5/5 - (2 امتیاز)
ویزای درمان ترکیه

ویزای درمان و سلامت ترکیه شرایط دریافت و مدارک

ترکیه از کشور های خاورمیانه و همسایه و هم مرز کشور ایران است. این کشور از روابط سیاسی و مسالمت آمیزی با دیگر کشور ها برخوردار است و همین امر موجب رشد این کشور در مقایسه با کشور های همسایه مخصوصا در دو دهه اخیر شده است.

 عوامل بسیاری در توسعه کشور ترکیه نقش دارند از جمله این عوامل می توان به رونق صنعت توریسم و دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان اشاره کرد که موجب رشد اقتصادی این کشور شده است. 

این کشور به دلیل قرار گیری در مسیر ارتباطی کشور های غربی و شرقی و تعاملات بین این کشور ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به همین سبب با تمامی کشور ها روابط دوستانه ای دارد که به توسعه این کشور کمک شایانی کرده است. 

به دلیل وجود مهاجران زیاد که برای کار و یا ادامه تحصیل و یا به عنوان گردشگر در این کشور  روز به روز امکانات رفاهی بیشتری را به مردم ارائه می دهد.

از جمله این امکانات وجود بیمارستان های بسیار پیشرفته و مدرن و خدمات درمانی کارآمد و موثر است است که موجب شده افراد زیادی از کشور های همسایه و دیگر کشور ها به ترکیه جهت درمان و بهبود سلامت خود مهاجرت کنند. 

طبیعتا برای ورود به بسیاری از کشور ها قوانینی وجود دارد که به رفاه بیشتر مهاجرین کمک می کند. برای ورود به کشور ترکیه نیز لازم است از قوانین این کشور تبعیت کنید.

 از جمله قوانینی که این کشور برای استفاده افراد غیر بومی از امکانات درمانی وضع کرده است اخذ ویزای درمان و سلامت می باشد. پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب با سایت اعزام دانشجو همراه باشید  تا به شما چگونگی اخذ ویزای درمان و سلامت کشور ترکیه را شرح دهیم.

انواع ویزای ترکیه و نحوه دریافت آنها

ویزای درمان ترکیه

منظور از بیمه و ویزای درمانی کشور ترکیه چیست؟

در سال های اخیر این کشور به دلیل حجم بالای مراجعات درمانی و پزشکی که از سوی سایر کشور ها در ترکیه صورت گرفته است اقدام به ارائه بیمه درمانی یا به عبارت دیگر ویزای درمان و سلامت کرده است. 

این ویزا مورد قبول اداره مهاجرت می باشد و افراد بسیاری سالانه برای دریافت این ویزا به سفارت های ترکیه در کشور محل اقامت خود در خواست می دهند.

 این ویزا به بیماران کمک می کند که هزینه کمتر و مراحل درمانی راحت تری را در این کشور پشت سر بگذراند.

 

مراحل دریافت ویزای درمان و سلامت کشور ترکیه

همان طور که اشاره کردیم کشور ترکیه دارای قوانینی برای مسافرین و افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را به طور موقت و یا دائم دارند.

 ممکن است هدف شما از سفر به این کشور سیر و سیاحت و یا تحصیل و کار نباشد و بخواهید برای درمان بیماری و خدمات پزشکی به این کشور بروید.

پزشکی در ترکیه

 برای این کار علاوه بر داشتن پاسپورت نیاز به ویزای درمان و سلامت این کشور دارید. برای تهیه این ویزا ممکن است کمی معطل شوید پس توصیه می کنیم هر چه زود تر به این کار اقدام کنید تا در زمان مناسب بتوانید درمان خود را شروع کنید.

 ابتدا لازم است از طریق سایت سفارت ترکیه در ایران به صورت غیر حضوری و اینترنتی درخواست اخذ ویزای سلامت و درمان داده و از این سفارت وقت بگیرید سپس در وقت تعیین شده برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه کنید.

 بعد از انجام مصاحبه و در صورت موافقت با درخواست شما لازم است مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به سفارت تحویل دهید. در صورت ارائه مدارک و تایید آن ها توسط سفارت و دولت ترکیه می توانید به این کشور سفر کنید. در ادامه بحث مدارک مورد نیاز را برای شما عنوان کرده ایم.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای درمان و سلامت ترکیه

در بالا مراحل اقدام برای اخذ ویزای پزشکی کشور ترکیه را برای شما شرح داده ایم. اینک لازم است مدارکی که مورد نیاز شما برای اخذ ویزای پزشکی است را معرفی کنیم این مدارک شامل:

شرایط دریافت ویزای سلامت ترکیه

برای دریافت این ویزا نیازی نیست که شما حتما به صورت حضوری و در ابتدای کار به سفارت مراجعه کنید. لازم است ابتدا اقدام به اخذ پاسپورت کنید و سپس پیگیری خود را برای دریافت ویزای پزشکی ترکیه شروع کنید.

 به صورت غیر حضوری و استفاده از سایت های مربوط به درمان و سفارت این کشور درخواست خود را ثبت کنید و سپس بقیه مراحل را به صورت حضوری و ارتباط با سفارت ترکیه طی کنید.

