5/5 - (2 امتیاز)
اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه جدیدترین شرایط خرید خانه در ترکیه و قیمت ها

کشور ترکیه از کشور های همسایه در بخش شمال غربی کشور ایران است. این کشور از پیشرفت زیادی در طول دو دهه اخیر برخوردار بوده است. پیشرفت در این کشور از همه نظر افراد زیادی را ترغیب به مهاجرت و اخذ اقامت به طور دائم کرده است.کشور ترکیه از مهاجرین خارجی استقبال کرده و از این افراد حمایت می کند. حمایت این دولت از اتباع خارجی و شرایط ویژه کشور ترکیه از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و رفاهی، جاذبه های گردشگری بی مانند در این کشور سبب شده است که علاوه بر توریست هایی که سالانه از این کشور آسیایی دیدن می کنند افراد زیادی به قصد مهاجرت و اقامت طولانی مدت به کشور ترکیه وارد شوند.این کشور به افراد خارجی که به قصد تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… به این کشور می روند اقامت دائم کشور ترکیه را خواهد داد. خرید ملک و مسکن در کشور ترکیه یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور به شمار می رود که بعد از گذشت ۳ سال از زمان خریداری ملک می توان جهت کسب اقامت در این کشور اقدام کرد.سایت اعزام دانشجو از جمله موسسه های مهاجرتی است که با فعالیت طولانی مدت خود در امور مربوط به مهاجرت شما را از ابتدای مراحل اقدام به مهاجرت تا خرید ملک و سرمایه گذاری و پایان آن که اخذ اقامت کشور ترکیه است یاری می کند. با وجود وکلای مهاجرتی بی رقیب و متخصص در موسسه اعزام دانشجو یک مهاجرت رویایی خواهید داشت. 

شرایط جدید خرید ملک در ترکیه

در گذشته شرایط خرید ملک در این کشور برای افراد غیر بومی ترکیه راحت تر و مناسب تر از شرایط کنونی بوده است. کشور ترکیه در گذشته در ازای خرید ملک یا املاکی به قیمت حداقل۲۵۰ هزار دلار به افراد خارجی امکان استفاده از خدمات کشور ترکیه به عنوان شهروند رسمی و قانونی به طور دائم را عطا می کرد.اما اکنون شرایط به گونه دیگه ای است. در وضع قوانین جدید ترکیه در خصوص مهاجرین این کشور که هدف اخذ اقامت دائم این کشور از طریق انجام معاملات ملکی دارند به این صورت است که این اشخاص لازم است ملکی به قیمت ۴۰۰ هزار دلار و یا بالاتر خریداری کنند. فرد خریدار نباید به مدت ۳ سال اقدامی جهت فروش این ملک انجام دهد زیرا در این صورت دولت ترکیه با درخواست اقامت دائم این افراد موافقت نخواهد کرد.بعد از گذشت سه سال از خرید ملک فرد می تواند با ارائه مدارک معتبر و قانونی که نشان دهنده مالکیت شخص و سرمایه گذاری او در ترکیه است اقامت این کشور را به دست آورد به عنوان شهروند رسمی در این کشور به زندگی خود ادامه دهد. خانواده فرد خارجی پس از دریافت مجوز اقامت این کشور به صورت قانونی می توانند به او ملحق شوند و آن ها هم تابعیت این کشور را دریافت کنند. لازم به ذکر است که فرزندان بالای ۱۸ سال مشمول این قانون نخواهند بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه

 

