5/5 - (1 امتیاز)

وسزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا نحوه دریافت، هزینه ها و مدارک

ایتالیا یکی از زیباترین کشور‌های اروپایی است به همین دلیل برای سفر به ایتالیا متقاضیان بسیار زیادی با ویزای شینگن ایتالیا وجود دارد. اگر شما نیز قصد سفر به ایتالیا در کوتاه مدت را دارید در این متن با سایت اعزام دانشجو همراه باشید تا تمامی اطلاعات در زمینه دریافت ویزای توریستی ایتالیا را مطالعه کنید. همچنین سایت اعزام دانشجو از یک تیم قوی وکلاً و متخصص‌های مهاجرت تشکیل شده است که می‌توانند، در زمینه هرگونه مهاجرت به ایتالیا شما را همراهی کنند.

 

آشنایی با ویزای توریستی ایتالیا

بسیاری از افراد تصور دارند ویزای توریستی تنها برای کشور ایتالیا است، در صورتی که با دریافت این ویزا، شما علاوه بر اجازه سفر به ایتالیا، اجازه سفر به سایر کشور‌های عضو شینگن را برای حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۶ ماهه دریافت خواهید کرد.

اما اگر قصد دارید بیش از ۹۰ روز در ایتالیا بمانید، باید برای ویزای ملی ایتالیا اقدام کنید. ویزای ملی ایتالیا برای مقاصد مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، درمان، ازدواج و… صادر می‌شود که هزینه ویزای ایتالیا بسته به نوع آن از ۵۰ یورو تا ۱۱۶ یورو متغیر است و زمان رسیدگی به آن ۱۵ تا ۶۰ روز خواهد بود.

قابل ذکر است که وجود کنسولگری ایتالیا در تهران روند صدور ویزای شینگن را ساده کرده است و خبر خوب این است که ایتالیا یکی از کشور‌هایی است که سختگیری‌های متوسطی در صدور ویزا دارد.

با توجه به افزایش مهاجرت و سفر‌های توریستی به ایتالیا، بسیاری از متقاضیان به دنبال اطلاعات دقیق برای اخذ ویزای ایتالیا به خصوص ویزای توریستی این کشور هستند. به همین دلیل در ادامه این متن سایت اعزام دانشجو انواع ویزا را نام برده و اطلاعات دقیقی از ویزای توریستی ارائه کرده است.

 

انواع ویزا‌های ایتالیا

ویزا‌های ایتالیا در انواع مختلفی ارائه می‌شود که با توجه به هدف سفر می‌توانید برای هر یک از آن‌ها از جمله ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنید.

معمولاً بسیاری از انواع این ویزا‌ها شرایط خاص خود را دارند و به دلیل اهمیت این موضوع، بهتر است از افراد متخصص در این زمینه به صورت حضوری یا تلفنی از مشاوران سایت اعزام دانشجو مشاوره بگیرید.

ما در این صفحه چند مورد از مهم‌ترین نکات را به شما آموزش می‌دهیم، اما حتماً با کارشناسان سایت اعزام دانشجو نسبت به شرایط خود مشورت کنید.

ویزای توریستی ترکیه و شرایط دریافت آن – سریع ترین روش

انواع این ویزا‌ها به شرح زیر است:

ویزای توریستی ایتالیا

یکی از محبوب‌ترین انواع ویزا، ویزای توریستی است. ویزای توریستی به مسافران این امکان را می‌دهد که نود روز در ایتالیا بمانند و از جاذبه‌های آن دیدن کنند.

 

ویزای تجاری ایتالیا

این ویزا توسط افرادی اخذ می‌شود که قصد سرمایه گذاری و تجارت در ایتالیا را دارند، قابل ذکر است که این ویزا از معتبرترین ویزا‌های موجود در جهان است.

 

ویزای پزشکی ایتالیا

افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند، می‌توانند برای درمان به ایتالیا سفر کنند. زیرا ایتالیا به افراد ویزای پزشکی می‌دهد تا بتوانند در ایتالیا درمان شوند.

