5/5 - (2 امتیاز)

آزمون تستاس ایتالیا

عناوین مهم در این مقاله :

آزمون TESTAS، آزمون استعداد تحصیلی آلمان، هزینه ها و شرایط

آزمون TESTAS برای تعیین صلاحیت داوطلبان یا دانشجویان بین‌المللی از نظر دانش زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در آلمان استفاده می‌شود و یکی از آزمون‌های زبان بین‌المللی شناخته شده در ایران است. از سال ۲۰۱۰ ارائه گزارش آزمون TESTAS برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان الزامی است.

علاوه بر دانش‌آموزان، دیگر مخاطبین این آزمون می‌توانند افرادی باشند که در این مقاله توسط اطلاعات سایت اعزام دانشجو به آن‌ها اشاره شده است:

 

شرکت‌کنندگان در کلاس‌های آمادگی برای شرکت در آزمون TESTAS

جالب است بدانید که این آزمون به زبان‌های انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شود و داوطلبان می‌توانند بین این دو زبان یکی را انتخاب کنند. نتیجه آزمون نیز به صورت آنلاین فقط در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد و مراکز آموزشی و دانشگاه‌های آلمان تنها در صورت ضمیمه شدن کارنامه به مدارک دانشجو از نتایج آن مطلع خواهند شد.

 

برای آمادگی در آزمون TESTAS چه کنیم؟

آمادگی برای آزمون‌های بین‌المللی مستلزم برنامه‌ریزی و شرکت در دوره‌های آموزشی است و بهتر است طبق برنامه و اصول پیش بروید. در لینک زیر لیستی از بهترین مراکز آمادگی آزمون آلمان در کشور را مشاهده می‌کنید.

تحصیل پزشکی در ترکیه هزینه ها، شرایط و مراحل

بخش‌های مختلف testAS

همانطور که گفتیم این آزمون بیشتر برای تعیین صلاحیت علمی داوطلبان خارجی برگزار می‌شود و ترکیبی از مهارت‌های شناختی، تست هوش، سوالات تخصصی رشته تحصیلی و آزمون زبان آلمانی می‌باشد. دانشجویان خارجی با ارائه گواهی این آزمون می‌توانند‌امید زیادی به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در آلمان داشته باشند.

 

آزمون زبان آلمانی آزمون S شامل سه بخش است:

قسمت اول مربوط به اطلاعات عمومی و همچنین دروس پایه است و دامنه وسیعی دارد.

قسمت دوم شامل سوالات کاملاً تخصصی رشته تحصیلی متقاضی می‌باشد. سوالات بخش تخصصی شامل مباحثی مانند علوم مهندسی، اقتصاد، علوم انسانی، جامعه‌شناسی، ریاضی، علوم تجربی و… می‌باشد.

قسمت سوم آزمون تستا مربوط به سنجش دانش و مهارت زبان آلمانی داوطلب می‌باشد. قسمت سوم این آزمون به صورت کاملاً آنلاین در موسسه زبان سفارت آلمان در تهران برگزار می‌شود.

 

مراکز آزمون TESTAS

خوشبختانه این آزمون در ایران و شهر‌های مختلف زیر نظر سفارت آلمان برگزار می‌شود و دانشجویان و داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان دیگر نیازی به سفر به یکی از کشور‌های همسایه برای شرکت در آزمون S ندارند.

 

  • دانشگاه اصفهان، گروه زبان‌های خارجی واقع در خیابان هزارجریب
  • مدرسه Deutsches Sprachinstitut در تهران، دیباجی جنوبی بعد از بزرگراه صدر واقع شده است
  • مدرسه Deutsches Sprachinstitut در تهران، خیابان قلهک، خیابان شریعتی واقع شده است.
  • مدرسه صنعتی Deutsch-Iranische واقع در تهران، خیابان بخارست.
  • مدرسه دیوان ـ فرهنگسرا در تهران، دیباجی جنوبی، بعد از بزرگراه صدر، ساختمان ورگل واقع شده است.

همچنین اگر قصد شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون‌های بین‌المللی را دارید می‌توانید برای مشاهده بانک مراکز آموزش زبان کشور و انتخاب نزدیک‌ترین آموزشگاه از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید‌.

 

زمان آزمون TESTAS

آزمون S در تهران برگزار می‌شود و زمان دقیق آن پس از ثبت نام نهایی به داوطلبان اعلام خواهد شد. این آزمون به دو صورت OnScreen و Online برگزار می‌شود.از سال ۱۳۸۸ به بعد با توجه به افزایش درخواست‌ها برای شرکت در آزمون تست اس می‌توانید سالی دو بار در این آزمون شرکت کنید.

