5/5 - (2 امتیاز)

آزمون یوس در ارومیه چه قدر هزینه بره ؟

هزینه های دوره یوس در ارومیه

امروز تحصیل کردن در خارج از کشور یکی از علایقی است که اغلب مردم به آن روی می‌آورند. تحصیل در کشورهای دیگر ممکن است سود آور باشد. منظور از سود، میزان سواد و دانشی است که ممکن است در کشورهای همسایه پیشرفته‌ تر باشد.

اما این تحصیل کردن هزینه‌ های هنگفتی را به ارمغان می‌آورد. کشور ترکیه یکی از همان کشور هایی است که بعضی از مردم به دلیل نزدیکی به ایران شانس بیشتری برای تحصیل در آن دارند.

لازم به ذکر است که برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه به‌ عنوان دانشجو ، باید در آزمونی به نام یوس شرکت کنید تا از طریق نمره این آزمون بتوانید اقامت تحصیلی کشور ترکیه را بگیرید. ما در ادامه راجع‌ به آزمون یوس و هزینه‌ های آن  صحبت می‌کنیم. پس با ما همراه شوید.

فعلا در داخل ایران آزمون یوس برگزار نمی گردد.

 

معرفی دوره یوس در ارومیه

همان‌طور که گفتیم، آزمون یوس دروازه‌ ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می‌باشد. یعنی افرادی که مدرک دیپلم دارند یا سال آخر دیپلم یا میخواهند دوباره کارشناسی بخوانند ، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی، دانشجوی دانشگاه های ترکیه میشوند.

لازم به ذکر است که این آزمون تنها برای کسانی که میخواهند در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کنند، برگزار می‌شود.

آزمون یوس به دو زبان ترکی و انگلیسی و فارسی برگزار شده و هر کس به زبانی که راحت ‌تر است، می‌تواند در آزمون شرکت کنند.

گفتنی است که که اگر فردی زبان ترکی را به‌ خوبی بلد نباشد، باید طی یک دوره شش ماهه آن را آموخته و سپس وارد کشور ترکیه برای تحصیل شود. دانستن زبان ترکی یکی از الزامات آزمون و ورود به کشور ترکیه می‌باشد و برای ثبت‌ نام در آزمون یوس که برای دیپلمه ‌ها بوده، اصل مدرک دیپلم، اصل مدرک پیش دانشگاهی، ریز نمرات این دو مدرک و صد البته پاسپورت نیاز است.

شما برای ثبت نام در این آزمون باید به موسسه های معتبر قانونی مراجعه کنید. ما در شهر ارومیه، به تمام همشهریان خود در حوزه هزینه ‌های آزمون یوس ترکیه در شهر ارومیه و چگونگی ثبت نام کمک می‌کنیم.

تفاوت آزمون یوس با بورسیه

بیشتر افراد آزمون یوس و بورسیه را با هم اشتباه می‌گیرند. آزمون یوس برای تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه  برگزار می‌شود. در آزمون یوس هیچ‌ گونه هزینه‌ای از جانب دولت پرداخت نشده و تماماً به‌عهده خود فرد است.

اما در بورسیه در تمامی مقاطع بعد از کارشناسی، این بورس انجام‌ شده و هزینه ‌ها از درصدی تا به‌ صورت کلی توسط دولت پرداخت می‌شود. در بورسیه شرط معدل برای کارشناسی از چهارده به بالا، برای ارشد از پونزده به بالا و برای رشته ‌هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی حداقل نمره باید هجده به بالا باشد.

در بورسیه ممکن است دولت برای کارشناسی هفت‌ صد لیر و برای ارشد صد و پنجاه لیر پرداخت کند. لازم به ذکر است که در بورسیه هزینه ثبت‌ نام و بیمه کاملاً رایگان است اما در پذیرش با آزمون یوس تمام هزینه ‌ها به‌ عهده خود فرد آزمون‌ دهنده می‌باشد. او باید برای کلاس های آزمون یوس، و بعد از قبولی، برای رفت و آمد و هزینه اسکان خود، هزینه بپردازد.

دولت در این میان هیچ کمکی نمیکند.

