بگیرند. کشور کانادا امکان کار تمام وقت برای همراهان فراهم کرده است. به دلیل نیاز مهندسان عمران در کانادا، دانشجویانی که در این رشته تحصیل میکنند از استانداردهای بالای تحصیلی برخوردارند و فرصت­های خوبی در انتظار این دانشجویان است.

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته عمران در کشور کانادا را دارند می­توانند از کارشناسان موسسه اعزام دانشجو برای اخذ پذیرش از دانشگاه­های کانادا کمک بگیرند.

شما می­توانید با ارتباط با کارشناسان ما از شرایط اپلای در کانادا، مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر، ترجمه مدارک برای اخذ نوبت سفارت و اقامت در کانادا و تمام هزینه های که برای تحصیل و زندگی در این کشور نیاز است آگاه شوید و روند کاری شما بسیار آسان شود.

رشته مهندسی عمران

رشته عمران یک رشته مهندسی است که به طراحی و اجرای سازه هایی مانند ساختمان های نیروگاهی، کانال­های شهری، بزرگراه­ها، سیستم­های آب و فاضلاب، پل­ها و … میپردازد. مهندس عمران باید توانایی و حرفه کافی را برای ساخت، زیرساخت­های یک سازه در مقابل عوامل طبیعی و غیرطبیعی داشته باشد.

مهندس عمران می­تواند در مورد تولید مصالح و اجرای ساخت و سازهای پایدار تر و کارآمدتر تحقیقات لازم را انجام دهد و آن را عملی سازد.

مزایای تحصیل رشته مهندسی عمران در کشور کانادا

یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه­های خارج از کشور در رشته عمران تحصیل کنند، دانشگاه­های کشور کانادا می­باشد. همان طور که گفته شد، کانادا دارای برترین دانشگاه­های دنیا در رشته عمران می­باشد که با پیشرفته ترین روش­های آموزشی دنیا، دوره مهندسی عمران را تدریس می­کند.

مهندسان عمران نقش بزرگی در رشد اقتصادی یک جامعه دارند به همین دلیل تقاضا و فرصت­های شغلی فراوانی در این کشور برای مهندسان عمران وجود دارد.

طبق رتبه بندی مرکز QS، در لیست برترین دانشگاه­های دنیا چهار دانشگاه رشته عمران کانادا بین اولین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. همچنین مشاغل مربوط به رشته عمران جز پردرآمدترین مشاغل در این کشور به شمار می آید، به طور متوسط درآمد یک مهندسی عمران در این کشور 85000 دلار کانادا در سال می­باشد.

کانادا رتبه ششم پردرآمدترین کشورها در رشته عمران را کسب کرده است.

مهندسی عمران در شهرهای انتاریو، تورنتو، ونکوک، کبک، کلمبیا و … یکی از حرفه های برتر برای رشد و پیشرفت با اشتغال در مشاغل مربوط به این رشته هستند. برای کار در رشته مهندسی عمران باید پروانه حرفه­ای کسب و کار داشته باشید ولی قبل از دریافت پروانه کسب می توانید زیر نظر مهندس دارای پروانه برای کسب تجربه و سابقه مشغول به کار شوید.

مقاطع تحصیلی رشته مهندسی عمران در کانادا

رشته مهندسی عمران به صورت 4 سال اول کارشناسی ارائه می شود. دانشجویان باید در این چهار سال مهارت­های کافی را در حوزه های علوم محیط، مکانیک خاک، خواص مواد، مهارت­های رسم، مدیریت­های ساخت و ساز و نقشه برداری کسب کنند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دوره کارشناسی می توانند به صورت داوطلبی چند سال به عنوان مهندس در آموزش (EIT) برای کسب سابقه مشغول به کار شوند. کسانی که مایل به کار نداشته باشند می­توانند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهند، کارشناسی ارشد رشته عمران در کانادا 2 سال طول ­می­کشید.