زندگی در ترکیه

 از مدارک مهمی که شما لازم است داشته باشید دعوت نامه از سوی بیمارستانی خصوصی در ترکیه  است که باید به صورت هماهنگ شده آن را دریافت کنید و در پایان مدارک لازمی را که در بالا ذکر کردیم در کنار این دعوت نامه به همراه داشته باشید.

 این مراحل ممکن است گاهی زمان بر باشد و بستگی به زمان اقدام شما برای درمان خواهد داشت. با پیگیری مداوم می توانید به مراحل سفر و درمان خود در این کشور سرعت دهید.

مزایای درمان در کشور ترکیه

بیمارستان های این کشور سالانه بیماران غیر بومی زیادی را پذیرش می کنند. اکثر بیمارانی که برای ادامه و یا شروع درمان خود به این کشور مراجعه می کنند بیماران سرطانی و یا افرادی هستند که به تعویض عضوی از بدن نیاز دارند.

 این افراد از مزایای درمان در کشور ترکیه آگاه هستند و ترجیح می دهند درمان خود را در این کشور انجام دهند. از جمله مزایای درمانی در ترکیه آب و هوای عالی این کشور است که به بیماران در بهبود سلامتی آن ها کمک می کند.

 از طرف دیگر وجود پزشکان مجرب و متخصص و درجه یک در بیمارستان های این کشور سبب بهبود بسیاری از بیماران شده است. 

از دیگر مزایای خدمات درمانی در این کشور امکان استفاده تعرفه پس از انجام درمان است. اگر نمی توانید هزینه درمان خود را بلافاصله پرداخت کنید این امکان برای شما در کشور ترکیه وجود دارد که هزینه  را مدتی بعد از درمان پرداخت کنید.

 پایین بودن هزینه های پزشکی و درمانی در ترکیه بسیاری از بیماران را ترغیب می کند که به درمان در این کشور بپردازند. 

وجود امکانات مناسب و بسیار با کیفیت درمانی و امکان تعیین پزشک از قبل در انتخاب این کشور برای درمان بسیار موثر است. این موارد تنها مزایای درمان در کشور ترکیه نیستند و مزایای بسیاری برای مراجعه به کشور وجود دارد.

هزینه های درمان در کشور ترکیه

مردم ترکیه از شرایط مساعد و هزینه به صرفه برای درمان برخوردار هستند. هزینه درمان در این کشور برای افراد بالای ۶۰ سال و کودکان و نوجوانان که سن آن ها کم تر از ۱۷ سال است به صورت رایگان می باشد. 

هرچند که افراد مسن لازم است دارای بیمه سلامت باشند. بیمارانی که سن آن ها بین ۱۸ تا ۲۳ سال می باشد به طور میانگین و حدودی ۴۰۰ لیر هزینه درمان داشته و افرادی که سن آن ها از ۲۳ سال تا ۶۰ سال است به صورت تقریبی برای درمان خود ۳۰۰۰ لیر پرداخت می کنند.

سوالات متداول

ویزای درمان و سلامت ترکیه از چه انواعی برخوردار است؟

به صورت کلی می‌توان گفت در کشور ترکیه دو نوع ویزای درمانی وجود دارد. نوع اول ویزای پزشکی است که شما می‌توانید آن را از کنسولگری‌های ترکیه دریافت کنید. نوع دوم ویزای پزشکی آنلاین می‌باشد که به صورت آنلاین از سیستم سفارت ترکیه قابل دسترس است.

چگونه می‌توانیم ویزای درمان و سلامت ترکیه را دریافت کنیم؟

برای دریافت ویزای درمان و سلامت ترکیه به صورت آنلاین شما باید وارد سایت WWW.evisa.gov.tr شوید. سپس با انتخاب کشور مورد نظر یعنی ترکیه و انتخاب نوع پاسپورت خود فرم را تکمیل کرده تا برای دریافت ویزا به سفارت خانه ارائه دهید. دقت داشته باشید که تایید فرم درخواست شما برای دریافت ویزای درمان و سلامت حدود دو هفته زمان خواهد برد و درصورت رد صلاحیت می‌توانید دوباره درخواست دهید.

برای دریافت ویزای درمان و سلامت مهمترین مدرک مورد نیاز چیست؟

اگر قصد دریافت ویزای درمان و سلامت را دارید باید حتماً گواهی وضعیت بیمار و مدارک تایید بیمار توسط یک بیمارستان یا پزشک در ترکیه را سفارت ارائه دهید در غیر این صورت درخواست شما به طور مکرر رد صلاحیت خواهد شد. اگر قادر به تایید بیمارستان یا پزشک در ترکیه برای درمان نیستید از سایت رسمی اعزام دانشجو کمک حاصل کنید.

مدت اعتبار ویزای درمان و سلامت ترکی چقدر است؟

بسیاری از افراد این سوال را دارند که مدت اعتبار ویزای درمان و سلامت ترکیه چقدر است، در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که زمان مشخصی وجود نداشته و متغیر است؛ زیرا ویزای درمان و سلامت با توجه به دوره طول درمان تعیین خواهد شد و می‌تواند یک ویزای کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.