5/5 - (2 امتیاز)

ویزای همراه ایتالیا

ویزای همراه ایتالیا، شرایط و مراحل دریافت

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که پایتخت آن شهر تاریخی رم است، این کشور، کشور پیشرفته‌ای است که یکی از قدرتمندترین اقتصاد‌های جهان را دارد و از نظر تولید ناخالص داخلی هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی است، همچنین قابل ذکر است که ایتالیا بیش از ۶۰ میلیون نفر جمعیت دارد و به عنوان بیست و سومین کشور پرجمعیت جهان شناخته می‌شود.

اقتصاد ایتالیا بسیار پیشرفته است، به همین دلیل احتمال داده می‌شود که دلیل مهاجرت بسیاری از افراد به ایتالیا اقتصاد قوی این کشور باشد. البته دانشگاه‌های ایتالیا در سطح جهانی رتبه بسیار بالایی دارند و به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به ایتالیا طرفداران خود را دارد.روش‌های مهاجرت به ایتالیا متنوع است و هر فردی با توجه به شرایط و خواسته خود می‌تواند مهاجرت کرده و ویزای همراه ایتالیا را دریافت کند.

ما در گروه سایت اعزام دانشجو تصمیم گرفتیم در این مقاله تمامی جزئیات مربوط به ویزای همراه ایتالیا را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی اعزام دانشجو در اینترنت و برترین شبکه‌های مجازی اطلاعات خود را به روز کنید.

صفر تا صد پزشکی در ایتالیا، آزمون ها و شرایط تحصیل

آشنایی با ویزای همراه ایتالیا

فردی که متقاضی مهاجرت به ایتالیا است و قصد دارد پس از مهاجرت خانواده خود را به ایتالیا ببرد، لازم است در مورد ویزای همراه ایتالیا اطلاعات زیادی کسب کند، به همین دلیل در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد ویزای همراه ایتالیا ارائه کنیم.

 

ویزای همراه ایتالیا چیست؟

ویزای خانوادگی یا همراه ایتالیا یکی از انواع ویزای طولانی مدت است که به ویزای ملی یا ویزای D نیز معروف است.این ویزا به دارنده آن اجازه می‌دهد تا بیش از سه ماه در ایتالیا بماند و به خانواده خود بپیوندد. این ویزا به عنوان ویزای ورود شناخته می‌شود.

همانطور که گفتیم مهاجرت به ایتالیا از روش‌های مختلفی مانند مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، کار در ایتالیا، سرمایه گذاری در ایتالیا، ازدواج با شهروند ایتالیایی و… امکان‌پذیر می‌باشد.

هر کدام از این روش‌ها مدارک و روند کاری خاص خود را دارند، اما سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا می‌توان از این راه‌ها برای ویزای همراه ایتالیا اقدام کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوال مهم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

شرایط ویزای همراه ایتالیا

از نظر سایت اعزام دانشجو مهاجرت مهم نیست که چگونه انجام شود، مهم دریافت ویزای همراه است. زیرا یکی از این چالش‌ها و دغدغه‌ها برای اقامت در ایتالیا اخذ ویزای همراه می‌باشد. در این زمینه شما باید به تمامی نکات دریافت ویزا دقت داشته باشید. برای مثال

اصلی‌ترین نکته برای دریافت ویزای همراه مربوط به خانواده است.

طبق این شرط، همسر، فرزندان یا والدین متقاضی ویزای همراه نباید شهروند یا تبعه سایر کشور‌های اروپایی باشند. برای مثال اگر فرزند شما تبعه یکی دیگر از کشور‌های اروپا به جز ایتالیا باشد، شما قادر به دریافت ویزای همراه نخواهید بود. در ادامه به شرط‌هایی دیگر دریافت ویزای همراه اشاره خواهیم داشت.

 

شرط‌های دریافت ویزای همراه

۱- مجوز ورود به کشور

همچنین برای اینکه به یک فرد ویزای ایتالیا اعطا شود، باید مجوز ورود به کشور ایتالیا داشته باشد. دریافت این تاییدیه آسان نیست و توسط اداره مهاجرت ایتالیا در شش ماه صادر می‌شود، به همین دلیل اگر قصد دریافت ویزای همراه دارید باید شش ماه قبل درخواست تأییدیه ورود به کشور را ارائه کنید.

