5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه آجی بادم

دانشگاه آجی بادم ترکیه، شهریه، رتبه و رشته ها

آیا می‌ دانستی که دانشگاه آجی بادم ترکیه‌ از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های استانبول و پذیرنده رشته‌های مختلفی از رشته‌ های پزشکی تا رشته‌ های فنی حرفه‌ ای است؟ بسیاری از افراد آرزوی مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارند اما نمی‌دانند کدام شهر و کدام دانشگاه را باید برای تحصیل انتخاب کنند.

سایت رسمی اعزام دانشجو به عنوان بزرگترین سایت مهاجرتی کشور ترکیه دانشگاه آجی بادام را به عنوان پذیرنده دانشجویان از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پزشکی و فنی با کیفیت آموزش بالا و شهریه مناسب به شما معرفی می‌کند.

این دانشگاه از امکانات رفاهی و آموزشی سطح بالا همراه با کمترین شهریه نسبت به دانشگاه‌ های دیگر ترکیه برخوردار است و به همین دلیل توانسته با تاسیس در سال ۲۰۰۷ جز برترین دانشگاه‌های تازه تاسیس شده در ترکیه محسوب شود.

اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر قصد تحصیل در دانشگاه آجی بادم را دارید به هیچ عنوان مکث نکنید و با شماره‌های موجود در سایت رسمی اعزام دانشجو تماس گرفته تا از مشاوره و کمک متخصص‌های معتبر و با تجربه موسسه اعزام دانشجو بهره ببرید.

همچنین طبق تجربه و اطلاعات سایت رسمی اعزام دانشجو در این متن اطلاعاتی را درباره دانشگاه آجی بادم برای شما قرار دادیم تا با آشنایی بیشتر با این دانشگاه تصمیم بگیرید که آیا برای تحصیل مداوم شما مناسب است یا خیر.

آشنایی با دانشگاه آجی بادم استانبول:

نام این دانشگاه به زبان فارسی آجی بادم، به عنوان یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول در کشور ترکیه شناخته می‌شود این دانشگاه  هدف خود را  پیشرفت در بهداشت سلامت و زندگی اجتماعی در سراسر جهان معرفی کرد.

با وجود این که این دانشگاه تازه تاسیس است اما در سال ۲۰۲۲ تعداد کل دانشجویان آن ۹ هزار دانشجو و محل پردیس‌های دانشگاه آتاشهیر مجاور دانشگاه منطقه آسیایی استانبول شناخته شده است.همچنین شما با مهاجرت تحصیلی به این دانشگاه می‌توانید هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی استانبولی به تحصیل و آموزش بپردازید.

 

موقعیت جغرافیایی دانشگاه آجی بادم:

دانشگاه آجی بادم ترکیه برخلاف دانشگاه‌ های دیگر در یکی از بهترین موقعیت‌ های استانبول قرار دارد که به راحتی می‌ توان از وسایل حمل و نقل مانند خودرو اتوبوس و مترو برای رفت و آمد استفاده کرد.

همانطور که می‌ دانید شهر استانبول یکی از بهترین شهرهای ترکیه است که نیمی از آن در منطقه آسیای و نیمی دیگر در منطقه اروپایی قرار دارد.

به همین دلیل تحصیل در استانبول نسبت به تحصیل در شهرهای دیگر یک امتیاز محسوب می‌شود و دانشجویان به راحتی می‌توانند در شرکت‌های اروپایی پس از تحصیل به کار بپردازند مخصوصاً اگر شما رشته‌های پزشکی بالینی را برای تحصیل انتخاب کرده باشید استانبول به عنوان یک فرصت طلایی برای شما به شمار می‌آید.

همچنین قابل ذکر است که دانشگاه آجی بادم به دلیل موقعیت جغرافیایی خود که نیمی از آن در قاره اروپا قرار دارد عضویت پیمان اراسموس شناخته می‌شود و شما به راحتی می‌توانید در هر زمان از این دانشگاه به دانشگاه‌های مطرح اروپا انتقالی دریافت کنید.

