5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل اقتصاد در کانادا،تحصیل تا اشتغال در رشته اقتصاد

تحصیل اقتصاد در کانادا، تحصیل تا اشتغال در رشته اقتصاد

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان را دارد. کانادا دارای دانشگاه‌هایی با استاندارد جهانی بالا و محیطی امن برای تحصیل دانشجویان خارجی است که توانسته دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند را به سمت خود بکشاند.

این کشور برای دانشجویان امکان اخذ ویزای همراه کانادا را فراهم کرده است که اعضاء خانواده دانشجو می‌توانند برای اقامت در کانادا ویزای همراه اخذ کنند و همچنین مشغول به کار تمام‌وقت شوند.

دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند گواهی کار پس از تحصیل در کانادا را دریافت کنند. همچنین امکان شرایط اقامت دائم کانادا پس از تحصیل، دانشجویان بسیاری را مشتاق به تحصیل در این کشور می‌کند.

همان‌طور که گفته شد، اقتصاد پیشرفته در کانادا باعث شده افرادی که در زیرشاخه‌های رشته اقتصاد تحصیل می‌کنند و مشغول به کار می‌شوند، برایشان بسیار پررونق باشد.

افرادی که به دنبال تحصیل و سپس داشتن شغلی پردرآمد در کانادا هستند، می‌توانند رشته اقتصاد و یا یکی از زیرشاخه‌های رشته اقتصاد را انتخاب کنند.

برای آگاهی از چگونگی مهاجرت تحصیلی به کانادا و انتخاب دانشگاه مناسب در رشته اقتصاد و اخذ بورسیه و فاند برای رشته اقتصاد از کانادا، می‌توانید با کارشناسان موسسه اعزام دانشجو مراحل اخذ ویزا و پذیرش در دانشگاه و تمامی مراحلی که برای تحصیل و زندگی در کانادا نیاز است را پیش ببرید.

رشته اقتصاد در کانادا

رشته اقتصاد چگونگی استفاده از منابع مالی در زمینه‌های مختلف را آموزش می‌دهد. یک اقتصاددان توانایی این را باید داشته باشد که چگونه از منابع مالی در دسترس، به بالاترین سود ممکن برسد و دارایی‌های خود را افزایش دهد.

این روزها همه کشورها به دنبال بالا بردن مسائل اقتصادی خود در سطح جهان هستند، به همین دلیل رشته اقتصاد و تبدیل شدن به اقتصاددان حرفه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

شما تحصیلات خود را در رشته اقتصاد می‌توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد تا دکترا ادامه دهید.

در مقطع کارشناسی، دانش پایه‌ای از علوم اقتصاد آموزش داده می‌شود، عناوینی که در این مقطع ارائه می‌شود شامل توزیع منابع مالی، تولید و صرف، روانشناسی اقتصادی، قانون در اقتصاد و تاریخ اقتصاد می باشند. اقتصاد از دو عنصر اصلی اقتصاد خرد و اقتصاد کلان تشکیل می‌شود.

اقتصاد خرد به بررسی مسائل اقتصادی در مقیاس کوچک همانند شرکت‌های کوچک می‌پردازد؛ ولی اقتصاد کلان به مطالعه مسائل اقتصادی در مقیاس جهانی و ملی می‌پردازد.

در مقطع دکترا، اقتصاد به تحقیق و بررسی در زمینه اقتصاد و منابع ملی می‌پردازد.

دانشجویانی که در رشته اقتصاد تحصیل می‌کنند، می‌توانند برای درک بهتر و بالا بردن تجربه خود در سخنرانی‌ها و سمینارهای اقتصادی حضور داشته باشند.

همچنین تحصیل در رشته اقتصاد فرصت‌هایی را برای شرکت در پروژه‌های گروهی برای شما فراهم می‌کند.

شرایط پذیرش رشته اقتصاد در کانادا

شرایط پذیرش رشته اقتصاد در دانشگاه‌های کانادا، با انتخاب دانشگاه مدنظر و ایالتی که دانشگاه در آن مستقر است، تفاوت دارد. فردی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا و در رشته اقتصاد را دارد، می‌تواند با توجه به شرایط و مدارکی که دارد بهترین دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کند.

برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در رشته اقتصاد، باید نمره معدل دوران دبیرستان در سطح بالایی باشد. حداقل معدل CGPA متقاضی باید ۳٫۲ باشد.

اگر معدل CGPA دانش‌آموز بیش از ۳٫۶ باشد، علاوه بر این معدل، برای پذیرش در رشته اقتصاد باید مدرک جی آر ای، تافل یا آیلتس را با نمره مورد قبول داشته باشد. شرط دیگری که برای پذیرش در رشته اقتصاد حتماً باید ارائه شود توصیه‌نامه از ۳ استاد معتبر است.

CGPA همه نمره ها و امتیازاتی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیلی خود به دست آورده است. این اعداد و ارقام از میانگین تمامی نمرات و کلیه واحدهایی که در طول دوران تحصیل کسب شده است، به دست می‌آید.

مدت‌زمان تحصیل در رشته اقتصاد برای مقطع کارشناسی ۴ سال است، برای کارشناسی ارشد ۱ الی ۲ سال زمان می‌برد و برای دانشجویان دکترا بین ۴ الی ۵ سال طول می‌کشد.

 مدارکی که برای تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه‌های کانادا نیاز است

  •       ریز نمرات سال تحصیلی گذشته
  •       نمره آزمون زبان
  •       فرم درخواست پذیرش از دانشگاه مدنظر
  •       رزومه تحصیلی
  •       نامه هدف از تحصیل
  •       مدرک تحصیلی مقطع گذشته
  •       توصیه‌نامه از 3 استاد معتبر
  •       اثبات پشتیبان مالی
  •       پاسپورت
  •       هزینه های درخواستی

برای دریافت پذیرش از دانشگاه باید مدارک خود را به‌صورت آنلاین به دانشگاه مدنظر بفرستید. بدین منظور، کارشناسان موسسه اعزام دانشجو با اطلاع از تمامی مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا می‌توانند شما را در این مسیر همراهی کنند.

گرایش‌های رشته اقتصاد در کانادا

گرایش های رشته اقتصاد در کانادا

   اقتصاد کشاورزی و محیط زیست

رشته اقتصاد کشاورزی دانشجویان را از بازارهای کالا و تولیدات کشاورزی آگاه می‌سازد. فارغ التحصیلان رشته اقتصاد کشاورزی درک تحلیلی از طیف گسترده مشکلات کشاورزی پیدا می­کنند و می­توانند هزینه های تولید را در حد امکان کاهش دهند.

همچنین فرصت­های شغلی خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این رشته وجود دارد‌. از مشاغلی که دانشجویان بعد از اتمام تحصیل  در رشته اقتصاد می توانند در آن مشغول شوند، به بازارهای کالا و آتی در بورس، بانک­ها، ادارات دولتی، شرکت­های تجارت کشاورزی و …  می­توان اشاره کرد.

   اقتصاد بازرگانی

اقتصاد بازرگانی، دانش تجزیه‌وتحلیل مسائل مالی، سازمانی، بازار و محیطی را برای دانشجویان ارائه می­کند. رشته اقتصاد بازرگانی در شرکت­های تجاری و بازرگانی بیشترین کاربرد را دارد.

موضوعاتی که اقتصاددانان بازرگانی در مورد آن­ها مطالعه می­کنند شامل: پیشرفت شرکت­ها، تأثیر کارآفرینی، تعاملات بین شرکت­ها و همچنین نقش دولت­ها در تنظیم مقررات شرکت­ها و … است.

  تاریخ اقتصاد

رشته تاریخ اقتصاد به بررسی رویدادهای مالی در تاریخ کشورهای مختلف می‌پردازد. این رشته مشکلات اقتصادی را از پایه تجزیه‌وتحلیل می کند، تا افراد مرتبط بتوانند مشکلات اقتصادی را در دوره­های جدید حل کنند.

   اقتصاد رفتاری

رشته اقتصاد رفتاری یکی دیگر از زیر شاخه های اقتصاد است که جنبه روان‌شناسی دارد. اقتصاددانان رفتاری به بررسی عملکرد و تصمیم گیری اقتصادی افراد در موسسات، شرکت­ها و … می‌پردازند.

 اقتصاد بین الملل

همان‌طور که از اسم اقتصاد بین الملل پیدا است، فارغ­التحصیلان از این رشته به مطالعه اقتصاد در سطح بین‌الملل می‌پردازند. با بررسی اقتصاد جوامع مختلف می­توان تأثیر آن را بر روی اقتصاد کشور­ها دانست.