همانطور که می­دانید پس از کارشناسی ارشد مقطع دکتری است که در بازه زمانی 3 تا 5 سال است که میتوانید درخواست دهید.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی عمران در دانشگاه­ های کانادا

کانادا برای دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه­های این کشور به تحصیل در رشته عمران بپردازند معیارهای قرار داده است تا توانایی افراد را برای تحصیل در این رشته بسنجد. در نظر داشته باشید، برای اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر در کانادا باید شرایط آن را فراهم کنید.

در ادامه مطلب برخی از شرایط پذیرش در دانشگاه­ های کانادا اشاره شده است، برای کسب اطلاعات و شرایط دقیق با کارشناسان موسسه اعزام دانشجو تماس حاصل فرمایید:

 •       داشتن مدرک دوره قبلی تحصیل به صورت ترجمه شده ( برای دوره کارشناسی باید مدرک دیپلم داشته باشید)
 •       نمره آزمون آیلتس یا آزمون تافل
 •       قبولی در آزمون GRE (این آزمون توانایی افراد را در محاسبات ریاضی، درک مطلب، مهارت مقاله نویسی و … می سنجد)
 •       سابقه کار در برنامه های تحصیلات تکمیلی به مدت حداقل 2 سال
 •       شرکت در فعالیت­های دانشجویی مرتبط با رشته مهندسی عمران به صورت داوطلبانه، شانس پذیرش در دانشگاه­های کانادا را افزایش می­دهد.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته مهندسی عمران در کانادا

 •       مدارک شناسایی و پاسپورت
 •       اثبات پشتوانه مالی
 •       نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی
 •       ریز نمرات رسمی دوره های تحصیلی قبلی به صورت ترجمه شده
 •       SOP یا نامه هدف از تحصیل
 •       رزومه تحصیلی و CV
 •       توصیه نامه از سه استاد دانشگاه

مراحل پذیرش در رشته عمران دانشگاه­ های کانادا

همه­ی دانشگاه­های کانادا برای پذیرش دانشجو یک روش عمومی ندارند و پذیرش دانشجو در رشته عمران در کانادا به دانشگاه و ایالتی که دانشگاه در آن قرار دارد بستگی دارد. ما در این قسمت به طور کلی درخواست پذیرش دانشجو در کانادا را برای شما بیان کردیم:

 •       آماده کردن مدارک
 •       بررسی شرایط دانشگاه­ها برای پذیرش و تحصیل
 •       انتخاب دانشگاه مورد نظر
 •       انتخاب ترم تحصیلی
 •       اپلای
 •       تکمیل کردن فرم ثبت نام و پرداخت هزینه
 •       ارسال مدارک مورد نیاز برای دانشگاه
 •       در صورت موافقت دانشگاه از درخواست شما، آماده شدن برای مصاحبه تحصیلی

بهترین دانشگاه­ های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی عمران

دانشگاه­های کانادا در لیست بهترین دانشگاه­های دنیا قرار دارند به این دلیل کانادا با دانشگاه­های خود معروف است. افرادی زیادی برای ادامه تحصیل متقاضی مهاجرت و پذیرش در دانشگاه­های کانادا هستند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل عمران در کانادا

در جدول زیر بهترین دانشگاه­ های کانادا برای تحصیل رشته عمران با شرایط پذیرش آن­ها معرفی شده است.

