5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در مدارس خارج از کشور از مهدکودک تا دبیرستان

تحصیل در مدارس خارج از کشور از مهدکودک تا دبیرستان

افرادی که به قصد مهاجرت و ادامه زندگی در یک کشور خارجی همراه با خانواده خود کشور ایران را ترک می کنند دارای دغدغه های زیادی خواهند بود. یکی از اصلی ترین این دغدغه ها تحصیل فرزندان در مدارس خارج از کشور است که مورد توجه مهاجرین قرار دارد.

از این رو افرادی که قصد مهاجرت از ایران را در سر دارند به دنبال یافتن بهترین و مناسب ترین کشور برای تحصیل فرزندان خود خواهند بود. از جمله ابهاماتی که این افراد همواره در ذهن خود با آن رو به رو هستند چگونگی شرایط تحصیل در مدارس کشور های مختلف در دنیا، بهترین کشور برای تحصیل فرزندان، هزینه های تحصیل در مدارس خارج از کشور می باشد.

موسسه اعزام دانشجو در کنارتان خواهد بود تا در این محتوا به بررسی و رفع ابهامات شما در این زمینه پرداخته و بهترین کشور برای تحصیل فرزندانتان را به شما معرفی کند.

 

 شرایط تحصیل در مدارس خارج از کشور

تحصیل دانش آموزان ایرانی در مدارس خارج از کشور به عنوان سکوی پرتابی برای رسیدن به آینده ای درخشان در کشور های خارجی خواهد بود. این دانش آموزان می توانند در طول تحصیل خود از شرایط فوق العاده تحصیلی و خدمات مدارس خارجی استفاده کرده و با دانش بالایی تحصیل خود را در این مدارس به پایان برسانند.

این سطح از دانش بالا به دانش آموزان برای ورود به بهترین دانشگاه های دنیا کمک زیادی خواهد کرد. علاوه بر ورود این افراد به دانشگاه های معتبر بین المللی و تضمین آینده شغلی خود امکان اقامت دائم در کشور مورد تحصیل را کسب خواهند کرد.

با وجود مزایایی که ذکر کردیم لازم است این نکته را یادآور شویم که تحصیل در مدارس خارج از کشور نیازمند پرداخت هزینه های تحصیلی خواهد بود و فقط امکان تحصیل رایگان دانش آموزان خارجی در صورتی امکان خواهد داشت که والدین آن ها از اقامت دائم کشور مورد نظر برخوردار باشند.

تحصیل رایگان فقط در مدارس دولتی وجود دارد و این امکان در مدارس خصوصی امکان پذیر نخواهد بود. مدارس در کشور های خارجی به دو دسته تقسیم می شوند. این مدارس شامل:

 

مدارس خصوصی

با توجه به خودگردان بودن این مدارس دانش آموز موظف به پرداخت شهریه در طول دوره تحصیل خود خواهد بود. زبان آموزشی در این مدارس با توجه به حضور دانش آموزان خارجی و برای سهولت در یادگیری این افراد انگلیسی می باشد. دانش آموزان می توانند هم به طور روزانه و هم بصورت شبانه در این مدارس ثبت نام کنند.

تحصیل در ترکیه به همراه شرایط و مدارک مورد نیاز (هزینه پذیرش )

مدارس دولتی

شرایط تحصیلی در این مدارس برای اتباع خارجی در صورت دارا بودن اقامت دائم همان کشور ممکن خواهد بود. این مدارس معمولا مختص به دانش آموزانی است که به عنوان بومی این کشور ها شناخته می شوند. تحصیل در این مدارس بدون پرداخت شهریه صورت می گیرد.

تحصیل در مدارس خارجی

مدارس از حیث نوع و روند تحصیلی به دو دسته تقسیم می شوند. این دو دسته عبارت اند از:

مدارس روزانه

در این مدارس تحصیل هزینه بردار خواهد بود. وجود شخصی به عنوان سرپرست دانش آموز ضروری خواهد بود و نیازی نیست که این شخص حتما یکی از والدین دانش آموز باشد.

یکی از افراد نزدیک به دانش آموز می تواند قیومت او را بر عهده گیرد. این مدارس هزینه کمتری در مقایسه با مدارس شبانه روزی خواهند داشت و برخی از هزینه ها بر عهده خود مدارس می باشد.

مدارس شبانه روزی

هر چند که لازمه تحصیل در این گونه مدارس پرداخت هزینه های بیشتری خواهد بود اما در عوض شرایط رفاهی و امکانات بیشتری برای دانش آموزان فراهم می باشد. در این مدارس دانش آموزان می توانند در خوابگاه های دانش آموزی زندگی کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور 

تحصیل در مدارس کشور کانادا

کانادا که یکی از مناسب ترین کشور ها برای مهاجرین ایرانی است سالانه دانش آموزان ایرانی زیادی را در مدارس خود ثبت نام می کند. به دانش آموزان خارجی در این کشور ویزای دانش آموزی ارائه می شود. زبان رسمی در مدارس کشور کانادا انگلیسی است. هزینه های تحصیلی برای دانش آموزان در کانادا از ۳۵۰۰۰ دلار تا ۵۰۰۰۰ متغییر است که بسته به نوع امکانات مدرسه مورد تحصیل دانش آموز خواهد داشت.

