post

انواع مدارس در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا، هزینه ها و شرایط تحصیل 2023

افرادی که قصد دارند همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند، همواره دغدغه های متعددی را برای تحصیل فرزندان خود دارند. از طرف دیگر، بیشتر والدین مایل هستند تا فرزندان خود را از سن پایین و برای تحصیل در مدارس خارجی، عازم کانادا کنند. تحصیل در مدارس کانادا مثل سایر موسسات آموزش عالی در این کشور بوده و بیشتر مدارس این کشور در بین رتبه‌های برتر آموزش در دنیا قرار گرفته­اند.

تحصیل در مدارس کشور کانادا می‌تواند مسیر فرزندانتان را برای رسیدن به بهترین دانشگاه‌های جهان هموارتر کرده و فرصت تحصیلی فوق العاده ای را به آن­ها ارائه دهد. میزان شهریه پرداختی برای تحصیل در مدارس کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی، به ‌طور متوسط از ۱۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار کانادا می­باشد.

به منظور اخذ پذیرش در مدارس کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان و یا گذراندن آزمون‌های ورودی دشوار نخواهید داشت. البته باید این نکته را هم مدنظر قرار دهید که، فرزندان زیر ۱۸ سال افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، برای تحصیل در خارج از کشور نیاز به داشتن قیم و سرپرست دارند.

این سرپرست ممکن است پدر و مادر دانش آموز باشد و یا خود مدرسه قیومیت او را برعهده بگیرد. البته قوانین مربوط به تحصیل دانش آموزان در کانادا در ایالت­ها و استان­های مختلف این کشور متفاوت می­باشد و به همین دلیل بهتر است از موسسه اعزام دانشجو برای این منظور کمک بگیرید.

بررسی شرایط تحصیل در کانادا

در مدارس کانادا، تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی می­باشد. تحصیل در مدارس این کشور از ۶ سالگی آغاز شده و تا ۱۸ سالگی، به مدت ۱۲ سال ادامه پیدا می­کند.

در بین مدارس کانادا مدارس رایگانی هم وجود دارند که هزینه های مربوط به آن­ها توسط مالیات شهروندان این کشور تأمین می‌شود. در این کشور مدارس خصوصی هم وجود دارند، که معمولا شهریه‌های بالاتری را دریافت می‌کنند.

همچنین نوع دیگری از مدارس با عنوان مدارس شبانه ‌روزی هم در کشور کانادا وجود دارند. در این نوع مدارس، دانش آموزانی از سراسر جهان در کنار تحصیل، همراه با یکدیگر زندگی می­کنند و می­توانند مسائل و مهارت‌های دیگری را همانند ورزش، هنر و مهارت­های زندگی را نیز کسب کنند.

مدارس دیگری که در کانادا وجود دارند، با عنوان مدارس زبان شناخته می­شوند که هزینه‌های هر مؤسسه با توجه به شهر و یا استان آن متغیر است.

در این مدارس معمولا زبان‌های انگلیسی و فرانسوی به دانش آموزان ارائه می­شوند. همچنین برخی از مدارس دیگر نیز در این کشور وجود دارند که زبان‌هایی مانند فارسی و غیره را علاوه بر انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌دهند.

تحصیل در مدرسه های کانادا برای افرادی که مقیم دائم کانادا هستند و یا شهروند کانادا محسوب می­شوند، تا ۱۸ سالگی رایگان و اجباری است و بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه هم برای این افراد به ‌شکل چشم‌گیری نسبت به دانشجویان بین‌المللی کمتر خواهد بود.

در صورتی که فرزندتان جزو دانش‌آموزان بین‌المللی محسوب می‌شود، بهتر است که قبل از ثبت نام در مدرسه، از مسئولین مدرسه مورد نظر در مورد مسائل مرتبط با هزینه تحصیل در آن موسسه سؤال کنید.  البته بهتر است که برای دانش آموزان ایرانی از 12 سال به بالا، اقدام به اخذ پذیرش در مدارس این کشور کنید.

آشنایی با انواع مدارس در کانادا

انواع مدارس کانادا

به طور کلی مدارس در کانادا بر اساس انواع آنها  به ۴ نوع مختلف تقسیم می­شود که عبارتند از مدارس دولتی، خصوصی، شبانه‌روزی و بین‌المللی و مدارس ایرانی.

برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی را برای آینده تحصیلی فرزند خود داشته باشید، آشنایی با انواع مدارس کانادا ضروری خواهد بود؛ به همین منظور در ادامه توضیحاتی را در این مورد ذکر کرده ایم:

مدارس دولتی در کانادا

بیشترین درصد مدارس در کشور کانادا، مدرس های دولتی کانادا یا همان مدارس عمومی این کشور هستند که برای شهروندان کانادا و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، کاملا رایگان هستند.

اکثریت افراد و دانش آموزان این کشور، در این نوع مدارس تحصیل می‌کنند. البته در مدارس دولتی کانادا برای بعضی از برنامه‌های اضافی هزینه ای دریافت می‌شود.

مدارس خصوصی در کانادا

نوع دیگر مدارسی که در کانادا وجود دارند، مدارس خصوصی هستند. این نوع مدرسه‌ها، مدارسی هستند که اداره و بهره‌برداری از آنها به عهده بخش خصوصی می­باشد. این نوع مدارس معمولا هزینه‌های بالایی را دارند و کیفیت آموزشی آن­ها هم بالاتر خواهد بود.

مدارس شبانه‌روزی و بین المللی در کانادا

مدارس بین‌المللی و شبانه‌روزی کانادا سطح استاندارد آموزش بین‌المللی را رعایت می‌کنند و تحصیل در آنها با چالش‌های بیشتری همراه خواهد بود. البته فارغ‌التحصیلان این مدارس، این امکان را دارند که در دانشگاه‌های برتر کانادا ادامه تحصیل داده و درس بخوانند. در صورتی که به‌ عنوان یک دانشجوی بین‌المللی قصد تحصیل در مدارس کانادا را داشته باشید، توصیه می­کنیم که در مدارس بین‌المللی کانادا تحصیل کنید.

 مدارس ایرانی در کانادا

در کشور کانادا مدارس ایرانی وجود دارد که افراد فارسی زبان می‌توانند در صورت تمایل، از حضور در محیط مدرسه هایی که به فرهنگ ایرانی نزدیک‌تر هستند، بهره‌مند شوند و با توجه به این فرهنگ تعلیم و تربیت پیدا کنند.

مقاطع تحصیلی مدارس کانادا

مقاطع تحصیلی در مدرسه های کشور کانادا شامل ۴ دوره تحصیلی مختلف است که عبارتند از پیش‌دبستانی، مقطع ابتدایی، مقطع دبیرستان و پیش‌دانشگاهی. در ادامه به بررسی انواع این مقاطع می‌پردازیم:

 مهد کودک­ ها و مدارس پیش دبستانی کانادا

تحصیل در مهدکودک‌ها در کانادا برای شهروندان این کشور، کاملا رایگان هستند و سن مجاز کودکان برای ورود به این مهدکودک­ها ۵ سال می­باشد. البته با وجود رایگان بودن مهدکودک‌های کانادا، ثبت نام در موسسات خصوصی که در این حوزه فعالیت دارند، هزینه‌ای در حدود ۴۵۰ الی ۱۳۰۰ دلار کانادا خواهد داشت.

ایالت اونتاریو در این مورد استثنا دارد و کودکان از ۴ سالگی می­توانند وارد مهدکودک­ها شده و آموزش ببینند. البته حضور کودکان در مهدکودک­ها در این سن اجباری نخواهد بود. یکی از موارد مهمی که به کودکان در این دوره ها آموزش داده می‌شود، زبان انگلیسی و فرانسوی می‌باشد.

 مدارس ابتدایی

تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا نیز برای شهروندان کانادایی کاملا رایگان است کودکان برای ورود به این مقطع باید ۶ الی ۷ ساله باشند. این مقطع تحصیلی در کانادا ۸ سال بوده و دانش‌آموختگان این مقطع بعد از به پایان رساندن کلاس هشتم (در بین ۱۳ الی ۱۴ سالگی)، خواهند توانست وارد مقطع متوسطه شوند.

تمامی مدارس ابتدایی کانادا درس­هایی مانند خواندن و نوشتن انگلیسی و فرانسوی، ریاضیات، تاریخ، جغرافیا، علوم، هنر و تربیت‌بدنی را به دانش آموزان ارائه می­کنند. البته ثبت نام در بخش‌های تکمیلی مثل موسیقی، ممکن است در برخی از این مدارس رایگان و در برخی مدارس دیگر دارای هزینه باشد.

