5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه ایدین

دانشگاه آیدین استانبول ترکیه ( بورسیه ها، پذیرش و هزینه )

پیش به سوی آینده‌ای روشن،شعار دانشگاه آیدین استانبول است. دانشگاه خصوصی در شهر بسیار زیبای استانبول که توانسته در بین برترین دانشگاه‌های ترکیه جای خود را پیدا کند،اگر شما نیز به دنبال اخذ پذیرش در رشته‌های مختلف هستید،

ما به شما تبریک می‌گوییم لیستی از بهترین رشته‌های جهان در دانشگاه آیدین استانبول ارائه می‌شود و هر ساله مورد استقبال تعداد زیادی از دانشجویان از کشور‌های مختلف قرار می‌گیرد.

همواره به شما پیشنهاد می دهیم با مراجعه به سایت اعزام دانشجو که یکی از معتبر ترین سایت ها در این زمینه است اطلاعات خود را در این زمینه و اعزام دانشجویان به سایر کشور ها افزایش دهید، با ما همراه باشید تا به شما بگوییم هر آنچه باید در مورد این دانشگاه بدانید.

 

آدرس دانشگاه آیدین استانبول

https://goo.gl/maps/mA5EMpxPP48nfSc19

دانشگاه آیدین استانبول در یکی از بهترین مکان‌های استانبول واقع شده است. آدرس این دانشگاه در کوچک چکمجه، صفاکوی و منطقه حلیت آیدین واقع شده است.

تمام کسانی که برای تحصیل در ترکیه به استانبول ‌می‌روند، این شانس را خواهند داشت که در یک شهر اروپایی با جاذبه‌های فراوان باشند و این بسیار خوب است. این دانشگاه درست در کنار فرودگاه آتاتورک استانبول قرار دارد.

شماره تماس دانشگاه آیدین استانبول: ۴۴۴۱۴۲۸

 

رتبه‌ بندی دانشگاه آیدین استانبول

آیا در مورد دوره‌های آموزشی اراسموس، فارابی و آموزش پیشرفته دانشگاه آیدین استانبول چیزی شنیده‌اید؟ همه این‌ها در‌های شانسی است که این دانشگاه به روی شما گشوده است. دریچه‌هایی در افق آن‌ها برای حضور در دانشگاه‌های برتر اروپایی و تحصیلات آکادمیک بهتر وجود دارد.

از طرفی پیشرفت علمی آیدین باعث شده است که با وجود خصوصی بودن جایگاه خود را در بین بهترین دانشگاه‌های ترکیه پیدا کند. یکی دیگر از نکات مثبت آیدین استانبول این است که می‌توانید در دوره‌های علمی رایگانی که به صورت مستمر در دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کنید.

رتبه ملی آیدین استانبول: ۳۲

رتبه در استانبول: ۱۰

رتبه جهانی دانشگاه: ۲۹۰۲

رتبه از نظر شاخص‌های زیست محیطی و پاکیزگی: ۱۰۱-۲۰۰

رتبه جهانی QS: ۲۵۱-۳۰۰

 

شرایط تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول

نکات بسیار مهمی در اخذ پذیرش از دانشگاه آیدین استانبول وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. ابتدا باید درخواست‌ برای عضویت خود را با توجه به تقویم  زمان آموزشی  برای ترم های  بهار و پاییز به دانشگاه مربوطه ارسال کنید، اگر قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید، باید مدارک تحصیلات قبلی خود را ارائه دهید.

در مرحله دوم باید مدارک مورد نیاز مانند مدرک کارشناسی ارشد و مدرک پذیرش دکتری در ترکیه را به همراه آزمون‌های تعیین شده توسط دانشگاه ارائه دهید.

 

اخذ پذیرش از دانشگاه آیدین ترکیه: این مرحله از طریق درخواست آنلاین به واحد آموزشی دانشگاه انجام می‌شود.

هزینه ثبت نام: در مرحله ثبت نام باید مبلغ ۱۰۰ دلار را به همراه درخواست آنلاین خود به حساب دانشگاه واریز نمایید. عدم پرداخت این هزینه به معنای انصراف شما خواهد بود.

