5/5 - (1 امتیاز)

زندگی در روسیه

شرایط زندگی در روسیه، راهنمای کامل هزینه ها و شرایط

صفر تا صد شرایط زندگی در روسیه چنانچه می‌ خواهید به روسیه سفر کنید و یا قصد مهاجرت دارید ملزم به دانستن شرایط زندگی در این کشور پهناور هستید. مهاجرت کردن رویدادی مهم در زندگی هر شخصی است بنابراین اگر چنین قصدی دارید باید تمام جوانب و شرایط را از قبل سنجیده و همچنین با شرایط زندگی در کشور مقصد تان به خوبی آشنا شوید. شما باید بتوانید خود را با شرایط کشور دیگر سازگار کنید.

آب و هوای متفاوت، زبان گفتاری جدید، شرایط اقتصادی متفاوت و … که در صورت عدم آمادگی با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. پس توصیه می کنیم تا انتها همراه ما باشید تا به صورت کامل با شرایط زندگی، تحصیل و … در خارج( کشور روسیه) به خوبی آشنا شوید.

 صفر تا صد کار در روسیه، راهنمای شرایط و درآمدها

جغرافیای روسیه

روسیه پهناور ترین کشور جهان است، مساحت آن دو برابر کشور آمریکا است و نزدیک ترین کشور به قطب شمال محسوب می شود. جمعیت این کشور حدود ۱۴۶ میلیون نفر است. موقعیت آن در شمال آسیا و اروپا قرار دارد و با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز مشترک دارد.

کشور روسیه از طریق دریای خزر با کشور ما در ارتباط است. زندگی در این کشور صرفه هزینه خوبی دارد و با توجه به شرایط مناسب اقتصادی خصوصا تحصیل و کار از محبوبیت خاصی برخوردار است و هر ساله مهاجران زیادی برای رسیدن به شرایط زندگی مطلوب به این کشور سفر می کنند

اعزام دانشجو به روسیه

زبان انگلیسی در روسیه

تنها پنج درصد از مردم روسیه به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم آشنایی دارند که این میزان نسبت به سایر کشور های اروپایی دیگر بسیار پایین است بنابراین آشنایی حداقلی با زبان روسی به متقاضیان مهاجر به روسیه توصیه می شود. یک روش عالی برای یادگیری زبان روسی به متقاضیان، تحصیل به زبان روسی در دانشگاه ها است که بهتر است قبل از شروع تحصیل در دانشگاه در دوره آمادگی زبان روسی شرکت کرد و این زبان را به صورت روزمره تمرین کنند .

برسی شرایط زندگی در ایتالیا، مزایا و معایب

تحصیل دانشگاهی در روسیه

داشتن مدارک دانشگاهی در کشور روسیه رایج است و حدودا می توان گفت چهل درصد جمعیت این کشور تحصیلات دانشگاهی دارند و به طور معمول دانشجویان بین المللی باید برای تحصیل در این کشور شهریه بپردازند ولی با این حال شرایط تحصیل رایگان در این کشور فراهم بوده و می توان در صورت داشتن سوابق تحصیلی عالی می توان بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت کرد.

به عنوان مثال تحصیل در رشته پزشکی در این کشور هزینه نسبتا پایینی نسب به کیفیت بالای سیستم آموزشی خود دارد. شما می توانید با رعایت شرایط ویزای دانشجویی روسیه را اخذ کنید. ابتدا برای به دست آوردن این ویزا باید از دانشگاه مورد نظر خود در روسیه، دعوت نامه درخواست کنید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی روسیه:

  1. ارائه پشتیبانی ویزا
  2. پاسپورت دارای اعتبار
  3. بیمه سلامت(درمانی)
  4. تعهد به بازگشت پس از اتمام تاریخ انقضای ویزا
  5. کلیه مدارک معتبر درسی مانند دیپلم، کارشناسی و …
  6. گواهی آزمایش HIV

 

خرید مسکن و جایی برای زندگی

یکی از مواردی که به عنوان سختی برای مهاجران ایرانی محسوب می شود، گران بودن مسکن (خرید ملک یا خانه)در این کشور می باشد .خانه ها در این کشور بسیار زیبا و مجلل می باشند و پر امکانات با طراحی دلپذیر و چشم نواز. به همین سبب برای افراد مهاجر که با پول کمی وارد این کشور می شوند زمان می برد تا بتوانند ملکی مناسب خریداری کنند.

 

آب و هوا و اقلیم روسیه

آب و هوا در این کشور بسته به این دارد که شما در کدام ناحیه قصد دارید زندگی کنید. اغلب شهر های روسیه در منطقه معتدل آب و هوایی قرار دارند. با اینکه آب و هوا در این کشور در حال گرم شدن است ولی با این حال فصول پاییز و زمستان بسیار سردی دارد پس نیاز دارید که لباس های گرم مناسبی به همراه داشته باشید.