مفاد آزمون یوس ترکیه در ارومیه

مفاد آزمون یوس از 3 درس ریاضی، هوش و هندسه تشکیل شده است که از این مباحث اکثرا 40 درصد سوالات از بخش ریاضی، 50 درصد از بخش هوش و 10 درصد از بخش هندسه میباشد. ناگفته نماند اکثر این آزمون ها وابسته به زبان ترکی یا زبان های دیگر نمیباشد و شما با داشتن دانش زبان ریاضیات و تفاوت بین اشکال در بحث هوش و شناخت زاویه ها در هندسه میتوانید از عهده سوالات بر بیایید اما در بعضی از آزمون ها به دلیل اینکه از سوال های مفهومی استفاده میکنند، وابسته به زبان  میباشند.

اکثر دانشگاه هایی که از سوالات مفهومی در آزمون خود استفاده میکنند اکثرا از قبل، جزئیات و زبان آزمون را در سایت خود دانشگاه اعلام میکنند.

تفاوت آزمون یوس با sat

در این‌جا نیز باید بگوییم که افرادی، آزمون sat را با آزمون یوس اشتباه می‌گیرند. آزمون یوس برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه است و صرفاً یک تاریخ خاصی داشته و در زمان مشخص ثبت‌ نام و در زمان تعریف‌ شده دیگری برگزار می‌شود.

این زمان مشخص برای ثبت نام، بهمن‌ ماه است. اما آزمون sat برای کشور آمریکا بوده و این آزمون تقریباً هر سه ماه یک‌ بار برگزار شده و بعضی از دانشگاه‌ های کشور ترکیه تعدادی دانشجو از این طریق می‌پذیرند.

آزمون یوس ترکیه، توسط دانشگاه ‌های معتبر و دولتی برگزار شده اما آزمون sat توسط نهادی در آمریکا برگزار می‌شود. مسلم است افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند، باید حتماً مدرک آیلتس داشته باشند و به‌ طور مسلط بتوانند انگلیسی صحبت کنند.

گفتنی است که آزمون sat در ایران برگزار نمی‌شود و کسانی که تمایل دارند تا در آزمون sat شرکت کنند، می‌توانند در کشور های همسایه ایران ثبت‌ نام کرده و آزمون بدهند. تسلط کافی بر روی زبان انگلیسی هم از الزامات این آزمون میباشد.

ظرفیت پذیرش آزمون یوس در ترکیه

دانشگاه های دولتی ترکیه اغلب ده درصد ظرفیت پذیرش خود را به دانشجویان خارجی اختصاص می‌دهد. ممکن است دانشگاه تحت شرایطی اعلام کند که پذیرش آن، بیشتر یا کمتر شده‌ است. اما طبق روال عادی این کشور، برای رشته‌ های پزشکی و دندان‌ پزشکی، پذیرش تا بیست نفر می‌باشد.

برای قبولی آزمون یوس و قرار گرفتن اسمتان در بین افراد معدود پذیرش شده، باید بیشتر از هر موقع تلاش کافی داشته باشید. با این‌ که فضای رقابتی کنکور در ایران شبیه به فضای کشور ترکیه است، اما تلاش زیاد می‌تواند باعث تمایز شما از دیگر شرکت‌ کنندگان باشد.

باید گفت که آزمون یوس را، هم در کشور ترکیه و هم در ایران می‌توان انجام داد. اما با توجه به هزینه‌ های هنگفت سفر به ترکیه، بیشتر افراد توسط مؤسسه‌ های قانونی و ارجح، این آزمون را داخل خود ایران برگزار کرده و پس‌ از قبولی به کشور ترکیه سفر می‌کنند.

اعلام نتایج این آزمون دو هفته بعد از برگزاری می‌باشد. شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌ های موسسه ما و آگاهی از این آزمون، هزینه‌های آن به حداقل برسانید. ما در ارومیه جز بهترین مؤسسه‌ های آمادگی آزمون یوس ترکیه هستیم.