 

ویزای فرهنگی – ورزشی ایتالیا

سایر ویزا‌های ایتالیا ویزای فرهنگی و ورزشی است. این ویزا بیشتر توسط ورزشکاران و بازیگران اخذ می‌شود. افرادی که هنر یا توانایی خاصی دارند می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

 

ویزای ترانزیت ایتالیا

با این ویزا می‌توانید برای مدت محدودی وارد فرودگاه ایتالیا شده و بسته به نوع ویزای ترانزیت خود در کمتر از ۴۸ ساعت از این کشور خارج شوید.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی توسط دانشجویان یا افرادی که دعوتنامه تحصیلی از یک دانشگاه یا مرکز علمی معتبر در ایتالیا دارند، اخذ می‌شود. برای دریافت این نوع ویزا باید زمان تحصیل سفارت ایتالیا را بدست‌آورید.

 

ویزای کار ایتالیا

اگر دعوت نامه‌ای از یک کارفرمای معتبر دارید، می‌توانید ویزای کار ایتالیا را دریافت کنید.

 

ویزای پیوستن همسر ایتالیایی

در صورتی که همسر متقاضی اقامت دائم ایتالیا را داشته باشد یا شهروند این کشور باشد، متقاضی می‌تواند ویزا برای پیوستن به همسر دریافت کند.

برای دریافت هر کدام از ویزا‌های ذکر شده شما می‌توانید از سایت اعزام دانشجو نه تنها مشاوره دریافت کنید، بلکه تمامی کار را به آن‌ها بسپارید و راه صد ساله را یک شبه طی کنید.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا کمترین تعداد ریجکت ویزا را در بین ویزای شینگن دارد، اما برای اخذ ویزای این کشور باید شرایط اعلام شده از سوی سفارت ایتالیا را داشته باشید.

انواع ویزای ترکیه و شرایط دریافت آن

ویزای توریستی ایتالیا

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

۱. سابقه سفر مناسب:

متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا باید قبل از درخواست ویزا یک یا چند سفر خارجی داشته باشند. سفر خارجی به معنای سفر به کشور‌های اتحادیه اروپا نیست و شما می‌توانید با چندین سفر به کشور‌های اطراف ایران درخواست ویزای توریستی ایتالیا را به سفارت این کشور ارسال کنید.

 

۲. منابع مالی کافی:

موجودی حساب متقاضی ویزای توریستی ایتالیا برای تامین منابع مالی باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان باشد. توجه داشته باشید که موجودی باید به صورت یورو صادر شود، اما مبلغ مذکور بر اساس تجربه مشاوران سایت اعزام دانشجو می‌باشد.

 

۳. گردش حساب:

۳ ماه گردش حساب برای ویزای توریستی ایتالیا مهم است. در گردش حساب، مبلغ ورودی و خروجی حساب در نظر گرفته نمی‌شود و فقط تعداد تراکنش‌ها در نظر گرفته می‌شود.

لطفاً توجه داشته باشید که شما منابع مالی غیر واقعی و تراکنش‌های حساب را در اختیار سفارت ایتالیا قرار نمی‌دهید، زیرا تمامی مدارک مالی در سفارت این کشور درخواست می‌شود.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

مدارک ویزای توریستی ایتالیا باید توسط مترجم رسمی به انگلیسی ترجمه شود. برای ویزای توریستی ایتالیا نیازی به مدارک تایید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

 

مدارک ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

 1. گذرنامه متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 2. کلیه پاسپورت‌های قبلی متقاضی به همراه ویزا‌های اخذ شده
 3. تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 4. یک قطعه عکس
 5. ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی
 6. ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار
 7. ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی
 8. برگه وقت سفارت را چاپ کنید
 9. بلیط رفت و برگشت را با ناظر هتل رزرو کنید
 10. ارائه دعوتنامه (در صورت وجود)

 

صفر تا صد شرایط دریافت بورسیه دولتی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

در صورت ارائه دعوت نامه معتبر برای ویزای توریستی ایتالیا، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت.

دعوت نامه برای ویزای توریستی ایتالیا باید از طرف یکی از اقوام درجه یک، یک دوست آشنا یا یکی از اعضای خانواده شما باشد.

در دعوت نامه ویزای ایتالیا باید مشخصات دعوت‌کننده، مدعو، محل سکونت و مدت اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین دعوتنامه باید در یکی از دفاتر شهرداری یا پلیس تأیید شود.

 

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

شما می‌توانید بدون دعوت نامه برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنید. برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه باید موجودی مالی و حساب بانکی قوی داشته باشید.