 مدارس ابتدایی خصوصی

درس خواندن در مدارس ابتدایی خصوصی کانادا رایگان نیست و این مدرسه ها موظف هستند که تمامی برنامه های آموزشی که مدارس عمومی آن استان ارائه می‌دهند را به دانش آموزان خود ارائه دهند.

مدارس خصوصی ابتدایی هم مورد تایید دولت کانادا بوده و باید برنامه آموزشی استاندارد مدارس عمومی کانادا را که در قوانین استانی ذکر شده­اند را، اجرا کنند.

نحوه آموزش در مدارس دولتی و خصوصی هم ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. تعداد دانش آموزان در هر کلاس مدارس خصوصی کانادا، معمولا از مدارس دولتی و عمومی کمتر بوده و دانش‌آموزان می‌توانند از آموزش­های تخصصی ین مدارس هم بهره‌مند شوند.

در برخی از مدارس خصوصی کانادا، علاوه بر ارائه آموزش‌های استاندارد کشوری، آموزش‌های مذهبی هم وجود دارند. البته در برخی از موارد، این مدارس دارای تفکیک جنسیتی نیز هستند. نوعی دیگری از مدارس خصوصی هم در کانادا وجود دارند که برای دانش‌آموزان، فضایی برای اقامت و وعده‌های غذایی در نظر می‌گیرند.

مدارس دبیرستان

مدارس دبیرستان یا متوسطه در کانادا نیز برای تمامی شهروندان این کشور رایگان هستند، اما اگر به دنبال تحصیل در دبیرستان‌های خصوصی این کشور باشید، باید هزینه‌هایی را به ‌صورت سالانه به مدرسه پرداخت کنید. البته برای شرکت در برخی برنامه‌ها مانند تیم‌‌های ورزشی، اردوها و غیره باید هزینه‌های جزئی را پرداخت کنید.

مقطع متوسطه در کانادا از کلاس نهم تا دوازدهم ادامه خواهد داشت که بین سنین ۱۴ تا ۱۵ الی ۱۷ تا ۱۸ سالگی می­باشد. البته در ایالت اونتاریو کانادا، ۱ سال اضافه‌تر علاوه بر ۱۲ سال تحصیلی وجود خواهد داشت. در دبیرستان‌های کانادا برای دانش‌آموزان دو شکل مختلف از برنامه های آموزشی عمومی و تخصصی ارائه می‌شود.

افرادی که در رشته‌های عمومی فارغ التحصیلان شده­اند، وارد دوره‌های کالج و یا مدارس فنی حرفه‌ای می‌شوند و فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی هم اجازه ورود به دانشگاه‌های کانادا را دارند.

کالج­ یا پیش دانشگاهی در کانادا

در برخی از مدارس در کانادا، دوره پیش‌دانشگاهی یا کالج را هم به دانش‌آموزان ارائه می­شود. در حالی که برخی دیگر از آن­ها فاقد کالج یا پیش‌دانشگاهی هستند و به همین دلیل دانش‌آموزان باید بعد از به پایان رساندن دوره دبیرستان، ۱ الهی ۲ سال در دوره کالج ثبت نام کنند و آن را بگذرانند.

البته بعضی دیگر از مدارس کانادا، تمام دوره ۴ ساله دبیرستان را به عنوان کالج یا پیش‌دانشگاهی حساب می‌کنند. در این مدت، دانش‌آموزان آماده تحصیل در دانشگاه‌ها شده و دروس دانشگاه به آنها معرفی خواهند شد.

همچنین ممکن است برای آشنایی بیشتر، اردوهایی به محیط دانشگاه نیز برای دانش آموزان تدارک دیده شوند. دانش‌آموزان در سال نهایی تحصیل نیز برای انتخاب رشته دانشگاه مشاوره دریافت می‌کنند.

سیستم نمره دهی به دانش آموزان در مدارس کانادا

سیستم نمرات تحصیلی دانش‌آموزان در مدارس کانادا با ایران متفاوت می­باشد. در بیشتر کشورهای جهان از اعداد ۱ تا ۱۰۰، ۱ تا ۱۰ و یا حروف انگلیسی A تا F برای نمره‌دهی به دانش‌آموزان استفاده می‌شود.