مدارک ثبت نام: کلیه مدارک خود را از جمله مدرک دیپلم، ریز نمرات، ترجمه آن‌ها به انگلیسی یا ترکی، پاسپورت معتبر، گواهی قبولی کنکور، چند قطعه عکس و… به دانشگاه ارسال کنید.

تسلط به زبان انگلیسی: اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست و یا تسلط کافی به این زبان ندارید، بهتر است به سطح توانایی و مهارت مناسب و قابل قبولی برسید.

یک‌ایمیل معتبر برای خود ایجاد کنید زیرا مکاتبات شما با دانشگاه از طریق‌ایمیل خواهد بود.

برای دوره‌هایی که به زبان ترکی ارائه می‌شود، نمره شما باید B۱ باشد.

حداقل نمره دبیرستان برای ثبت نام ۱۲ است

حداقل نمره آزمون تافل شما باید ۷۹ باشد. اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید باید در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت کنید.

 

مدارک ثبت نام دانشگاه آیدین

اگر فرم درخواست آنلاین شما توسط دانشگاه پذیرفته شود، یک \”نامه پذیرش موقت\” از دانشگاه دریافت خواهید کرد. در این صورت باید به نزدیکترین سفارت ترکیه در ایران مراجعه کرده و اقدامات لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی خود انجام دهید.

سپس به صورت حضوری به اداره ثبت نام دانشجویان دانشگاه مراجعه و مدارک لازم را که شامل:

اصل مدرک تحصیلی و ترجمه آن با مهر سفارت ترکیه یا سایر مراکز تأیید شده باشد.

ریز نمرات تحصیلی و ترجمه آن‌ها که با مهر سفارت یا مراکز آموزش عالی ترکیه تأیید شده باشد.

_ قطعه عکس بیومتریک ۴*۳

کپی ترجمه شده پاسپورت که با مهر سفارت یا مراکز نوتر ترکیه تأیید شده باشد.

رسید پیش پرداخت دانشگاه جهت ثبت نام

مدرک زبان معتبر (در صورت نداشتن مدرک زبان باید در آزمون تعیین سطح شرکت کند یا در دوره‌های آموزش زبان دانشگاه شرکت کند)

 

 مزیت ثبت نام در دانشگاه آیدین ترکیه

دانشگاه آیدین ترکیه دارای ویژگی‌هایی از داوطلبان علمی متخصص تا طیف گسترده‌ای از بورسیه‌ها، از خدمات تجاری بین‌المللی تا زیرساخت‌های مجهز به آخرین فناوری، از فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و دانشگاهی تا فرصت‌های شغلی برای فارغ التحصیلان خود است.

همه داوطلبان دانشگاه را جذب خواهد کرد. دانشگاه آیدین استانبول به بیش از ۴۰ هزار دانشجو با بیش از ۴۰ هزار فارغ التحصیل، آموزش عالی ارائه می‌دهد.

 کارکنان دانشگاهی:

دانشگاه آیدین فرصتی در سطح جهانی برای آموزش عالی با کادر علمی متشکل از بهترین‌ها در این زمینه ارائه می‌دهد که از نزدیک با آخرین پیشرفت‌ها در ادبیات علمی آشنا هستند.

 روابط بین‌الملل:

دانشگاه آیدین ترکیه با ۴۵۰ دانشگاه از جمله برخی از معتبرترین و موفق‌ترین دانشگاه‌های جهان قرارداد همکاری دوجانبه دارد. این دانشگاه مکانی است که در آن برنامه‌های مبادله‌ای مانند اراسموس، مولانا و فارابی با موفقیت اجرا می‌شود

همچنین به لطف سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) که به آن وابسته است و مکمل دیپلمی که به فارغ التحصیلان خود می‌دهد. به دانشجویان خود مدرک لیسانس شناخته شده جهانی می‌دهد. IAU، تعداد دانشجویان بین‌المللی بیش از ۴۵۰۰ دانشجو در کل، اولین انتخاب در این رشته در ترکیه است.

دیدگاه کارآفرینی:

مرکز کارآفرینی و پردازش IAU که در بدنه دانشگاه آیدین استانبول قرار دارد، از کارآفرینان با‌ایده‌های جدید از طریق آموزش، راهنمایی، مشاوره دانشگاه، دفتر و آزمایشگاه حمایت می‌کند.

