5/5 - (1 امتیاز)

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان، هزینه ها و شرایط دریافت ویزا

صفر تا صد ویزای توریستی آلمان، روش های دریافت ویزا، کشور اروپای غربی آلمان یک مقصد گردشگری زیبا است که سالانه میلیون‌ها بازدید‌کننده را به خود جذب می‌کند. آلمان با تاریخ غنی، قلعه‌های باشکوه و مناظر زیبا، به یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است.
بسته به اینکه از کدام کشور سفر می‌کنیم، مراحل خاصی برای ورود و بازدید از آلمان باید انجام دهیم. بنابراین اگر قصد دارید برای مدت کوتاهی به عنوان توریست یا بازدیدکننده وارد آلمان شوید، به ویزای کوتاه مدت آلمان نیاز دارید که به عنوان ویزای توریستی یا بازدیدکننده نیز شناخته می‌شود. در مقاله طبق اطلاعات سایت اعزام دانشجو قصد داریم به معرفی شرایط و نحوه دریافت ویزای توریستی آلمان بپردازیم. با ما بمان!

ویزای کوتاه مدت شینگن، که برای اهداف ویزای توریستی آلمان استفاده می‌شود، به طور کلی حداکثر تا ۹۰ روز در یک دوره شش ماهه معتبر است. از طرفی اعتبار ویزای شما بستگی به سفارتی دارد که ویزا را صادر کرده است. مدت زمانی که شما مجاز به اقامت در منطقه شینگن هستید بر روی برچسب ویزای شما که روی پاسپورت شما چسبانده شده است نوشته شده است.
قابل ذکر است که علاوه بر مطالعه ابن متن در زمینه ویزای توریستی آلمان شما می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو نیز بهره ببرید.

اعزام دانشجو به آلمان، راهنمای کامل شرایط و هزینه ها

شرایط درخواست ویزای توریستی آلمان

از آنجایی که آلمان یکی از کشور‌های عضو منطقه شینگن است، به شهروندان ۶۲ کشور اجازه می‌دهد بدون نیاز به ویزا برای مقاصد توریستی وارد آلمان شوند. ساکنان این کشور‌ها می‌توانند در مدت ۶ ماه به مدت ۹۰ روز بدون ویزا در آلمان اقامت داشته باشند.
با این حال، شهروندان ایرانی برای ورود به آلمان به ویزای توریستی/بازدیدکننده کوتاه مدت نیاز دارند. توجه داشته باشید که اگر شهروند بیش از یک ملیت هستید، شرایط ویزا به پاسپورتی که برای سفر انتخاب می‌کنید بستگی دارد.
اگر پاسپورتی که برای سفر با آن انتخاب می‌کنید نیاز به ویزای اجباری دارد، باید آن ویزا را در صورت لزوم دریافت کنید. درصورتب که با هرگونه مشکل در دریافت ویزای توریستی آلمان روبرو شدید، می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

شرایط ویزای آلمان عبارتند از:

۱. تمکن مالی:

توانایی مالی برای ویزای آلمان برای هر نفر حداقل ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد. اگر میزان توانایی مالی شما کمتر از این مقدار باشد، درخواست ویزای شما رد می‌شود. منابع مالی باید به یورو صادر شده و توسط شعبه صادرکننده مهر و امضا شود.

۲. گردش حساب:

گردش حساب به معنای مقدار پول ورودی و خروجی از حساب نیست، بلکه تعداد تراکنش‌های انجام شده در حساب متقاضی در ۳ ماه گذشته است. گردش حساب باید مطابق با نامه تأمین مالی باشد. اگر بین این دو مطابقت وجود نداشته باشد یا گردش حساب شما کم باشد، ویزای آلمان شما ریجکت می‌شود.

۳. ارائه دعوتنامه قوی:

دعوتنامه قوی دعوتی از اعضای خانواده، شرکت یا نمایشگاه است. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخصی متقاضی به طور کامل درج شود و مدت و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین در صورتی که دعوت‌کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند در متن دعوتنامه قید شود.