همچنین این دانشگاه به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی تبادل دانشجویی اروپا با کادر علمی و فرهیخته همراه با کیفیت بسیار بالای آموزشی شناخته می‌شود و توانست در سال‌های اخیر افرادی که در منشور این موسسه به دریافت مدرک بین‌المللی می‌پردازند را به عنوان یک اسطوره به جهان تحویل دهد.

آدرس دانشگاه آجی بادم:

https://goo.gl/maps/rgpQMwaAvLdsDnPs9

رتبه‌های دانشگاه آجی بادم:

همانطور که گفته شد دانشگاه آجی بادم از بهترین دانشگاه‌ های کشور ترکیه شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال‌ های اخیر نسبت به دانشگاه‌ های دیگر کشور ترکیه پیشرفت‌ های بیشتری داشته و توانسته در بررسی THE رتبه ۱۰۰۱ در بین دانشگاه‌های برتر ملی کشور ترکیه رتبه ۱۱۸ را دریافت کند.

البته قابل ذکر است که این رتبه‌ های برتر دانشگاه می‌ باشد و اگر این دانشگاه را دربین دانشگاه‌ های خصوصی کشور ترکیه مقایسه کنیم؛ می‌توانیم به آن رتبه نه و در بین دانشگاه‌ های رشته پزشکی رتبه ۳۶ ارائه دهیم که به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه معرفی می‌شود.

همچنین قابل ذکر است که این دانشگاه طبق گفته‌ های تاکنون در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد و به عنوان یک دانشگاه تازه تاسیس شده شناخته می‌شود به همین دلیل در بین دانشگاه‌ هایی که از سال ۲۰۰۰ به بعد تاسیس شدند رتبه ۳۵۱ تا ۴۰۰ را در جهان دریافت می‌کند.

 

نحوه پذیرش دانشگاه آجی بادم:

همانطور که می‌دانید نه تنها در دانشگاه آجی بادم بلکه در تمامی دانشگاه‌های کشور ترکیه، شما برای ورود و انجام‌ پذیرش در آزمون‌ های ورودی شرکت کرده و نمره مد نظر دانشگاه را به دست آورید.

این آزمون می‌تواند برای هر دانشگاه متفاوت باشد. اما در دانشگاه آجی بادم آزمون‌های مورد تایید دانشگاه آزمون یوس، آزمون اس ای تی و پذیرش بدون کنکور شناخته می‌شود.

البته قابل ذکر است که شما علاوه بر دریافت نمره مد نظر دانشگاه آجی بادم درآزمون‌های ذکر شده باید حتماً مدارک مورد نظر دانشگاه را نیز به صورت دقیق و معتبر همراه با ترجمه ترکی استانبولی با مهر تومر به صورت آنلاین برای دانشگاه ارسال کنید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.

زمان بررسی درخواست هر دانشجو در دانشگاه آجی بادم دو هفته است و پس از دو هفته از طریق ایمیل به شما تایید دانشگاه یا رد صلاحیت دانشگاه اعلام خواهد شد.

 

برای قبولی در آزمون‌های مورد نظر دانشگاه آجی بادم چه نمره‌ای باید دریافت کنیم؟

یکی از بزرگترین چالش‌های هر دانشجو که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه دارد این است که برای قبولی در آزمون‌های مورد نظر دانشگاه آجی بادم مانند آزمون یوس، آزمون اس ای تی باید چه نمره ای را دریافت کند؟

.خوب در پاسخ به این سوال در زمینه آزمون اس ای تی می‌توان گفت که جمع نمره مدنظر دانشگاه آجی بادم حداقل ۱۲۰۰ است که شما در بخش ریاضی این آزمون باید حداقل نمره ۶۰۰ برای رشته پزشکی و حداقل نمره هزار برای رشته‌های دیگر را دریافت کنید برای مثال اگر شما در رشته‌ های مهندسی قصد تحصیل دارید حتماً باید نمره ۱۰۰۰ در بخش ریاضی آزمون اس ای تی را داشته باشید.

