5/5 - (1 امتیاز)

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کار ایتالیا، مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای کار

بسیاری از ما ایرانی‌ها به دنبال کار در یکی از کشور‌های اروپایی هستیم، ایتالیا یکی از کشور‌های اروپایی است که تقاضا برای کار در این کشور تقریباً بالاست.

به همین منظور در ادامه قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با ویزای کار ایتالیا طبق تجربیات سایت اعزام دانشجو بیان کنیم، همچنین در انتهای این متن هرگونه سوال یا مشکل مهاجرتی که داشته باشید، می‌توانید از مشاوران مجرب و کادر سایت اعزام دانشجو بپرسید.

صفر تا صد شرایط دریافت بورسیه دولتی ایتالیا

وضعیت اقتصادی ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور‌های اروپایی است و این وضعیت باعث می‌شود بسیاری از مردم فکر کنند که ایتالیا کشور خوبی برای یافتن شغل جدید است، در حالی که واقعاً اینطور نیست و این کشور برای یافتن شغل‌ایده‌آل در زمینه‌های پزشکی یا بسیاری از رشته‌های معتبر کشور ایران نیست اما باید توجه داشته باشید که ایتالیا هشتمین اقتصاد برتر جهان است و شما می‌توانید در بسیاری از شرکت‌های معتبر اروپا در زمینه اقتصاد، علوم اجتماعی، معماری، مهندسی و… مشغول به کار شوید.

درست است که طبق اطلاعات جهانی هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا نرخ بیکاری بالایی دارد و همین امر کار برای خارجی‌ها را سخت می‌کند و این باعث می‌شود ایرانی‌ها تمایل کمتری برای مهاجرت به این کشور داشته باشند اما تمامی کشور‌های جهان دارای نرخ بیکاری هستند و همچنان باید توجه کنید، که مشاغلی هستند که بازار کار آن‌ها در ایتالیا بسیار پررونق است و تنها نیاز است که شما تحصیلات کافی برای شرکت در این مشاغل را داشته باشید.

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر به طور جدی قصد سفر به ایتالیا را دارید و به دنبال راه‌هایی برای دریافت ویزای کار ایتالیا هستید، قبل از درخواست ویزا با کارشناسان مجرب سایت اعزام دانشجو برای انتخاب کار مناسب مشورت کنید.

نکته دیگری که در رابطه با اقتصاد ایتالیا باید به آن توجه کنید موقعیت جغرافیایی شهر‌های صنعتی این کشور است. توجه داشته باشید که شهر‌های شمالی ایتالیا در واقع شهر‌های صنعتی هستند، شرکت‌های زیادی در این شهر‌ها وجود دارد و به همین دلیل امکان کاریابی در این شهر‌ها بیشتر خواهد شد.

در این میان شهر‌های جنوبی ایتالیا بیشتر به دنبال کشاورزی و کار‌هایی از این دست هستند، به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم برای سفر و مهاجرت به ایتالیا به شهر مقصد خود توجه کنید در غیر این صورت ممکن است با مشکل مواجه شوید.

 

چگونه در ایتالیا کار پیدا کنیم؟

با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، بسیاری از افراد فکر می‌کنند که یافتن کار در ایتالیا دشوار است، در حالی که اصلاً اینطور نیست. اگرچه ایتالیا همچنان درگیر بحران مالی جهانی است و به طور کامل بر این بحران غلبه نکرده است، اما همچنان می‌توان در این کشور بهترین شغل با بالاترین حقوق را داشت.

کشور ایتالیا سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند، این امر باعث می‌شود برخی از مشاغل وابسته به گردشگری روز به روز رونق بگیرند. علاوه بر این، اگر متخصص باشید و مهارت بالایی داشته باشید، می‌توانید در ایتالیا کار پیدا کنید.

به طور کلی در کشوری مانند ایتالیا که بازار کار نه چندان فعالی دارد، باید تخصص بالایی داشته باشید تا بتوانید از کشور دیگری وارد شوید و کار پیدا کنید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام برای مهاجرت، تخصص و مهارت خود را تقویت کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. در این زمینه سایت اعزام دانشجو می‌تواند بهترین کمک‌کننده به شما باشد.

انواع ویزای ترکیه و شرایط دریافت آن

چگونه ویزای کار ایتالیا را دریافت کنیم؟

در این قسمت باید به این موضوع بپردازم که برای اخذ ویزای کار در ایتالیا چه باید کرد، به این موضوع توجه کنید که ابتدا باید شغل مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس به تمرین و افزایش مهارت در آن بپردازید. لازم به ذکر است که باید متخصص باشید و تصور نکنید که اگر مهارت نسبی دارید می‌توانید در آن کار پیدا کنید، زیرا دریافت ویزای کار ایتالیا نسبت به کشور‌های دیگر کمی سخت می‌باشد.

پس از کسب تخصص و مهارت، باید به دنبال تجربه کاری مرتبط با رشته خود باشید. به این نکته توجه کنید که سابقه کار برای یافتن کار در کشوری مانند ایتالیا بسیار مهم است و به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید در غیر این صورت ممکن است بعداً با مشکل مواجه شوید.

قابل ذکر است که برای دریافت ویزای کار ایتالیا باید از یک کارفرمای ایتالیایی درخواست کار بدهید در غیر این صورت ویزای کار ایتالیا به شما داده نخواهد شد. این بدان معناست که تنها در صورت درخواست کار می‌توانید با ویزای کار در ایتالیا کار کنید.

پس از درخواست کار می‌توانید دعوت نامه خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار ایتالیا به سفارت تحویل دهید. در این صورت برای شما ویزای کار صادر می‌شود و با استفاده از ویزای کار می‌توانید در ایتالیا کار کنید و زندگی خوبی در این کشور داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم تحت هیچ شرایطی به دنبال انجام کار غیرقانونی در ایتالیا نباشید، یعنی فکر نکنید که می‌توانید با ویزای توریستی در ایتالیا کار کنید، در صورت انجام این کار، از این کشور اخراج خواهید شد و دیگر اجازه ورود به ایتالیا را ندارند. قابل ذکر است که در صورت وجود هرگونه مشکل یا نیاز به مشاوره سایت اعزام دانشجو کنار شما خواهد بود.

ویزای کاری ایتالیا

چه مشاغلی بازار کار بهتری در ایتالیا دارند؟

سوال دیگری که در رابطه با ویزای کار ایتالیا مطرح می‌شود این است که برای چه فعالیت‌هایی می‌توان ویزا گرفت؟

توجه داشته باشید که اگر در هر زمینه‌ای متخصص باشید، گرفتن ویزای کار ایتالیا و یافتن کار در ایتالیا برای شما راحت‌تر خواهد بود. اما باز هم باید بگوییم که بازار کار تعدادی از مشاغل مانند دندانپزشک، متخصص قلب، روانشناس، پزشک و سایر مشاغل این دسته در ایتالیا بهتر است.

به همین دلیل اگر در یکی از این رشته‌ها مشغول به کار هستید می‌توانید راحت‌تر و بهتر شغل مناسبی در ایتالیا پیدا کنید. در کل باید بگوییم که در ایتالیا برای رشته‌های زیر بازار بهتر از رشته‌های دیگر است.

 • الکترونیکی
 • مهندسی (انواع رشته‌های مهندسی)
 • کامپیوتر
 • تدریس (معلم)
 • مکانیک
 • فناوری (شاخه‌های مختلف آن)
 • ریاضی
 • ماشین
 • علم شیمی
 • بیمه
 • اتصالات
 • مخابرات
 • و…

اگر در یکی از رشته‌های فوق تحصیل کرده‌اید، در کار خود مهارت بالایی دارید و در آن زمینه سابقه کار دارید، می‌توانید شغل دلخواه خود را در ایتالیا پیدا کنید. مجدداً به شما یادآوری می‌کنیم که اگر مطمئن هستید با مهارت و تخصص خود، برای کار در ایتالیا و دریافت ویزای کار ایتالیا اقدام کنید.

ویزای توریستی ترکیه و شرایط دریافت آن – سریع ترین روش

آیا با ویزای توریستی می‌توان در ایتالیا کار کرد؟

بسیاری از افرادی که به دنبال یافتن کار در ایتالیا هستند، تصور می‌کنند که می‌توانند با ویزای توریستی این کار را انجام دهند، این موضوع باید از چند جهت بررسی شود تا درک خوبی از این موضوع به دست آید.

توجه داشته باشید که دانستن این موضوع بسیار مهم است و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم با سایت اعزام دانشجو در ادامه ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که با ویزای توریستی می‌توانید در ایتالیا کار پیدا کنید اما با ویزای توریستی نمی‌توانید در این کشور کار کنید. به همین دلیل در بسیاری از موارد شاهد هستیم که فرد متقاضی کار با استفاده از ویزای توریستی به ایتالیا سفر می‌کند و به دنبال شغل مناسب می‌گردد.