 

هزینه آزمون TESTAS

هزینه آزمون TESTAS به محل (کشور) و رشته مورد نظر داوطلب بستگی دارد. اما به طور میانگین هزینه ثبت نام برای شرکت در آزمون تستا حدود ۸۰ یورو در نظر گرفته شده است.

اگر قصد دارید در اولین امتحان نمره مورد نظر خود را در این آزمون کسب کنید، باید در یکی از آموزشگاه‌های زبان آلمانی نزدیک محل سکونت خود ثبت نام کنید. برای آشنایی بیشتر با آموزشگاه‌هایی که دوره‌های تخصصی آزمون S را برگزار می‌کنند.

نحوه برگزاری آزمون SAT – هزینه، شرایط، مدارک، زمان برگزاری آزمون

ساختار آزمون TESTAS

آزمون TESTAS به دو زبان انگلیسی و آلمانی برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند بر اساس زبانی که به آن تسلط کافی دارند در آزمون شرکت کنند.

ساختار تست AS از دو بخش کلی تشکیل شده است. یک قسمت شامل قسمت عمومی آزمون که به عنوان قسمت اصلی در نظر گرفته می‌شود و قسمت دوم که به قسمت تخصصی آزمون اشاره دارد و هر داوطلب بر اساس رشته تحصیلی مورد نظر یکی از گزینه‌ها را انتخاب می‌کند و پاسخ می‌دهد.

 

بخش کلی آزمون

این بخش به بررسی دانش کمی Doubt Bin می‌پردازد که برای همه رشته‌های دانشگاهی مهم است. داوطلبان ۱۱۰ دقیقه فرصت خواهند داشت تا به این بخش پاسخ دهند و این بخش از ۴ بخش مختلف تشکیل شده است:

سوالات ریاضی یا محاسباتی، سوالات استنباط، سوالات الگوی تکمیل، سوالات سری عددی

 

بخش تخصصی آزمون AS

در این قسمت از آزمون AS، توانایی کمی داوطلبان بر اساس رشته‌های تحصیلی خاص ارزیابی می‌شود. به عنوان داوطلبان آزمون باید یکی از این موضوعات را بر اساس سوابق تحصیلی خود انتخاب کنند. رشته‌های تخصصی که در آزمون به عنوان ذکر شده است عبارتند از:

اقتصاد، فنی و مهندسی، علوم انسانی، ریاضیات، علوم کامپیوتر

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور 

سه مبحث اول ۱۵۰ دقیقه و بخش چهارم ۱۴۵ دقیقه زمان پاسخگویی دارد. هر کدام از این فیلد‌ها دارای ۲ تا ۳ قسمت برای پاسخگویی و طراحی سؤالات می‌باشد.هر دو بخش عمومی و تخصصی آزمون as به صورت کتبی با سؤالات چهارگزینه‌ای برگزار می‌شود. داوطلبان باید پاسخ‌های خود را در پاسخنامه مشخص کنند و نتایج این آزمون در مؤسسه TestDaF بررسی و تصحیح می‌شود.

 

آزمون AS کجا برگزار می‌شود؟ ایا ازمون AS در ایران برگزار می‌شود؟

آزمون AS در سراسر جهان و در اکثر کشور‌ها برگزار می‌شود. معمولاً این آزمون در مراکز معتبر و دارای مجوز برگزار خواهد شد. معمولاً مراکزی که آزمون داف برگزار می‌کنند، این آزمون را نیز برگزار می‌کنند.

در تهران مراکز معتبر گوته واقع در قلهک و دیباجی این آزمون را در مرکز خود برگزار می‌کنند و شما می‌توانید به راحتی در این مراکز در آزمون AS شرکت کنید.

آزمون یوس Yös

آزمون AS چند بار در سال برگزار می‌شود؟

از سال ۱۳۸۸ آزمون as معمولاً دو بار در سال برگزار می‌شود و شما می‌توانید سالی دو بار در این آزمون شرکت کنید و با مراجعه به سایت as test می‌توانید از زمان برگزاری این آزمون مطلع شوید.

 

چه کسانی می‌توانند در آزمون AS شرکت کنند؟

برای شرکت در آزمون AS محدودیت سنی وجود ندارد. آزمون as برای کسانی طراحی شده است که می‌خواهند مدرک اول خود را در آلمان بگیرند، اما شرکت در آن برای همه افراد در هر سنی امکان‌پذیر است.