در مرکز پردازش، که در آن ده‌ها پروژه کارآفرینی در سال گذشته توسعه و تسریع شده است، ‌ایده‌هایی که در حال پردازش هستند به مرور زمان زنده می‌شوند.

جو اجتماعی:

این دانشگاه فضای اجتماعی کاملی را با ۵۰۰۰۰ متر مربع محوطه و بیش از هزار رویداد علمی و اجتماعی در طول ترم برگزار می‌کند. IAU همچنین طیف گسترده‌ای از امکانات ورزشی را با دو مرکز تناسب اندام مجزا و همچنین سالن‌های ورزشی سرپوشیده و روباز به دانشجویان خود ارائه می‌دهد

دیدگاه آموزش کاربردی: دانشگاه آیدین ترکیه یکی از دانشگاه‌های نادری است که در چارچوب ماموریت خود «ارائه ارزش افزوده برای اقتصاد از طریق تبدیل دانش به تولید»، الگوی آموزش محور را اجرا می‌کند. فرآیند بولونیا اجرای در محل را در چارچوب دوره \”عملیات محلی\” با دانشجویانی که در کار و زندگی فعال نیستند هماهنگ می‌کند

دانشگاه آیدین استانبول فرصتی را برای تجربه کاری واقعی برای کسب مهارت‌های تجاری همزمان با تحصیل ارائه می‌دهد. در ترکیه و با همکاری برند‌های معروف دنیا دانش‌آموزان را برای زندگی واقعی آماده می‌کند.

موقعیت شغلی: به پاس کار‌های موفق انجام شده در هماهنگی معرفی فارغ التحصیلان، این ویژگی را دارد که «دانشگاه با ضمانت شغلی» نامیده شود. تا جایی که نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی آن ۸۵ درصد است.

 

بورسیه دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول یک آزمون ورودی برای دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌کند. افرادی که بتوانند بهترین نمره را در این آزمون کسب کنند، شانس دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه آیدین ترکیه را خواهند داشت

آیدین یکی از این دانشگاه هاست و هر ساله در زمان پذیرش دانشجو تا سقف ۵۰ درصد بورسیه را به اداره بورسیه تاپ آرتان اختصاص می‌دهد. اگر شما نیز به دنبال بورسیه و کمک هزینه تحصیلی از این دانشگاه هستید، در اسرع وقت به سایت اعزام دانشجو مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیدین از هر ۱۰۰ دانشجو به ۸۶ نفر بورسیه می‌دهد. این دانشگاه که در تمام طول دوره تحصیلی خود بدون وقفه به بورسیه خود ادامه می‌دهد، دارای سیستمی است که نه تنها در هنگام ثبت نام بلکه در دوره تحصیلات عالی نیز به دانشجویان خود بورسیه می‌دهد. این دانشگاه همچنین از آموزش نقدی دانشجویان خود در شرایط خاص حمایت می‌کند.

 

هزینه دانشگاه آیدین استانبول

متقاضیان رشته‌های مختلف در مقاطع کاردانی (دو ساله)، کارشناسی (چهار ساله)، مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه (دو سال) و دکتری (۴ سال) می‌توانند در رشته‌های مختلف در دانشگاه آیدین استانبول تحصیل کنند.

از آنجایی که اکثر دوره‌های آیدین به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، شهریه آن بیشتر از دوره‌های زبان ترکی است.

شهریه دانشگاه آیدین استانبول
شهریه دوره یک ساله آمادگی زبان انگلیسی (لیسانس)۵۰۲۵ دلار در دو قسط
شهریه دوره یک ساله آمادگی زبان انگلیسی (کاردانی)۲۵۵۰ دلار در دو قسط
شهریه دوره کاردانی (۲ سال)۲۷۰۰ دلار در سال در دو قسط
شهریه کارشناسی (۴ سال)۶۰۰۰ دلار با بورسیه آرتان سالیانه ۴۸۰۰ دلار در چهار قسط
شهریه دندانپزشکی (۵ سال)۱۵۰۰۰ دلار با بورسیه آرتان سالانه ۱۲۰۰۰ دلار در چهار قسط
شهریه پزشکی۱۷۵۰۰ دلار با بورسیه آرتان سالانه ۱۴۰۰۰ دلار در چهار قسط
شهریه علوم پزشکی۴۵۰۰ دلار در سال با بورسیه آرتان ۳۲۰۰ دلار در چهار قسط
شهریه دوره‌های مهندسی۴۸۵۰ دلار در سال در چهار قسط
شهریه کارشناسی ارشد (کسانی که لیسانس و فوق لیسانس دارند)۴۲۰۰ دلار برای کل دوره که در دو قسط در سال اول پرداخت می‌شود.
شهریه مقطع کارشناسی ارشد (کسانی که مدرک لیسانس و فوق لیسانس متفاوتی دارند)۴۴۵۰ دلار برای کل دوره که در دو قسط در سال اول پرداخت می‌شود.
شهریه دکتری۶۷۰۰ دلار برای کل دوره ۴ ساله، در چهار قسط در سال اول پرداخت می‌شود.