۴. سابقه سفر:

ارائه سابقه سفر برای ویزای آلمان الزامی نیست. اما اگر ویزای شینگن یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای گرفتن ویزای آلمان افزایش می‌یابد.

در تهیه تمامی مدارک و انجام شرایط ذکر شده سایت اعزام دانشجو از صفر تا صد کنار شما خواهد بود.

 

برای سفر به آلمان چه زمانی باید برای ویزای توریستی آلمان اقدام کنم؟

توصیه می‌شود در اسرع وقت اقدام شود. تا همین اواخر، می‌توانید درخواست خود را ۳ ماه قبل از تاریخ سفر ارسال کنید. با این حال، طبق قوانین جدید ویزای شینگن، اکنون می‌توانید درخواست ویزای خود را ۶ ماه قبل از شروع سفر ارسال کنید.

مدت زمان رسیدگی به ویزای توریستی آلمان چقدر است؟

زمان پردازش ویزای توریستی آلمان به شدت به مرکز درخواست و حجم کاری آن‌ها در آن زمان بستگی دارد. به طور کلی، زمان انتظار در سراسر جهان برای ویزای توریستی شینگن دو هفته است، اما هرگز نمی‌توانید خیلی مطمئن باشید، به همین دلیل مهم است که در اسرع وقت درخواست دهید.
در برخی موارد زمان انتظار برای ویزای توریستی آلمان ۳۰ روز است اما بسته به شرایط ممکن است تا ۶۰ روز تقویمی طول بکشد. همانطور که گفته شد این تا حد زیادی به حجم کاری سفارت درخواست‌کننده بستگی دارد.
درصورتی که نیازمند به ویزای توریستی آلمان در کمترین زمان ممکن هستید، پیشنهاد می‌کنیم از سایت اعزام دانشجو کمک دریافت کنید.

هزینه اخذ ویزای توریستی آلمان

برای اینکه ویزای آلمان شما پردازش شود، باید قبل از شرکت در مصاحبه ویزای خود هزینه‌ای را پرداخت کنید. پرداخت یک شرط حیاتی برای درخواست ویزا است. از فوریه ۲۰۲۰، هزینه انواع ویزای کوتاه مدت آلمان، که به عنوان ویزای شینگن نیز شناخته می‌شود، ۸۰ یورو است.
با این حال، در بسیاری از موارد، نیازی به پرداخت هزینه برای ویزا نیست یا بسته به ملیت یا وضعیت خود، می‌توانید ویزا را با قیمت پایین دریافت کنید. اما لطفاً توجه داشته باشید که هزینه ویزای شینگن ممکن است در هر زمان تغییر کند و در صورت رد درخواست ویزا، پول شما مسترد نخواهد شد.

وضعیت و شرایط ناشی از کووید-۱۹ در آلمان

در حال حاضر تمام محدودیت‌های کرونا لغو شده است.

چه کسانی در آلمان مجبور به قرنطینه می‌شوند؟

هنگام تصمیم‌گیری برای سفر به آلمان، باید توجه داشت که شرایط ورود به کشوری که گردشگران از آن سفر می‌کنند، بستگی دارد. شرایط قرنطینه در آلمان برای همه افرادی که در ده روز گذشته در مناطق پرخطر یا آلوده به ویروس بوده‌اند، اعمال می‌شود.
هر فردی که از این مناطق می‌آید موظف است بلافاصله پس از ورود به محل سکونت خود رفته و ده روز در انزوا بماند. با این حال، افرادی که از مناطق دارای انواع مختلف ویروس (کرونا و سایر ویروس‌ها) آمده‌اند، به جای ۱۰ روز، باید ۱۴ روز در قرنطینه بمانند.

برای کسانی که از مناطق پرخطر وارد آلمان می‌شوند، در صورتی که نتیجه آزمایش کووید-۱۹ که در روز پنجم قرنطینه یا پس از آن انجام شده منفی باشد، دوره قرنطینه می‌تواند زودتر به پایان برسد. در طول دوره قرنطینه، هیچکس اجازه خروج از محل سکونت خود یا پذیرایی از بازدیدکنندگان را ندارد.

گروه‌های زیر از قرنطینه معاف هستند:

 •  کسانی که از مناطق پرخطر بدون توقف سفر کردند. ۲_ کسانی که از خاک آلمان به عنوان کشور ترانزیتی استفاده می‌کنند.
 • افرادی که کمتر از ۲۴ ساعت در منطقه پرخطر ماندند یا ظرف ۲۴ ساعت پس از ورود آلمان را ترک کردند.

لازم به ذکر است که محدودیت‌های سفر در ایالت‌های مختلف آلمان با یکدیگر متفاوت بوده و در هر زمان می‌تواند تغییر کند. بنابراین، مسئولان پیشنهاد می‌کنند که هرکس قبل از تصمیم‌گیری برای سفر به مناطق مختلف آلمان، تحقیقات خود را انجام دهد. شرایط ورود و شرایط قرنطینه نیز در سایر نقاط این کشور متفاوت است.

ویزای توریستی ایتالیا نحوه دریافت، هزینه ها و مدارک

نحوه درخواست ویزای توریستی آلمان

برای درخواست ویزای توریستی آلمان باید مراحل زیر را دنبال کنید:

تکمیل فرم درخواست:

تکمیل و امضاء فرم درخواست و جمع‌آوری کلیه مدارک مورد نیاز قبل از درخواست. لطفاً مطمئن شوید که فرم را به طور کامل تکمیل کرده‌اید و هنگام حضور در قرار ویزای خود، آن را چاپ، امضا و همراه خود داشته باشید. فرم‌های دست‌نویس پذیرفته نمی‌شود.

تعیین وقت:

قبل از اینکه بتوانید برای ارسال مدارک خود برای ویزای آلمان به مرکز درخواست مراجعه کنید، باید یک وقت ملاقات رزرو کنید. تمام درخواست‌های ویزا تنها در صورتی پذیرفته می‌شوند که از قبل وقت قبلی داشته باشید.
مراجعه به مرکز درخواست ویزا:
پس از ورود به مرکز درخواست، قرار ملاقات شما تأیید می‌شود و برای شما ژتون صادر می‌شود. حتماً سر وقت حاضر شوید زیرا اگر بیش از ۱۰ دقیقه تأخیر داشته باشید ممکن است سفارت نتواند به درخواست ویزای شما رسیدگی کند.

ارسال درخواست ویزا:

روند ارسال به طور کلی ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. مدارک و فرم درخواست ویزای شما بررسی و تأیید می‌شود. لطفاً مطمئن شوید که تمام مدارک شما به ترتیب ذکر شده در چک لیست تنظیم شده و فرم درخواست شما کامل و امضا شده باشد.
در صورتی که فرم درخواست ویزا ناقص باشد، مدارک را به ترتیب مورد نیاز مرتب نکرده باشید و یا تمام فتوکپی مدارک مورد نیاز را ارسال نکرده باشید، از شما خواسته می‌شود که یک توکن دیگر تهیه کنید.
اما اگر درخواست کامل باشد، گذرنامه، فرم درخواست و مدارک شما به طور موقت در مرکز درخواست ذخیره می‌شود. توجه داشته باشید که در طول مراحل درخواست نمی‌توانید گذرنامه خود را همراه داشته باشید، در صورتی که به هر دلیل مجبور به گرفتن گذرنامه خود شوید، درخواست لغو می‌شود و باید دوباره اقدام کنید.
اطلاعات فرم درخواست وارد سیستم آنلاین کنسولگری آلمان می‌شود و یک نسخه چاپی از درخواست خود را دریافت خواهید کرد. این فرآیند معمولاً حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. پس از دریافت فرم چاپی، از صحت تمامی مشخصات اطمینان حاصل کنید و فرم را امضا کنید.
همچنین توجه داشته باشید که فرم‌های مربوط به خردسالان (زیر ۱۸ سال) باید توسط هر دو والدین امضا شود. پس از پرداخت هزینه ویزا، رسیدی برای شما صادر می‌شود که باید آن را تا زمان دریافت درخواست رسیدگی شده نگه دارید.

