5/5 - (1 امتیاز)

اپلای روسیه

اپلای روسیه، شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل با ویزا در روسیه

صفر تا صد اپلای روسیه، شرایط و مدارک مورد نیاز روسیه از معدود کشور هایی است که به وجود دانشجویان  خارجی در دانشگاه های خود اهمیت بسیاری می دهد. از این رو برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه های این کشور شرایط ویژه ای فراهم است.

دانشجویان ایرانی که در پی یافتن یک کشور با شرایط ویژه تحصیلی برای اپلای هستند باید بدانند که کشور روسیه برای ورود دانشجویان غیر بومی از دیگر کشور ها نزدیک به 23 هزار جایگاه در دانشگاه های خود در نظر گرفته است.

این آمار مربوط به سال 2022 است و در سال های آتی با توجه به استقبال بی سابقه دانشجویان خارجی از ورود به دانشگاه های روسیه در مقاطع مختلف افزایش خواهد یافت. مردم روسیه از لحاظ فرهنگی بسیار متفاوت از مردم ایران هستند و به زبان روسی صحبت می کنند.

یادگیری زبان روسی تا حدی دشوار است و به همین دلیل است که دانشگاه های این کشور شرط مدرک زبان روسی را در بدو ورود برای دانشجویان غیر روس قرار نداده است. هزینه تحصیل در روسیه به صورت ماهانه و به طور تقریبی 400 دلار است. این هزینه مربوط به تمامی هزینه های تحصیل و اسکان و خوراک می باشد.

از شروط مهم برای اپلای در روسیه دارا بودن معدل مورد نیاز در  دوره دبیرستان و یا مقطع تحصیلی قبلی است. پس از دریافت پذیرش در یکی از دانشگاه های روسیه لازم است افراد در دوره هایی که جهت آمادگی دانشجویان با عنوان دوره پادفک برگزار می شود شرکت کنند.

همانطور که گفتیم شرط ورود افراد به مراکز علمی در روسیه مدرک زبان این کشور نخواهد بود. سایت اعزام دانشجو قصد دارد در این مقاله توضیحات مربوط به چگونگی اپلای در روسیه را بطور کامل در اختیار شما قرار دهد. مطالعه این بحث را تا پایان ادامه دهید.

اپلای به ترکیه سریع ترین شرایط اخذ پذیرش

شرایط کشور روسیه برای اپلای

اگر شرایط و هزینه های تحصیل در اغلب کشور های دنیا را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که کشور روسیه از شرایط بهتری برای تحصیل برخوردار است. هزینه های آموزشی و تحصیلی در روسیه بالا نبوده و در مقایسه با کشور های بزرگی چون آلمان و آمریکا از هزینه معقول و به صرفه ای برخوردار است.

دانشگاه های موجود در روسیه در زمره دانشگاه های معروف در دنیا با سیستم آموزشی معتبر و با کیفیت می باشند. این کیفیت در خدمات آموزشی در روسیه روز به روز در حال افزایش است به طوری که پیش بینی می شود این دانشگاه ها در چند سال آینده در گروه 50 دانشگاه برتر در دنیا معرفی شوند.

روسیه به افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند فرصت بهره مندی از امکانات آموزشی و دسترسی به بهترین منابع علمی و کتب تخصصی در رشته های مختلف را خواهد داد. از طرفی دانشجویان برای ورود به دانشگاه های روسیه با شرایط و موانع زیادی روبه رو نبوده و با داشتن شرایط معمول نیز امکان پذیرش این افراد ممکن خواهد بود.

روسیه سالانه دانشجویان زیادی را از طریق بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های خود می پذیرد. این بورسیه ها به دانشجویان برای تحصیل راحت تر و با دغدغه کمتر کمک می کنند.

