5/5 - (1 امتیاز)

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا، قیمت ویزا مراحل دریافت ویزا و شرایط گرفتن

ویزای ایتالیا در انواع مختلفی ارائه می‌شود که با توجه به هدف سفر از جمله ویزای توریستی ایتالیا قابل دریافت است. طبق تحقیقات سایت اعزام دانشجو معمولاً بسیاری از انواع این ویزا‌ها شرایط خاص خود را دارند و به دلیل اهمیت این موضوع، بهتر است از افراد متخصص در این زمینه به صورت حضوری یا تلفنی مشاوره بگیرید.

سایت اعزام دانشجو در این صفحه چند مورد از مهم‌ترین نکات را به شما آموزش داده‌است، اما شما می‌توانید با کارشناسان این سایت نیز برای دریافت اطلاعات کامل مشورت کنید.

ویزای توریستی ایتالیا نحوه دریافت، هزینه ها و مدارک

انواع این ویزا‌ها به شرح زیر است:

ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که می‌دانید یکی از محبوب‌ترین انواع ویزا، ویزای توریستی است. ویزای توریستی به مسافران این امکان را می‌دهد که نود روز در ایتالیا بمانند و از جاذبه‌های آن دیدن کنند.

 

انواع ویزای توریستی ایتالیا

یکی از نکات مهم سفر به ایتالیا با هدف گردشگری انتخاب نوع مناسب ویزا می‌باشد. به طور کلی ویزای کشور‌های عضو شینگن که ایتالیا یکی از آنهاست بر اساس مدت زمان ویزا و دلیل ورود به کشور مهاجرتی به ۴ دسته تقسیم می‌شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در مورد انواع ویزای توریستی ایتالیا به صفحه انواع ویزای شینگن مراجعه نمایید.

 

تامین مالی برای ویزای ایتالیا

اثبات تمکن مالی فرد برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا یکی از مهمترین مدارکی است که باید ارائه شود. توانایی مالی و موجودی حساب غیر واقعی را به سفارت ایتالیا ارسال نکنید، زیرا مدارک مالی به طور کامل در سفارت ایتالیا درخواست می‌شود.

 

دو روش زیر برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا وجود دارد:

منابع مالی کافی

متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا باید حداقل موجودی حساب بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان داشته باشند که باید به یورو صادر شود.

 

گردش حساب بالا

برای ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب ۳ ماهه آخر برای این کشور مهم است. در گردش حساب فرد، میزان مبالغ ورودی و خروجی و تعداد تراکنش‌ها مهم است.

 

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

لازم به ذکر است که بدون داشتن دعوت نامه امکان درخواست ویزای ایتالیا وجود دارد. درخواست ویزای توریستی بدون دعوتنامه ایتالیا نیازمند منابع مالی و حساب بانکی قوی است. اگر فردی بدون دعوتنامه بخواهد برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کند باید از قبل محل اقامت (هتل، مسافرخانه و… ) به طور واضح مشخص شود.

صفر تا صد ویزای کار ایتالیا، شرایط و مدارک

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.

مدارک ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی، کلیه پاسپورت‌های قبلی متقاضی به همراه ویزا‌های اخذ شده، فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا، عکس، ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی، ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار، ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی، پرینت برگه وقت سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت با ناظر هتل و دعوت نامه و….

 

یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا ارائه مدارک شغلی متقاضی می‌باشد که با توجه به شغل فرد درخواست می‌شود:

انواع شغل‌های مورد تایید

الف) پزشکان، وکلاً، مهندسان: پروانه مطب یا حکم استخدامی، نظام مهندسی، پروانه وکالت + کارت بازرگانی مربوطه.

ب) اجاره دهنده: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند ملک مربوطه.

ج) مشاغل دولتی: حکم انتخاب شغل با مهر + آخرین فیش حقوقی با مهر + گواهی اشتغال به کار.

د) بازنشستگان: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوقی.

هـ) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل ۶ ماه).

و) اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها: گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات).

ز) معلمان، اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه: اصل حکم استخدامی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی.

ح) دانشجویان، دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویانی که در طول سال تحصیلی قصد سفر دارند.

ج) بازرگانی: پروانه کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت، اصل پروانه کسب الزامی است).