 

شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول

شاید تعریف سطح علمی دانشگاه آیدین استانبول برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را شنیده باشید.

برای تحصیل در رشته پزشکی (۶ سال) ۱۷۵۰۰ دلار و برای تحصیل در رشته دندانپزشکی (۵ سال) باید ۱۵۰۰۰ دلار به دانشگاه پرداخت کنید. شهریه هر دو دوره سالانه در ۴ قسط پرداخت می‌شود.

نکته مهم: برای رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی دانشگاه آیدین ترکیه باید حداقل سطح C۱ را در آزمون تومر کسب کرده باشید.

دروس دانشگاه آیدین استانبول

تعدادی از محبوب‌ترین دروس ریاضی، تجربی و علوم انسانی در دانشگاه آیدین استانبول ارائه می‌شود.

همین موضوع باعث شده است که دانشجویان کشور‌های مختلف دنیا با فرهنگ‌ها و سلایق متفاوت در دانشگاه دور هم جمع شوند و فضای علمی و بسیار متنوعی را ایجاد کنند. از رشته‌های ارائه شده در آیدین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پزشکی

متخصصان شنوایی سنجی

مهندسی برق و الکترونیک

مهندسی رایانه

مهندسی عمران

طراحی گرافیک

معماری داخلی

حقوق

دندانپزشکی در ترکیه

معماری

مدیریت هنری

پرستاری

حقوق

ادبیات انگلیسی

زبان و ادبیات استانبولی

فیزیوتراپی

دانشگاه ایدین

دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول

دندانپزشکی یکی از پرطرفدارترین و پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در موسسه آموزش عالی آیدین می‌باشد. این رشته تحصیلی به زبان ترکی به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این رشته باید سطح زبان ترکی خوبی داشته باشند و مدرک زبان Tomer c۱ را به دانشگاه ارائه دهند. ضمناً حداقل معدل دبیرستان باید ۱۷ باشد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در این دانشگاه تقریباً ۵ سال طول می‌کشد

 

دانشگاه پزشکی آیدین ترکیه

یکی دیگر از رشته‌های پرطرفدار موسسه آموزش عالی آیدین رشته پزشکی است. زبان تحصیل در این رشته تحصیلی مانند دندانپزشکی ترکی است. بنابراین متقاضیان تحصیل در آن باید مدرک زبان تومر با سطح c۱ را به دانشگاه ارائه کنند.

طول مدت تحصیل در رشته پزشکی ۶ سال است و داوطلبان برای تحصیل در آن باید حداقل معدل ۱۷ را داشته باشند. شهریه ۱۷۵۰۰ دلار می‌باشد که در ۴ قسط به دانشگاه قابل پرداخت می‌باشد.

 

امکانات دانشگاه پزشکی آیدین ترکیه

در دانشگاه آیدین استانبول، ۱۶۵ آزمایشگاه کاربردی مجهز به آخرین امکانات تکنولوژیکی وجود دارد. این دانشگاه همچنین دارای جایگاه بزرگترین مرکز فناوری تک تخصصی در بین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که دانشجویان مهندسی در آن فعالیت می‌کنند.

این مرکز مرکز فناوری پروفسور دکتر عزیز سنجر نام دارد. موسسه آموزش عالی آیدین در تلاش است تا محیطی شاد و فعال را برای زندگی دانشجویان در پردیس خود فراهم کند. از این رو از تمامی فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی پشتیبانی می‌کند و امکانات تخصصی و تفریحی بسیاری را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

از جمله مهمترین امکاناتی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیمه دانشجویی که می‌تواند هزینه‌های درمانی دانشجویان را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

ارائه کارت موزه و استانبول کارت که باعث کاهش هزینه‌های ایاب و ذهاب دانش‌آموزان در شهر می‌شود.

