5/5 - (3 امتیاز)

شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور

اعزام دانشجو به خارج از کشور، شرایط و هزینه ها

شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور یکی از موضوعات مهمی است که در این مقاله به طور کامل مورد تحلیل قرار خواهد گرفت.
موضوعاتی مانند اعزام دانشجو به کشور‌های اروپایی، اعزام دانشجو به آسیا، اعزام دانشجو به آمریکا و کانادا و همچنین اعزام دانشجو به استرالیا و نیوزلند از طریق موسسات اعزام دانشجو مورد تأیید وزارت علوم، مواردی از این قبیل در این مقاله بررسی شده است.
دانستن جزئیات و نحوه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از کشور‌های مختلف نیاز به تحقیق کامل دارد، دوستان عزیز با کمک موسسه اعزام دانشجو می‌توانید جهت دریافت اطلاعات کامل از شرایط و موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور، نحوه اخذ ویزای تحصیلی کشور‌های مختلف و همچنین دریافت مشاوره تلفنی رایگان از کارشناسان، با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

اعزام دانشجو به اروپا

زمانی که صحبت از شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور و ادامه تحصیل در مقاطع مختلف خارج از کشور می‌شود، موضوع تحصیل در قاره زیبای اروپا با آب و هوای مطبوع یکی از پرطرفدارترین موضوعاتی است که ذهن متقاضیان را به خود مشغول می‌کند.
همانطور که می‌دانید سیستم آموزشی در کشور‌های برتر اروپایی یک سیستم بسیار قوی و با کیفیت است و تحصیل در کشور‌هایی مانند هلند، آلمان، اتریش، دانمارک، سوئد، فنلاند و… یکی از رشته‌های پرطرفدار است.
در میان مردم در زمان‌های مختلف یکی از نکات مهم و قابل توجه امکان تحصیل رایگان در بسیاری از کشور‌های اروپایی به زبان رسمی این کشور‌ها و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد، این امکان در کشور‌هایی مانند آلمان، اتریش، فرانسه و اسپانیا بسیار محبوب است.

زبان تحصیل در کشور‌های اروپایی

همانطور که می‌دانید، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی کشور‌های برتر اروپایی وجود دارد که باعث می‌شود هزینه‌های سالانه دانشگاه به رشته کاهش پیدا کند، اما اگر شما علاقه‌مند به تحصیل در کشور‌های اروپایی با زبان مخصوص آن کشور باشید باید هزینه بیشتری برای تحصیل خود پرداخت کنید.
در برخی کشور‌ها مانند فنلاند امکان تحصیل بدون مدرک زبان وجود دارد و در برخی کشور‌ها مانند هلند، اتریش و سوئد نیز امکان پذیرش با دوره زبان وجود دارد. برای اخذ پذیرش در کشور‌هایی مانند دانمارک، سوئیس و انگلیس، آیلتس ۶ برای مقطع کارشناسی و آیلتس ۶. ۵ برای سطح زبان الزامی است.

هزینه تحصیل در اروپا

طبق اطلاعات سایت اعزام دانشجو، هزینه‌ها را می‌توان به طور متوسط ​​سالانه ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو تخمین زد.

اعزام دانشجو به آمریکا و کانادا

طبق نظر سایت اعزام دانشجو، تحصیل در کشور‌هایی مانند آمریکا و کانادا یکی از موضوعات جذاب در بین علاقه‌مندان به مهاجرت و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی می‌باشد، بنابراین نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد.

اعزام دانشجو به کانادا

چرا تحصیل در آمریکا و کانادا به کشور‌های دیگر اولویت دارد؟

وجود سیستم آموزشی بسیار قوی در این دو کشور باعث شده تا سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا اقدام کنند. شما نیز به دلیل اهمیت تحصیل در آمریکا و کانادا علاقمند به مهاجرت هستید می‌توانید از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک بگیرید.