همچنین در آزمون یوس شما باید بتوانید نمره مورد نظر دانشگاه آجی بادم یعنی برای پزشکی حداقل ۷۵ و برای رشته‌های دیگر حداقل ۵۰ را دریافت کنید. دلیل انتظار بیشتر در رشته پزشکی برای دریافت نمره در واقع به دلیل سطح بالای آموزشی و کیفیت آموزش رشته پزشکی است. همچنین در رشته پزشکی شما باید به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه آجی بادم:

از نکاتی که شما در زمان پذیرش دانشگاه آجی بادم دقت بسیار زیادی باید به آن داشته باشید، می‌توانیم به تهیه مدارک دقیق و مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه آجی بادم اشاره داشته باشیم.

زیرا کوچکترین مشکلی در تهیه هر مدرک یا اشتباه بودن آن می‌تواند باعث رد صلاحیت شدن شما و عقب افتادن چند ماهه درخواست پذیرش باشد.

از مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان جدید می‌توانیم به فرم ثبت نام و درخواست دقیق همراه با اطلاعات به روز، توافقنامه یادگیری برای تحصیل، اسکن پاسپورت معتبر همراه با مهر دفترخانه،

توافقنامه یادگیری برای گذراندن دوره‌ها، توافقنامه یادگیری زبان ترکی استانبولی در صورت اینکه رشته مورد نظر شما به زبان ترکی استانبولی تدریس شود؛ معرفی نامه دقیق و معتبر، گواهی زبان انگلیسی در صورت تحصیل در رشته‌های پزشکی اشاره داشته باشیم.

همچنین قابل ذکر است که شما در کنار تمامی مدارک ذکر شده باید حتماً اسکن از مدارک سوابق پیشینه خود و سوابق پژوهشی مانند مدرک دیپلم، ریز نمرات، مدرک پیش دانشگاهی همراه با مهر معتبر به زبان ترکی استانبولی برای دانشگاه ارسال کنید.

در صورتی که در تهیه مدارک ذکر شده به صورت معتبر و دقیق با مشکل مواجه هستید می‌توانید از مشاوره معتبر سایت رسمی اعزام دانشجو و کمک متخصص‌های این موسسه بهره ببرید.

شهریه دانشگاه آجی بادم:

همانطور که گفته شد دانشگاه آجی بادام در استانبول به عنوان یک دانشگاه خصوصی شناخته می‌شود و شما نباید انتظار داشته باشد که شهریه این دانشگاه بسیار کم باشد. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خصوصی صرفاً شهریه پایین‌تری از باقی دانشگاه‌ها دارد.

اما بسته به اینکه شما کدام رشته‌ها و در کدام مقطع برای تحصیل انتخاب می‌کنید شهریه متغیر است.

برای مثال مسلما زمانی که شما یک رشته تحصیلی با زبان انگلیسی انتخاب می‌کنید نیاز به پرداخت شهریه‌های بیشتری نسبت به یک رشته تحصیلی با آموزش زبان ترکی استانبولی دارید.

اما نیاز به نگرانی برای پرداخت شهریه نیست؛ زیرا دانشگاه آجی بادم از بورسیه و فاند‌های جمهوری ترکیه برخوردار است و شما با استفاده از آنها می‌توانید درصدی از شهریه خود را تخفیف بگیرید.

شهریه دانشگاه آجی بادم (2022)

رشته داروسازی همراه با تدریس به زبان ترکیسالانه ۱۰۰۰۰ دلار
اقتصاد۴۰۰۰ دلار
روانشناسی انگلیسی۶۵۰۰ دلار
فیزیوتراپی۴۵۰۰ دلار
روابط بین‌الملل۴۰۰۰ دلار
زبان و ادبیات انگلیسی۴۰۰۰ دلار
مهندسی پزشکی۵۰۰۰ دلار
هوشبری۳۰۰۰ دلار
پرستاری به زبان ترکی و انگلیسی۴۵۰۰ دلار
مهندسی زیستی۴۵۰۰ دلار
رشته پزشکی همراه با تدریس ترکی۱۸۰۰۰ دلار
سونوگرافی۳۰۰۰ دلار
مدیریت بهداشت۴۵۰۰ دلار
مهندسی کامپیوتر۵۰۰۰ دلار
پزشکی به زبان انگلیسی۱۱۰۰۰ دلار
رادیوتراپی۳۰۰۰ دلار
داروسازی۱۱۰۰۰ دلار
زیست مولکولی و ژنتیک۴۰۰۰ دلار
مهندسی برنامه نویسی۵۰۰۰ دلار
مهندسی الکترونیک۵۰۰۰ دلار
جامعه شناسی۴۰۰۰ دلار
علوم سیاسی و مدیریت دولتی۴۰۰۰ دلار

 

در این قسمت سعی کردیم بیشتر رشته‌ های پرطرفدار دانشگاه آجی بادم را همراه با شهریه سالانه سال ۲۰۲۲ برای شما بیان کنیم؛ اما تنها بخشی از رشته‌ های موجود در دانشگاه آجی بادم در این قسمت ذکر شدند.

