5/5 - (1 امتیاز)

اعزام دانشجو به چین،اخذ بورسیه تحصیلی در چین با مجوز رسمی

 

هر ساله اعزام دانشجو به چین در رشته‌های مختلف به ویژه رشته‌های پیراپزشکی در حال افزایش است. چین یکی از این کشورهاست که در زمینه آموزش و تحصیل پیشرو است، به طوری که این کشور در سال ۲۰۲۲ یکی از جذاب‌ترین و پرتقاضاترین کشور‌های جهان محسوب می‌شود.

مزایای تحصیل در چین

 تمرکز اصلی این مقاله مزیت‌های تحصیل در چین است. یکی از مواردی که قبل از انتخاب کشور برای مقصد مهاجرت ضروری است. همچنین باید در اولین قدم با مزایا و معایب آن آشنا شویم درک همزمان مزایا و محدودیت‌های یک کشور می‌تواند راه را برای انتخاب درست و اصولی یک کشور باز کند.

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به چین به شرح زیر است:

اعزام دانشجو به چین در مقطع کارشناسی.

 یکی از مهمترین مقاطع تحصیلی در این کشور مقطع کارشناسی خواهد بود. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور بین ۳ تا ۴ سال تحصیلی به طول خواهد انجامید. امکان تحصیل در رشته‌های مختلف از جمله مدیریت، حسابداری، پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، مهندسی، کشاورزی و… وجود خواهد داشت و رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی حدود ۵ تا ۶ سال به طول میانجامد. شامل دروس خصوصی و عمومی خواهد بود.

 تحصیل در مقطع کارشناسی عموماً به زبان رسمی این کشور است. همچنین هزینه تحصیل در این مقطع با توجه به نوع دانشگاه، سطح تحصیلات و ملیت متقاضی تعیین خواهد شد. شرایط اعزام دانشجو به این کشور در سال‌های اخیر با تقاضای بسیاری از متقاضیان بین‌المللی همراه بوده است

کسب تجربه غنی با اعزام دانشجو به چین

 بیشتر دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور به خصوص در چین گرفته‌اند، می‌توانند درک بهتری از فرهنگ‌های دیگر داشته باشند و ذهنیت جهانی پیدا کنند. مردم این فرصت را خواهند داشت تا در مورد زبان‌های مختلف، غذا‌ها و آداب و رسوم هیجان‌انگیز این کشور بیشتر بیاموزند. زیرا بسیاری از دانش‌آموزان این کشور با آشنایی با محیط فرهنگی جدید و یادگیری از یک سیستم آموزشی متفاوت احساس می‌کنند که تجربه غنی‌تری دارند. مگر اینکه در کشور خودشان تحصیل کرده باشند.

 مهاجرت به خارج از کشور برای تحصیل می‌تواند فرصت دوستی با افراد سراسر جهان را باز کند. متقاضیان تحصیل در چین می‌توانند با شروع تحصیل، زندگی و سفر در این کشور با طیف وسیعی از افراد آشنا شوند و در طول زندگی خود یک شبکه بین‌المللی دوستان ایجاد کنند. همه این روابط و خاطرات یکی از بزرگترین دلایل تحصیل در خارج از کشور است.

آینده دانشجویان برای اشتغال در چین

 دانشجویان چینی که به عنوان یکی از دلایل اصلی تحصیل در خارج از کشور می‌توانند فرصت‌های شغلی آینده خود را بدست آورند. همچنین در بین دانش‌آموزان چینی و والدین آن‌ها اعتقاد قوی وجود دارد. تحصیل در خارج از کشور می‌تواند منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش پیشرفت حرفه‌ای این افراد شود. به طوری که در سال‌های اخیر دانشجویان قبل از رفتن به کشور خود با روند رو به رشد تحصیل در این کشور مواجه شوند.

با شروع فرآیند تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان، دانش‌آموزان می‌توانند مهارت‌های زبانی خود را بیاموزند و بهبود بخشند. آن‌ها می‌توانند به سرعت یک زبان جدید پیدا کنند. شما می‌توانید گرامر و املای خود را خیلی سریعتر از آنچه فکر می‌کنید در چین یاد بگیرید

میزان درآمد این کشور در سال ۲۰۲۲ به شرح زیر است.

آزمون های ورودی

مهمترین امتحان در این کشور برای تمام فارغ التحصیلان، که به دنبال مدرک لیسانس هستند. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از والدین از کنکور به عنوان دلیل بزرگی برای تحصیل در خارج از کشور در سایر کشور‌ها اجتناب کنند. در واقع بسیاری از والدین در آزمون ورودی چین به عنوان فرصتی مناسب برای فرار فرزندانشان از این رقابت شدید امتحانات سایر کشور‌ها شرکت می‌کنند.

 بسیاری از رشته‌ها مانند پزشکی و پیراپزشکی در این کشور نیاز به آزمون ورودی دارند. این آزمون‌ها قبل از گرفتن پذیرش اصلی از دانشگاه برگزار می‌شود..

 شرایط و ساعات کاری مجاز برای دانشجویان بین‌المللی در این کشور برای مقاطع مختلف به شرح زیر است:

وجود محیطی با امکانات بیشتر در چین

 دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند این اعتقاد را دارند که با شروع تحصیل در این کشور و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توانند با محیط آموزشی بهتر زیرا مدارسی که محیط آموزشی در خارج از یک کشور دارند نسبت به سایر محیط‌های آموزشی در کشور‌های دیگر از انعطاف بیشتری برخوردار خواهند بود. همچنین تمرکز بیشتری بر بهبود مهارت‌هایی مانند آشنایی با برنامه نرم‌افزاری دانش‌آموز، مانند رهبری، کار گروهی و تصمیم‌گیری خواهد داشت.