ی) سند ملکی (در صورت عدم وجود سند ملکی جهت دریافت اطلاع از شرایط اخذ آن با کارشناسان فروش تماس بگیرید).

 

پس به صورت کلی شما باید اصل و کپی گواهی تمکن مالی متقاضی + ترجمه آن به زبان انگلیسی (این موارد شامل گردش مالی سه ماه گذشته + مهر و امضای بانک +کپی صفحه اول گذرنامه+ اصل و کپی بلیط رفت و برگشت به ایتالیا+ اصل و کپی بیمه مسافرتی با توجه به مدت زمان اقامت فرد در منطقه مورد نظر+ کپی رزرو هتل یا محل سکونت شخص را باید تهیه کنید.در صورتی که قصد دریافت ویزای توریستی دارید اما نمی‌دانید چگونه مدارک مورد نظر را تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم از سایت اعزام دانشجو در این زمینه بهره ببرید.

صفر تا صد مهاجرت به ایتالیا، شرایط، مزایا و نکات مهم

ویزای تجاری ایتالیا

این ویزا توسط افرادی اخذ می‌شود که قصد سرمایه گذاری و تجارت در ایتالیا را دارند. این ویزا نیز معتبر است.

 

ویزای پزشکی ایتالیا

افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند می‌توانند برای درمان به ایتالیا سفر کنند. ایتالیا به افراد ویزای پزشکی می‌دهد تا بتوانند در ایتالیا درمان شوند.

 

ویزای فرهنگی – ورزشی ایتالیا

سایر ویزا‌های ایتالیا ویزای فرهنگی و ورزشی است. این ویزا بیشتر توسط ورزشکاران و بازیگران اخذ می‌شود. افرادی که هنر یا توانایی خاصی دارند می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

 

ویزای ترانزیت ایتالیا

با این ویزا می‌توانید برای مدت محدودی وارد فرودگاه ایتالیا شده و بسته به نوع ویزای ترانزیت خود در کمتر از ۴۸ ساعت از این کشور خارج شوید.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی توسط دانشجویان یا افرادی که دعوتنامه تحصیلی از یک دانشگاه یا مرکز علمی معتبر در ایتالیا دارند اخذ می‌شود. برای دریافت این نوع ویزا باید زمان تحصیل سفارت ایتالیا را بدست‌آورید.

در صورت علاقه به دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید از مشاوره سایت اعزام دانشجو بهره‌مند شوید.

 

ویزای کار ایتالیا

اگر دعوت نامه‌ای از یک کارفرمای معتبر دارید، می‌توانید ویزای کار ایتالیا را دریافت کنید.

 

ویزای پیوستن به همسر ایتالیا

ویزای پیوستن همسر ایتالیایی

در صورتی که همسر متقاضی اقامت دائم ایتالیا را داشته باشد یا شهروند این کشور باشد، متقاضی می‌تواند ویزا برای پیوستن به همسر دریافت کند.

 

زمان پاسخگویی ویزای ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا یکی از ویزا‌های کوتاه مدت نوع C می‌باشد. زمان پاسخگویی به درخواست ویزای توریستی تقریباً ۱۵ روز کاری است و ممکن است این زمان تا ۳۰ روز تمدید شود. شایان ذکر است که در موارد خاص، بررسی دقیق‌تر شرایط ممکن است بیش از ۳۰ روز طول بکشد. درصورتی زمان پاسخگویی ویزای شما بیشتر شد می‌توانید از سایت اعزام دانشجو بهره ببرید.

 

ریجکتی ویزای ایتالیا

برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا قبل از هر اقدامی باید با وکیل مهاجرتی مجرب در این زمینه مشورت کرد و از نحوه ارائه، تهیه و تنظیم مدارک مطلع شد. همانطور که می‌دانید شما برای دریافت صددرصد ویزای خود می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید اما در صورتی که خودتان اقدام کردید برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزای شینگن ایتالیا، نکات زیر از جمله مواردی است که هنگام درخواست ویزای توریستی این کشور باید رعایت شود:

 

بهتر است صادق باشید و با افسر سفارت کاملاً صادقانه صحبت کنید.