اگر می‌خواهید بدون دعوتنامه ویزای توریستی ایتالیا بگیرید باید محل اقامت خود (هتل، مسافرخانه و… ) را مشخص کنید. در صورتی که در دریافت ویزای توریستی بدون دعوت نامه مشکل دارید، سایت اعزام دانشجو همراه شماست.

 

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

هزینه ویزای توریستی ایتالیا در گروه سفر ویزلند ۴۰۰ یورو می‌باشد (۲۰۰ یورو از این مبلغ پس از صدور ویزا از متقاضی اخذ می‌شود).

این همه هزینه نیست و باید مبلغی را به سفارت این کشور پرداخت کنید، اگر وقت سفارت شما منظم است باید ۱۱۰ یورو و اگر وقت سفارت پریمیوم است باید ۱۴۰ یورو بپردازید.

توجه داشته باشید که ساعات کاری معمولی و ممتاز سفارت ایتالیا در هنگام تعیین ساعت سفارت و در سایت آژانس ویزای این کشور مشخص شده است.

 

ویزای توریستی ایتالیا تضمینی

ویزای توریستی ایتالیا تضمینی نیست، زیرا تصمیم گیرنده اصلی اعطای یا عدم اعطای ویزای توریستی ایتالیا افسران ویزای این کشور هستند و هیچکس نقشی در اعطای ویزا به شما ندارد.

تنها تضمینی که سایت رسمی اعزام دانشجو و نمایندگان ویزای توریستی ایتالیا می‌توانند بدهند، این است که ۵۰ درصد مبلغ ویزا را قبل از ارسال درخواست و ۵۰ درصد را پس از صدور ویزا پرداخت کنید.

 

سفارت ایتالیا در تهران و ویزای توریستی

سفارت ایتالیا در تهران به نشانی تهران، خیابان نوفل لوشاتو واقع شده است، اما خدمات ویزا و کنسولی این کشور تعطیل است و باید به دفتر کارگزاری CKGSIR به آدرس ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژ گالریا مراجعه کنید. طبقه چهارم انگشت‌نگاری و تحویل مدارک را انجام دهید. البته در صورتی که با سایت اعزام دانشجو همکاری داشته باشید، تمامی این مراحل توسط وکلاً ما انجام خواهد شد.

 

مدت زمان صدور ویزای ایتالیا چقدر است؟

گرفتن ویزای ایتالیا زمان بر است. این زمان بین دو تا سه هفته است، پس از این، سفارت پاسخ خود را برای شما ارسال می‌کند. نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید. یکی از این نکات که باید به آن اشاره کنیم مربوط به زمان درخواست ویزا می‌باشد.

اگر قبل از تعطیلات تابستانی یا عید نوروز قصد دریافت ویزای شینگن این کشور را دارید، باید زودتر از سفارت وقت بگیرید. در غیر این صورت به دلیل متقاضیان زیاد، ممکن است بتوانید ویزای ایتالیا را در زمان مورد نظر دریافت کنید. پس این نکات را در نظر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که هرچه مدارک شما کامل تر باشد، ممکن است این زمان کوتاهتر باشد، همچنین چیدمان مدارک شما نیز در این امر موثر خواهد بود. قابل ذکر است که شما باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده و کاغذی به سفارت تحویل دهید تا سفارت بررسی آن‌ها را آغاز کند.

در نظر داشته باشید که به همراه مدارک خود باید‌ایمیلی را که قرار ملاقاتتان در آن ثبت شده است نیز ارائه کرده و به این موضوع دقت داشته باشید که باید این مدرک را به صورت کاغذی به سفارت تحویل دهید.

در نهایت بعد از دو الی چهار هفته پاسخ سفارت به همان‌ایمیلی که ثبت شده ارسال می‌شود و از این طریق می‌توانید برای ویزا اقدام کنید. در صورت هرگونه مشکل در دریافت ویزای توریستی ایتالیا، سایت اعزام دانشجو همراه شما است.

 

هزینه سفر به ایتالیا چقدر است؟

برای سفر به ایتالیا ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنید. برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا باید از سفارت وقت بگیرید.

با گرفتن وقت سفارت می‌توانید به سفارت رفته و برای ویزای این کشور اقدام کنید. البته برای دریافت ویزای ایتالیا باید مبلغی را به عنوان اولین هزینه دریافت ویزای توریستی پرداخت کنید.

 

تمامی هزینه‌های دریافت ویزای توریستی ایتالیا

اگر بخواهیم کل هزینه‌ها را تخمین بزنیم باید قدم به قدم با ما همراه باشید.