مدارس کانادا نیز مستثنی از این موضوع نیستند و نمرات دانش‌آموزان در این کشور با حروف A تا F بجز حرف E تعیین می‌شود. به این نوع سیستم امتیاز یا نمره دهی مختصراً GPA گفته می‌شود. در ادامه راهنمایی را برای تبدیل نمرات مدارس کانادا به مدارس ایرانی ذکر کرده ایم که می­تواند برای آشنایی بیشتر با این سیستم، موثر باشد.

 •       نمره 20 الی 18 در سیستم آموزشی ایران برابر با A+ در سیستم آموزشی کانادا.
 •       نمره 17.99 الی 16 در سیستم آموزشی ایران برابر با A در سیستم آموزشی کانادا.
 •       نمره 15.99 الی 14 در سیستم آموزشی ایران برابر با B در سیستم آموزشی کانادا.
 •       نمره 13.99 الی 12 در سیستم آموزشی ایران برابر با C در سیستم آموزشی کانادا.
 •       نمره 11.99 الی 10 در سیستم آموزشی ایران برابر با D در سیستم آموزشی کانادا.
 •       نمره کمتر از 9.99 در سیستم آموزشی ایران برابر با F در سیستم آموزشی کانادا.

البته در تعدادی از مدارس کانادا، برای هر کدام از حروف A تا F، نمرات مثبت و منفی هم ثبت می‌شود که برای دقت بالاتر در مشخص شدن نمرات دانش‌آموزان مورد استفاده قرار گرفته است.

حروفی که دارای علامت مثبت هستند، به معنای امتیاز بالاتر و حروف با امتیاز منفی به معنای امتیاز کمتر می­باشد. جالب است بدانید که کانادا به عنوان رتبه چهارم در کیفیت آموزشی در جهان شناخته می­شود.

شهریه مدارس در کانادا چقدر است؟

همانطور که قبلا هم اشاره داشتیم، هزینه شهریه در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانش‌آموزانی که هویت کانادایی و یا اقامت دائم این کشور را دارند، کاملا رایگان است.

این در حالی می­باشد که دانش‌آموزان بین‌المللی باید هر سال هزینه‌هایی را بابت تحصیل خود بپردازند. در ادامه لیستی از هزینه‌هایی که دانش‌آموزان بین المللی پرداخت میکنند را ذکر کرده­ایم.

مهد کودک وپیش دبستانی:

هزینه تحصیل در مقطع مهدکودک و پیش دبستانی برای دانش آموزان بین المللی بین 450 تا 1300 دلار در سال می­باشد.

مقطع ابتدایی:

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی با توجه به نوع مدرسه متفاوت است، به همین دلیل باید قبل از ثبت نام در مورد شهریه دریافتی مدرسه مورد نظر سوال کنید. طبق بررسی هایی که انجام داده ایم، هزینه تحصیل در این مقطع برای دانش‌آموزان بین­المللی در حدود 20 تا 40 هزار دلار کانادا است؛ البته این مبلغ برای برخی از مدارس برجسته که سطح علمی بالاتری را دارند، تا 70 هزار دلار کانادا هم افزایش می­یابد.

مقطع متوسطه:

برای تحصیل در مقطع متوسطه، دانش­آموزان بین­المللی باید 8 الی 14 هزار دلار کانادا در یک سال پرداخت کنند. البته برای حضور در فعالیت­های اضافی این مدارس که شامل تیم­های ورزشی و اردوها است، هزینه­ی اضافی از این دانش­آموزان دریافت خواهد شد. همچنین در برخی از این مدارس کافه‌تریاهایی برای وعده­های غذایی گرم وجود دارد که خرید از آن­ها هم هزینه ای اضافی برای دانش­آموزان می­باشد.

مدارس زبان:

شهریه تحصیل در چنین مدارسی هم با توجه به استان مورد نظرتان برای تحصیل متفاوت خواهد بود. برای مثال تحصیل در مدارس زبان انگلیسی به مدت 12 هفته در استان تورنتو 3515 دلار کانادا و در استان ونکوور 4083 دلار کانادا می­باشد. برای زبان فرانسه هم این هزینه 3570 دلار کانادا در استان کبک و 3446 دلار کانادا در استان کلگری است.