قوانین خرید ملک در ترکیه

افرادی که از تابعیت کشور ترکیه برخوردار نیستند می توانند جهت خرید هر گونه ملک با ارزش مسکونی، تجاری و اداری اقدام کنند و دولت ترکیه بر سر راه افراد خارجی مانعی در این خصوص قرار نداده است. این افراد می توانند پس از خرید ملک مورد نظر در ترکیه این ملک را به اجاره و یا فروش برسانند. اما افراد زیادی هستند که با هدف اقامت دائم این کشور و ادامه زندگی در آن ملکی را خریداری می کنند.این افراد اجازه فروش ملک را به مدت سه سال نخواهند داشت. بعد از گذشت سه سال امکان اخذ اقامت دائم ترکیه برای این اشخاص فراهم خواهد بود. در صورت مطالعه این مطلب با هدف خرید ملک در ترکیه بهتر است با کارشناسان ما در موسسه اعزام دانشجو مشورت کنید. این کارشناسان با مشاوره مفید از وجود هر گونه ضرر مالی و اقدام نامناسب شما پیشگیری خواند کرد.

سرمایه گذاری در ترکیه

مراحل خرید ملک در کشور ترکیه

برای هر گونه اقدام در کشور ترکیه جهت به دست آوردن تابعیت این کشور نیاز به انجام مراحلی است که شما را سریع تر به هدف خود خواهد رساند.متاسفانه سواستفاده های مالی زیادی از ایرانیان در کشور ترکیه صورت می گیرد که برای جلوگیری از این مسئله لازم است از هر گونه اقدام غیر حضوری و غیابی برای خرید ملک در ترکیه خود داری کنید و سعی کنید از یک وکیل مورد اعتماد و مجرب کمک بگیرید. انجام مراحل خرید ملک در ترکیه شامل: 
 • سفر به کشور ترکیه و تایید ملک مورد نظر و بررسی مسائل حقوقی آن
 • ایجاد حساب بانکی در ترکیه و انتقال وجه مورد نیاز به این حساب
 • اخذ تاییدیه از سوی کارشناس امور دولتی کشور ترکیه
 • انتقال سند از طریق دفاتر اسناد رسمی ترکیه به شخص خریدار
 •  انتقال پول از طریق حساب ایجاد شده در یکی از بانک های ترکیه به حساب فروشنده ملک
 • دریافت تاپو (منظور از تاپو سند مالکیت می باشد)
 • اگر ملک مورد نظر به ارزشی بالا تر از ۴۰۰ هزار دلار خریداری شده است می توان درخواست خود مبنی بر اقامت دائم این کشور را به سفارت کشور ترکیه تحویل دهید.
 

هزینه های خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در کشور ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشور های جهان از هزینه های مناسب تری برخوردار است. علاوه بر میزان هزینه ای که شخص برای خرید ملک پرداخت می کند لازم است دیگر هزینه های جانبی معامله را نیز پرداخت کند.از جمله هزینه های مربوط به انجام معاملات ملکی در کشور ترکیه پرداخت وجهی به میزان ۲۵۰۰ لیر جهت انجام امور اداری و کارشناسانی است که بررسی ارزش ملک مورد نظر را به عهده دارند. از دیگر هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه هزینه پرداختی برای ثبت سند ملک است. این هزینه مبلغی در حدود ۲۰۰۰ لیر است. هزینه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه بستگی به شهر و منطقه و همچنین کاربری ملک مورد نظر خواهد داشت.قیمت ملک در برخی از شهر های ترکیه به مراتب بیشتر از دیگر شهر های آن است. از مناسب ترین شهر های ترکیه برای خرید ملک می توان به شهر های استانبول، ازمیر، آنکارا و آنتالیا اشاره کرد.

اجاره خانه در استانبول

 

مزایای خرید ملک

مزایای خرید ملک در این کشور عبارت است از 
 • امکان تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال
 • دریافت بیمه درمانی این کشور
 • امکان دریافت اقامت دائم پس از ۳ سال
خرید خانه در ترکیه

شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک

در صورت اقدام برای خرید هر گونه ملک و درخواست اقامت دائم کشور ترکیه لازم است از شرایط زیر برخوردار باشید: 
 • عدم دریافت کمک های اجتماعی در طی سه سال اخیر
 • دارا بودن بیمه معتبر درمانی
 • عدم اقدام به هر گونه مسئله غیر قانونی که سبب ایجاد نا امنی در این کشور خواهد بود.
 • ثبت آدرس منزل شخص در سیستم ترکیه
 