چرا باید آزمون یوس رو با اعزام دانشجو بخونی

چگونگی آمادگی در آزمون یوس در شهر ارومیه

برای هر آزمون و برای قبولی در آن تلاش کافی لازم بوده و در کنار آن، شناخت دقیق منابع و انتخاب آن‌ها برای مطالعه نیز یکی از مهم‌ ترین کارهایی است که هر متقاضی باید انجام دهد. حال باید گفت که برای آزمون یوس نیز، یک سری آمادگی و مطالعه کافی منابع لازم است که شما به‌ عنوان متقاضی باید آن‌ ها را آموخته و انجام دهید.

مؤسسه ما در ارومیه یکی از بهترین‌ ها بوده و با داشتن اساتیدی مجرب تمام منابع را به‌ صورت به‌ روز به شما معرفی کرده و طی یک دوره آموزشی شما را برای اعزام به ترکیه آماده می‌کند.

این دوره آموزشی شامل آزمون‌ های مختلف چندین ساعته، کلاس‌ های آموزش زبان ترکیه، آموزش نحوه ثبت‌ نام و انتخاب رشته در آن کشور، جمع‌ بندی منابع معتبر، برگزاری کلاس‌ های رفع اشکال چه به‌ صورت فردی و چه به‌ صورت گروهی می‌باشد.

این رفع اشکال ها به شما کمک می کند تا ذهن خود را از نکات غلط پاک کرده و درصد قبولی خود را در این آزمون بالا ببرید. ما با بهترین کیفیت، هزینه‌ های برگزاری آزمون یوس در ارومیه را برای شما به حداقل می‌رسانیم.

 

نتیجه گیری

در آخر باید گفت که هر کاری صبر و تلاش خود را می‌طلبد. اگر صبر کافی و تلاش مورد نیاز نباشد هیچ کاری به سرانجام نخواهد رسید. تحصیل در کشور ترکیه از طریق آزمون یوس نیاز به تلاش مکرر دارد.

در شهر ارومیه هم افرادی وجود دارند تا در این آزمون ثبت‌ نام کنند. زمان برای ثبت‌ نام آزمون یوس در بهمن‌ ماه بوده و شما برای ثبت‌ نام در این آزمون می‌توانید به مؤسسه‌ ما مراجعه کنید. ما در این مؤسسه تمامی آموزش‌ های لازم را به شما ارائه می‌کنیم.

مؤسسه‌ ما یکی از معتبر ترین موسسات حاضر در شهر ارومیه می‌باشد. شما با مراجعه به ما می‌توانید به‌ راحتی و به صورت کاملاً  قانونی در آزمون یوس ثبت‌ نام کرده و با روش درست در این آزمون قبول شوید. شما با اطمینان به ما می‌توانید آینده روشنی را برای خود به ارمغان بیاورید. گفتنی است که از اطمینان کردن به ما پشیمان نخواهید شد.

سوالات متداول

آیا سخنان کسانی که آگهی خرید سوالات یوس و خرید صندلی خالی برای متقاضیان آزمون یوس می گذارند، صحت دارد؟

امروزه افراد سود جو در هر حوزه وجود دارند. در حوزه تحصیل در کشورهای اطراف ایران نیز سود جویانی حضور داشته و با وعده‌ های مختلف دست به کلاهبرداری می زنند. در این‌ میان مشاهده شده‌ است که افرادی با آگهی دادن که ما برای شما صندلی خالی در ترکیه خریده و یا سوالات آزمون یوس را به شما می‌دهیم، سعی در جذب افراد به سمت خود را دارند. اما باید بگوییم که آزمون یوس توسط دانشگاه‌ های معتبر دولتی کشور ترکیه انجام‌ شده و هیچ‌ گاه صندلی خالی را به کسی اجاره نداده و یا نمی‌فروشند. این حرف‌ها و تبلیغات به‌طور کلی و از پایه غلط هستند و شما نباید گول این افراد را بخورید. در مسئله خرید سوالات هم، رعایت این نکته لازم است و باید دانست که این نهاد و دانشگاه، سوالات خود را به کسی نفروخته و به اعتبار خود از این طریق ضربه نمی‌زند.

زبان برگزاری آزمون یوس چیست؟

آزمون یوس به زبان های ترکی، انگلیسی و فارسی برگزار میشود.