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مدارس کانادا

در کشور کانادا هر کدام از مدارس به‌ شکلی جداگانه، یک آیین‌نامه انضباطی را برای خود تنظیم می‌کنند. اما قوانینی هم وجود دارند که به شکل عمومی در بین تمامی مدارس کشور کانادا، مشترک می­باشد.

در ادامه به بررسی این آیین نامه ها می پردازیم:

 •       کمترین سن برای دانش‌آموزان بین‌المللی ۱۲ سال است.
 •       باید حداقل معدل و نمرات مورد نظر برای مدرسه مقصد را داشته باشید.
 •       ارائه گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی پوشش هزینه‌های حداقل یک سال آینده دانش‌آموز ضروری است.
 •       ارائه کارنامه تحصیلی سال گذشته در کشور مبدا
 •       دانش آموز باید مهارت‌های کافی در زبان انگلیسی و یا فرانسوی را داشته باشد.
 •       در برخی از مدارس شرکت در آزمون­های ورودی مربوط زبان و ریاضیات ضروری است.

مراحل دریافت پذیرش از مدارس کانادا

اخذ پذیرش از مدارس کانادا پیچیدگی چندان زیادی را ندارد، اما حتماً باید با دقت زیاد مدارک خود را تکمیل و ارسال کنید. توجه داشته باشید که کانادا تنها کشوری است که به والدین دانش آموزان بین المللی، اجازه حضور در این کشور را می­دهد.

لازم به ذکر است که اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید، بهتر است که حتما از موسسه اعزام دانشجو حرفه­ای کمک بگیرید. موارد زیر لیستی از مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مدارس کانادا می­باشد:

 •       تکمیل فرم­های مربوط به ثبت نام مدارس کانادا از طریق سایت نظام آموزشی کشور کانادا
 •       تکمیل و ارسال مدارک که باید شامل کارنامه سال تحصیلی گذشته دانش‌آموز، نامه تمکن مالی، مدارک زبان دانش‌آموز و مدارک هویتی دانش‌آموز و والدین او باشد.
 •       درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموز پس از اخذ پذیرش از مدارس این کشور
 •       اقدام برای دریافت ویزای همراه کانادا برای والدین دانش‌آموز

معرفی بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

معرفی بهترین مدارس کانادا

مدارس کشور کانادا در سال‌های اخیر در بین رتبه‌های اول تا پنجم کیفیت آموزش در جهان قرار گرفته­اند. در ادامه تحصیل در مدارس کانادا، لازم می‌دانیم که تعدادی از بهترین مدارس این کشور را به شما معرفی کنیم:

مدرسه Old Scona در ایالت آلبرتا کانادا

مدرسه Old Scona Academic که اصطلاحا به آن Old Scona گفته می­شود، در شهر ادمونتون واقع شده است و جزو بهترین مدارس کانادا می­باشد. این مدرسه در سال ۱۹۷۶ در ایالت آلبرتا کانادا بنیان‌گذاری شده است.

این مدرسه برای تحصیل دانش‌آموزان در مقطع متوسطه است. مدرسه Old Scona سالانه جمعیت کمی (در حدود ۳۵۰ نفر) را پذیرش می­کند و ورود به آن برای دانش‌آموزان، مخصوصاً دانش‌آموزان بین‌المللی، چالش بزرگی محسوب می­شود. در برنامه درسی این مدرسه رشته‌‌های هنر، ریاضی و علوم انسانی به چشم می­خورد.

مدرسه Langley Fundamental در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا

مدرسه Langley Fundamental که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است، در شهر لَنگلی ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد. این مدرسه مجموعه‌ای از تمامی مقاطع ابتدایی تا پیش‌دانشگاهی را در برگرفته است.

سالانه تنها ۲۵۰ نفر موفق به ورود به این مدرسه در بریتیش کلمبیا می‌شوند که بسیار کمتر از افرادی است که درخواست پذیرش برای این مدرسه را داده­اند. تحصیل در این مدرسه در رشته‌های هنر، ریاضیات، علوم طبیعی، علوم انسانی، طراحی، تکنولوژی و عکاسی برای دانش‌آموزان فراهم شده است.