تحت هیچ شرایطی اطلاعات نادرست ارائه ندهید، زیرا علاوه بر اجازه افسر برای رد ویزا، اجازه دارد فرد را از دریافت هرگونه ویزا در این کشور تا ۱۰ سال نیز محروم می‌کند.

برای اینکه افسر اطمینان حاصل کند که نمی‌خواهید یک کشور پناهنده شوید و هدف شما فقط تفریح ​​و گردشگری است، باید مدارک لازم را برای بازگشت به کشور خود ارائه دهید. زیرا یکی از مواردی که منجر به ریجکت شدن ویزای ایتالیا می‌شود، عدم اطمینان افسر از بازگشت متقاضی به کشورش است.

حمایت مالی قوی ارائه دهید تا افسر پرونده مطمئن شود که شما قادر به پرداخت هزینه‌های سفر خود خواهید بود.

در طول مصاحبه بدون استرس و با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید و انگیزه سفر خود را خیلی واضح بیان کنید.

عدم ارائه منابع مالی قوی مانند پرینت صورتحساب بانکی و سند ملکی معتبر و همچنین ارائه مدارک ناقص، متناقض و نامشخص ممکن است منجر به رد شدن ویزا شود.

انواع ویزای ترکیه و شرایط دریافت آن

رد ویزای ایتالیا

برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا و اعتراض به رد درخواست خود، بهتر است دلایل خود را طی نامه‌ای به سفارت ایتالیا توضیح دهید و به افسر مربوطه خطاب کنید، مدارک خود را تکمیل و مجدداً ارسال کنید.

اگر افسر پرونده از بازگشت شما به کشورتان مطمئن نیست، بهتر است اسناد ملکی بیشتری را در صورت وجود پیوست کرده و وابستگی خود را به کشورتان اعلام کنید.

رزرو هتل یا اجاره مکانی را که قصد اقامت در ایتالیا را دارید ارائه دهید تا افسر مطمئن شود که شما مکانی برای اقامت دارید.

در تهیه گواهی عدم سوء پیشینه کوتاهی نکنید زیرا اگر افسر پرونده متوجه شود متقاضی دارای سابقه کیفری است با درخواست وی موافقت نمی‌شود.

در صورتی که با موارد ذکر شده نتوانستید رد ویزای خود را حل کنید، از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید.

 

نکات ویزای ایتالیا

ارائه اصل مدارک مربوط به ویزای ایتالیا به شرکت قصران گشت الزامی می‌باشد. کلیه مدارک ارسالی تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت می‌ماند.

ساعت اعلام شده سفارت توسط شرکت قصران گشت قابل تغییر نیست.

در صورتی که کارشناسان یا سفارت مربوطه لازم بدانند مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی می‌باشد.

ارائه ضمانت نامه بانکی برای بازگشت از سفر الزامی است و مبلغ آن برای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به‌ایشان اعلام خواهد شد.

با توجه به اینکه تمامی مدارک ارائه شده توسط شرکت میزبان و سفارت استعلام می‌شود، توصیه می‌شود تمامی مدارک به صورت مستند و قابل استعلام باشد.

رزرو هتل یا اجاره مکانی را که قصد اقامت در ایتالیا را دارید ارائه دهید تا افسر مطمئن شود که شما مکانی برای اقامت دارید.

در تهیه گواهی عدم سوء پیشینه کوتاهی نکنید زیرا اگر افسر پرونده متوجه شود متقاضی دارای سابقه کیفری است با درخواست وی موافقت نمی‌شود.

شما می‌توانید از سایت اعزام دانشجو برای درخواست ویزای ایتالیا در کمترین زمان ممکن بهره ببرید.

 

شهر‌های ایتالیا برای مسافرت یا زندگی

برای سفر به ایتالیا نیاز به اخذ ویزای فوری ایتالیا دارید. ایتالیا یکی از کشور‌های قاره اروپاست که بسیار زیبا و دیدنی است. این کشور دیدنی مانند چکمه‌ای روی نقشه است و به همین دلیل به کشور چکمه‌ها معروف است. پایتخت این کشور دیدنی و زیبا شهر بی‌نظیر رم است. در ادامه توسط تحقیقات سایت اعزام دانشجو به توضیحاتی درباره شهر‌های این کشور پرداخته‌ایم.