شما برای اطلاع از همه آنها می‌توانید از مشاوره معتبر سایت رسمی اعزام دانشجو یا مطالعه مقالات به روز سایت رسمی اعزام دانشجو درباره شهریه دانشگاه آجی بادم و دانشگاه‌های کشور ترکیه بهره ببرید.

رشته‌های دانشگاه آجی بادم:

همانطور که در قسمت شهریه مطالعه کردید دانشگاه آجی بادم از رشته‌ های مختلف و بسیار زیادی برخوردار است و این موضوع به دلیل وجود پنج دانشکده بزرگ و مجهز، دو آموزشگاه فنی حرفه‌ای، ۳ انستیتو و تعداد بسیار زیادی مراکز پژوهشی و علمی در دانشگاه است

برای مثال از دانشکده‌های دانشگاه آجی بادم می‌توانیم به دانشکده‌ های معروف دندانپزشکی داروسازی علوم و بهداشت و سلامت علوم پایه و ادبیات مهندسی اشاره داشته باشیم که ارائه دهنده رشته‌های کامل

و جهانی همچون پزشکی، داروسازی، پرستاری، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، روانشناسی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، ادبیات، مترجمی، مدیریت، جامعه شناسی، رادیوتراپی، ریاضی، مهندسی زیستی، تلویزیون، روابط بین‌المللی، مهندسی پزشکی، زبان و ادبیات انگلیسی، اقتصاد، زیست مولکولی، دیالیز، مدیریت دولتی و… اشاره داشته باشیم.

 

تاریخ اقدام برای پذیرش دانشگاه آجی بادم:

برای اقدام در زمینه پذیرش دانشگاه آجی بادم شما باید طبق تقویم آموزشی این دانشگاه که در سایت رسمی دانشگاه آجی بادم ذکر شده است یعنی ۳ فوریه ۲۰۲۰ تا ۲۹ سال ۲۰۲۰ و در سال جدید از ۳ فوریه ۲۰۲۱ تا ۲۹ سال ۲۰۲۱ اقدام کرده باشید.

در غیر این صورت تا سال ۲۰۲۲ برای شما امکان شرکت در پذیرش دانشگاه آجی بادم وجود ندارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که در زمان پذیرش حتماً از مشاوره و کمک متخصص‌های سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید، زیرا در صورت از دست رفتن فرصت ثبت نام شما یک سال عقب خواهد افتاد.

دانشگاه آجی بادم

امکانات دانشگاه آجی بادم چیست؟

دانشگاه آجی بادم به دلیل خصوصی بودن یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین موسسه‌های آموزشی در کشور ترکیه است که توانسته رتبه برتر دانشکده پزشکی در ترکیه را دریافت کنند؛ زیرا این دانشگاه از مرکز پزشکی مدرن و پیشرفته در حوزه شبیه‌سازی. بالینی، رباتیک، اندوسکوپیک، جراحی، آموزش پیشرفته و… برخوردار است.

همچنین زیرساخت‌ها و دپارتمان این دانشگاه مخصوصاً در دانشکده پزشکی نسبت به دانشگاه‌های دیگر برتر بوده و توانسته در جهان نام خود را ثبت کند.

از امکانات دانشگاه آجی بادام که طبق استانداردهای علمی جهانی طراحی شده‌اند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم. این موارد باعث شده است که دانشگاه آجی بادم گواهینامه CAE را در ترکیه که تنها به دو دانشگاه در جهان ارائه شده است دریافت کند.

