5/5 - (2 امتیاز)

موسسات غیر مجاز اعزام به ترکیه

لیست موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به ترکیه

لیست موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به ترکیه شرایط  مشمول این موسسات را با شما در میان می گذریم.با پیشرفت چشمگیر علم در بسیاری از کشور‌ها، امروزه بسیاری از داوطلبان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در کشور دیگری هستند، عوامل مختلفی مانند عدم قبولی در کنکور داخلی را می‌توان از دلایل مهاجرت تحصیلی دانست.
با افزایش تعداد افرادی که از طریق تحصیل مهاجرت می‌کنند، این امر دشوار شده است و در نتیجه بسیاری از این داوطلبان به تنهایی نمی‌توانند از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند و به شخص یا افرادی نیاز دارند که آن‌ها را در یافتن راهنمایی کند، به همین دلیل بهترین راه کمک از موسسه اعزام دانشجو به عنوان یکی از معتبر‌ترین موسسه‌های مجاز بین‌المللی برای مهاجرت دانشجو است که با توجه به شرایط مختلف در دانشگاه‌های مورد تأیید و معتبر وزارت علوم یا وزارت بهداشت قرار گرفته‌است.

بررسی موسسات اعزام دانشجو

موسسات و شرکت‌های مختلفی زیر نظر معاونت بورسیه و امور دانشجویان خارجی برای راهنمایی داوطلبان جهت پذیرش تأسیس شده است.
هر ساله مجوز یا عدم مجوز این موسسات و شرکت‌ها توسط معاونت ارزی و دانشجویی تعیین می‌شود، در ادامه به برخی از خدمات این گونه موسسات، لیست موسسات مجاز و غیر مجاز و اقدامات لازم برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور اشاره کردیم.

خدمات موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور

اخذ پذیرش تحصیلی، اقامت و اعزام دانشجو به خارج از کشور از مهمترین اهداف تأسیس موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور می‌باشد. همچنین مشاوره و اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه و شرایط پذیرش در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت از دیگر اهداف این دسته از شرکت‌ها و موسسات است.
البته خدمات موسسات و شرکت‌ها شامل تمامی کار‌های مهاجرت در تمامی سطوح می‌شود. از جمله خدمات این موسسات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. مشاوره اینترنتی و تلفنی و حضوری در خصوص هزینه زندگی و هزینه تحصیل در خارج از کشور
۲. ارزیابی دانشگاه‌های جهان از دیدگاه وزارت علوم و فناوری و…
۳. برگزاری سمینار‌ها و دوره‌های آموزشی نحوه انتخاب دانشگاه و کشور مورد نظر و با توجه به روحیه دانشجو.
۴. ترجمه مدارک و تأییدیه سفارت مربوطه
۵. ویزای دانشجویی
۶. ویزای همراه
۷. خوابگاه دانشجویی (در برخی موارد تهیه خانه برای دانشجویان)
۸. اعزام به دوره‌های تکمیلی (اقامت برای دوره‌های زبان)
۹. بورسیه تحصیلی لیست موسسات مجاز و غیر مجاز برای اعزام دانشجو به خارج از کشور

 

اعتبار موسسات اعزام دانشجو

لیست موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو

کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارجی فهرست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور را در آخرین به روز‌رسانی آبان ماه ۹۶ اعلام کرد، که در این به روز‌رسانی لیست موسسات مجاز و غیرمجاز به صورت کامل ذکر شده است.
البته قابل ذکر است که در این لیست مدت مجوز برخی موسسات به پایان رسیده بود و تمدید مجوز آن‌ها در دست بررسی است.

چرا باید لیست موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو را چک کنیم؟

برخی از موسسه‌ها به دلایل مختلف دارای مجوز معتبر نیستند و همکاری با آن‌ها می‌تواند باعث از بین رفتن زمان و سرمایه شما برای مهاجرت باشد، به همین دلیل سایت اعزام دانشجو پیشنهاد می‌کند قبل از همکاری با موسسه‌های مختلف به بررسی مجوز آن‌ها بپردازید.
همچنین کلیه متقاضیان باید نهایت دقت را نسبت به اقدامات این موسسات داشته باشند و در صورت عقد قرارداد پس از تاریخ لغو مجوز، جهت پیگیری شکایت احتمالی خود از طریق مراجع قضایی اقدام نمایند.

موسسات مجاز اعزام دانشجو

لیست موسسات مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو

لازم به ذکر است که در لیست منتشر شده در زمینه شرکت‌های مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو، برای هر شرکت یا موسسه، مشخصاتی مانند نام موسسه، نام فرنچایز، محل دفتر، زمینه فعالیت (از جمله کشور‌هایی که در آن مشاوره ارائه می‌دهند، ذکر شده است. )، تلفن، آدرس الکترونیکی، آدرس، تاریخ صدور اولیه مجوز و تاریخ انقضای مجوز ذکر شده است.