 

رم

رم یکی از بهترین شهر‌های ایتالیاست. رم هر ساله با جاذبه‌های منحصر به فرد خود پذیرای تعداد زیادی از مسافران است، مسافران زیادی به این شهر دیدنی سفر می‌کنند و از جاذبه‌های آن لذت می‌برند. همچنین رم یکی از شهر‌هایی است که آثار باستانی بسیار زیبایی را در دل خود جای داده است.

 

ونیز

ونیز یکی دیگر از شهر‌های جالب ایتالیاست. ونیز مانند یک الماس در میان شهر‌های روی آب است. درخشش این شهر به حدی است که سالانه تعداد زیادی گردشگر وارد این کشور می‌شوند. بی‌نظیرترین هتل‌ها را می‌توان در شهر زیبای ونیز یافت.

 

میلان

اگر بخواهیم به یکی دیگر از شهر‌های ایتالیا اشاره کنیم، قطعاً باید به شهر میلان اشاره کنیم. این شهر مهد مد و تمدن است که با بهترین امکانات مردم را به خود جذب می‌کند. میلان مهد مد است. بهترین مزون‌ها طراحان لباس در این شهر هستند و مد را به تمام دنیا صادر می‌کنند.

هزینه سفر به ایتالیا چقدر است؟

برای سفر به ایتالیا ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنید. برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا باید از سفارت وقت بگیرید. با گرفتن وقت سفارت می‌توانید به سفارت رفته و برای ویزای این کشور اقدام کنید. برای دریافت ویزای ایتالیا باید مبلغی را پرداخت کنید.

اگر بخواهیم کل هزینه‌ها را تخمین بزنیم باید قدم به قدم با ما همراه باشید. اولین هزینه‌ای که باید بپردازید برای تهیه مدارک است. برخی از مدارک برای سفر مورد نیاز است و باید آن‌ها را تهیه کنید. این مدارک شامل بیمه نامه مسافرتی، واچر هتل، رزرو بلیط هواپیما و… می‌باشد.

هزینه دوم برای ترجمه مدارک است. تمام مدارک شما باید به انگلیسی ترجمه شود. این مدارک را با هماهنگی مناسب و ویژه به سفارت تحویل دهید تا معاینه آغاز شود. این ترجمه با توجه به زمان و مدارک هزینه متفاوتی خواهد داشت. هر چه تعداد مدارک بیشتر باشد، هزینه ترجمه بیشتر می‌شود.

بعد از ترجمه باید در تاریخ مراجعه به سفارت هزینه سفارت را پرداخت کنید. این هزینه برای صدور ویزا است که ۱۲۵ یورو می‌باشد. این مبلغ باید به صورت یورو و نقد به سفارت پرداخت شود. خوشبختانه ایتالیا در ایران سفارت دارد و شما به راحتی می‌توانید برای ویزای این کشور اقدام کنید.

پس از این باید هزینه‌های اقامت خود را محاسبه کنید. مهم نیست که بلیط هواپیما کدام شهر ایتالیا باشد، چند روز هتل رزرو کنید و چه نوع تفریحی در مقصد داشته باشید، همه بر هزینه‌های شما تأثیر می‌گذارد. پس باید همه این‌ها را در نظر بگیرید و طبق این‌ها سفرتان را شروع کنید تا دچار مشکل مالی نشوید.

در صورتی که قصد مهاجرت یا مسافرت به ایتالیا را دارید اما نمی‌توانید این هزینه‌های سنگین را پرداخت کنید، پیشنهاد می‌کنیم از سایت اعزام دانشجو برای سفر به ایتالیا با کمترین هزینه بهره ببرید.

 

چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟

برای اخذ ویزای ایتالیا شما می‌توانید از سایت اعزام دانشجو کمک بگیرید و خودتان تنها بخش کوچکی از انجام کار‌های دریافت ویزا باشید‌، اما اگر قصد دارید خودتان تمامی کار‌ها را انجام دهید ما به شما مراحل زیر را پیشنهاد می‌کنیم.

اولین قدم گرفتن وقت سفارت ایتالیا می‌باشد. برای گرفتن وقت در ایتالیا می‌توانید با مشاوران مجرب سایت ویزا گوردی تماس بگیرید تا به راحتی سفر خود را شروع کنید. وقت سفارت را می‌توان به صورت آنلاین یا حضوری انجام داد. اگر برای دریافت این ویزا عجله دارید باید سریعاً از سفارت وقت بگیرید.