اگر کشور کانادا را به منظور تحصیل فرزند خود انتخاب کرده اید در نظر داشته باشید که مناسب ترین سن برای تحصیل در این کشور از 12 سالگی خواهد بود زیرا در این سن دانش آموز  راحت تر می تواند با فرهنگ این کشور سازگار شود.

 

تحصیل در مدارس کشور انگلیس

مزایای تحصیل در این کشور گران قیمت بسیار است. از این مزایا می توان به سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و درجه یک در این کشور اشاره کرد. به طوری که دانش آموزانی که تحصیلات دبیرستان خود را در مدارس این کشور به اتمام می رسانند شانس بسیار بیشتری برای ورود به برترین دانشگاه ها در سطح بین المللی خواهند داشت.

مدارک تحصیلی دانش آموزان انگلیسی در همه کشور های دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است. زبان مورد آموزش در مدارس انگلیس، انگلیسی بوده و در کنار این زبان دانش آموزان می توانند زبان های دیگری را نیز آموزش ببینند. هزینه های مربوط به تحصیل در دوره دبستان تا دبیرستان در این کشور سالانه از ۲۵۰۰۰ پوند تا ۴۵۰۰۰ پوند می باشد.

 

تحصیل در مدارس کشور سوئیس

تحصیل در مدارس سوئیس آرزوی والدینی است که به پیشرفت و آینده تحصیلی و شغلی فرزندان خود اهمیت می دهند. مدارس این کشور بی رغیب بوده و کیفیت آموزشی بالای آن ها در دنیا بر هیچ کس پوشیده نیست.

با وجود این سطح از آموزش در این کشور طبیعی است که تحصیل در مدارس آن هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت که میزان این هزینه در برخی مدارس ۳۰۰۰۰فرانک و در برخی نیز تا ۱۲۰۰۰۰ فرانک برآورد می شود. سن تحصیلی از سه سالگی در این کشور شروع و تا پایان ۱۸ سالگی ادامه خواهد داشت.

 

تحصیل در مدارس کشور فرانسه

زندگی در کشور فرانسه و ویژگی های آموزشی بی نظیر در مدارس و دانشگاه های این کشور افراد زیادی را ترغیب می کند تا به این کشور زیبا و متمدن مهاجرت کنند. دانش اموزانی که از مدارس فرانسه فارغ التحصیل شده و موفق به دریافت مدرک دیپلم در این کشور می شوند می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای در مراکز دانشگاهی این کشور نیز تحصیل کنند.

ورود به دانشگاه های فرانسه نیز به سهولت ممکن خواهد بود. یادگیری زبان فرانسوی قبل از مهاجرت و ثبت نام در مدارس این کشور از اصلی ترین شروط این کشور برای پذیرش اتباع خارجی در مدارس و دانشگاه های خود می باشد. تحصیل در مدارس فرانسه برخلاف دانشگاه های آن به پرداخت هزینه های کافی نیاز دارد. شهریه این مدارس ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار یورو در سال خواهد بود.

 

سخن آخر

مخاطب محترم، در این مطلب شرایط تحصیل در مدارس برخی از مهم ترین و پر متقاضی ترین کشور های دنیا را شرح داده ایم. برای مهاجرت به این کشور ها و امکان تحصیل فرزندان خود در مدارس آن ها نیازمند یک برنامه اصولی و بررسی تمامی جوانب و شرایط برای داشتن یک مهاجرت کم دغدغه و راحت خواهید بود‌. این امکان در موسسه اعزام دانشجو برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند فراهم آمده است. از ابتدا تا انتهای مهاجرت خود را به کارشناسان ما بسپارید.

سوالات متداول

برای تحصیل در مدارس خارج از کشور بهترین مدارس بین‌المللی کدامند؟

اگر قصد تحصیل در مدارس خارج از کشور را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از تحصیل در کشورهای اسپانیا، ترکیه، کانادا، آمریکا، آلمان، چین بهره ببرید، زیرا مدارس بین‌المللی برتر جهان در این کشورها وجود دارند.

برای ثبت نام در مدارس خارج از کشور چه مدارکی نیاز داریم؟

به صورت کلی ثبت نام در مدارس خارج از کشور نسبت به دانشگاه راحت‌تر بوده و شما برای ثبت نام دانش‌آموز خود نیاز به شناسنامه دانش‌آموز و والدین، کارت سلامت، هزینه‌های ثبت نام، اطلاعات محل اقامت و پاسپورت خواهید داشت. البته مدارک به صورت کلی است و می‌تواند با توجه به کشور انتخابی شما متفاوت باشد.

چگونه در خارج از کشور یک مدرسه مناسب پیدا کنیم؟

انتخاب مدرسه در خارج از کشور یک کار سخت به نظر می‌رسد اما شما در ابتدا باید به نیازهای خود و سپس دریافت اطلاعات راجع به مدارس متنوع و تطبیق آنها با نیازهای خود بپردازید تا در نهایت بهترین مدرسه را برای تحصیل انتخاب کنید.

شرایط تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در مدارس خارج از کشور چیست؟

شرایط افراد زیر ۱۸ سال در مدارس خارج از کشور با توجه به کشوری انتخابی شما و نوع مدرسه به صورت دولتی و خصوصی تغییر می‌کند شما برای اطلاع دقیق می‌تواند از سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید.