5/5 - (1 امتیاز)
موسسات معتبر

اخذ مجوز مؤسسه برای اعزام دانشجو، لیست موسسات مجاز

بسیاری از این افراد برای ارتقای دانش و مهارت خود و ایجاد بستر مناسب برای دستیابی به شغلی‌ایده‌آل از راه مطمئن و قانونی ترجیح می‌دهند برای تحصیل مهاجرت کنند.
از آنجایی که روز به روز بر تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی افزوده می‌شود، نیاز به وجود مؤسسات اعزام دانشجو بیش از پیش احساس می‌شود.
ضرورت وجود مؤسسه اعزام دانشجو مشاوره با کارشناسان مؤسسات اعزام دانشجو یکی از ضروری‌ترین بخش‌های مهاجرت تحصیلی است.


در بسیاری از موارد متقاضیان اطلاعات کافی یا زمان مناسب برای مهاجرت تحصیلی ندارند، در این موارد کارشناسان با معرفی مسیر‌های مختلف و مدارک مورد نیاز کار را آسان می‌کنند.
برخی از افراد آرزوی تحصیل در رشته مهاجرت را دارند اما جسارت و اعتماد به نفس کافی برای قدم برداشتن در این زمینه را ندارند.

چ، در این موارد کارشناسان با جهت دهی به علایق متقاضیان را در بهترین مسیر راهنمایی می‌کنند.
در برخی موارد متقاضیان از موانع قانونی و فنی که ممکن است در این مسیر با آن‌ها مواجه شوند اطلاعات کافی ندارند.

در این شرایط باید با کارشناسان گروه‌های اعزام دانشجو مشورت کرد و با استفاده از دانش کارشناسان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد.


علاوه بر موارد ذکر شده، مؤسسات اعزام دانشجو به متقاضیان کمک می‌کنند تا فرم‌های مهاجرت را به درستی پر کنند، از نحوه پرداخت هزینه‌ها و هزینه‌های دولتی مطلع شوند و با سازمان‌های مؤثر مهاجرتی در کشور خود و کشور مقصد آشنا شوند.

چرا باید با مؤسسات معتبر اعزام دانشجو کار کنیم؟

بدون شک تمامی موارد ذکر شده دارای جزئیات متنوعی هستند. در برخی موارد متقاضیان علاقه‌ای به سپردن فرآیند مراحل کاری به مؤسسات اعزام دانشجو ندارند.
در نتیجه به دلیل نداشتن تجربه کافی در این زمینه، روند تکمیل کار به تأخیر می‌افتد. به همین دلیل به تمامی علاقمندان به مهاجرت تحصیلی پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی از افراد آگاه و متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرند.

برای اخذ مجوز از مؤسسه اعزام دانشجو چه مدارکی لازم است؟

تعداد زیادی مؤسسات اعزام دانشجو در کشور فعال هستند. اگر جزء افرادی هستید که علاقه‌مند به تأسیس مؤسسه اعزام دانشجو هستید، باید در اولین قدم شرایط اولیه را بررسی کنید.
مرجع رسمی صدور مجوز در این زمینه سازمان امور دانشجویان می‌باشد. صدور مجوز فعالیت و مؤسسات نظارتی برای اعزام دانشجو به خارج از کشور در کار گروهی است که در سال ۱۳۹۲ با تأیید دولت و وزارتخانه‌های علوم، دادگستری، فرهنگ و ارشاد تشکیل شد.
اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات و امور خارجه از اعضایی هستند که باید اخذ مجوز مؤسسه اعزام دانشجو را تأیید کرده باشند، پس در زمان بررسی با نام آن‌ها آشنایی داشته باشید.
این مؤسسات باید بر اساس مقررات، دستورالعمل‌ها و منشور اخلاقی با مجوز فعالیت کنند و تمدید اعتبار پروانه‌ها و مجوز مؤسسه هر ساله بررسی می‌شود، در صورت تخلف تذکر داده می‌شود و در صورت تکرار مجوز تمدید نمی‌شه.

شرایط اخذ مجوز مؤسسات اعزام دانشجو

شرایط عمومی:

شرایط اختصاصی:

تنها بخشی از موارد ضروری و اساسی برای اخذ مجوز از مؤسسه اعزام دانشجو محسوب می‌شود، اگر علاقه‌مند به تأسیس چنین مؤسسه‌ای هستید، حتماً با افراد مجرب در این زمینه مشورت کنید تا با جزئیات و الزامات اساسی این تصمیم آشنا شوید.

شکایات از مؤسسات اعزام دانشجو

نکته مهم برای اخذ مجوز مؤسسه اعزام دانشجو

هر ساله بسیاری از مؤسسات آموزشی غیرمجاز در زمینه اعزام دانشجو توسط مراجع ذیربط پلمب و پلمپ می‌شوند. تنها مؤسساتی مجاز به فعالیت در این زمینه هستند که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.
اسامی این مؤسسات در وب سایت این اداره کل به نشانی Scholarship. Saorg.ir در دسترس عموم می‌باشد.

مراحل اخذ مجوز مؤسسه اعزام دانشجو

افرادی که علاقه‌مند به تأسیس مؤسسه اعزام دانشجو هستند باید به خوبی از شرایط عمومی و اختصاصی تأسیس این گونه مؤسسات مطلع باشند. گروه اعزام دانشجو با کارشناسان مجرب اطلاعات کافی و مناسب را در اختیار بانیان قرار خواهد داد.
وظایف و مسئولیت‌های مؤسسات و شرکت‌ها شرکت‌ها و مؤسسات باید اطلاعات کامل و واقعی را در خصوص نوع و میزان خدمات و تعهدات خود در اختیار متقاضی تحصیل در خارج از کشور قرار داده و با متقاضی قرارداد منعقد کنند. همچنین باید بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از سوی کارگروه نظارت را رعایت کنند

مؤسسات و شرکت‌ها فقط می‌توانند برای متقاضیانی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی خارج از کشور که ارزش مدرک آن‌ها مورد تأیید وزارتخانه‌های ذیربط قرار گرفته باشد اقدام کنند.

اعتبار مؤسسات اعزام دانشجو

اخذ مجوز موسسات

مدارک لازم برای اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو

متقاضیان باید سوابق تحصیلی و سابقه کاری متقاضی مجوز، پیشنهاد خود از جمله نحوه ارتباط مؤسسه با دانشگاه‌های خارجی و نحوه اخذ پذیرش، کشور‌های حوزه فعالیت مؤسسه، امکانات فیزیکی مؤسسه، پرسنل را ارائه دهند.
همچنین تسهیلات در سطح کشور‌های حوزه فعالیت و رشته‌های تحصیلی و موضوع فعالیت را به وزارت علوم ارسال کنید.
با توجه به درخواست‌های مکرر متقاضیان برای ایجاد مؤسسات و شرکت‌های اعزام دانشجو و پیرو مصوبه مورخ سال ۱۴۰۰، کارگروه نظارت بر مؤسسات و شرکت‌های اعزام دانشجو به خارج از کشور بدینوسیله اعلام می‌دارد سامانه ثبت درخواست به نشانی آدرس: portal. saorg.ir تا پایان سال جاری فعال بوده و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند ضمن توجه به نکات زیر نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مذکور اقدام و مراحل کار را پیگیری نمایند.

سخن پایانی:

۱- ثبت نام در سامانه سجاد و دریافت کد رهگیری
۲- ورود به منوی خدمات – اداره کل بورس – درخواست مجوز و دریافت کد رهگیری
۳- به درخواست‌های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۴- مسئولیت صحت اطلاعات ارائه شده به عهده متقاضی می‌باشد و در صورت ارائه اطلاعات غیر واقعی و نادرست در هر مرحله از مراحل ثبت نام از ادامه آن جلوگیری خواهد شد.

سالات متداول

برای دریافت مجوز موسسه اعزام دانشجو باید از طریق چه سامانه اقدام کنیم؟

اگر قصد دریافت مجوز موسسه اعزام دانشجو را دارید باید از طریق سامانه سجاد در کشور ایران و دریافت کد پیگیری از این سایت اقدام کنید برای این کار در سامانه سجاد روی منوی خدمات، اداره کل بورس، درخواست صدور مجوز و دریافت کد پیگیری کلیک کنید.

شرایط دریافت مجوز برای موسسه اعزام دانشجو چیست؟

کشور ایران برای اینکه شما بتوانید موسسه اعزام دانشجو تاسیس کنید شرایط خاصی را مد نظر گرفته که می‌توانیم از آنها به تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم وجود سوء پیشینه کیفری، حسن شهرت، عدم اعتیاد، داشتن محدودیت سنی حداقل ۳۰ سال، دارای کارت پایان خدمت، تاهل، داشتن مدرک کارشناسی یا معادل آن تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی با امور فرهنگی آموزشی و خدمات دانشجویی اشاره داشته باشیم.

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز موسسه اعزام دانشجو چیست؟

از مدارک خاص و مورد نیاز به دریافت مجوز موسسه اعزام دانشجو می‌توانیم به مدارک شناسایی به همراه کپی، یک قطعه عکس، آخرین مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت، معرفی نماینده، اعلام ایده‌ها و برنامه سالانه موسسه و تصویر مدرک ایثارگری در صورت وجود اشاره داشته باشیم.

از بهترین موسسه‌های اعزام دانشجو در کشور ایران یک مورد نام ببرید؟

یکی از بهترین موسسه‌های اعزام دانشجو در کشور ایران که سال‌ها تجربه دارد و در لیست موسسه‌های مجاز قرار گرفته می‌توانیم به سایت رسمی اعزام دانشجو اشاره داشته باشیم، که با کمترین هزینه به شما مشاوره و کمک متخصص‌های خود را ارائه می‌دهد.