5/5 - (2 امتیاز)

موسسات مجاز برای اعزام دانشجو به ترکیه

امروزه بسیاری از افراد در مورد اعزام دانشجو به ترکیه سؤالات زیادی دارند، زیرا ترکیه را پلی برای ورود به اروپا می‌دانند و به فکر تحصیل در ترکیه و ورود به بازار کار اروپا هستند.
اگر تصمیم به تحصیل در ترکیه دارید، ممکن است سؤالات زیادی برای شما پیش بیاید، مثلاً شرایط اعزام دانشجو به ترکیه برای ایرانی‌ها چیست؟ هزینه‌ها و مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به ترکیه چیست؟ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه برای دانشجویان ایرانی وجود دارد؟ در همین راستا شرایط اعزام دانشجو به ترکیه و موسسات مجاز اعزام دانشجو به ترکیه را در این مقاله توسط سایت اعزام دانشجو با استفاده از آخرین اطلاعات معتبر ترکی گردآوری شده در اختیار شما قرار دادیم.

موسسات اعزام دانشجوی معتبر

مشاوره رایگان بگیرید

همانطور که می‌دانید در کشور ایران موسسه‌های بسیار زیادی برای مهاجرت وجود دارد، اما بسیاری از آن‌ها نامعتبر است به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب موسسه معتبر از مشاوره بهره ببرید.
همچنین سایت اعزام دانشجو یکی از معتبر‌ترین سایت‌های موجود برای مهاجرت در کشور ایران است، که در ادامه به توضیح آن پرداختیم.

چرا اعزام دانشجو به ترکیه محبوب است؟

بسیاری از افراد این سؤال را دارند که چرا کشور ترکیه برای مهاجرت محبوب است؟ با توجه به اطلاعات و آمار‌های جهانی اعزام دانشجو به ترکیه دارای نکات مثبت و منفی اندکی است، اما می‌تواند تأثیر بسزایی در سرنوشت افراد داشته باشد.
اعزام دانشجو به ترکیه در برخی موارد و در نگاه اول ممکن است مطلوب به نظر برسد اما توصیه می‌شود در انتخاب این مسیر دقت بیشتری داشته باشید، زیرا قوانین کشور ترکیه بسیار مهم می‌باشد و کوچک‌ترین اشتباه در این روند می‌تواند باعث خراب شدن روند مهاجرت شما شود، اما موسسه اعزام دانشجو با همکاری قوی‌ترین متخصص‌ها و وکلای ترکیه از روش‌هایی برای مهاجرت استفاده می‌کند که هیچ مشکلی در مهاجرت شما ایجاد نشود.

خدمات موسسه اعزام دانشجو:

اعزام دانش‌آموزان به مدارس ترکیه و تحصیل در مدارس ترکیه در سه دوره پیش دبستانی، ابتدایی و راهنمایی ارائه می‌شود.
دوره‌های پیش دبستانی دقیقاً مانند ایران است و تا سن ۶ سالگی به صورت اختیاری ارائه می‌شود. اما تحصیل در ترکیه از ابتدایی به بعد اجباری است و دانش‌آموزان تا ۸ سال در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند، همچنین تحصیل در مقطع متوسطه و دبیرستان تا سن ۱۸ سالگی اجباری است.

هزینه مدارس دولتی ترکیه

لازم به ذکر است که تحصیل در مدارس دولتی ترکیه برای دانش‌آموزان ترک و خارجی چه در مقطع ابتدایی و چه در دبیرستان رایگان است.

زبان آموزشی مدارس ترکیه

زبان آموزشی در این دوره‌ها ترکی است، اما زبان خارجی دیگری نیز به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. همچنین برخی از مدارس خصوصی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی درس می‌دهند.

آزمون ورود به مدارس ترکیه

نکته مهم در مورد تحصیل دانش‌آموزان در مدارس ترکیه این است که قبل از ورود به مدارس باید در آزمون شرکت کنند و پس از قبولی در آزمون و اثبات توانایی تحصیلی خود می‌توانند در مدارس ترکیه تحصیل کنند.
همچنین دانش‌آموزان پس از اتمام دوره متوسطه باید در آزمون جامع شرکت کنند و پس از قبولی در این آزمون وارد دانشگاه شوند. البته لازم به ذکر است که نمرات دانشجویان در این آزمون جامع در انتخاب رشته تحصیلی آن‌ها در دانشگاه‌های ترکیه بسیار تأثیرگذار است.

اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی

آیا امکان اعزام دانشجو به ترکیه در مقطع کارشناسی وجود دارد؟ تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه در اکثر رشته‌ها حدود ۴ سال به طول میانجامد، اما برای برخی از رشته‌ها ممکن است ۶ سال طول بکشد.
دانشگاه‌های معروف ترکیه مانند استانبول، آنکارا و ازمیر رشته‌هایی مانند اقتصاد، مهندسی کامپیوتر، روانشناسی، مدیریت سفر، مهندسی صنایع، روابط بین‌الملل، طراحی گرافیک، روابط عمومی و تبلیغات، زبان و ادبیات، موسیقی، مدیریت لجستیک بین‌المللی، طراحی صنعتی، معماری، ریاضیات، سینما و تلویزیون. و مدیریت بازرگانی و… را ارایه می‌دهند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی

طبق اطلاعات موسسه اعزام دانشجو ترکیه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای افرادی که شهروند ترکیه هستند حدود ۸۰-۲۵۰ دلار و برای دانشجویان خارجی حدود ۲۴۰-۲۵۰ دلار خواهد بود.
لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی برای دانشجویان خارجی از ۸۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار متغیر است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه برای کارشناسی ارشد در ترکیه

پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه در مقطع فوق لیسانس نیازی به آزمون جامع و سراسری ندارد و هر دانشگاهی آزمون مخصوص به خود را دارد و افراد می‌توانند دو بار در سال در آزمون‌های دانشگاه شرکت کنند.
در واقع دانشگاه‌های ترکیه سالی دو بار در رشته‌های مورد نیاز آزمون برگزار می‌کنند و ظرفیت هر رشته را اعلام می‌کنند، شما با همکاری با موسسه اعزام دانشجو می‌توانید به راحتی از فرصت آزمون‌های محدود قبولی در دانشگاه‌های معتبر ترکیه استفاده کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکی برای کارشناسی ارشد:

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکی در مقطع کارشناسی ارشد برای اتباع ترکیه حدود ۸۰ تا ۲۵۰ دلار و برای اتباع خارجی حدود ۲۴۰ تا ۷۵۰ دلار است.
همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلیسی زبان برای اتباع ترکیه از ۱۵۰ تا ۵۰۰ دلار و برای اتباع خارجی از ۴۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار متغیر است.

کار برای دانشجویان ترکیه


بسیاری از افراد که از طریق سایت اعزام دانشجو به ترکیه درخواست تحصیل می‌دهند این سؤال را دارند که آیا امکان کار همراه با تخصیل وجود دارد؟
در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مجاز به کار پاره وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته می‌باشند.
همچنین افرادی که به زبان ترکی مسلط هستند، راحت‌تر می‌توانند شغل مناسب را پیدا کنند، اما اگر قصد کار همراه با تحصیل دارید باید در این دوره تحصیلی حدود ۲۰ تا ۳۰ واحد دانشگاهی بروید و سپس در مورد موضوعات علمی و موضوع پایان‌نامه خود تحقیق کنید.

اعزام دانشجو به ترکیه برای دکتری

آیا قصد شما از همکاری با موسسه اعزام دانشجو برای تحصیل در مقطع دکتری است؟ دانشجویان متقاضی مدرک دکترا می‌توانند در دو دوره و زمان مشخص یعنی در ماه‌های اکتبر و ژانویه برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه اقدام کنند.

زبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه‌های ترکیه

زبان تحصیل در این مرحله انگلیسی است و افراد باید مدرک زبان بالایی داشته باشند تا بتوانند وارد این مرحله شوند. اما در صورت نداشتن مدرک زبان می‌توانند در دوره‌های زبان انگلیسی در ترکیه ثبت نام کنند و این مدرک زبان را در کالج‌های زبان انگلیسی دریافت کنند.

دانشگاه‌های محبوب برای تحصیل در مقطع دکتری ترکیه

طبق اطلاعات سایت اعزام دانشجو دانشگاه باهیچه شهیر یکی از دانشگاه‌های محبوب ترکیه برای تحصیل در مقطع دکترا می‌باشد.
متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌توانند برای آزمون ورودی این دانشگاه از طریق سایت اعزام دانشجو اقدام کنند.
قابل ذکر است که دانشگاه باهیچه شهیر در استانبول قرار دارد و برای درخواست پذیرش علاوه بر سایت اعزام دانشجو می‌توانید از وب سایت رسمی مهاجرت دانشجو بهره ببرید.

 

دانشگاه معتبر ترکیه

هزینه تحصیل مقطع دکتری در ترکیه

به صورت کلی هزینه کل دکترا در ترکیه ۴۰۰۰۰ دلار است، البته این یک دوره ۴ ساله است که شامل ۲ سال مطالعه و ۲ سال تحقیق و کار بر روی پایان‌نامه می‌باشد و هزینه پایان‌نامه بسیار سبک‌تر از کشور ایران محسوب می‌شود.

اعزام دانشجوی پزشکی به ترکیه

طبق اطلاعات سایت اعزام دانشجو، برای اعزام دانشجوی پزشکی به ترکیه دو آزمون با توجه به نوع دانشگاه انتخابی انجام می‌شود.
آزمون YOS برای اعزام دانشجوی پزشکی به ترکیه در دانشگاه دولتی و آزمون SAT برای اعزام دانشجوی پزشکی به ترکیه در دانشگاه‌های خصوصی این کشور است.