 

۲- درآمد کافی برای خود و خانواده

از دیگر شرط‌های مهاجرت به ایتالیا و دریافت ویزای همراه می‌توانیم به میزان درآمد شما اشاره داشته باشیم. شما باید ثابت کنید که حداقل درآمد سالانه شما نزدیک به شش هزار یورو است، همچنین در صورتی که شما تنها نیستید و قصد مهاجرت با خانواده را دارید، به اضافه نصف این مبلغ برای هر یک از اعضای خانواده باید درآمد داشته باشید.

 

۳- تعیین محل اقامت طبق قوانین

قابل ذکر است که محل اقامتی که ارائه می‌دهید باید مطابق با قوانین ذکر شده باشد.

  • قرارداد مسکن در AGENZIA DELLE ENTRATE ثبت شده باشد
  • طبق قوانین، حداقل متراژ برای دو نفر باید ۴۵ متر مربع باشد و خانه باید دارای یک اتاق خواب باشد.
  • برای سه نفر حداقل متراژ پنجاه و پنج متر مربع و خانه دو خوابه باشد.
  • برای چهار نفر حداقل مساحت شصت متر مربع و خانه دو اتاق خواب باشد.

در صورتی که در انجام هر کدام از شرط‌هایی ذکر شده با مشکل مواجه هستید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید. سایت اعزام دانشجو معتبر‌ترین سایت ارائه خدمات مهاجرتی و مشاوره در زمینه دریافت ویزای همراه در کشور ایران است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه ایتالیا

 

همانطور که اشاره کردیم مهاجرت به ایتالیا به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و معمولاً افراد تمایل دارند خانواده خود را با خود به کشور جدید بیاورند. در این قسمت از مقاله به بررسی مدارکی می‌پردازیم که برای اخذ ویزا برای همراهان مورد نیاز است.

 

این مدارک عبارتند از:

  1.  گواهی ازدواج ترجمه شده به عنوان گواهی خانواده معتبر، شناسنامه همسر و افراد تحت تکفل که ترجمه شده است.
  2.  تکمیل فرم درخواست ویزای بلند مدت ایتالیا، مدارکی که نشان دهنده اقامت فرد در ایتالیا مانند کارت اقامت یا گواهینامه رانندگی، مدارکی که نشان می‌دهد فرد می‌تواند از نظر مالی خانواده خود را تامین کند.
  3. مدارکی که محل سکونت مناسب را نشان دهد، آخرین عکس پاسپورت فرد، رسید پرداخت ویزای همراه، انگیزه نامه، رضایت همسر ترجمه شده به ایتالیایی برای تایید سفر کودک و ….

 

دریافت ویزای همراه از طریق ازدواج

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که اگر شخصی قصد دارد با ازدواج با یک شهروند ایتالیایی در ایتالیا زندگی کند، باید قبل از ارائه درخواست ویزای همراه خود، ازدواج خود را در کنسولگری ایتالیا ثبت کرده باشد.

همچنین توجه داشته باشید که بدون این استاد و مدارک هیچ گونه پیوند خانواده امکان‌پذیر نخواهد بود.

آزمون SAT چیست؟

اخذ ویزای همراه ایتالیا پس از تحصیل در خارج از کشور

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در ایتالیا یکی از روش‌هایی است که افراد زیادی برای مهاجرت به ایتالیا انتخاب می‌کنند.

افرادی که متاهل هستند معمولاً تمایل دارند و سعی می‌کنند همسر و فرزندان خود را به ایتالیا ببرند. اما در ارتباط با کشور ایتالیا و ویزای همراه از طریق روش آموزشی سختگیری‌های زیادی اعمال می‌شود و ممکن است افراد با چالش‌های مختلف مواجه شوند.

البته قابل ذکر است که اگر شما در این زمینه با سایت اعزام دانشجو هماهنگی داشته باشید، سایت اعزام دانشجو با برنامه‌ریزی و با رعایت تمامی قوانین این موضوع به راحتی انجام می‌دهد.

 

شرایط دریافت ویزای همراه با مهاجرت تحصیلی:

زمانی که دانشجویی که در ایتالیا تحصیل می‌کند مجوز اقامت تحصیلی خود را دریافت می‌کند، می‌تواند برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت کند و دعوت نامه صادر کند.

همانطور که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم شرایط زندگی بسیار مهم است. بنابراین فرد باید خانه‌ای با متراژ مشخص و اتاق‌های کافی برای خانواده خود اجاره کند.