 

آیا می‌توان فقط در یکی از دو بخش آزمون AS شرکت کرد؟

خیر، برای شرکت در آزمون AS باید در هر دو بخش آزمون شرکت کنید. اما برای اینکه در گروه تخصصی چه رشته‌ای را انتخاب کنید بستگی به رشته تحصیلی و شرایط دانشگاه در آن رشته دارد که مشخص می‌کند کدام قسمت باید ارزیابی شود. اگر می‌خواهید توانایی زبان خود را بسنجید، بهتر است در TestDaF شرکت کنید.

 

چند بار می‌توانید در آزمون AS شرکت کنید؟

شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد و می‌توانید هر چند بار که بخواهید در این آزمون شرکت کنید، اما به یاد داشته باشید که شرکت در این آزمون به صورت متوالی و در زمان نزدیک نمی‌تواند در نتیجه آزمون شما تفاوتی ایجاد کند. ایجاد کنید زیرا موضوعات این آزمون باید با مرور و اکتساب تقویت و آموزش داده شوند، بنابراین بهتر است قبل از شرکت در آزمون TESTAS خود را به خوبی آماده کنید.

صفر تا صد پزشکی در ایتالیا، آزمون ها و شرایط تحصیل

نتیجه آزمون TESTAS چه زمانی مشخص می‌شود؟

معمولاً نتایج آزمون AS در بازه زمانی تقریباً یک ماهه برای شما ارسال می‌شود و سپس این نتایج توسط بخش پذیرش بررسی می‌شود.

برای شرکت در آزمون AS چه سطحی از زبان انگلیسی و آلمانی لازم است؟

برای شرکت در آزمون AS زبان انگلیسی یا آلمانی شما باید بر اساس استاندارد ارزیابی زبان اروپا در سطح B۱ باشد تا بتوانید بدون مشکل در این آزمون شرکت کنید. برای یادگیری زبان همیشه سعی کنید در خواندن ثبات داشته باشید تا زودتر به نتیجه دلخواه برسید.

 

آیا برای شرکت در آزمون AS نیاز به مهارت کامپیوتری بالایی دارید؟

خیر هر دو بخش آزمون TESTAS به صورت کتبی برگزار می‌شود و شما نیازی به دانش کامپیوتر ندارید.

آزمون تستاس ایتالیا

چگونه برای آزمون AS ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در آزمون TESTAS می‌توانید به راحتی با مراجعه به سایت این آزمون و ثبت نام در آن و دریافت‌ایمیل تأیید و سپس مشخص نمودن زمان آزمون و مرکز آزمون در این آزمون شرکت نمایید. تقریباً مهلت ثبت نام در هر آزمون ۵ هفته قبل از آزمون می‌باشد.در صورتی که شما مایل به شرکت در آزمون TESTAS هستید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک دریافت کنید.

 

برای شرکت در آزمون TESTAS چه چیزی به همراه داشته باشیم؟

برای شرکت در آزمون AS باید کارت شناسایی معتبر داشته باشید، معمولاً همان کارتی که در هنگام ثبت نام استفاده می‌کردید، مانند گذرنامه یا کارت ملی، که باید هنگام ورود به آزمون به مسئول آزمون نشان دهید. مرکز از شما درخواست می‌شود‌ایمیل تأییدیه‌ای که برای شما ارسال شده است را به مسئول آزمون نشان دهید.

همچنین برای پاسخ به یک خودکار سیاه یا آبی نیاز خواهید داشت. شما نمی‌توانید در طول آزمون هیچ چیز اضافی با خود ببرید، از ماشین حساب گرفته تا دفترچه یادداشت، هر آنچه برای آزمون نیاز دارید در مرکز آزمون در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 

سیستم نمره دهی آزمون AS چگونه است؟

هر قسمت از آزمون TESTAS به طور خودکار تصحیح می‌شود. برای این آزمون به اشکال مختلف به صورت درصد، رتبه و سطح توانایی خود در بخش تخصصی نتایج دریافت خواهید کرد.

هم داوطلبان و هم دانشگاه اطلاعاتی در مورد رتبه‌بندی به صورت فردی و نسبت به سایر شرکت‌کنندگان دریافت خواهند کرد. در این آزمون شما با نتیجه قبولی یا مردودی مواجه نخواهید شد و هیچ حداقل یا قبولی در مدرک شما لحاظ نمی‌شود. دانشگاه‌های آلمان داوطلبان را بر اساس رتبه‌های مشخص شده در این آزمون انتخاب می‌کنند.