شرایط ورود به دانشگاه‌های دولتی ترکیه مقطع کارشناسی


برای اعزام دانشجوی پزشکی به ترکیه در دانشگاه‌های دولتی ابتدا باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنید و سپس در آزمون yos که توسط خود دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کنید و نمره مورد نظر را کسب کنید.
آزمون SAT برای اعزام دانشجویان پزشکی به ترکیه در دانشگاه‌های خصوصی دنیا در حدود هزار شعبه برگزار می‌شود.

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیلی رشته پزشکی با کمک سایت اعزام دانشجو ترکیه در دانشگاه‌های دولتی ۲۴۰ تا ۱۵۰۰ دلار و در دانشگاه‌های خصوصی بین ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار است.

اعزام دانشجو به ترکیه همراه با بورسیه

آیا قصد همکاری با سایت اعزام دانشجو به ترکیه همراه با بورسیه را دارید؟ درست است که مهاجرت تحصیلی با بورسیه بسیار سخت است و در دیدگاه بسیاری از دانشجو‌ها زیر سؤال رفته است اما ترکیه هر ساله بورسیه‌های مختلفی ارائه می‌دهد.
بورسیه تحصیلی ترکیه هم در مقطع کارشناسی، هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکترا ارائه می‌شود.
افراد می‌توانند از دو طریق ثبت نام در سایت دانشگاه و یا از طریق مصاحبه حضوری یا آنلاین برای دریافت بورسیه اقدام کنند.
نمراتی كه افراد در مقاطع مختلف تحصیلی برای گرفتن بورسیه باید داشته باشند به شرح زیر است.
مدرک کارشناسی:
امتیاز ۱۴ از ۲۰ یا ۷۰ از ۱۰۰
مدرک کارشناسی ارشد:
امتیاز ۱۵ از ۲۰ یا ۷۵ از ۱۰۰
دکتری:
در این مرحله نیز افراد باید مانند مقطع کارشناسی ارشد نمره ۱۵ از ۲۰ یا ۷۵ از ۱۰۰ را کسب کرده باشند.

دانشگاه‌های ترکیه

۱۸۳ دانشگاه و آکادمی در ترکیه وجود دارد، که شامل ۱۰۹ دانشگاه دولتی، ۶۵ دانشگاه خصوصی و ۶ موسسه آموزشی می‌شود.
همچنین دانشگاه‌های ترکیه بر اساس اصول سیستم بولونیا بوده و از برنامه‌های تحصیلی دانشگاه‌های اروپایی پیروی می‌کنند.
دانشگاه‌های ترکیه به طور کلی با تبادل بین‌المللی دانشجو در سایر دانشگاه‌ها موافق هستند و طرفدار برنامه اراسموس هستند.
در مورد اعتبار و رتبه‌بندی دانشگاه‌های ترکیه می‌توان گفت که حدود ۱۰ دانشگاه در ترکیه دارای بالاترین رتبه در جهان هستند و این دانشگاه‌ها در شهر‌های بزرگ ترکیه مانند آنکارا و استانبول قرار دارند و مابقی در ازمیر هستند.

سوالات متداول

از چه راه‌هایی می‌توان به کشور ترکیه مهاجرت تحصیلی داشت؟

اگر شما به دنبال مهاجرت تحصیلی در کشور ترکیه هستی پیشنهاد می‌کنیم حتما از کمک یک موسسه مجاز برای اعزام دانشجو به ترکیه مانند سایت رسمی اعزام دانشجو برخوردار باشید، زیرا فرایند پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه بسیار سخت و طاقت فرسا است. همچنین شما باید در آزمون‌های مختلفی مانند آزمون YOS و آزمون SAT قبول شوید که مشاوره‌ای سایت راه آن را برای شما آسان می‌کند.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه چیست؟

از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه می‌توانیم به اصل مدارک هویتی، پاسپورت، کسب حداقل نمره در آزمون‌های تعیین شده مانند آزمون YOS و Sat، ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی، ارائه مدرک زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس یا شرکت در آزمون زبان ترکی یعنی تومر اشاره داشته باشیم. در صورت وجود مشکل در هر کدام در تهیه هر کدام از نظر یک می‌توانید از سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید.

برترین دانشگاه‌های ترکیه برای مهاجرت تحصیلی کدامند؟

اگر شما قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را داریم موسسه اعزام دانشجو به عنوان یکی از برترین موسسه‌ها با تجربه بالا در دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه آنکارا، دانشگاه استانبول، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه حاجت تپه و… را به شما معرفی می‌کند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه چقدر است؟

هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه تا به انتخاب شما متفاوت می‌باشد، اما در صورتی که شما از مشاوره سایت رسمی اعزام دانشجو بهره ببرید، حتی می‌توانید به تحصیل رایگان در کشور ترکیه بپردازید. البته به صورت کلی هزینه در دانشگاه‌های دولتی ترکیه بدون بورسیه ۲۴۰ دلار تا ۷۵۰ دلار به صورت سالانه و برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی ۱۵ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار به صورت سالانه است.