علاوه بر آن فرد باید مبلغی در حدود هشت هزار و پانصد یورو در حساب قانونی خود ارائه کند. البته این مقدار با توجه به تعداد افراد افزایش می‌یابد.دقت داشته باشید که در این صورت اعضای خانواده فرد به عنوان توریست وارد ایتالیا و شهری که فرد دانشجو است، می‌شوند.

پس از ورود اعضای خانواده، فرد می‌تواند درخواست عضویت در پرمسو را بدهد. در صورت موافقت با این موضوع، نام همراه یا همراهان در فرم درج می‌شود.ویزای همراه اعتباری مشابه ویزا دارد و با آن می‌توانید به تمام کشور‌های عضو شنگن سفر کنید. با کمک پرمسو می‌توانید در تمام مدت تحصیل به همراه خانواده خود در این کشور حضور داشته باشید.

البته توجه داشته باشید که اثبات توانایی مالی برای حمایت از خانواده بسیار مهم است. همچنین توجه داشته باشید که فرد نمی‌تواند از طریق مهاجرت تحصیلی اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند و باید پس از تحصیل ویزای همراه خود را به ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری تغییر دهد.در صورتی که با هرگونه مشکل در شرایط دریافت ویزای همراه ایتالیا روبرو شدید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو مشاوره دریافت کنید.

ویزای پیوستن به خانواده در ترکیه

اخذ ویزای همراه از طریق مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا را می‌توان یکی از راه‌های جذاب اقامت در ایتالیا نامید. زیرا ایتالیا روند اقتصادی بسیار مهمی دارد و یکی از برترین کشور‌های صنعتی جهان به شمار می‌رود.

توجه داشته باشید که ویزای همراه از طریق کار همچنان چالش‌های زیادی دارد. اما شما می‌توانید با مراجعه به سایت اعزام دانشجو در گوگل و شبکه‌های مجازی به راحتی نگرانی خود را برطرف کنید و به دریافت ویزای کار بپردازید.

نکات دریافت ویزای همراه از طریق مهاجرت کاری:

یک نکته بسیار مهم این است که فرد با داشتن کارت آبی یا کارت آبی اتحادیه اروپا به راحتی می‌تواند برای ویزای همراه اقدام کند.

در این صورت فرد می‌تواند بدون هیچ انتظاری و گذراندن شرایط سخت ویزای همراه برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کند.اما اگر فردی که در ایتالیا کار می‌کند، اقامتش یک ساله باشد، اعضای خانواده می‌توانند در طول مدت ویزا به او ملحق شوند. البته قابل ذکر است که شما برای این الحاق، به ویزای همراه یا پیوست خانوادگی نیاز دارید. منظور از همراه و خانواده، همسر و فرزندان زیر هجده سال متقاضی است.

لطفاً توجه داشته باشید که کارگران فصلی که ویزای کاری آن‌ها کمتر از یک سال است، نمی‌توانند برای ویزای همراه اقدام کنند یا فردی را به عنوان همراه به این کشور بیاورند.

صفر تا صد شرایط دریافت بورسیه دولتی ایتالیا

مدارک دریافت ویزای همراه از طریق مهاجرت کاری:

برای اخذ ویزای همراه از طریق کار در ایتالیا مدارک زیر مورد نیاز است. این مدارک عبارتند از:

گواهی تمکن مالی (به عبارت دیگر حقوق فردی که در ایتالیا کار می‌کند باید برای تأمین مالی خانواده‌اش در ایتالیا کافی باشد)

اثبات اجاره مسکن باید بر اساس قوانین ذکر شده در قسمت‌های قبلی باشد.

گواهی ازدواج ترجمه شده به ایتالیایی

شناسنامه فرزندان همراه با کپی با ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی و تایید شده

گواهی عدم سوء پیشینه ترجمه شده با مهر معتبر و رسمی

گذرنامه معتبر

فرم درخواست ویزا همراه

پرداخت ویزا هزینه‌ها به همراه…

 

توجه داشته باشید که پس از پنج سال اقامت و کار در ایتالیا، فرد می‌تواند برای اقامت دائم این کشور اقدام کند.

پس از دریافت اقامت دائم ایتالیا، متقاضی می‌تواند پس از شش سال کار در این کشور و در صورت نداشتن سابقه کیفری، مالیات و بیمه خود را به طور منظم پرداخت کرده و برای شهروندی ایتالیا اقدام کند و پاسپورت ایتالیایی بگیرید.