موسسات غیر مجاز اعزام به ترکیه

اقدامات لازم برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور

همانطور که می‌دانید سایت اعزام دانشجو از معتبرترین سایت‌هایی ارایه دهنده خدمات مهاجرتی در ایران است، اما اگر شما نسبت به مجوز رسمی شرکت ما دچار شک هستید، پیشنهاد می‌کنیم از راه زیر استفاده کنید.
متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که می‌خواهند برای پذیرش از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام کنند، ابتدا از فهرست گروه دانش آموختگان وزارت علوم به نشانی http://grad.saorg.ir بروند تا بتوانند در زمینه دانشگاهی که در کشور مورد نظر انتخاب کرده‌اند یک موسسه اعزام دانشجو معتبر پیدا کنند.
سپس به لیست موسسات خدمات اعزام مجاز و غیرمجاز که در بالا ارائه کرده‌ایم، مراجعه کرده و با موسسه تماس بگیرید تا همکاری خود را آغاز کنید، در صورتی که در این مرحله شما سایت اعزام دانشجو را انتخاب کنید جز افتخارات ما خواهد بود.
قابل ذکر است که نهاد‌ها موظف به ارائه اطلاعات و مشاوره‌های لازم هستند. و مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی را شرح دهد.

اطلاعات لازم برای مهاجرت تحصیلی:

شما حتی قبل از چک کردن لیست موسسه‌های مجاز و غیر مجاز باید به سه سؤال زیر پاسخ دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور
حداقل معدل و رزومه و مدرک زبان برای تحصیل در خارج از کشور
هدف از تحصیل در خارج از کشور

همکاری با سایت اعزام دانشجو

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سایت اعزام دانشجو آماده راهنمایی علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هستند.
همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خارج از ایران می‌توانند با عضویت در کانال تلگرام تحصیل در خارج از کشور از شرایط تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور مطلع شوند.

بهترین موسسات برای اعزام دانشجو به خارج کدامند؟

بهترین موسسات برای اعزام دانشجو موسسات مجازی مانند سایت اعزام دانشجو هستند که زیر نظر وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان فعالیت می‌کنند. مطمئن‌ترین راه برای شناسایی موسسات اعزام دانشجوی مجاز و غیرمجاز مراجعه به سایت سازمان امور دانشجویان می‌باشد

کدام موسسات مجاز به اعزام دانشجو هستند؟

موسساتی مانند سایت اعزام دانشجو که مجوز اعزام دانشجو را از وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان اخذ کرده‌اند مجاز می‌باشند. موسسات مجاز به اعزام دانشجو می‌توانند با مجوز به دو کشور دانشجو بفرستند.

خطرات اعزام دانشجو توسط موسسات غیرمجاز چیست؟


عدم ارتباط مستقیم با دانشگاه‌ها و آموزشکده‌ها، هزینه‌های خارج از تعرفه‌های وزارت علوم، قرارداد‌های مبهم و ناعادلانه، عدم دسترسی مستقیم به این موسسات، احتمال عدم پاسخگویی و آینده نامشخص و اتلاف زمان از مهمترین موارد است. خطرات همکاری با موسساتی که مجاز به اعزام دانشجو نیستند. هستند.

موسساتی که مجاز به اعزام دانشجو هستند چه مزیت‌هایی دارند؟

نظارت مستقیم وزارت علوم، قرارداد‌های شفاف و قانونی، هزینه‌های عادلانه و پاسخگویی از مهمترین مزیت‌های موسسات مجاز اعزام دانشجو است.

مهم‌ترین آسیب در صورت استفاده از سایت‌های غیر مجاز

همانطور که می‌دانید مهم‌ترین سرمایه هر انسانی زمان اوست، زیرا جوانان و دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند زمان محدودی دارند و درصورت هدر رفتن ممکن است دیگر فرصت مهاجرت نداشته باشند.
همکاری با موسسات غیرمجاز خطر عدم پذیرش و رد ویزای شما را به همراه خواهد داشت و ممکن است برای همیشه فرصت مهاجرت شما را از بین ببرد.
به همین دلیل شما در انتخاب موسسه مجاز مانند سایت اعزام دانشجو باید دقت بالایی داشته باشید.

سوالات متداول

آیا برای اعزام دانشجو به ترکیه و مهاجرت تحصیلی در کشور ایران موسسات غیرمجاز نیز وجود دارند؟

بله. در کشور ایران موسسات وجود دارند که به صورت غیرمجاز و غیرقانونی و فعالیت خود را انجام داده و به انتقال دانشجویان به کشورهای دیگر می‌پردازد. هزینه دریافتی این موسسه‌ها نسبت به موسسه‌های دیگر کمتر است، اما فرایند مهاجرتی تحصیل شما قانونی نیست و ممکن است در آینده برای شما مشکل ایجاد کند.

آیا ممکن است موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به ترکیه از ما کلاهبرداری کنند؟

دقت داشته باشید موسسات غیرمجاز مهاجرت تحصیلی ترکیه طبق ضوابط و مقررات اجازه هیچگونه فعالیت در خصوص اعزام دانشجو مانند مشاوره عقد قرارداد ندارند به همین دلیل به راحتی می‌توانند هزینه‌های دریافتی شما را در راه بیهوده هدر داده و در نهایت باعث ایجاد مشکل در فرایند تحصیلی شما شوند.

چگونه با موسسات غیر مجاز مهاجرت تحصیلی آشنا شویم؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به کشور ترکیه را دارید قبل از اقدام به مشاوره یا عقد قرارداد با مو موسسه لیست موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو را بررسی کنید تا از معتبر بودن موسسه مورد نظر خود مطمئن شوید.

آیا موسسه رسمی اعزام دانشجو جز موسسات قانونی است؟

بله. موسسه رسمی اعزام دانشجو با سالها سابقه و تجربه توانسته مجوز اعزام دانشجو به تمامی کشورهای جهان را دریافت کرده و به صورت قانونی طبق ضوابط و مقررات به کار بپردازند.