تهیه مدارک اولین هزینه شما می‌باشد. برخی از مدارک برای سفر مورد نیاز است و باید آن‌ها را تهیه کنید. این مدارک شامل بیمه نامه مسافرتی، واچر هتل، رزرو بلیط هواپیما و… می‌باشد.

هزینه دوم برای ترجمه مدارک است، تمام مدارک شما باید به انگلیسی ترجمه شود. این مدارک را با هماهنگی مناسب و ویژه به سفارت تحویل دهید تا معاینه آغاز شود. قابل ذکر است که این ترجمه با توجه به زمان و مدارک هزینه متفاوتی خواهد داشت و مسلماً هر چه تعداد مدارک بیشتر باشد، هزینه ترجمه بیشتر می‌شود.

بعد از ترجمه باید در تاریخ مراجعه به سفارت هزینه سفارت را پرداخت کنید، این هزینه برای صدور ویزا ۱۲۵ یورو است. همچنین این مبلغ باید به صورت یورو و نقد به سفارت پرداخت شود، درایر این صورت قادر به پرداخت هزینه نخواهید بود.

پس از این باید هزینه‌های اقامت خود را محاسبه کنید، مهم نیست که بلیط هواپیما کدام شهر ایتالیا باشد، چند روز هتل رزرو کنید و چه نوع تفریحی در مقصد داشته باشید، همه بر هزینه‌های شما تأثیر می‌گذارد.

پس باید همه این‌ها را در نظر بگیرید و طبق این‌ها سفرتان را شروع کنید تا دچار مشکل مالی نشوید. در صورتی که توانایی پرداخت هزینه‌های سنگین سفر به ایتالیا را ندارید، از برنامه‌ریزی مالی سایت اعزام دانشجو برای مهاجرت توریستی به ایتالیا استفاده کنید.

همه چیز در مورد سفر به ترکیه راهنمای کامل و هزینه ها

چند نکته در مورد سفر به ایتالیا

 • قبل از شروع سفر، جالب‌ترین شهر‌های ایتالیا را بیابید.
 •  مناطق دیدنی این شهر‌ها را فهرست کنید تا بتوانید از همه آن‌ها دیدن کنید.
 • در سفر به ایتالیا رژیم غذایی خود را فراموش کنید زیرا نمی‌توانید از غذا‌های خوشمزه این کشور غافل شوید.
 • پیتزا، استیک و همبرگر‌های خاص ایتالیایی را از دست ندهید. فراموش نکنید که ایتالیا پیتزا به تمام دنیا صادر کرد.
 •  برای دیدن هنر و معماری از موزه‌های ایتالیا دیدن کنید.

 

سوالات متداول برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

در ادامه متداول‌ترین سوالاتی که متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا از مشاوران سایت اعزام دانشجو دارند را برای شما گفته‌ایم.

 

جواب درخواست ویزای توریستی ایتالیا چه مدت بعد از انگشت‌نگاری است؟

پس از انگشت‌نگاری ویزای توریستی ایتالیا، پاسخ شما ۱۴ روز کاری بعد صادر می‌شود. برای برخی از متقاضیان، این زمان ممکن است بیش از ۱۴ روز باشد و حتی ممکن است تا یک ماه طول بکشد.

با ویزای توریستی ایتالیا چه مدت می‌توانیم در این کشور بمانیم؟

به طور کلی هر ۶ ماه یکبار می‌توانید تا ۹۰ روز با ویزای شینگن اقامت داشته باشید. اما برای ویزای توریستی ایتالیا تاریخ ورود و خروج شما مشخص شده و نمی‌توانید بیشتر از تاریخ مشخص شده بمانید.

آیا می‌توانیم با ویزای ایتالیا وارد آلمان شویم؟

دارنده ویزای ایتالیا می‌تواند بدون محدودیت وارد هر یک از کشور‌های عضو شنگن شود. با این حال، در زمان ارائه درخواست به سفارت ایتالیا، وی باید کشور‌هایی را که مایل به اقامت در آن‌ها است مشخص کند.

آیا ویزای ایتالیا به اندازه ویزای شینگن معتبر است؟

آره. هیچ تفاوتی بین اعتبار ویزای کشور‌های شینگن وجود ندارد و اعتبار همه آن‌ها یکسان است.