 

دریافت ویزای همراه از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا

ایتالیا اخیراً روش خاصی را برای شهروندان غیر اروپایی که می‌خواهند در ایتالیا سرمایه گذاری کنند، ارائه کرده است.البته سرمایه گذاری در ایتالیا به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است، از جمله این روش‌ها می‌توان به ثبت شرکت در ایتالیا، خرید ملک در ایتالیا و… اشاره کرد.

اما مهمتر از آن ویزای طلایی ایتالیا است، ویزای طلایی از ابتدا به مدت دو سال صادر می‌شود و در ادامه اگر افراد شرایط لازم را داشته باشند، ویزا برای سه سال دیگر نیز تمدید می‌شود.

از طریق این ویزا، فرد می‌تواند برای همسر قانونی خود که بالای ۱۸ سال سن دارد، فرزندان زیر ۱۸ سال، و فرزندان بالای ۱۸ سال که وابسته به خانواده هستند، والدین بالای ۶۵ سال و والدینی که دارای وابستگی هستند ویزای همراه دریافت کند.البته قابل ذکر است که در این روش در صورتی که فرد مبلغ مورد نیاز را به عنوان سرمایه پرداخت نکند، ویزا قبل از تاریخ انقضا لغو می‌شود. در صورتی که قصد مهاجرت با سرمایه گذاری به ایتالیا را دارید، سایت اعزام دانشجو همراه شما خواهد بود.

 

سوالات متداول در مورد ویزای همراه ایتالیا

مهمترین شرایط برای اخذ ویزای همراه ایتالیا چیست؟

یکی از مهمترین شرایط این است که متقاضی تابعیت سایر کشور‌های اروپایی را نداشته باشد.

با توجه به قوانین مهاجرت ایتالیا، اقامت دو نفره برای اخذ ویزای همراه ایتالیا چگونه باید باشد؟

مساحت خانه باید حداقل چهل و پنج متر مربع و دارای یک اتاق خواب باشد.

برای درخواست ویزای همراه ایتالیا چه مواردی باید بررسی شود؟

از جمله موارد مهمی که بررسی می‌شود، توانایی مالی فرد و درآمد وی و مسکن فرد برای حمایت از خانواده است.

اگر فردی با ازدواج با یک شهروند ایتالیایی قصد اقامت در ایتالیا را داشته باشد چه باید بکند؟

قبل از درخواست ویزای همراه باید ازدواج خود را در کنسولگری ایتالیا ثبت کنید.

اگر فردی با ازدواج با یک شهروند ایتالیایی قصد اقامت در ایتالیا را داشته باشد چه باید بکند؟

قبل از درخواست ویزای همراه باید ازدواج خود را در کنسولگری ایتالیا ثبت کنید.

آیا فردی با مهاجرت تحصیلی می‌تواند برای ویزای همراه ایتالیا اقدام کند؟

بله، پس از مهاجرت تحصیلی، امکان درخواست ویزای همراه وجود دارد، اما پذیرش آن تضمینی نیست.

چگونه خانواده فرد پس از درخواست ویزای همراه به ایتالیا به عنوان مهاجر تحصیلی وارد می‌شود؟

در ابتدا خانواده یک فرد به عنوان توریست وارد این کشور می‌شود.

آیا امکان سفر به کشور‌های عضو شنگن پس از دریافت ویزای همراه وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید با دریافت ویزای همراه به تمامی کشور‌های شینگن سفر کنید.

آیا فرد می‌تواند پس از مهاجرت برای ویزای همراه ایتالیا اقدام کند؟

بله، مهاجرت کاری به فرد این امکان را می‌دهد که پس از اقامت برای خانواده خود برای ویزای همراه اقدام کند که البته با شرایط خاصی همراه است.

چگونه بدون شرایط سخت و انتظار ویزای همراه ایتالیا بگیریم؟

داشتن کارت آبی یا کارت آبی اتحادیه اروپا می‌تواند به راحتی برای ویزای همراه اقدام کند.

آیا کارگران فصلی می‌توانند برای ویزای همراه ایتالیا اقدام کنند؟

خیر، به طور کلی افرادی که کمتر از یک سال در ایتالیا اقامت داشته‌اند نمی‌توانند برای ویزای همراه اقدام کنند.

آیا امکان اخذ ویزای همراه ایتالیا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

بله، این امکان وجود دارد و بهترین کار استفاده از ویزای طلایی یا ویزای طلایی است.