اعزام دانشجو به روسیه

نحوه اپلای روسیه

اپلای در رشته ها و دانشگاه های مختلف کشور روسیه متفاوت است و نحوه اپلای در رشته مورد نظر هر شخص شرایط خاصی خواهد داشت که در این باره لازم است در رشته و دانشگاه انتخابی خود در این کشور اطلاعات کافی را به دست آورید. در این جا ویژگی های مشترکی که برای اپلای در همه دانشگاه های روسیه وجود دارد را با هم بررسی خواهیم کرد:

 • در ابتدا تعیین کنید که می خواهید از چه دانشگاه و یا چه مدرسه ای اخذ پذیرش کنید.
 • سپس باید از طریق سایت دانشگاه مورد نظر اطلاعاتی درباره شرایط و چگونگی اپلای در آن دانشگاه و تمامی هزینه ها و امکانات آن را کسب کنید. تمامی این اطلاعات در وب سایت هر یک از این دانشگاه ها موجود است.
 • برای شرکت در دوره ای که جهت آمادگی دانشجویان برای تحصیل در روسیه برگزار خواهد شد لازم است در سایت دانشگاه مد نظر خود ثبت نام کنید. این دوره را بر اساس رشته تحصیلی خود انتخاب کنید.
 • از دانشجویان در دانشگاه های روسیه مدارک معتبر هویتی دریافت خواهد شد. این مدارک شامل مدارک شناسایی، تحصیلی و مدارک مربوط به تحصیلات در مقاطع پیشین خواهد بود.
 • در صورتی که تمکن مالی دارید. هزینه های اپلای به طور کامل از شما دریافت خواهد شد.
 • پس از بررسی مدارک شما نتیجه پذیرش به شما ابلاغ خواهد شد.
 • پس از قبول درخواست شما برای تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور جهت ثبت نام و ارائه مدارک خود در این دانشگاه اقدام کنید.
 • اقامت در روسیه از دغدغه های مهم دانشجویان این کشور است. در ابتدای ورود خود به دانشگاه در روسیه جهت اسکان و اقامت خود اقدام کنید.

همانطور که گفتیم کشور روسیه برای پذیرش دانشجویان شرایط راحت تری پیش روی آنان قرار داده است که اصلی ترین ای شرایط سوابق تحصیلی درخشان می باشد.

صفر تا صد تحصیل در مدارس روسیه، مدارس و دانشگاه ها

بهترین دانشگاه ها برای اپلای در روسیه

چنان چه می خواهید برای انتخاب دانشگاه مناسب در کشور ترکیه به جهت تحصیل، اطلاعاتی درباره هر یک از دانشگاه های این کشور کسب کنید، در این جا تعدادی از بهترین دانشگاه های این کشور را که در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند را عنوان خواهیم کرد.

 1. دانشگاه لومونوسوف: این دانشگاه در شهر مسکو قرار دارد که در رتبه ۷۵ (QS) جای دارد.
 2. دانشگاه پلی تکنیک باومن: در شهر مسکو با رتبه ۲۳۰ قرار دارد.
 3. دانشگاه ایالت تومسک: این دانشگاه را با رتبه ۲۶۴ می شناسند.
 4. دانشگاه سن پترزبورگ: در شهر بندری سن پترزبورگ قرار  داشته و رتبه آن ۲۷۰ می باشد.

سه دانشگاه بسیار معروف در روسیه که دانشجویان بین المللی زیادی را سالانه در همه رشته های تحصیلی مورد پذیرش قرار می دهند شامل دانشگاه های: پاولف، کازان، HSE هستند.

 

مدارک مورد نیاز برای اپلای در روسیه

اصلی ترین شرط پذیرش دانشجویان در روسیه کسب معدل مناسب و بالا در مقاطع تحصیلی گذشته خود می باشد. شرکت در دوره های پادفک برای متقاضیان دانشگاه های روسیه الزامی است. در این دوره تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی به دانشجویان آموزش داده می شود.