مدرسه فنی و حرفه‌ای R. B. Russell در ایالت مانیتوبا کانادا

مدرسه R. B. Russell در شهر وینیپگ ایالت مانیتوبا کانادا واقع شده است که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده و زیر مجموعه Winnipeg school division می­باشد که قدمت آن بیش از ۱۵۰ سال است. این مجموعه یکی از قدیمی‌ترین مدارس کانادا را شامل می‌شود.

در این مدرسه هم رشته‌های متعددی از جمله طراحی گرافیک، نجاری، زبان انگلیسی، آشپزی، جغرافیا، آرایشگری، ریاضیات، جوشکاری و علوم انسانی وجود دارند. این مدرسه هر سال نزدیک به ۳۰۰ دانش‌آموز کانادایی و خارجی مختلف را از سراسر جهان، پذیرش می‌کند.

مدرسه Tonique Valley High School در ایالت نیوبرونزویک کانادا

مدرسه Saint Mary’s Academy در شهر Plaster Rock ایالت نیوبرونزویک کانادا واقع شده است و تأسیس آن مربوط به سال ۱۹۴۷ می­باشد. ورود به این مدرسه می‌تواند چالش برانگیز باشد چرا که این مدرسه در هر سال حدود ۱۵۰ نفر دانش‌آموز جدید می‌پذیرد که برای ورود به این مدرسه با هزاران متقاضی رقابت می‌کنند.

رشته‌های این مدرسه شامل هنر، تاریخ، زبان انگلیسی، تئاتر، موسیقی و غیره می باشد که دانش آموزان می توانند با توجه به علاقه خود، یکی از این رشته ها را برای تحصیل انتخاب کنند.

مدرسه Abbey Park High School در ایالت اونتاریو کانادا

مدرسه Abbey Park High School در شهر اوک‌ویل ایالت اونتاریو واقع شده است و تاسیس آن به سال ۲۰۰۴ برمی­گردد. این مدرسه در بین مدارس برتر ایالت اونتاریو قرار دارد و هر سال در حدود ۱۲۰۰ دانش‌آموز را آموزش می‌دهد. در این مدرسه می توان در رشته های هنر، کسب‌و‌کار، ریاضیات، علوم طبیعی و تکنولوژی تحصیل کرد.

کالج COLLÈGE PASTEUR در ایالت کبک کانادا

کالج پاستور در شهر مونترال کانادا واقع است و در سال ۱۹۵۶ تأسیس شده و یکی از مدارس قدیمی این کشور محسوب می­شود. این مدرسه در تمامی مقاطع تحصیلی دانش آموز می پذیرد و رشته‌های ارائه شده در آن شامل هنر، ورزش، علوم و ریاضیات هستند.

تا به امروز این مدرسه بیش از ۱۱۰ هزار فارغ ‌التحصیل را داشته است. البته به این نکته توجه داشته باشید که مدرسه کالج پاستور به زبان فرانسوی آموزش می‌دهد.

جمع بندی

تحصیل در مدارس کانادا از سنین پایین، می‌تواند شانس فرزندانتان را در آینده برای اخذ پذیرش در برترین دانشگاه­های خارجی، چند برابر کند.

همچنین با توجه به سیاست­های حمایتی دولت کانادا از دانش آموزان بین المللی و ارائه ویزای همراه برای والدین این دانش‌آموزان، پدر و مادر این دانش­آموزان می‌توانند در مراحل تحصیلی آن­ها، همراه فرزندشان باشند.

سوالات متداول در زمینه بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

تحصیل در کشور کانادا به چه زبان­هایی است؟

تدریس در مدارس کشور کانادا به هر دو زبان رسمی این کشور یعنی انگلیسی و فرانسه صورت می­گیرد. این زبان ممکن است بنا به ایالتی که در آن زندگی می­کنید، متفاوت باشد.

آیا تحصیل در مدارس کانادا رایگان است؟

برای شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم این کشور را داشته باشند، هزینه تحصیل در مدارس دولتی کاملا رایگان است؛ اما دانش­آموزان بین­المللی باید شهریه مربوط به مدرسه را پرداخت کنند. همچنین تحصیل در مدارس خصوصی نیز مستلزم پرداخت شهریه است.

تحصیل در مدارس کانادا چند سال طول می‌کشد؟

نظام آموزشی در کشور کانادا 12 سال می­باشد و از 6 تا 18 سالگی دانش­آموزان طول می‌کشد.