5/5 - (2 امتیاز)
ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه و شرایط دریافت آن برای ایرانیان،تحویل فوری

حتما برای شما سوالات و ابهامات زیادی در خصوص اخذ ویزای توریستی کشور ترکیه وجود دارد و با جستجو در گوگل به دنبال پیدا کردن سوالات خود هستید.

 ابهاماتی که در این باره برای خیلی از افراد وجود دارد چگونگی اخذ ویزای گردشگری ترکیه و شرایط آن می باشد. سایت اعزام دانشجو به همه سوالات شما در این زمینه پاسخ داده است و با اطلاعات ومشاوره هایی که در اختیار شما قرار می دهد تا آخرین مرحله در همراه شما خواهد بود.

انواع ویزای ترکیه و نحوه دریافت آنها

امروزه افراد زیادی به عنوان توریست و گردشگر برای بازدید از مکان های دیدنی به کشور های مختلف سفر می کنند. معمولا کشور های مورد هدف گردشگری هستند که دارای جاذبه های طبیعی و اماکن تفریحی و زیارتی هستند. 

در این بین کشور ترکیه از جمله کشور هایی است که سالانه هزاران توریست از کشور های همسایه و کشور های اروپایی و آمریکا را به خود جذب می کند و از این راه درامد بالایی را کسب می کند. 

جذب توریست یکی از اهداف مهم کشور ها برای درامد زایی است که کشور ترکیه به خوبی توانسته است به این هدف دست پیدا کند و از این طریق بسیاری از افراد مشغول به فعالیت و کسب و کار هستند. 

در سال های اخیر سفر به کشور ترکیه در بین ایرانی ها با استقبال بسیار همراه بوده است و افراد بسیار زیادی در طول سال به این کشور به عنوان توریست سفر می کنند و بعد از سیر و سیاحت به ایران باز می گردنند.

 دلایل زیادی برای محبوبیت این کشور در بین مردم ایران وجود دارد از جمله این دلایل می توان به همسایگی این کشور با کشور ایران اشاره کرد که باعث شده است افراد به راحتی و در زمان کوتاه به ترکیه سفر کنند. 

از دلایل دیگر هزینه کم و مناسب سفر در این کشور است.  هزینه سفر به این کشور در مقابل امکانات بسیار خوبی که ترکیه برای مسافران فراهم کرده است ارزان و مقرون به صرفه می باشد. 

انواع ویزای ترکیه و نحوه دریافت آنها

سفر به این کشور برای توریست ها نیاز به ویزا ندارد و همین امر سبب شده است که افراد به راحتی به این کشور وارد شوند اما لازم به ذکر است که می توانید ویزای توریستی ترکیه را بعد از ورود به این کشور به صورت رایگان دریافت کنید.

صنعت گردشگری ترکیه

صنعت گردشگری کشور ترکیه روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است. این کشور در سال های گذشته از نظر معماری و خدمات رفاهی پیشرفت زیادی داشته است. 

دلیل این توسعه هجوم توریست های فراوان به این کشور و استفاده از امکانات آن می باشد. در سال های اخیر ترکیه مورد توجه زیادی قرار گرفته است این توجه به دلیل شرایط مناسب استراتژیکی و روابط دوستانه این کشور با سایر کشور ها و برخورداری از جاده های ارتباطی و نزدیکی به دریا از سه طرف می باشد.

کشور ترکیه دارای تاریخ و تمدنی ارزشمند با قدمتی بسیار است که این خود باعث شده است که مکان های تاریخی و بناهای قدیمی زیادی در این کشور وجود داشته باشد و روزانه مورد بازدید توریست ها قرار گیرد. از طرفی شرایط جغرافیایی و آب و هوایی این کشور مسافران زیادی را به خود جذب کرده است. 

انواع ویزای ترکیه و نحوه دریافت آنها

ازدیاد توریست در این کشور باعث ساخت اماکن تفریحی و رفاهی زیادی شده است که صنعت توریسم این کشور را بسیار رونق داده است به طوری که جزء برترین کشور ها در حوضه صنعت گردشگری می باشد.

تلفیق بافت سنتی و مدرن در این کشور جذابیت زیادی را برای گردشگران ایجاد کرده است. لازم است که بدانید شرایط کاری در کشور ترکیه مناسب نیست و با وجود رشد اقتصادی که در سال های اخیر داشته است اما اقتصاد این کشور همچنان دچار تزلزل اقتصادی می گردد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی ترکیه

خوشبختانه با توجه به روابط دو کشور ایران و ترکیه که از وضعیت خوبی برخوردار است در سال های گذشته توافقاتی بین این دو کشور صورت گرفته که از جمله این توافق ها عدم نیاز به ویزای توریستی برای ایرانیان است. البته این امکان برای برخی از کشور های دیگر نیز به منظور سفر به این کشور وجود دارد که کشور ایران نیز از جمله این کشور ها است.