جمع‌آوری داده‌های بیومتریک:

پس از تکمیل برنامه، بیومتریک‌ها با استفاده از یک فرآیند سریع که شامل اسکن است، جمع‌آوری می‌شود. اثر انگشت ۱۰ رقمی با اسکنر اثر انگشت دیجیتال جمع‌آوری می‌شود. این معمولاً ۷-۸ دقیقه برای هر متقاضی طول می‌کشد.

پس از انجام این مراحل، مراحل درخواست ویزا را تکمیل کرده‌اید. این درخواست در روز کاری بعد برای رسیدگی به کنسولگری ارسال خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که رسید پرداخت را نگه دارید زیرا برای دریافت پاسپورت شما لازم است.
درصورتی که برای دریافت ویزای توریستی آلمان توانایی انجام مراحل ذکر شده را ندارید، می‌توانید از مشاوره و همکاری سایت اعزام دانشجو در این زمینه بهره‌مند شوید.

اعتبار ویزای توریستی آلمان

طولانی‌ترین مدتی که می‌توانید با ویزای توریستی شینگن در آلمان بمانید سه ماه است. با این حال، سفارت آلمان در ایران است که تصمیم می‌گیرد چند روز و در چه تاریخی می‌توانید در آلمان بمانید. بنابراین باید بدانید که بین اعتبار ویزا و مدت اقامت تفاوت جزئی وجود دارد.
اعتبار ویزا اولین تاریخی است که می‌توانید وارد منطقه شینگن شوید و آخرین روز خروج است. در حالی که مدت اقامت چند روز است، می‌توانید تا زمانی که ویزای شما در شینگن معتبر است، سپری کنید.
بنابراین اعتبار ویزا همیشه بیشتر از مدت اقامت بوده است. ویزا یا اقامت خود را بیش از حد مجاز نکنید. در غیر این صورت ممکن است با محرومیت یا اخراج مواجه شوید.

اقامت آلمان

انواع اجازه اقامت آلمان

در صورت دریافت ویزای آلمان، هنگام ورود به آلمان باید اجازه اقامت آلمان را دریافت کنید. در اینجا انواع مجوز‌های اقامت آلمان بر اساس هدف ویزای صادر شده آورده شده است:

مجوز اقامت دانشجویی آلمان:

برای دانشجویی که در یک برنامه آموزشی شرکت می‌کند، در دانشگاه تحصیل می‌کند و برای مدت دوره صادر می‌شود.

مجوز اقامت خانواده در آلمان:

برای اعضای خانواده ساکنان آلمان برای الحاق خانواده صادر می‌شود.

کارت آبی:

کارت آبی آلمان برای کارگران ماهری که مایل به کار در آلمان در زمینه تخصصی خود هستند صادر می‌شود.

‌اجازه اقامت اتحادیه اروپا:

برای یک گروه برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند در آلمان یا سایر کشور‌های اتحادیه اروپا بمانند.

مجوز اقامت بشردوستانه آلمان:

برای کسانی صادر می‌شود که از وضعیت کشور خود فرار کرده‌اند.

مجوز اقامت دائم آلمان:

برای اقامت دائم آلمان صادر می‌شود..

عوامل اصلی رد ویزای توریستی آلمان

هنگام درخواست ویزای شینگن آلمان، نگران‌کننده‌ترین فکر برای هر متقاضی رد ویزا است. شرایط ویزای آلمان بسیار ساده است. اما تمام جزئیات باید با دقت پر شود، زیرا هر اشتباهی می‌تواند منجر به ریجکت ویزا شود.

در اینجا رایج‌ترین دلایل رد ویزا آورده شده است:

 1.  فرم‌های درخواست ناقص:

  خالی ماندن یا چند قسمت از فرم بدون پاسخ یکی از دلایل اصلی رد ویزای آلمان است. علاوه بر این، اگر امضای شما در گذرنامه با امضای شما در فرم درخواست یا سایر مدارک پشتیبانی متفاوت باشد، بلافاصله با ریجکت شدن ویزای آلمان مواجه خواهید شد.
  مدارک ضعیف:
  برای درخواست هر نوع ویزای آلمان، متقاضیان ملزم به ارائه مدارک خاصی هستند.. سفارت آلمان به مدارکی نیاز دارد که در صورت لزوم باید ارائه و ثبت نام کنید. عدم ارائه کلیه مدارک مورد نیاز ممکن است منجر به ریجکت شدن ویزای آلمان شود.