مواردی که فرد مقیم در ترکیه اجازه انجام آن ها را نخواهد داشت به شرح زیر است:

 • شخص نمی تواند به عنوان سرباز در ترکیه خدمت کند.
 • فرد خارجی امکان استخدام به عنوان مامور قانون این کشور را نخواهد داشت.
 • حق شرکت در انتخابات این کشور به عنوان شخص رای دهنده را نخواهد داشت.
 • به عنوان نامزد انتخاباتی نیز نمی تواند در انتخابات کشور ترکیه حضور داشته باشد.

انواع ویزای ترکیه و نحوه دریافت آنها

وکیل مهاجرتی ترکیه

برای جلوگیری از انجام سوء استفاده های مالی توسط فروشندگان ملک در کشور ترکیه پیشنهاد ما به شما مراجعه به موسسه اعزام دانشجو و بهره گیری از خدمات آن و ارتباط با وکلای مهاجرتی این موسسه می باشد. با همراهی و کمک مشاورین ما در هر مرحله از مهاجرت خود جایی برای نگرانی در این زمینه نخواهد بود.

سوالات متداول

آیا ما پس از خرید خانه می‌توانیم آن را بفروشیم؟ یا اینکه فروش خانه پس از خرید با نصف قیمت برای ایرانی‌ها درست می‌باشد؟

خیر. بسیاری از موسسه‌های مهاجرتی برای این که سرمایه شما را در کشور ترکیه قرار دهند به شایعه اخبار نادرست می‌پردازند. دقت داشته باشید شما پس از خرید ملک و دریافت اقامت موقت کشور ترکیه تا مدت سه سال نمی‌توانید خانه خود را بفروشید. اما پس از سه سال شما توانایی فروش به قیمت روز ملک در کشور ترکیه را خواهید داشت.

برای خرید ملک در کشور ترکیه به پول ایران چقدر هزینه نیاز داریم؟

همانطور که می‌دانید برای دریافت اقامت دائم کشور ترکیه ما باید ۴۰۰ هزار دلار در ترکیه سرمایه گذاری داشته باشیم، اما ما به پول ایران با توجه به تحقیقات سایت رسمی اعزام دانشجو در سال ۲۰۲۳ حداقل شما باید دو میلیارد تومان هزینه پرداخت کنید.

آیا برای دریافت اقامت کشور ترکیه می‌توانیم از خرید آپارتمان به صورت اقساطی استفاده کنیم؟

بله. برای خرید اقساطی آپارتمان شما باید با فروشنده توافق داشته باشید تا برای اقامت خرید ملک در ترکیه با مشکل روبرو نشده و به راحتی مجوز اقامت ترکیه به صورت موقت را دریافت کنید.

آیا با خرید ملک با هزینه کمتر از ۴۰۰ هزار دلار می‌توانیم پاسپورت ترکیه دریافت کنیم؟

خیر. کشور ترکیه از قانون‌های خاص خود برخوردار است و شما با سرمایه گذاری کمتر از ۴۰۰ دلار در زمینه خرید ملک نمی‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. اما می‌توانید اقامت موقت ترکیه را به مدت یک سال بگیرید.

نظرات و بازخورد مشتریان 😍

3 Reviews

سعید طالقانی
5

با خرید خانه کمتر از ۲۵۰هزار دلار اقامت به فرزندان بالای ۱۸ سال تعلق میگیرد یا نه؟

مهدی نیازی
5

سلام با 1 میلیارد ت.من میتونم در ترکیه یک ملک بخرم یا اپارتمان برای دریافت پاسپورت ترکیه؟

کارن میرزایی
5

سلام میتونیم با خرید کارگاه در شهرک صنعتی اقامت بگیری؟

Write a Review