موارد امکانات دانشگاه آجی بادم :

کتابخانه‌ های دانشگاه:

کتابخانه‌ های دانشگاه آجی بادم از بزرگترین کتابخانه‌های موجود در ترکیه هستند که می‌توان آنها را مرجع بسیار بزرگی برای رشته‌ های پزشکی و فنی معرفی کرد. این کتابخانه‌ ها حدود ۲۰۳۷۲ جلد کتاب چاپی، ۱۱۳۲۰ ایبوک، ۱۴ اتاق مطالعه بسیار بزرگ، ۳۱۷ صندلی در هر اتاق، ۳۶۷۰۰ مجله الکترونیکی، ۲۴ پایگاه داده می‌باشد.

سلف دانشگاه:

سلف دانشگاه آجی بادم یکی از معروف‌ ترین سلف‌های استانبول است که دارای سالن‌های غذاخوری و آشامیدنی بسیار بزرگ فست فودها و بوفه‌های متعدد و مدرن کافه تریا پیشرفته و ظرفیت بیشتر از دو هزار صندلی برای دانشجویان دانشگاه آجی بادم است.

سالن‌های ورزشی:

یکی از امکانات برتر دانشگاه آجی بادم نسبت به دانشگاه‌ های دیگر باشگاه‌ های ورزشی و سالن‌ های ورزشی برای رشته‌ های مختلف است شما  می‌توانید در هر رشته ورزشی مانند والیبال، تنیس، بدمینتون، شنا و… فعالیت داشته باشید.

خوابگاه‌های دانشگاه آجی بادم:

حدود ۹۰ درصد دانشجویانی که از کشور ایران به ترکیه برای تحصیل مهاجرت می‌کنند، نمی‌توانند در زمینه اقامت خود خانه اجاره کرده و به تحصیل بپردازند و همین دلیل باید از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند.

خوشبختانه دانشگاه آجی بادم نیز به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ های شهر ترکیه دارای خوابگاه‌های بسیار بزرگ همراه با محیطی راحت، امن و لذت بخش برای اقامت دانشجویان مهاجر است که در نزدیکی دانشگاه تاسیس شده و دسترسی کامل به تمامی نقاط استانبول را دارد.

از نمونه‌ های این خوابگاه می‌توانیم به خوابگاه آیدینلار در نزدیکی دانشگاه آجی بادم اشاره داشته باشیم که شما با پای پیاده تنها سه دقیقه فاصله را برای رسیدن به دانشگاه طی خواهید کرد؛ همچنین یکی دیگر از بهترین خوابگاه‌ های دانشجویی خوابگاه میدان تکسیم است که دسترسی آن به نقاط مختلف استانبول از خوابگاه‌ های دیگر بیشتر بوده و شما اقامت راحت و بدون دغدغه خواهید داشت.

برای رزرو خوابگاه در هر یک از خوابگاه‌های مورد علاقه خود به راحتی می‌توانید از کمک متخصص‌های موسسه سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

سوالات متداول در زمینه دانشگاه آجی بادم:

دانشگاه آجی بادم چه نوع دانشگاهی است؟

دانشگاه آجی بادم در بین دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه به عنوان یک دانشگاه خصوصی برتر شناخته می‌شود همچنین در بین دانشگاه‌های خصوصی بزرگترین و معتبرترین دانشگاه است.

آیا دانشگاه آجی بادم مورد تایید وزارت بهداشت قرار دارد؟

در چندین سال گذشته دانشگاه آجی بادم مورد تایید وزارت بهداشت نبود. اما در سال ۲۰۲۱ این دانشگاه به دلیل اعتبار بالای خود توانست مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گیرد و دانشجویان پس از تحصیل در این دانشگاه به راحتی می‌توانند با مدرک خود در کشور ایران به کار بپردازند.

آیا امکان دریافت بورسیه در دانشگاه آجی بادم وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت نه تنها در دانشگاه آجی بادم بلکه در تمامی دانشگاه‌های کشور ترکیه امکان دریافت بورسیه برای مهاجرت تحصیلی وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید با ثبت نام در سایت ترکیه بورسلاری و تایید شدن شرایط دریافت بورسیه فول فاند انواع بورسیه دانشگاه آجی بادم و جمهوری ترکیه را برای تخفیف شهریه خود دریافت کنید.