در چنین شرایطی باید به کشور خود بازگردید و برای ویزای کار اقدام کنید، زیرا فقط در این صورت اجازه کار در این کشور را دارید. لازم به ذکر است که ویزای توریستی مدت زمان محدودی دارد، بنابراین باید قبل از پایان مدت زمان به کشور خود بازگردید.

 

اخذ ویزای کار ایتالیا و مدرک زبان

سوال دیگری که در رابطه با ویزای کار ایتالیا مطرح می‌شود مربوط به مدرک زبان است. توجه به این نکته بسیار مهم است که برای دریافت ویزای کار در این کشور نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت، اما به این معنی نیست که نیازی به یادگیری زبان ندارید.

در هنگام اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می‌توانید از دو زبان ایتالیایی و انگلیسی برای این منظور استفاده کنید اما برای کار در این کشور نیازی به زبان انگلیسی نخواهید داشت، زیرا معمولاً در شرکت‌ها و بازار کار از زبان ایتالیایی استفاده می‌شود. بنابراین، برای اینکه بتوانید در این کشور کار کنید، باید زبان آن را یاد بگیرید.

این موضوع به صورت منطقی قابل بررسی است، بدون دانستن زبان یک کشور چگونه می‌توانید در آن کشور زندگی کنید؟ نیاز‌های خود را برآورده کنید و کار کنید؟ به همین دلیل سایت اعزام دانشجو به شما پیشنهاد می‌کند قبل از درخواست ویزای کار ایتالیا علاوه بر تقویت مهارت و تخصص خود به دنبال تقویت زبان ایتالیایی خود باشید.

ویزای توریستی ایتالیا نحوه دریافت، هزینه ها و مدارک

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار ایتالیا

سؤال دیگر مربوط به ویزای کار در ایتالیا مربوط به مدارک مورد نیاز برای این کار می‌باشد. برای اطلاعات بهتر و دقیق‌تر، این اسناد را طبق تجربیات سایت اعزام دانشجو در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • یک کپی از قرارداد امضا شده تهیه کنید.
 • یک نسخه از نولا اوستا دریافت کنید.
 • اصل گواهی رسمی
 • فرمی که در آن درخواست اقامت در ایتالیا دارید.
 • دو عکس شخصی
 • گواهی اقامت در ایتالیا
 • گواهی تمکن مالی
 • مبلغ ۱۱۶ یورو است
 • مدارک تحصیلی مرتبط
 • مدرک کاری مرتبط
 • و…

 

هزینه اخذ ویزای کار ایتالیا

برای انجام هر کاری باید هزینه مشخصی را در نظر بگیرید و هزینه اخذ ویزا و مهاجرت به کشور دیگر یکی از مواردی است که بسیار مهم می‌باشد.

توجه داشته باشید که برای دریافت ویزا باید ۱۱۶ یورو به صورت مستقیم پرداخت کنید اما اخذ ویزای کار هزینه‌های غیر مستقیم دیگری نیز دارد.

اگر قصد اطلاع از هزینه‌های دریافت ویزای کار ایتالیا به صورت دقیق را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم با توجه به شرایط خود با کارشناسان سایت تماس بگیرید تا هزینه‌ها را برای شما تعیین کنند.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در مورد ویزای کار ایتالیا ارائه کنیم، اگر همچنان در این مورد سؤال و ابهامی دارید با سایت اعزام دانشجو در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

آیا می‌توان با ویزای کار ایتالیا مهاجرت کرد؟

بله، ویزای کار ایتالیا یکی از راه‌هایی است که می‌توان برای اخذ اقامت این کشور و مهاجرت به تمامی کشور‌های اروپا استفاده کرد.

خب هر فردی با توجه به اهداف و شرایط زندگی خود می‌تواند انتخاب کند که در کدام کشور زندگی کند. افراد ممکن است با توجه به شرایط کاری و شرایط زندگی خود به کشور‌های دیگری غیر از کشور خود سفر کنند.

به این ترتیب مردم به دنبال راه‌هایی برای سفر به کشور‌های دیگر و ایجاد زندگی جدیدی برای خود هستند، یکی از این راه‌ها گرفتن ویزای کار است.