ارائه برنامه‌های متعدد فنی حرفه‌ای در لابراتوار‌ها، آتلیه‌های مد، عکاسی، نساجی، گرافیک، استودیو رادیویی، صدا و تلویزیون و… که دانشجویان را با محیط کاری آینده خود آشنا می‌کند.

_باشگاه‌ها و باشگاه‌های مختلف علمی، ورزشی و هنری مانند باشگاه موسیقی، باشگاه ترجمه، باشگاه موتور سواری، باشگاه عکاسی، باشگاه جواهرات و صنایع دستی، باشگاه کتابخوانی و….

_کتابخانه‌ای غنی و عظیم که دارای منابع چاپی، کتاب‌های الکترونیکی و نشریات متعدد است.

امکانات رفاهی و اجتماعی مختلف مانند بیمارستان، سالن کنفرانس، آمفی تئاتر، کافی نت و…

 

خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول

خوابگاه‌های دانشگاه آیدین استانبول را رزرو کنید تا اقامت در یک خوابگاه لوکس دانشگاهی را تجربه کنید. دانشگاه  آیدین خوابگاه‌های  بسیار تمیز و با امکانات بالا را در سال ۱۳۹۳ افتتاح کرد. خوابگاه‌هایی با ظرفیت ۲۵۶ اتاق، ۱۱ مهمانپذیر با خدمات متفاوت، راحت، دنج و فوق‌العاده برای ۶۰۰ دانشجوی داخلی و خارجی آماده شده است.

علاوه بر خوابگاه‌های آیدین، اتاق‌های تلویزیون، کلوپ‌های حرفه‌ای، مراکز خرید، سالن‌های بازی، اتاق مطالعه، خشکشویی و اتو، یک مسجد کوچک، مینی بار، میز، مغازه، انبار و اتاق تلفن، اینترنت رایگان وجود دارد. ، و.. نیز وجود دارد.

با آسایش یک هتل پنج ستاره، اقامتگاه و مرکز زندگی دخترانه IAU در دانشگاه آیدین همه امکاناتی را که ممکن است نیاز داشته باشید، از اینترنت بی‌سیم گرفته تا پخش تلویزیون دیجیتال، با ظرفیت ۶۴۰ تخت ارائه می‌دهد.

علاوه بر سیستم اسکن صورت که در ورودی‌ها و خروجی‌ها استفاده می‌شود، این مجموعه که امنیت در آن اولویت دارد، توسط سیستم دوربین دید در شب ۲۴ ساعته نظارت می‌شود و توسط تیم امنیتی حرفه‌ای محافظت می‌شود.

این دانشگاه همچنین به دلیل موقعیت مکانی به دانشجویان خود این امکان را می‌دهد که از خوابگاه‌های خصوصی و دولتی بسیاری بهره‌مند شوند.

 

پرسش و پاسخ

آیا دانشگاه آیدین به دانشجویان بورسیه می‌دهد؟

چرا که نه؛ این دانشگاه هر ساله آزمونی به نام آزمون بورسیه دانشگاه آیدین برگزار می‌کند. به افرادی که در این آزمون نمرات بالایی کسب کنند، بر اساس رزومه‌ای که به دانشگاه ارسال می‌کنند، بورسیه درصدی (از ۴۰ تا ۱۰۰ درصد بورسیه) تعلق می‌گیرد.

شهریه پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی آیدین چقدر است؟

شهریه پزشکی ۱۷۵۰۰ دلار با بورسیه آرتان ۱۴۰۰۰ دلار در سال، شهریه دندانپزشکی ۱۵۰۰۰ دلار با بورسیه آرتان ۱۲۰۰۰ دلار در سال است. داروسازی در این دانشگاه تدریس نمی‌شود.

دانشگاه آیدین در کدام شهر قرار دارد؟

دانشگاه آیدین در منطقه اروپایی استانبول واقع شده است، که این دانشگاه به فرودگاه آتاتورک بسیار نزدیک می باشد