 

اعزام دانشجو به چین

برترین شهر‌های دانشجویی برای دانشجویان خارجی به شرح زیر است:

روند اعزام دانشجویان به چین از جمله مراحل تکمیل فرآیند تحصیل و اعزام دانشجو به چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اعزام دانشجو به چین در مقطع کارشناسی

یکی از مهمترین برنامه‌های آموزشی در این کشور دوره کارشناسی است. دوره‌های کارشناسی معمولاً ۴ سال طول می‌کشد. در زمینه‌های مختلف از تجارت، فناوری، علوم و مهندسی گرفته تا پزشکی و علوم انسانی در دسترس است. دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی تقریباً ۵ سال به طول انجامید. دوره‌ها به زبان چینی (معمولاً ماندارین) و انگلیسی تدریس می‌شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید بررسی کنید که کدام دانشگاه‌ها دوره تحصیلی مورد نظر را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند

اعزام دانشجو به چین برای مقطع کارشناسی ارشد

. دوره‌های پژوهشی کارشناسی ارشد و دکتری در موضوعات مختلف وجود دارد. معمولاً به ۲ یا ۳ سال مطالعه نیاز دارد. زبان اصلی آموزش ماندارین است. اما تعدادی از دانشگاه‌ها نیز دوره‌های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. برای جذب دانشجویان بین‌المللی بیشتر شما از طریق مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها، سمینار‌ها، کارگاه‌ها و تحقیقات فردی خود خواهید آموخت. روش‌های ارزشیابی شامل آزمون کتبی و شفاهی دروس و ارائه

اعزام دانشجو به چین در مقطع دکترا

 در مقطع دکتری نیز می‌توانید به چین مهاجرت کنید. برنامه‌های دکترا در اکثر رشته‌ها در این کشور موجود است. حدود ۳ سال طول می‌کشد. برای موفقیت در دوره دکتری، متقاضی باید سوابق تحقیقاتی خوبی ارائه دهد. بهتر است دانشجو حداقل ۲ مقاله ISI با رتبه بالا ارسال کند. برای ورود به دوره دکتری مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن و حداقل ۲ توصیه نامه از اساتید الزامی است. برای افزایش شانس پذیرش در مقطع دکتری بهتر است مدرک زبان ارائه شود.

بورسیه تحصیلی در چین.

 تعدادی بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس است. برنامه بورسیه دولت چین به طور کامل و جزئی از دانشجویان خارجی در هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد پشتیبانی می‌کند. شورای بورس تحصیلی کشور این برنامه را مدیریت می‌کند. میزان بورسیه تحصیلی در دسترس دانشجویان به موضوع و مؤسسه انتخابی بستگی دارد. برای جذب بهترین دانشجویان بین‌المللی، بسیاری از دانشگاه‌های برجسته در چین نیز برنامه‌های بورسیه تحصیلی خود را برای دانشجویان خارجی راه‌اندازی کرده‌اند

۲ دسته بورسیه در چین وجود دارد.

مدارک لازم برای پذیرش متقاضیانی که می‌خواهند در چین تحصیل کنند

معتبرترین دانشگاه‌های چین در سال ۲۰۲۲ به شرح زیر است:

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل در خارج از کشور چین در دوره دکتری وجود دارد؟

سالانه بیش از 150000 نفر در چین در مقطع دکترا تحصیل می کنند. بیش از 2500 دانشگاه برنامه های دکترا را ارائه می دهند. دوره تحصیلی برای اعزام دانشجو به چین برای مقطع دکترا به طور کلی بین 3 تا 4 سال است. هزینه پذیرش دکترا در دانشگاه های چین بین 2500 تا 10000 دلار آمریکا است. تحصیل در مقطع دکتری بیشتر تحقیق و جستجو است تا کلاس های تئوری. به طور کلی دوره های دکتری برای تحصیل تخصصی در رشته تحصیلی می باشد.

شرایط اعزام دانشجو به چین چیست؟

برای ورود به چین به عنوان یک خارجی، نیاز به ویزا دارید. ویزای تحصیلی چین که به ویزای X معروف است به دو نوع تقسیم می شود. یکی از مزیت های اصلی تحصیل در چین شانس بالای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور است. سایت رسمی اعزام دانشجو می تواند راهنمایی های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهد.

زمان اعزام دانشجو به چین چه زمانی است؟

دوره های زمانی برای اعزام دانش آموزان به چین تعیین شده است. برای ترم پاییز که از شهریور شروع می شود بهمن تا تیر را برای ارائه مدارک در نظر گرفته اند. نتایج دانشگاه ها در روزهای پایانی تیر تا مرداد مشخص می شود. شروع ثبت نام و کلاس ها از شهریور ماه است. برای ترم بهار که از اسفند ماه شروع می شود، ماه های مهر تا دی ماه برای ارائه مدارک در نظر گرفته شده است و شروع ثبت نام و شروع کلاس ها از اسفند ماه است. مراقب باشید همه دانشگاه ها و همه رشته ها از شهریور شروع می شود.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

3 Reviews

مهدی ریاستی
5

هزینه تحصیلی در رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی صنایع در چین چقدر است؟؟؟؟

علی راد
5

سلام وقت بخیر. لطفاً دانشگاهی را معرفی کنید که با شهریه بین 400 تا 750 دلار، امکان تحصیل آنلاین در رشته الکترونیک داشته باشه

مریم شهبازی
5

وقت بخیر میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع لیسانس نمره امتحانات حداقل چند باشه؟ و اینکه نمره نهایی پایه دوازدهم هم مورد نیاز است یا خیر؟

Write a Review