برای اخذ پذیرش در روسیه برخورداری از رزومه پژوهشی کمک کننده است. و دانشجویانی که در طول تحصیل خود پژوهش های علمی بیشتری انجام داده باشند شانس قبولی بیشتری خواهند داشت. مقالات علمی چاپ شده در مجلات مطرح بین المللی توسط دانشجو در اخذ پذیرش او در مقاطع بالاتر موثر خواهد بود. از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان در روسیه:

 1. ارائه تمامی مدارک تحصیلی مقاطع قبلی و ریز نمرات کسب شده در این مقطع
 2. عکس
 3. تکمیل فرم مربوط به درخواست پذیرش از دانشگاه مقصد
 4. تحویل مدارک شناسایی و هویتی به همراه کپی این مدارک

صفر تا صد ویزای روسیه، انواع ویزا و شرایط دریافت

بورسیه های تحصیلی موجود برای اپلای در روسیه

اخذ بورسیه تحصیلی در صورت دارا بودن شرایط ویژه ای برای دانشجویان امکان پذیر است. و دانشجو برای حفظ این بورسیه در طول تحصیل خود لازم است نمرات بالایی کسب کند. بورسیه های تحصیلی مختلفی وجود دارد که بسته به نوع بورسیه هزینه های تحصیلی دانشجو را ساپورت می کند. برخی از این بورسیه ها عبارت اند از:

 

 1. بورسیه دولتی  RANEPA برای عموم دانشجویان در سطح بین المللی
 2. بورسیه دولتی open doors که علاوه بر دانشجویان خارجی دانشجویان بومی روس نیز می توانند از آن استفاده کنند
 3. بورسیه دولتی فلوشیپ یونسکو
 4. بورسیه بین المللی اسکلتچ

 

بورسیه روسیه

تحصیل داروسازی در کشور روسیه، شرایط و هزینه ها

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در روسیه

اخذ ویزای تحصیلی روسیه با مراجعه به سفارت این کشور در ایران و یا کشوری که در آن زندگی می کنید امکان پذیر است. مدارکی که نیاز است جهت اخذ این ویزا به سفارت ارائه شود شامل:

 • پاسپورت با اعتبار مورد نیاز ( حداقل ۶ ماهه)
 • ارائه یک دعوت نامه از سوی یکی از دانشگاه های کشور روسیه به جهت ورود به این کشور
 • گواهی سلامت ( عدم ابتلا به بیماری هایی همچون ایدز)
 • ارائه تمامی فرم هایی که برای دریافت ویزا مورد نیاز است
 • عکس
 • افرادی که از سن قانونی برخوردار نخواهند بود به اجازه والدین نیاز خواهند داشت.

اپلای در روسیه با موسسه اعزام دانشجو

اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها و یا کالج های کشور روسیه پروسه ای زمان بر و پیچیده خواهد بود که انجام آن بدون مشورت و کمک یک کارشناس مهاجرتی مسلط به تمامی شرایط تحصیلی در این کشور امکان پذیر نخواهد بود. موسسه اعزام دانشجو در تمامی لحظات اقدام و اخذ پذیرش در کنار شما خواهد بود. تماس با مشاورین ما را فراموش نکنید.

 

 سوالات متداول

 

آیا کشور روسیه هزینه های تحصیلی کمتری نسبت به سایر کشور ها را از دانشجویان دریافت خواهد کرد؟

بله هزینه تحصیل در روسیه به مراتب کمتر و مناسب تر از بسیاری کشور های اروپایی می باشد.

آیا می توان بدون ارائه مدرک زبان اقدام به اپلای در کشور روسیه نمود؟

بله در صورتی که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ها در دوره های پادفک شرکت کنند نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت.

هزینه های زندگی برای دانشجویان در روسیه به چه صورت است؟

این هزینه ها در صورت وجود مدیریت مناسب از میزان کم تری در مقایسه با کشور هایی نظیر آمریکا و آلمان برخوردار است و در صورت کسب بورسیه های تحصیلی بسیار به صرفه تر خواهد بود.