برای اینکه بتوانید در کشوری غیر از کشور خود کار کنید، باید پارامتر‌های زیادی را در نظر بگیرید. بر اساس این پارامتر‌ها می‌توانید انتخاب کنید که به کدام کشور سفر کنید و چگونه ویزای این کشور را دریافت کنید.

در نظر داشته باشید که اخذ ویزای کار ایتالیا در واقع روشی برای مهاجرت به این کشور است و شما با اخذ ویزای کار به راحتی می‌توانید اقامت کشور‌های مختلف اروپا را بدست‌آورید. البده قابل ذکر است که اخذ ویزای کار تنها راه مهاجرت نیست و می‌توانید راه‌های دیگری مانند اخذ ویزای تحصیلی یا سرمایه گذاری را نیز در نظر بگیرید.

اعزام دانشجو به آلمان

ویزای کار ایتالیا با ویزای تحصیلی؟؟

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید باید ویزای کار این کشور را دریافت کنید. ویزای کار ایتالیا به افراد اجازه می‌دهد تا ویزای موقت کار در این کشور را دریافت کنند، با ویزای کار ایتالیا می‌توانید وارد این کشور شوید و طبق شغل انتخابی خود کار کنید.

همانطور که می‌دانید برخی از کشور‌های اروپایی در شرایط بد اقتصادی قرار دارند، اما ایتالیا به عنوان هشتمین کشور اقتصادی جهان شناخته می‌شود. با این وجود این روز‌ها هر از چند گاهی اخباری از ضعف اقتصاد این کشور به گوش می‌رسد. بر این اساس کار در این کشور کمی سخت است و می‌توان گفت یافتن شغل مناسب در ایتالیا نسبت به سایر کشور‌ها کمی دشوارتر است.

البته به خاطر داشته باشید که می‌توانید ویزای تحصیلی هم پیدا دریافت کنید. ویزای تحصیلی ایتالیا یکی از بهترین راه‌های ورود به این کشور است. ویزای تحصیلی ایتالیا به افراد اجازه می‌دهد تا در ایتالیا تحصیل کنند، پس از اتمام تحصیل در ایتالیا بسته به رشته تحصیلی می‌توانید شغل مناسبی پیدا کرده و در این کشور اقامت کنید.

صفر تا صد پزشکی در ایتالیا، آزمون ها و شرایط تحصیل

مراقب باشید که فقط با ویزای تحصیلی می‌توانید با محدودیت در این کشور کار کنید، یعنی با توجه به مدرک تحصیلی خود می‌توانید ساعات محدودیت در حین تحصیل کار کنید.

به عنوان مثال، شما می‌توانید در مقطع کارشناسی فقط ۱۰ ساعت در هفته کار کنید، در حالی که در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانید تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنید.

در صورت علاقه به دریافت هر کدام از ویزای‌های مهاجرتی به ایتالیا مانند ویزای کار ایتالیا، سایت اعزام دانشجو همراه شما خواهد بود.

سوالات متداول

وضعیت اقتصادی ایتالیا چگونه است؟

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است و این وضعیت باعث می شود بسیاری از مردم فکر کنند که ایتالیا کشور خوبی برای یافتن شغل جدید است، در حالی که واقعا اینطور نیست و این کشور برای یافتن شغل ایده آل نیست. . اگرچه باید توجه داشته باشید که ایتالیا هشتمین اقتصاد برتر جهان است.

آیا با ویزای توریستی می توان در ایتالیا کار کرد؟

توجه داشته باشید که با ویزای توریستی می توانید در ایتالیا کار پیدا کنید اما با ویزای توریستی نمی توانید در این کشور کار کنید. به همین دلیل در بسیاری از موارد شاهد هستیم که فرد متقاضی کار با استفاده از ویزای توریستی به ایتالیا سفر می کند و به دنبال شغل مناسب می گردد.

چگونه در ایتالیا کار پیدا کنیم؟

کشور ایتالیا سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند، این امر باعث می شود برخی از مشاغل وابسته به گردشگری روز به روز رونق بگیرند. علاوه بر این، اگر متخصص باشید و مهارت بالایی داشته باشید، می توانید در ایتالیا کار پیدا کنید.به طور کلی در کشوری مانند ایتالیا که بازار کار نه چندان فعالی دارد، باید تخصص بالایی داشته باشید تا بتوانید از کشور دیگری وارد شوید و کار پیدا کنید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای مهاجرت، تخصص و مهارت خود را تقویت کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.