برترین کشورها برای ارسال دانشجو

شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در آمریکا و کانادا

یکی از شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در آمریکا و کانادا ارائه مدرک زبان می‌باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی آیلتس با نمره ۶ یا تافل با نمره ۷۳ و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری آیلتس با نمره ۶. ۵ یا تافل با نمره ۷۹ می‌باشد.
همچنین به ترتیب برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در برخی از رشته‌ها، GRE یا GMAT مورد نیاز است.
لازم به ذکر است که تحصیل در آمریکا و کانادا رایگان نیست و متقاضیان پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید به طور متوسط ​​سالانه بین ۱۰ تا ۵۰ هزار دلار بپردازند، البته در این کشور‌ها دانشجویان با توجه به سطح تحصیلی و شرایط خود امکان دریافت بورسیه‌های مختلف را دارند.

اعزام دانشجو به آسیا

قاره آسیا یکی از بزرگ‌ترین قاره هاست که کشور‌های زیادی را در خود جای داده است. کشور‌هایی مانند مالزی، عمان، ژاپن و کره جنوبی از جمله محبوب‌ترین مقاصد آسیایی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور هستند.
شرایط تحصیل طبق بررسی سایت اعزام دانشجو در کشور‌های آسیایی :

 

عمان

عمان یکی از کشور‌های ثروتمند آسیایی است که مرز آبی با ایران دارد. این کشور به دلیل نزدیکی به ایران یکی از مقاصد محبوب در بین متقاضیان است.
تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور حدود ۴ تا ۵ سال، در مقطع فوق لیسانس ۲ تا ۳ سال و در مقطع دکترا ۳ تا ۴ سال زمان نیاز دارد.
البته قابل ذکر است که داشتن آیلتس با حداقل نمره ۵. ۵ و در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری ارائه مدرک زبان آیلتس ۶. ۵ الزامی است.
همچنین شهریه دوره‌های مختلف در عمان از حدود ۱۵۰۰ دلار تا ۷۰۰۰ دلار در سال متغیر است.

مالزی

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، سایت اعزام دانشجو کشور مالزی را به شما پیشنهاد می‌کند، این کشور با آب و هوای خوب می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد.
تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور حدود ۴ تا ۵ سال، برای مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲ تا ۳ سال و برای مقطع دکترا ۳ تا ۴ سال زمان نیاز دارد.
همچنین برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های این کشور داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدرک زبان آیلتس ۶. ۵ الزامی بوده و هزینه تحصیل نیز حدود ۱۰۰۰۰ دلار تعیین می‌شود.

 

کره جنوبی

کره جنوبی یکی از محبوب‌ترین کشور‌های درخواستی برای مهاجرت تحصیلی در سایت اعزام دانشجو به سیستم آموزشی قوی در سطوح می‌باشد.
تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور حدود ۴ سال، مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲ تا ۳ سال و مقطع دکترا ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد، همچنین برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های این کشور داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدرک زبان آیلتس ۶. ۵ الزامی است.
لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش در برخی از رشته‌ها در مقاطع مختلف دانشگاه‌های کره جنوبی، داشتن سطح مشخصی از دانش زبان کره‌ای نیز الزامی می‌باشد.
هزینه تحصیل در کره جنوبی از حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار در سال برای دوره‌های مختلف متغیر است.

ژاپن

ژاپن قدرتمندترین کشور آسیایی در زمینه صنعت و فناوری است و همین امر باعث شده تا این کشور در بین متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور محبوبیت مضاعفی داشته باشد.
تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور حدود ۴ سال، در مقطع فوق لیسانس ۲ تا ۳ سال و برای مقطع دکترا ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد.
برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های این کشور داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدرک زبان آیلتس ۷ الزامی است.
شهریه دوره‌های مختلف در مالزی از ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار در سال متغیر است و برای بخش‌های مختلف فرق می‌کند.