 

آیا آزمون TESTAS در تمامی دانشگاه‌های آلمان پذیرفته می‌شود؟

تمامی دانشگاه‌های آلمان که در قسمت نیازمندی‌های خود این آزمون را ذکر کرده‌اند برای آن‌ها معتبر خواهد بود. البته در برخی از دانشگاه‌ها این آزمون اجباری و در برخی دیگر اختیاری است. بنابراین برای اطلاع از اینکه آیا برای مراجعه به دانشگاه مورد نظر نیاز به دریافت گواهینامه این آزمون دارید یا خیر، به سایت دانشگاه مراجعه و مدارک مورد نیاز دانشگاه را بررسی کنید. در این مورد اطلاعات کسب کنید و در صورت نیاز به شرکت در آزمون AS در این آزمون شرکت کنید.

 

منابع آزمون TESTAS چیست؟

آزمون TESTAS منبع خاصی برای مطالعه ندارد زیرا این آزمون به منظور سنجش استعداد تحصیلی شما طراحی و برگزار می‌شود و باید در تمامی زمینه‌های تحصیلی خود را تقویت کنید. اما برای آشنایی با سوالات آزمون AS می‌توانید از نمونه سوالات دوره‌های قبلی این آزمون استفاده کنید و خود را برای شرکت در آزمون AS آماده کنید.

 

نمره‌گذاری TestAS

نمره استاندارد TestAs نتایج آزمون را با استفاده از مقیاسی با میانگین ۱۰۰ و انحراف معیار ۱۰ ارائه می‌دهد. تقریباً همه شرکت‌کنندگان در آزمون با نمره بین ۷۰ تا ۱۳۰ در این مقیاس قرار می‌گیرند. نمرات استاندارد بین ۹۰ تا ۱۱۰ عملکرد متوسط را توصیف می‌کند. زیر ۹۰ نشان دهنده عملکرد ضعیف و بالای ۱۱۰ نشان دهنده عملکرد خوب است.

 

مزایای داشتن گواهینامه آزمون S چیست؟

آزمون TESTAS یک آزمون استعداد فردی برای متقاضیان خارجی از کشور‌های خارج از اتحادیه اروپا است که می‌خواهند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه‌های آلمان ادامه دهند. این آزمون توانایی‌های ذهنی را به ویژه برای یک دوره تحصیلی مهم ارزیابی می‌کند. برای شرکت در این آزمون نیازی به دانش تخصصی نیست. همچنین جنبه‌های شخصی، علایق و دلایل انتخاب رشته مورد توجه آزمون دهنده این آزمون نمی‌باشد.

در واقع تستاس معیار بسیار خوبی برای دانشگاه‌های آلمان ایجاد کرده است. دانشگاه‌های آلمان با تکیه بر امتیاز کسب شده در آزمون تست‌ها می‌توانند متقاضیانی را که دارای شرایط ذهنی لازم برای رشته تحصیلی مورد نظر خود هستند، شناسایی کنند.

نتایج TestAS به شما کمک می‌کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشید. پس از آزمون، شما قادر خواهید بود به طور واقع بینانه شانس موفقیت خود را در مطالعات خود ارزیابی کنید. همچنین متوجه خواهید شد که در مقایسه با سایر آزمون‌دهندگان در چه جایگاهی قرار دارید و با شرایط عمومی دوره‌ای که برای آن درخواست می‌دهید آشنا خواهید شد.

 

سوالات متداول آزمون TESTAS

آیا برای شرکت در آزمون S محدودیت سنی وجود دارد؟

نه آزمون TESTAS در درجه اول برای متقاضیان و دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیلات عالی در آلمان را دارند، اما شرکت در این آزمون برای تمامی گروه‌های سنی آزاد است. همچنین می‌توان آن را در حین تحصیل در دبیرستان نیز مصرف کرد.

آیا می‌توانم TestAS را تکرار کنم؟

بله، شما مجاز هستید TestAS را هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید. با این حال، در نظر بگیرید که TestAS دانش و مهارت‌هایی را که می‌توان در مدت زمان کوتاهی به دست آورد، اندازه‌گیری نمی‌کند، بلکه توانایی‌های شناختی اساسی را به چالش می‌کشد. بنابراین بعید است که در تاریخ بعدی به نتیجه بسیار بهتری برسید.