اقتصاد مالی

یکی دیگر از زیرشاخه­های رشته اقتصاد، اقتصاد مالی است که طرف‌داران زیادی دارد. افرادی که در این رشته تحصیل می‌کنند به دانش استفاده و توزیع منابع مالی در بازارهای مختلف دست می­یابند.

فارغ‌التحصیلان رشته اقتصاد مالی توانایی تجزیه‌وتحلیل روند بازارهای مالی را دارند و با پیش­بینی این مسیر می­توانند به سود برسند. این رشته برای کار در بازارهای مالی مثل بورس و ارزها بسیار مناسب است.

 حقوق اقتصادی

رشته حقوق اقتصادی در مسائل حقوقی مربوط به اقتصاد را در برمی‌گیرد. وقتی روابط اقتصادی جهانی دچار اختلال می‌شود و به مشکل برمی­خوردند، اقتصاددانان حقوقی با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به حل مشکلات می پردازد.

بهترین دانشگاه­ های کانادا برای تحصیل در رشته اقتصاد

دانشگاه­های کانادا با تعلیم دانشجویان با توجه ‌به استانداردهای بالای جهانی برای کسانی که قصد دارند در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند، در اولویت قرار دارند.

طبق آمار بدست ‌آمده، درصد بالایی از مهاجران   کانادا، با اخذ ویزای تحصیلی وارد این کشور شده‌اند. در این قسمت از مقاله به چند مورد از دانشگاه­هایی که برای تحصیل در رشته اقتصاد مناسب هستند را معرفی می‌کنیم.

نام دانشگاهرتبه QSشهریه سالانهمقطع تحصیلینمره تافلنمره آیلتسآزمون­های دیگر
دانشگاه تورنتو2659320کارشناسی و کارشناسی ارشد اقتصاد + ارشد اقتصاد مالی1005/6 کارشناسی +

7 ارشد و دکتری

حداقل معدل GPA

3

دانشگاه بریتیش4643668کارشناسی اقتصاد بین الملل + کارشناسی و کارشناسی ارشد اقتصاد906
دانشگاه مک مستر14048716کارشناسی اقتصاد865/6برای PTE نمره 60 برای GPA 3/5
دانشگاه مک گیل2713400

تا

39300

کارشناس و ارشد اقتصاد +

کارشناسی اقتصاد کشاورزی

865/6
دانشگاه مونترال11113100

تا

19600

کارشناسی و ارشد و دکتری اقتصادحداقل نمره 605 در آزمون TFI

(زبان فرانسه)

 

دانشگاه واترلو14942000

الی

43000

کارشناسی اقتصاد

+

کارشناسی ارشد توسعه و نوآوری اقتصاد

905/6نمره 63 در آزمون PTE

 

بورسیه های تحصیلی رشته اقتصاد در کانادا

هزینه های تحصیل در خارج از کشور بسیار بالا می باشند. کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه­های خارج از کشور را دارند، اولین ذهنیتی که برای پرداخت شهریه دانشگاه پیدا می‌کنند، دریافت بورسیه است.

شما با ارتباط با کارشناسان موسسه اعزام دانشجو می­توانید از تمامی بورسیه­های تحصیلی در تمامی مقاطع و دانشگاه­ها و مراحلی که برای اخذ بورسیه نیاز است طی بکنید مطلع می­کند.

بهترین بورسیه های تحصیلی رشته اقتصاد در کانادا

نام بورسیهدانشگاه ارائه‌دهندهمبلغ بورسیه
بورسیه پذیرش بین المللیدانشگاه آلبرتا5000 دلار کانادا
بورسیه استاندارد طلاییدانشگاه آلبرتا6000 دلار کانادا
بورسیه ورودی برای دانشجویان کارشناسیدانشگاه مک گیل3000-12000
بورسیه های ورودی بین المللی خانوادهدانشگاه مک مستر3000 دلار کانادا
بورسیه ورودی  provost برای دانشجویان بین المللدانشگاه مک مستر7500 دلار کانادا
بورسیه ورودیدانشگاه دالهاوزی4000-8000
بورسیه تحصیلی دانشجویان ممتازدانشگاه غرب کانادا وست4000-12000
بورسیه دانشجویان دوزبانهدانشگاه غرب کانادا وست8000
بورسیه دانشگاه کلگری برای مقطع کارشناسیدانشگاه کلگری20000
بورسیه تحصیلی vanier کانادا برای مقطع دکتریدانشگاه­های مختلف50000