وقت سفارت فوری به شما این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان ممکن وارد سفارت شوید. با ورود به سفارت می‌توانید مدارک خود را تحویل داده و پس از اخذ ویزا سفر خود را آغاز کنید. مدارک شما باید با هماهنگی خاصی ترجمه و به سفارت ارائه شود.

 

فراموش نکنید که به همراه مدارک باید هزینه صدور ویزا را نیز ارائه دهید. این هزینه را باید به صورت نقدی به سفارت پرداخت کنید. پس از این، سفارت شروع به بررسی مدارک شما می‌کند. این بررسی دو تا چهار هفته طول می‌کشد و پس از آن شما را از پاسخ خود مطلع می‌کند.

 

در صورت مثبت بودن پاسخ سفارت می‌توانید ویزای خود را بگیرید و سپس سفر کنید. اگر پاسخ سفارت به درخواست شما منفی است، باید دو تا چهار ماه بعد با حذف دلیل ریجکت، دوباره برای ویزا اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که باید شخصاً به سفارت ایتالیا مراجعه کنید. آرامش و صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی ویزای این کشور را دریافت کنید. در ضمن بهتر است با لباس مناسب و رسمی به سفارت بروید.

 

مدت زمان صدور ویزای ایتالیا چقدر است؟

به صورت کلی گرفتن ویزا بین دو هفته تا یک ماه زمان‌بر است اما نکاتی وجود دارد که شما باید به آن‌ها توجه کنید.

اگر قبل از تعطیلات تابستانی یا عید نوروز قصد دریافت ویزای شینگن این کشور را دارید، باید زودتر وقت سفارت را دریافت کنید. در غیر این صورت به دلیل متقاضیان زیاد، ممکن است نتوانید ویزای ایتالیا را در زمان مورد نظر دریافت کنید. پس این نکات را در نظر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که هرچه مدارک شما کامل تر باشد، ممکن است این زمان کوتاهتر باشد. چیدمان مدارک شما نیز در این امر موثر خواهد بود. شما باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده و کاغذی به سفارت تحویل دهید تا سفارت بررسی آن‌ها را آغاز کند.

در نظر داشته باشید که به همراه مدارک خود باید‌ایمیلی را که قرار ملاقاتتان در آن ثبت شده است نیز ارائه دهید. همچنین باید این مدرک را به صورت کاغذی به سفارت تحویل دهید. بعد از دو الی چهار هفته پاسخ سفارت به همان‌ایمیلی که ثبت شده ارسال می‌شود و از این طریق می‌توانید برای ویزا اقدام کنید.

 

سؤالات متداول

آیا سفارت ایتالیا باز است و ویزای ایتالیا صادر شده است؟

بله، سفارت ایتالیا باز است و خدمات ارائه می‌دهد، اما همچنان به دلیل محدودیت، خدمات ویزای توریستی به حالت تعلیق درآمده و تنها به درخواست‌های آموزشی و کاری پاسخ داده می‌شود.

برای ویزای ایتالیا چقدر باید پول داد؟

میزان حمایت مالی که ارائه می‌کنید باید با شرایط شغلی شما مطابقت داشته باشد. بهترین مبلغ برای فاینانس ایتالیا این است که این عدد زیر ۱۵۰ میلیون تومان نباشد.

دریافت ویزای ایتالیا چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که باید منتظر جواب ویزای ایتالیا باشید ۱۴ الی ۲۱ روز می‌باشد. در برخی موارد ممکن است سفارت زودتر باشد و در برخی موارد نادر ممکن است بیشتر از این زمان طول بکشد.

هزینه ویزای ایتالیا چقدر است؟

هزینه ویزای ایتالیا که باید به سفارت پرداخت کنید حدود ۱۳۰ یورو می‌باشد. اگر خودتان برای ویزا اقدام می‌کنید، نیازی به پرداخت هزینه به آژانس‌های مسافرتی نیست. اما در صورت نداشتن تجربه و تخصص کافی با پرداخت هزینه به این دفاتر کل خدمات به شما ارائه می‌شود.