 برای ورود به این کشور به عنوان توریست داشتن پاسپورت با اعتبار ۶ ماه لازم است و این افراد می توانند به مدت ۳ ماه در این کشور بمانند.

 اگر بخواهید مدت زمان بیشتری در این کشور زندگی کنید باید از طریق گرفتن ویزای تحصیل و یا  ویزای کاری اقدام به گرفتن اقامت کنید در غیر این صورت شما نمی توانید بیشتر از مدت زمان تعیین شده در ترکیه بمانید.

 

 تا قبل از سال ۲۰۱۵ این کشور بعد از ورود توریست هایی که نیاز به ویزا داشتند برای آن ها ویزای توریستی صادر می نمود  اما اکنون افراد باید ۴۸ ساعت قبل از ورود خود به این کشور به صورت آنلاین و الکترونیکی جهت دریافت ویزا درخواست دهند. 

مهاجرت به ترکیه

کشور هایی که برای سفر به کشور ترکیه نیاز به تهیه ویزای توریستی دارند عبارت اند از کشور اوکراین، آذربایجان، قرقیزستان، تاجیکستان، بولیوی، روسیه، بلیز، اردن، بلاروس، لبنان، قطر، اکوادور، مراکش، مغولستان، تایلند، ازبکستان، کوزوو و ترکمنستان.

ویزای توریستی ترکیه

مدارکی که جهت اخذ ویزای توریستی ترکیه مورد نیاز است شامل:

نکات مهم در رابطه با اخذ ویزای توریستی ترکیه

همانطور که گفتیم کشور ایران از معدود کشور هایی است که برای ورود به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزای توریستی ندارد و دیگر مشکل و نگرانی از این بابت نخواهد بود.

 اما لازم است قبل از سفر به این کشور پاسپورت خود را چک کنید. نداشتن اعتبار پاسپورت برای شما دردسر به همراه خواهد داشت و لازم است اعتبار آن را تمدید کنید. این اعتبار باید حداقل ۶ ماه باشد تا دچار مشکل نشوید.

 

 مدت اقامت بدون ویزا در این کشور برای توریست ها به مدت ۹۰ روز است و اگر می خواهید تایم بیشتر از سه ماه را در این کشور بمانید لازم است به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید و با رضایت دولت ترکیه اقدام کنید. 

اگر تصمیم دارید که برای مدت طولانی در این کشور زندگی کنید داشتن ویزای توریستی و یا پاسپورت به تنهایی کافی نیست و لازم است برای اخذ ویزای دیگر مانند ویزای کار و یا تحصیل در این کشور تلاش کنید و از این طریق در این کشور بمانید در غیر این صورت اقامت شما در این کشور غیر قانونی است و اجازه کار و فعالیت دیگری را نخواهید داشت و با مشکل مواجه خواهید شد.

 امکان اخذ ویزا از طریق مراجعه به سفارت کشور ترکیه در کشور ایران امکان پذیر است.

سوالات متداول

مدت زمان ویزای توریستی برای اقامت در ترکیه چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای توریستی برای اقامت در ترکیه حداکثر سه ماه بوده و شما در صورت تمایل به اقامت بیشتر باید قبل از پایان اعتبار ویزای خود به سفارت اطلاع دهید.

آیا افرادی که تابعیت کشور ایران را دارند برای سفر به ترکیه باید حتماً ویزای توریستی دریافت کنند؟

خیر. افرادی که تابعیت کشور ایران را داشته و در ایران زندگی می‌کنند برای سفر نیازمند به ویزای توریستی نبوده و می‌توانند بدون هیچ گونه اجبار و الزام به دریافت ویزا وارد این کشور شوند.

آیا می‌توان ویزای توریستی ترکیه را به صورت الکترونیکی دریافت کرد؟

بله. از سال ۲۰۱۳ در ماه آوریل که دولت ترکیه سیستم آنلاین دریافت ویزا را راه‌اندازی کرد، تمامی افراد قادر به دریافت ویزای توریستی آنلاین هستند. برای ورود به این سامانه شما می‌توانید از مشاوره سایت رسمی اعزام دانشجو کمک بگیرید.