موسسات مجاز برای اعزام دانشجو به ترکیه

اعزام دانشجو به استرالیا و نیوزلند

کشور‌های استرالیا و نیوزلند با سیستم آموزشی بسیار قوی و باکیفیت که بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا را در خود جای داده‌اند، از جذاب‌ترین و دلپذیرترین کشور‌های جهان هستند. درصد بالایی از دانشجو‌های ایرانی در سایت اعزام دانشجو برای مهاجرت تحصیلی خود کشور استرالیا و نیوزلند را انتخاب می‌کنند در ادامه برای آشنایی کامل با این کشور با ما همراه باشید.

اعزام دانشجو به استرالیا

تحصیل در این کشور‌ها یکی از جذاب‌ترین موضوعات در بین علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی است.
در رابطه با نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور‌ها و مدارک مورد نیاز برای این امر می‌توان به ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ در مقطع کارشناسی، آیلتس ۶. ۵ در مقطع کارشناسی ارشد و آیلتس بالای ۷ در مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد.
همچنین در مقطع دکتری لازم به ذکر است که ارائه مدارک تافل یا PTE برای پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا و نیوزلند نیز مورد تأیید است.
طول تحصیل در استرالیا و نیوزلند برای مقطع لیسانس حدود ۳ تا ۴ سال، برای مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۸ ماه و برای مقطع دکترا حدود ۳ تا ۵ سال است.
از لحاظ هزینه در رابطه با میزان شهریه دوره‌های مختلف در استرالیا و نیوزلند می‌توان گفت که میزان این شهریه‌ها از حدود ۱۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار متغیر است.
لازم به ذکر است که در استرالیا و نیوزلند دانشجویان بسته به سطح تحصیلی و شرایط و رشته تحصیلی خود امکان دریافت بورسیه‌های مختلف را دارند.

سوالات متداول

چگونه باید پذیرش تحصیلی دریافت کنیم؟

برای دریافت پذیرش تحصیلی راه‌های بسیار زیادی وجود دارد، اما بهترین راه ممکن بهره‌مندی از مدیر موسسه مهاجرتی مانند سایت رسمی اعزام دانشجو است. در این فرآیند شما باید در ابتدا رزومه تحصیلی خود را به سایت رسمی اعزام دانشجو ارسال کنید تا مشاوران سایت بهترین راه را برای پذیرش تحصیلی به شما معرفی کنند.

پذیرش مشروط تحصیلی به چه معناست؟

در برخی از مواقع شما با ارائه درخواست پذیرش خود با پاسخ مشروط روبرو خواهید شد. این یعنی شما مدارک و شرایط لازم را برای ارائه درخواست پذیرش نداشته و نتوانسته انتظارات دانشگاه را پاسخ دهید. برای مثال اگر شما در آزمون آیلتس سه مورد نظر دانشگاه نمره کمتر از حد انتظار یعنی ۵.۵ را دریافت کنید دانشگاه به صورت مشروط شما را قبول کرده و از شما درخواست شرکت در کلاس‌های زبان را دارد.

بهترین کشورها برای مهاجرت دانشجویان ایرانی کدام هستند؟

اگر شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی با شرایط مورد نظر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، ما به شما شرکت تجربه و اطلاعات سایت رسمی اعزام دانشجو کشورهای کانادا، انگلیس، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی، دانمارک، نروژ، فرانسه، هلند، ژاپن، نیوزلند، ایتالیا، سنگاپور، سوئد و سوئیس به عنوان بهترین کشور‌های که شما می‌توانید در آن را تحصیل کنید پیشنهاد می‌کنیم.

آیا مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت‌های دیگر سخت‌تر است؟

همانطور که می‌دانید پروسه دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی نیازمند به صلاحیت‌های بالایی از نظر پیشرفت و کیفیت تحصیل متقاضی است اما در بین راه‌های مهاجرتی به عنوان یکی از ساده‌ترین راه‌های ممکن شناخته شده است. همچنین مهاجرت تحصیلی همراه با مشاوره تخصصی با سایت رسمی اعزام دانشجو می‌تواند با سهولت بیشتری روبرو شود.