نام دانشگاهرتبه QSشهریهمقطع تحصیلیحداقل نمره آیلتسحداقل نمره تافلحداقل نمره آزمون­ها
دانشگاه واترلو1545686 دلار کانادا + 156 هزینه درخواست

کارشناسی+

کارشناسی ارشد

5/690

3

آزمون GPA

دانشگاه تورنتو34

62183

یا

62853

دلار کانادا

کارشناسی+

کارشناسی ارشد+

کارشناسی ارشد (MEng)

100

1330  

در آزمون

SAT

دانشگاه بریتیش کلمبیا47

20783

تا

53467

دلار کانادا

کارشناسی+

کارشناسی ارشد+

کارشناسی ارشد MEng

690
دانشگاه مک گیل31

18772 تا

46912

دلار کانادا

کارشناسی مهندسی B.ENg

+

 کارشناسی ارشد مهندسی B.ENg

+

کارشناسی ارشد

5/686143 در آزمون SAT
دانشگاه کنکورد

550-

560

28576

دلار کانادا

کارشناسی ارشد +

کارشناسی ارشد M.Eng

+

کارشناسی مهندسی B.Eng

79061 در آزمون PTE

چشم انداز شغلی تحصیل در رشته مهندسی عمران در کانادا

همه کشورهای دنیا طالب مهندسان عمران با مهارت بالا و توانا هستند. مهندسی عمران از مشاغل پردرآمد در کانادا محسوب می­شود؛ کسانی که از دانشگاه­های کانادا از رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شده­اند از اشتغال در کشور کانادا اطمینان داشته باشند.

نرخ بیکاری در کانادا در پایین­ترین سطح قرار دارد، کسانی که توانایی و شرایط کافی را برای کار در کانادا دا دارند، می­توانند به درآمدهای بالایی دست یابند.

شما می­توانید با اخذ مدارک بالاتر در رشته عمران یه شرکت به عنوان کارآفرین راه اندازی کنید. مهندسی عمران فقط به مشاغلی مانند مهندس عمران، مهندس محیط زیست، مهندس مدیریت آب، مهندسی حمل و نقل، مهندس ژئوتکنیک، مهندسی مدیریت پروژه، مهندس ناظر، مدیر پروژه، مدیر قرارداد و تکنسین عمران محدود نمی­شود. پیشرفت در مهندسی عمران در کانادا هیچ حدومرزی ندارد.

بورسیه های تحصیلی برای مهندسی عمران در کانادا

هزینه های تحصیل در رشته عمران در دانشگاه­های کانادا بسیار بالا است. به همین دلیل خیلی از افراد موفق به تحصیل دراین رشته در کانادا میباشد. کشور کانادا امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. اگر تصمیم به ادامه تحصیل دارید می توانید بورسیه کانادا در رشته مهندسی عمران درخواست دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله به شرایط تحصیل رشته عمران در کانادا پرداختیم. رشته عمران در دانشگاه­های کانادا یکی از پرتقاضاترین رشته های تحصیلی بین دانشجویان بین المللی است.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود اگر تصمیم به ادامه تحصیل نداشته باشند، میتوانند با درخواست کار پس از تحصیل مشغول به کار شوند.

مهندسان عمران در کانادا بدون هیچ محدودیتی می توانند پیشرفت کنند و درآمدهای بالایی کسب کنند. کانادا برای دانشجویان امکان دریافت بورسیه تحصیلی در رشته عمران فراهم کرده است.

برای اطلاع از شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه­ های کانادا و درخواست بروزترین بورسیه های کانادا با کارشناسان موسسه اعزام دانشجو در تماس باشید.

سوالات متداول در زمینه تحصیل رشته عمران در کانادا

کدام استان­ ها برای پیشرفت در مهندسی عمران بهتر است؟

استان ساسکاچوان مرکز کشاورزی کانادا محسوب می­شود و فعالیت­های عمرانی زیادی در آن شکل می­گیرد. همچنین استان­های بریتیش، کلمبیا و کبک به دلیل افزایش روزافزون جمعیت برنامه های ساخت و ساز زیادی برای رشد و پیشرفت دارند.

نمرات چه دروسی برای پذیرش در رشته مهندسی عمران در دانشگاه­ای کانادا مورد بررسی قرار می­گیرد؟

فیزیک، شیمی، ریاضیات و آمار از جمله مهم­ترین دروس برای رشته مهندسی عمران هستند.