صفر تا صد تحصیل در مدارس روسیه، مدارس و دانشگاه ها

تعامل در روسیه

کشور روسیه نزدیک به صد و شست قومیت مختلف را به دور هم جمع کرده است، و به همین خاطر دارای یک اجتماع بسیار متنوع و خوب است اما مردم کشور روسیه همانند آب و هوای خود می توان گفت مردمی خشک هستند و به همین خاطر تمایل زیادی به برقراری روابط صمیمانه نشان نمی دهند برای همین ممکن است چند سال اول زندگی برای شما سخت باشد.

 

جاذبه های گردشگری

روسیه جاذبه های گردشگری خوبی را دارد ما برای مثال و گفتن آن ها به چند شهر مهم آن می پردازیم. *مسکو* بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر روسیه است و از لحاظ سیاسی و اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، *سن پترزبورگ* از زیبا ترین و مهم ترین شهر های روسیه بوده، اهمیت تاریخی دارد و مراکز درمانی و آموزشی بی نظیری را در خود جای داده است و شهر *کازان* شهری مهم در زمینه تجارت و فرهنگ به حساب می آید.

 

شرایط اقتصادی و بازار کار

واحد پول کشور روسیه روبل است. تمامی معاملات و تجارت در این کشور با روبل انجام می گیرد. روسیه در زمینه اقتصاد پیشرفت بسیار خوبی داشته است به گونه ای که بسیار از شرکت های بین المللی برای سرمایه گذاری به این کشور آمده اند.

همچنین افراد زیادی به امید زندگی بهتر به این کشور مهاجرت می کنند. کسانی که تصمیم به مهاجرت و زندگی در روسیه دارند، باید وضعیت اقتصادی و بازار کار آن را نیز در نظر بگیرند. روسیه پنجمین اقتصاد ملی بزرگ را در اروپا و یازدهمین اقتصاد بزرگ را در سطح دنیا دارد.

از این رو، فرصت‌های شغلی بسیاری فراهم شده و شرایط برای مهاجر پذیری روسیه و سرمایه گذاری در آن هموار گشته است . بهترین روش برای مهاجرت به روسیه و دریافت اقامت آن، اخذ ویزای کاری این کشور می باشد. انواع ویزای کاری کشور روسیه به دو صورت می باشد:

  1. ویزای تک دوره : مدت اعتبار آن ۹۰ روز می باشد. نحوه دریافت آن به این صورت است که که سفارت خانه روسیه برای اتباع خارجی دعوت نامه کاری ارسال می کند و طبق آن مجوز کار برای شخص صادر می شود.
  2. ویزای ورود مجدد: در واقع به تمدید ویزای تک دوره الحاق می شود.

صفر تا صد ویزای روسیه، انواع ویزا و شرایط دریافت

زندگی در روسیه

نزدیکی فرهنگی ایران و روسیه

کشور روسیه همانند کشور ایران از پیشینه ای اصیل برخوردار است و گذشته این کشور همانند کشور ما بر اساس امپراطوری های عظیم اداره شده است. مردم کشور روسیه بسیار بر گذشته کشور خود متکی هستند و حتی برخی از آداب و رسوم گذشتگان خود را هنوز رعایت می کنند. دین و مذهب در این کشور دچار چند دستگی هایی شده است. صنایع دستی، لباس های محلی در بسیاری از مناطق این کشور دیده می شود.

 

مشاوره مهاجرتی

هرچقدر میزان اطلاعات شما در خصوص مهاجرت به سایر کشور ها بالا باشد باز هم نیازمند مشاوره با متخصصان این امر می باشید. همانطور که در ابتدا گفته شد چالش های این مسیر فراوان است پس با برنامه ریزی و مشاوره با افراد متخصص در این زمینه شما را بدون ایجاد کوچکترین مشکلی به مقصد خواهد رساند. موسسه اعزام دانشجو با متخصصین به روز و توانا به شما کمک خواهد کرد که کار های مهاجرتی خود را به خوبی انجام دهید و پشت با خیالی آسوده مهاجرت کنید.

 

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در روسیه باید هزینه زیادی را پرداخت کنیم یا خیر؟

خیر تحصیل در کشور روسیه هزینه کمتری نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی دارد. استفاده از بورسیه های تحصیلی نیز می تواند هزینه تحصیلی را بسیار پایین تر بیاورد.

آیا می توان در روسیه شغل مناسبی به دست آورد؟

بله چنانچه شما دارای تخصص مورد نیاز باشید به راحتی می تواند ویزای کاری دریافت کنید.

میزان مخارج ماهانه در روسیه به چه میزان است؟

بستگی به نحوه زندگی و سطح آن دارد. کشور روسیه برای زندگی مقرون به صرفه است و چنانچه شما دنبال زندگی مرفهی در این کشور باشید با هزینه کردن ماهیانه ۹۰۰ دلار می توانید زندگی مرفهی داشته باشید.