 2.  ناکافی بودن وسایل امرار معاش:

  یکی از دلایلی که سفارت یا کنسولگری آلمان ممکن است از دادن ویزا به شما امتناع کند، فقدان یا ناکافی بودن مدرک وجود برای مدت اقامت شما در منطقه شینگن یا بازگشت به کشورتان است. چنین مواردی ممکن است شامل عدم ارائه صورت‌های مالی، نداشتن صورت حساب جاری، نداشتن وجوه کافی در صورت‌های مالی، ارائه چک مسافرتی بدون نام متقاضی و غیره باشد.
  عدم اثبات بازگشت به کشور خود:
  این مورد به این معنی است که \\ \\\\\”قصد شما برای ترک قلمرو کشور‌های عضو قبل از انقضای ویزا مشخص نیست. \\\\\\\” به طور خلاصه، افسر ویزا مطمئن نیست که آیا شما به کشور خود باز خواهید گشت یا خیر. مقامات می‌خواهند از ماندن یا کار بدون مجوز کار جلوگیری کنند.

 3.  پوشش نامناسب بیمه مسافرتی:

  دلیل دیگری که ممکن است منجر به شکست درخواست ویزای شینگن شود، ناتوانی در ارائه پوشش بیمه مسافرتی کافی برای مدت اقامت در منطقه شینگن است. چنین مواردی ممکن است شامل عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی در حد پیش‌بینی شده، عدم ارائه بیمه نامه مسافرتی معتبر در سراسر منطقه شینگن یا عدم ارائه بیمه مسافرتی در کل مدت سفر باشد.

 4. عدم اثبات برنامه سفر:

  یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت درخواست ویزای شینگن عدم ارائه برنامه مناسب سفر در منطقه شینگن است. چنین مواردی شامل درخواست در سفارت اشتباه در منطقه شینگن، عدم امکان اثبات اینکه محل اقامت رزرو کرده‌اید یا نمی‌توانید بلیط پرواز رزرو شده را برای هر متقاضی دریافت کنید.

 5. گذرنامه آسیب دیده یا نامعتبر:
  دلیل ریجکت شدن ویزا می‌تواند ارائه پاسپورتی باشد که در شرایط خوبی قرار دارد. ندارد. در چنین مواردی ممکن است صفحات پاسپورت شما جدا شده یا از بین برود.
 6. اقدامات مجرمانه گذشته یا فعلی:

  شرایط و اقدامات گذشته و فعلی متقاضی در تصمیم‌گیری افسر کنسولی برای صدور ویزای شینگن بسیار مهم است. در چنین مواردی، امتناع ویزا ممکن است رخ دهد زیرا سفارت متقاضی را تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شنگن (مانند تروریسم، سوء مصرف مواد مخدر، کودک‌آزاری، اعتیاد و سایر جرایم جدی) می‌داند.
  درصورتی که باهرگدام از مشکلات ذکر شده در دریافت ویزای توریستی آلمان روبرو شدید، می‌توانید از کمک متخصص‌های سایت اعزام دانشجو و مشاوره این این سایت بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول

هزینه اخذ ویزای آلمان چقدر است؟

بسته به نوع ویزا معمولاً ۷۵ تا ۸۰ یورو است.

دریافت ویزای آلمان چقدر طول می‌کشد؟

بسته به نوع ویزا کاملاً متفاوت است و ممکن است ۴ ماه تا یک سال طول بکشد.

توانایی مالی برای گرفتن ویزای آلمان چقدر است؟

به عنوان یک متقاضی ویزای آلمان، باید بتوانید توانایی مالی حدود ۸۵۳ یورو در ماه را اثبات کنید.