 

 

مزایای تحصیل رشته اقتصاد در کانادا

مزایای رشته اقتصاد در کانادا

تحصیل در کانادا با سیستم آموزشی قوی و نوین و اعطای مدرک تحصیلی که در اکثریت کشورها از اعتبار بالایی برخوردار است، می­تواند مثل یک معجزه عمل کند.

با تحصیل در دانشگاه ­های کانادا میتوان درخواست اقامت پس از تحصیل بدهید و حتی بعد از چند سال، اقدام به اخذ شهروندی کانادا کنید.

رشته اقتصاد در کانادا یکی از محبوب ترین و پردرآمدترین مشاغل در این کشور محسوب می­شود؛ به دلیل اینکه چند مورد از بهترین دانشگاه ­های اقتصاد در کانادا واقع شده است.

همچنین تدریس در محیطی تحقیقاتی و نوآورانه ارائه می­شود که سطح یادگیری را بالا می­برد. اقتصاددانان در کانادا می­توانند در کنار شغل خود، به تحقیقات خود در زمینه اقتصاد بپردازند.

همه این دلایل باعث شده تحصیل در کانادا برای اکثریت افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند همانند بلیط شانس باشد.

آینده شغلی دانشجویان رشته اقتصاد در کانادا

دانشجویان که از رشته اقتصاد فارغ التحصیل می­شوند، می­توانند در کشور کانادا یا هر کشور دیگری مشغول به کار شوند. با پیشرفت روزبه‌روز اقتصاد کانادا، همه موسسات، شرکت­ها و حتی دولت کانادا افرادی را که در حوزه اقتصاد خبره هستند را استخدام می­کند، تا قدرت خود را در اقتصاد جهانی افزایش دهد.

اگر دارای مدرک تحصیلی اقتصاد هستید و قصد مهاجرت به کانادا را برای کار در این کشور دارید ،می توانید از برنامه های مختلفی که دولت کانادا برای جذب نیروی متخصص راه اندازی کرده است استفاده کنید.

یکی از برنامه های معروف اکسپرس انتری است. برای مهاجرت از این برنامه شغل مورد نظر خود را در لیست مشاغل noc  کانادا پیدا کرده و سپس اقدام کنید.

درآمد کسانی که در حوزه اقتصاد فعالیت می‌کنند به طور میانگین از 136229 دلار کانادا تا 108844 نسبت به زمینه فعالیت و سمت شغلی شما و اینکه در چه استان یا ایالتی فعالیت می‌کنید متفاوت است.

برای آگاهی از چگونگی اقدام برای برنامه های مهاجرتی کانادا و آماده سازی و ارسال مدارک می­توانید از کارشناسان موسسه اعزام دانشجو همراهی بخواهید.

 

نتیجه گیری

کسانی که شرایط لازم را برای تحصیل در کانادا دارند و به رشته اقتصاد یا زیر شاخه های اقتصاد علاقه‌مند هستند، نباید از ادامه تحصیل در دانشگاه­های کانادا باز بمانند. تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه ­های کانادا، آینده‌ای روشن برای شما به ارمغان خواهد آورد.

حتی برای کسانی که نگران هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا هستند نیز، شرایط اخذ بورسیه و فاند برایشان فراهم است.

کافی است برای اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه و اخذ بورسیه از موسسه اعزام دانشجو کمک بخواهید. این موسسه با داشتن کادری مجرب و متخصص، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

 

 سوالات متداول

آیا کانادا برای تحصیل در رشته اقتصاد انتخاب مناسبی است؟

به دلیل اینکه کانادا از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است، تحصیل و کار در زمینه اقتصاد در کانادا یکی از بهترین فرصت­های زندگی هر فرد محسوب می­شود.

آیا بورسیه تحصیلی به رشته اقتصاد در کانادا تعلق می­گیرد؟

بله، کسانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند می توانند جهت کم کردن هزینه های تحصیلی و زندگی اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی کنند.